Zabiják mráz

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Německá skupina armád Sever splnila úkol: probojovala se na leningradská předměstí a bylo jen otázkou několika dnů, kdy město dobude. V té chvíli se říšský Vůdce rozhodl odeslat tankové jednotky na jiná bojiště a město přinutit ke kapitulaci obléháním. Jedno z nejhloupějších rozhodnutí celé války tak přinutilo silné armádní seskupení zůstat na místě dlouhých 900 dnů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/133880/zabijak-mraz-133880.JPG 419
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Zabiják mráz

pavels36
07.12.2019

Prostě se mi příběhy, historie, dějiny, fakta i trochu sci-fi z období druhé světové války velmi zajímá. Tento příběh a v podstatě oba díly co na sebe navazují mají hlavu a patu, nechybí tomu nic. Vychází ze skutečných událostí v bojích se Sovětským svazem z pohledu německého vojáka. Postavy jsou dějově totožné s realitou. Mám moc rád pana Nowaka a rád si přečtu další díla z jeho pera. Doporučuji ke čtení

PanzerVlcak
08.12.2017

Nedoporučuji číst žádnou z těchto fiktivních knih Helmuta Nowaka, dají se číst pěkně, ale z historického hlediska to není ono. Josef Frais často vnáší do knihy své subjektivní názory do knihy. Pokud si chcete přečíst dobrou knihu z tohoto válečného období, doporučuji Tažení v Rusku 1941-1945, či knihu Granátníci.


Stromolezci
06.09.2017

Průměrná knížka o válce v Rusku, na které unavují často se opakující autorovi názory na Hitlera, Stalina atd.

Elisa.Day
09.07.2014

Pro mě celkem zklamání. Nějak nevím, co bych si z toho měla odnést a za pár měsíců už si na nějakého Williho Drottnera nejspíš ani nevzpomenu. S takovým Remarquem se to nedá srovnat a i když i názvy ostatních knížek působí celkem zajímavě, nějak už na další knížku od imaginárního Helmutha nemám moc chuť. Dobrých válečných knížek je spousta, tahle mezi ně ale bohužel nepatří.
SPOILER:
Ještě musím dodat, že u knížek tohodle typu mám ráda jasné konce - buď ať jsou všichni v pohodě doma, nebo ať umřou, když to teda musí bejt, ale takovýhle otevřený konec, to mě teda vůbec nenadchlo.

Emilian566
05.06.2013

Dobře popsán život ve 2. světové válce. Kniha se mi velmi líbila.