Bojoval jsem u Stalingradu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kariéra německého vojáka od mládí v Hitlerjugend až po boje u Stalingradu. Inteligentně a čtivě sepsané vzpomínky. Pokud jde skutečně o autentický text bez zásadnějších redakčních úprav a "vylepšení", všechna čest. Poručík wehrmachtu vzpomíná na válku s nadhledem a zároveň pokorou, předkládá téměř archetypální příběh své generace. Doznívající hrdost "starého" Německa kombinovaná s čerstvým pocitem "versailleské křivdy", to vše nalito do hlav, okysličovaných pravou árijskou krví, zrodilo masy fanatiků, jimž se oči otevřely až v blátě stalingradských předměstí či na podobných místech, kde se léta opakované pravdy náhle zjevily ve zcela jiném světle. Mnohé prozíravé vývody, prognózy a postřehy, jimiž autor svého čtenáře průběžně ohromuje a přesvědčuje o své jasnozřivosti, jsou velmi pravděpodobně ve skutečnosti plody právě těchto pozdních a bolestných prozření. Nic to však nemění na tom, že kniha patří v současné nadprodukci tzv. "pohledů z druhé strany barikády" mezi ty, které za přečtení určitě stojí. Mimo jiné i pro to, že autor byl přímým aktérem obsazování Sudet a věnuje i této tématice stručnou, ale vpravdě "výživnou" vzpomínku......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19664/big_bojoval-jsem-u-stalingradu-g0E-19664.jpg 4.135
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Bojoval jsem u Stalingradu

knihomol76854
15.10.2019

Moc pěkná kniha. Doporučuji všem, kdo se zajímají o toto období lidských dějin.

Kubajzz
08.04.2019

Pěkné čtení, líbila se mi.


Johnnyman
04.04.2019

Velice čtivý příběh fiktivního vojáka na východní frontě.

francouz
01.06.2018

Nevím jestli se jedná o oslavnou obhajobu 2 světové války, protože podle mě je to právě naopak. Autor se snaží čtivou formou ukázat, jaká odporná jatka, a v tomto případě to bylo se vším všudy, byla východní fronta, kde se na nějaké mezinárodní konvence nebralo ohled.
Ano hlavní postava, je vykreslana skoro jako rytíř, bez bázně a hany, ale je to spíše pro zvýšení čtivosti, protože kdybychom se měli brodit potoky krve, nevím, zda by to vůbec někdo četl.
Já takto zpracované téma, jedné z nejkrvavějších bitev druhé světové války mám rád, a určitě si přečtu další pokračování, od toho autora a budu sledovat hlavního hrdinu, ano, trochu víc vykresléného jako charakterního hrdinu, ale za mě to je jenom dobře.

irling
01.04.2016

Oslavná obhajoba 2. světové války. (Kapitán Nowak) . Škoda, že nevím, z jakých zdrojů čerpal Josef Frais při psaní těchto rádo by vzpomínek ušlechtilého, citlivého, dobře vychovaného a nadmíru ohleduplného poručíka wermachtu, který se stal vojákem tak nějak náhodou a bez přesvědčení. Netuším,kdo zde píše úvodní popisky knih, ale vydávat toto dílo autora,jenž píše pod mnoha pseudonymy a narozeného v roce 1946, za "autentické vzpomínky bez redakčních úprav" je poněkud úsměvné. Autor byl údajně přímým aktérem obsazování sudet??

Wolf_1
29.12.2011

Jako vždy velmi čtivá kniha s napínavým dějem, vtáhla mě do děje hned od začátku. Ikdyž pod jiným pseudonimem Leo píše pořád pěkné romány

jprst
29.12.2011

Přesvědčivá románová fikce, především proto, že skutečným autorem tohoto příběhu je český spisovatel Josef Frais a jméno Helmutha Nowaka používá jako pseudonym. Proč? Zřejmě pro zvýšení prodejnosti.