Pavcitko Pavcitko komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nečekala jsem nic, ale to, co ve mně kniha zanechala, se nedá popsat. Naprosto odzbrojující, dechberoucí příběh, napsaný s velkou pokorou a lehkostí. Čtivé, zajímavé, poučné a velice dojemné až smutné. Znovu bych nečetla, ale nelituji ani jedné přečtené strany.

17.12.2019 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Smekám před promyšleností příběhu, do půlky knihy jsem neměla tušení jak by to všechno mohlo souviset. Kniha je velmi čtivá, děj má spád, napětí které vás nenechá v klidu a při čtení poslední čtvrtiny už knihu nezavřete ani kdyby byla půlnoc a budík měl zvonit ve čtyři ráno. Totožnost vraha mi unikala až do samého odhalení a finále také nezklamalo. Za mě pět hvězdiček zaslouženě.

22.11.2019 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Další skvěle napsaná kniha. Brutální dechberoucí vraždy, napětí na každé straně, postupné odhalování vraha. Nemám co vytknout, hned se vrhám na další díl.

19.02.2021 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Kniha se čte velmi hezky, první polovina knihy má poutavou zápletku, neotřelý děj ale postupně ubírá na intenzitě a ano, chcete vědět kam to celé dospěje, nicméně druhá polovina už zkrátka nemá takový spád. Konec mě docela mrzel, nějak jsem doufala v jiný závěr. Ale celkově zklamaná nejsem.

26.06.2023 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Pro mě teprve druhý díl, ale jsem nadšená, neuvěřitelně čtivé, napjaté, nechutné, mučivé a přitom svěže napsané. Děj je svižný, bez zbytečných okolků, ale přitom zamotaný. Napjatě to klubko rozmotáváte a po dočtení se těšíte na další příběh sympaťáka Huntera. Za mě 5 hvězd zaslouženě.

04.01.2020 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Zase jedna kniha, která vás nepustí. Měla jsem strach, že 4. díl už bude nuda, ale opak je pravdou. Za mě nejlepší z celé série! Knihu jsem si perfektně užila až do konce, skvělá zápletka, dokonale zamotaný děj, který se postupně rozplétá a prostě baví. Doporučuji a zaslouženě uděluji plný počet.

27.07.2020 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Co vytknout? Už je mi hloupé dávat každému dílu plný počet, ale když ono to jinak nejde. Další díl, další promyšlené vraždy, mozek zapojen na plné obrátky, jenže vraha nelze odhalit a přitom řešení je tak jednoduché. Už se těším na další díl.

07.03.2020 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Začátek mě příliš nezaujal, ale postupně se děj perfektně rozjel, svižné kapitoly, propojená zápletka. Ve finále přečteno jedním dechem. Těším se na další díl.

07.02.2021 4 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Skvěle rozjetý začátek, zápletka vás nadchne, ale jak kniha plynula, čím dál více mě to nebavilo. Sledování tří možných pozdezřelých, kteří jsou od sebe téměř k nerozeznání, dlouhé kapitoly o ničem, bez kapky napětí. Konec mě už nijak nevyburcoval ikdyž se to malinko rozjelo.

11.04.2020 3 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Něco z malinko jiného soudku, nebo se mi to zdálo? Není to klasické vyšetřování vražd, spíš stopování vraha a dohady s nepříliš ochotnou policií. Kniha velmi nevšedně napsána, zápletka že z ní mrazí, krátké napínavé kapitoly, četla se velmi dobře. Zkusím určitě i druhý díl.

12.01.2020 4 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Tentokrát nás kniha zavede do prostředí života na ulici, prostituce a ilegálních přistěhovalců, kdy dvě oddělená vyšetřovaní udržují správné napětí po celou knihu. Nicméně jsem se malinko ztrácela v ději i postavách. Vše se nakonec smysluplně rozmotalo a já jsem jako vždy spokojená. Těším se na další díl.

06.01.2020 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Knihu jsem dlouho přemisťovala v knihovně a teď lituji, že jsem ji nepřečetla dřív. Je perfektní! Napětí, emoce ani spád jí nechybí. Velice dobře se čte a když jste na konci, chcete aby pokračovala. Vřele doporučuji.

09.09.2017 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Chvilkama je děj trošku přitažen za vlasy, ale ani tento díl neztrácí kvality a podle mého názoru se řadí mezi ty povedenější knihy. Nyní nezbývá než začít vyhlížet další, jistě neméně napínavý, díl série.

30.07.2022 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Osmý díl série s detektivem Hunterem určitě neurazí, pobaví a splní očekávání. Nicméně musím souhlasit s některými komentáři níže, že opakující se pasáže o Robertovi jako zázračném dítěti a o jeho minulosti už mi malinko vadí. Stejně tak to, že v každém díle se Robert vrahovi postaví úplně sám, nikomu neřekne kam jede a jako zázrakem vyvázne bez újmy. V tomto díle už jsem to čekala a proto mě konec docela znudil. Škoda.

08.03.2021 4 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Waau, pro mě dokonalá, napnutá a skvěle vyřešená kniha. Za mě snad nejlepší z celé série. Bez zbytečných okolků, svižné kapitoly, spád, nechybí nic. Kdo ještě váhá zda číst, stačí několik prvních stránek a už dočtete.

18.02.2020 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Nepatřím mezi Keplerovy velké fanoušky, po Písečném muži se mi tato kniha dostala do rukou náhodou a hned musím přiznat, že mě dostala. Po přelouskání pro mě otavného úvodu se kniha rozjíždí do vysokých otáček. Napětí z těch stran stříká, nemůžete jít ani spát, musíte vědět jak, proč, kde? Ikdyž vraždy jsou v některých částech až moc brutální a počet mrtvých taky trhá rekordy, věříte tomu a čtete se zatajeným dechem... a to až do poslední stránky. Nakonec s velkým otazníkem v hlavě knihu zavřete... a teď pojďme všichni netrpělivě vyhlížet další díl.

09.11.2018 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Sázka na jistotu, Robertovy knihy jsou lepší a lepší a Do posledního dechu nezklamala. Ikdyž znáte vraha nepostrádá kniha napětí až do závěčné kapitoly. Od zbývajících sto stran se už neodtrhnete. Všem, kdo četli předchozí knihy, vřele doporučuji i tuto.

01.07.2018 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Jako fanoušek Dana Browna jsem se další knihy nemohla dočkat. Styl psaní zůstal zachován, myšlenka tomu nechybí, ale bohužel mi to celé nesedlo. Postrádala jsem klasické dechberoucí napětí, luštění hádanek a bohužel ani ten konec mě moc nenadchl a nepřekvapil. Nicméně fanouškem zůstávám a myslím, že kniha není ztráta času a určitě stojí za přečtení.

18.02.2018 3 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Od knihy jsem nečekala nic a velice příjemně mě překvapila. Vtáhne vás okamžitě do děje, hlavní postavy jsou tak sympatické, že máte pocit, že je znáte odjakživa a vrah krouží kolem přičemž vás udržuje v napětí celou knihu. Jen z toho konce myslím, že se dalo vymáčknout víc. Nicméně vřele doporučuji.

05.11.2017 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Četla jsem nyní jako několikátou v řadě a nemůžu se ubránit pocitu, že tato kniha je nějak dějově i obsahově slabší. Asi už jsem zvrácenější něž sám autor :-D Nějak se mnou ty vraždy necukaly a navíc mi přišla dost krátká a závěr tak nějak bez velkého finále. Nicméně špatná nebyla, nebudu zabíhat do detailů a raději se pustím do dalšího dílu.

23.02.2021 4 z 5