pauele pauele komentáře u knih

Fantastický pan Lišák Fantastický pan Lišák Roald Dahl

Odporúčam ako výbornú a zároveň zábavnú formu výučby angličtiny pre tých ktorý sú kdesi v začiatkoch. Zábavný jednoduchý anglický jazyk pre deti a nie príliš dlhé. Príbeh ako taký rovnako poteší a zabaví.

26.01.2016 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Postapokalyptický námet v inom, originálnom podaní. Môj dojem je však trochu rozporuplný. Čítalo sa to dobre, ale dojmu z nedotiahnutého príbehu a nevyužitého potenciálu mi počas celej knihy nahlodával celkový pocit.

26.01.2016 3 z 5

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

Svižné, vtipné a príjemne čítanie. Už neprekvapilo ako prvý diel, ale na druhú stranu veľa vecí vysvetlilo. Miestami mi určité pasáže prišli až prepálené a záver už len oddychový dojazd. Čtivá béčková literatúra.

25.06.2014 4 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Pár krát som sa veľmi dobre a s chuti zasmial, par krát pristihol, že ma tá kniha dokonca naozaj baví a niekoľko krát som neveril vlastným očiam čo to za záchodovú literatúru čítam. Pustím sa do druhého dielu. Nie s nadšením ale zo zvedavosťou.

25.06.2014 4 z 5

Mluvčí za mrtvé Mluvčí za mrtvé Orson Scott Card

Po Enderovej hre sa pre mna cela kniha niesla vo velmi vlaznom tempe a az samotny zaver sa rozbehol a strhol. Avsak hned bol koniec. Myslim ze touto knihou s Ederovou sagou koncim.

29.03.2014 3 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

Po hostine pro vrany sa opat nieco deje. Stale to vsak nieje to co to byvalo. Verim ze dalsie dve casti budu mat stupajucu tendenciu a aj nejake zmysluplne ukoncenie. Kedy vsak budu a ci vobec je otazne. Vsak?

25.03.2014 4 z 5

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Slabe, velmi slabe. Dalo mi poriadnu pracu sa cez to dostat. Nakoniec sa to vsak podarilo. Co bolo pricinou toho ze si Martin zobral volno a pisal to len s jednym otvorenym okom v polospanku neviem, ale citalo sa to rovnako ako to on pisal.

25.03.2014 2 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Menej je niekedy viac. V útlej knihe materiálu koľko kto len chce.

11.09.2013 5 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Nemal som porovnávať s Nórskym drevom. Nemal som to robiť. Nevedel som si však pomôcť. Neustále som ho tam hľadal. Musím priznať, že som mal celkom problém prelúskať sa cez to. Netušil som, že Murakami píše okrem Nórskeho dreva hlavne magický realizmus. S odstupom však musím dať klobúk dole. Asi sa po čase pokúsim do knihy zakusnúť opäť. Tentokrát už budem vedieť do čoho idem a nachystám sa na to.:o)

11.09.2013 4 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Moje prvé stretnutie s týmto spisovateľom. Príbeh a štýl písania ma veľmi prekvapil. Ak by som nevedel že to píše muž, tvrdil by som že to nieje možné, že to musela napísať žena. Citlivo napísaný príbeh plný smútku a depresie. Ja osobne som nedokázal knihu "zhltnúť", naopak čítal som ju pomerne dlho, ale o to lepšie sa mi príbeh vrýval pod kožu a ukladal v hlave na premýšľanie. BRAVO PÁN MURAKAMI.

11.09.2013 5 z 5

Bouře mečů 1 Bouře mečů 1 George R. R. Martin

Ako som si už zvykol prvá časť sa potrebuje trochu rozbehnúť, ale stále výborné čítanie.

10.09.2013 4 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Nemala to byt najprv iba trilógia? Ak nie, tak určite tato kniha výborne zakončuje (asi dočasne) epochu konfliktov. Kam ďalej? Uvidíme.

10.09.2013 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Hlavný hrdina s ktorým sa dá stotožniť a prežívať jeho strasti len veľmi ťažko. Epizódne postavy prichádzajú a odchádzajú bez väčšieho povšimnutia. Kniha neustále dáva nádej, že sa zlepší, ale to sa nestane. Veľká škoda nevyužitého potenciálu. Námet s ktorého by skúsenejší a vypísanejší alebo "talentovanejší"? spisovateľ dokázal urobiť nesmrteľný príbeh. Takto iba šedivý priemer. Toto všetko navyše podtrhuje totálne zbabraný slovenský preklad.

04.07.2013 2 z 5

Príbeh služobníčky Príbeh služobníčky Margaret Atwood

Ako sa budú pozerať historici na dobu ktorá sa našťastie ešte neudiala? Nad priemer sa kniha dostane až samotným záverom. Ten ma potešil tým, že ma prekvapil. Inak skôr slabší román.

04.03.2013 3 z 5

Born to Run - Zrozeni k běhu Born to Run - Zrozeni k běhu Christopher McDougall

Trochu behávam a preto som knihu vzal do ruky ako dobrú motivačnú literatúru. To že zabije akékoľvek ilúzie o tom že behávam aspoň obstojne som však netušil. Výborné čítanie.

04.03.2013 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Prvá časť slabšia, druhá časť výborná. Priemer 4*

30.10.2012 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Distopický román v plnej kráse a zároveň jeden z najznámejšich.

30.10.2012 5 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Silmarillion bola pre mňa náročná kniha na čítanie. Podarilo sa mi ju dočítať až na druhý krát, keď som po veľa rokoch čítal opätovne celú ságu. Teraz však patrí k najdôležitejším článkom v celej Tolkienovskej tvorbe. Starý zákon krížený s gréckymi bájami a povesťami v kompletne vymyslenom svete. Na to už treba mať, napísať niečo také aby to dávalo zmysel.

30.10.2012 4 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Celú ságu som čítal dva krát. Prvý krát dávno pred veľkým filmovým BOOM a druhý krát nejaký čas po jeho odznení. Prebehlo medzi tým takých dobrých desať rokov. Napriek tomu sa nemôžem zbaviť pocitu že dočítať Návrat kráľa mi robilo starosti aj prvý a ešte väčšie druhý krát. Rozťahané, bez šťavy. Veľmi slabé v porovnaní s prechádzajúcimi časťami.

30.10.2012 3 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Výborne rozbehnutý príbeh nestráca na svojej kráse a pútavosti. Subjektívne je len o vlas za Spoločenstvom prsteňa.

30.10.2012 5 z 5