Fantastický pan Lišák

Již klasický příběh o prohnaném panu Lišákovi a jeho rodině, kterého se tři zlí venkované snaží mermomocí vyrýt rypadly z jeho doupěte a který se jim za pomoci dalších zvířecích kamarádů dostane na kobylku, vyšel po celém světě v mnoha vydáních a posloužil jako námět k animovanému filmu. Vypravěčské umění Roalda Dahla, jeho jemná ironie a cit pro detail, jistě potěší všechny jeho příznivce....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25482/fantasticky-pan-lisak-25482.jpg 4.2111
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Knižní klub

Fantastic Mr Fox (1970)

Kniha Fantastický pan Lišák

michaela7881

Pan Lišák to má těžké. Naštěstí je dost prohnaný na to, aby našel lišácké řešení. Knížky od R. Dahla nikdy nezklamou.

petrzel

Četli jsme před spaním a kniha mě moc bavila.

icewind

Viděl jsem asi před čtyřmi lety film, teď s odstupem času je knižní podoba dějově hodně jednoduchá a přináší poměrně zásadní morální dilema - nepokradeš vs. zemřeš a setkáme se i s primitivní hrubou silou rozhořčených sedláků, kteří kvůli lišce neváhají nasadit veškerou dostupnou mechanizaci včetně nonstop nočních i denních hlídek. Když jsem o tom debatoval po přečtení s potomkem, bylo z dětského pohledu zásadní zjištění, že je lišák mazaný, úžasně oblafnul ty hamouny a nemusel chudák hladovět....nevím proč, ale nějak se mi vybavila kolektivizace venkova :-D

Greena

Žili byli tři farmáři. První farmář Soudek byl tlustý a choval slepice. Každý den je také ke snídani, k obědu i k večeři jedl. Druhý farmář Suk byl malý břichatý trpaslík, který choval na tisíce kačen a hus. Každý den jedl rozpatlanou směs z husích jater, kterou si natíral na koblihy. Třetí farmář se jmenoval Stýblo a byl hubený jak tyčka. Na své farmě choval krocany a pěstoval mnoho jabloní. Nikdy nic nejedl, ale pil galony opojného jablečného cideru.
Poblíž farmy žil také lišák se svojí rodinou. Chodil farmářů k jejich velké nelibosti zvířata krást.
Jednoho dne se farmáři rozhodli mazaného lišáka zlikvidovat.
To, že se jim to nepovede, je nám všem předem jasné, ale to jak je fantastický, mazaný, vynalézavý pan lišák převeze, si musíte sami přečíst.
Dětská literární klasika od fantastického vypravěče Roalda Dahla rozhodně stojí za přečtení.
Máte rádi hostiny…

Witta
21.10.2018

Hezky se to čte i v originále, klasická Dahlova odpočinkovka.

nicolettkaa
11.07.2018

Pana Lišáka zbožňuji, jak v knižní tak ve filmové verzi. Je prostě fantastický ;-)

Anetka24
04.06.2018

za mě 1 hvězdička pro malé děti nepochopitelné:(

janyska13
21.03.2018

Knihu jsem četla dětem ve školce před spaním. Dětem se celkem líbila, četla se dobře. Ale doporučila bych spíše pro školáky, protože se zde často objevují slova zemřeme/zabijeme...

Čarodějův učeň
Čarodějův učeň