Fantastický pan Lišák

Fantastický pan Lišák

Již klasický příběh o prohnaném panu Lišákovi a jeho rodině, kterého se tři zlí venkované snaží mermomocí vyrýt rypadly z jeho doupěte a který se jim za pomoci dalších zvířecích kamarádů dostane na kobylku, vyšel po celém světě v mnoha vydáních a posloužil jako námět k animovanému filmu. Vypravěčské umění Roalda Dahla, jeho jemná ironie a cit pro detail, jistě potěší všechny jeho příznivce....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25482/fantasticky-pan-lisak-25482.jpg 4.199

Fantastic Mr Fox (1970)

Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Knižní klub

nicolettkaa

Pana Lišáka zbožňuji, jak v knižní tak ve filmové verzi. Je prostě fantastický ;-)

Anetka24
04. červnaodpad!

za mě 1 hvězdička pro malé děti nepochopitelné:(

janyska13

Knihu jsem četla dětem ve školce před spaním. Dětem se celkem líbila, četla se dobře. Ale doporučila bych spíše pro školáky, protože se zde často objevují slova zemřeme/zabijeme...

bookwoman
28.08.2017

Lepší než jsem čekala.

rarach010
20.03.2017

Hodně jsem se pobavil, určitě knížka pro všechny jak pro malý děti tak i přerostlé děti :D

ibrahimgilbert
13.02.2017

Já se přiznám, filmová adaptace od Wese Andersona mě prostě bavila víc. :-) Ale i tak je to fajn knížka.

LucieRej
14.01.2017

Mám ráda filmovou adaptaci, tak jsem se vrhla i na knihu. Chyba! Kniha byla dost o ničem. Jen hrabej, hrabej hlouběji, liško a tak pořád dokola. Ještě že je to dost krátké.

Taťka Hraboš
27.12.2016

Obr Dobr to není, ale takové ambice ani tahle útlá knížka nemá. Je to prostě dobře vymyšlený a hezky podaný příběh na staré známé téma, jak chytré zvířátko obelstilo hloupého člověka (tady hned tři).

pauele
26.01.2016

Odporúčam ako výbornú a zároveň zábavnú formu výučby angličtiny pre tých ktorý sú kdesi v začiatkoch. Zábavný jednoduchý anglický jazyk pre deti a nie príliš dlhé. Príbeh ako taký rovnako poteší a zabaví.

wiix
01.09.2015

Poučná a milá vec. Pre dospievajúce deti je svojími príbehmi o tom, ako to v živote chodí a čo je spravodlivé a čo nie, úplne vhodná.

eLeR
08.08.2014

Fantastický pán Lišiak - jednohubka, ktorú prečítate určite do hodiny. Existujú knihy, kde nadržiavate tomu zlému. Lebo však byť zlodejom - to nie je s kostolným poriadkom. Ale tí, ktorí by v tomto prípade mali byť za dobrých, sú tak nesympatickí, že im jednoducho nenadržiavate. Vtipná knižka, kde viete ako to asi dopadne s fantastickým pánom Lišiakom a jeho fantastickou manželkou a jeho fantastickými deťmi. Veľmi pekné vysvetlenie vzadu na obale knihy, aby malé deti neboli zmätené, že byť zlodejom je dobré a kúl (teda na slovenskom preklade).

Ruxandra
23.08.2013

Mám Dahlovi knihy moc ráda, jak pohádky tak i čtení pro dospělé, ale tato pohádka se mi moc nelíbí, má lepší.

Karcoolka2210
18.06.2013

Uzasna detska knizka. Som sa pobavila:))) AJ

oskarina
02.02.2012

Rychle přečtená supr knížka :)

swamp
02.02.2011

Typická nepohádka Roalda Dahla. Četl jsem pouze anglický originál a musím říct, že jsem byl naprosto dokonale pobaven.