P-puma- P-puma- komentáře u knih

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Od Hadroveho panáka jsem neměla žádná očekávání. Byl to dárek a tak jsem m němu i přistupovala. Musím říct že pro mě byl milým překvapením. Kniha je kratší a je napsána čtivě a svižně. O mezerach v případu no prostě tam jsou no. Ale můj jediný problém byl ten, že si nejsem jistá kdo je vlastně hlavní hrdina knihy. Měl by to být asi Wolf, ale o tom se tam je dost mluví ale vy nemáte šanci ho skutečně poznat a je vám cizí. To si myslím že je u knihy špatně.

07.01.2021 3 z 5

Šedí bastardi Šedí bastardi Jonathan French

Klasické fantazy, bylo to tak osvěžující a nečekané, po všech těch utrapenych hrdinech, kteří jsou vyvolení a jen oni dokážou zachránit svět. Příběh je rafinovaný, chytrý a sprostý. Ale vůbec mi ten jazyk nevadil, jen dokresloval celý děj.
Hodně se mi líbí, že tušíte zápletku a kam příběh povede a najednou bum a vše je jinak a až pak vám dojde, že se tam celou dobu odehrává ještě něco dalšího co je hybatelem děje. Hodně akční, živočišné a divoké. Byla to skvělá jízda na mazlovi.

22.06.2020 5 z 5

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

Ze začátku jsem si říkala To jsem si zase vybrala blbost Přiznám se, že ve výsledku jdem spokojena. Závěr za mě byl super, myšlenkové pochody jsem měla podobné s Julii. Tahle detektivka je ideální na dovolenou. Je krátká nijak složitá a naprosto dostačující. Sice jsem od Keplerův čekala více, ale jako oddechovka je dostačující.

10.05.2024 3 z 5

Kráska a hráč Kráska a hráč Ilsa Madden-Mills

Ve svém žánru nadprůměrná kniha. Hodně romantiky, erotiky a hunoru. Žádné patetické chvíle. Jak Roman tak Nová mi sedli.

10.07.2023 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Nikdy jsem si nemyslela, že to řeknu, ale skutečně je to jedna z nejlepších knih, které jsem četla. Postavy, především Evelyn jsou velmi věrohodné. Evelyn není černobílá má v sobě všechny barevné odstíny, které vás napadnou. Příběh je psaný tak věrohodné a krásně, jako skutečné vyprávění, že jsem měla mockrát chuť otevřít Google a hledat další informace. Přiznám se, že mi vadila postava C. a nechápala jsem proč k ní má Emily tak blízko, většina vyprávění kde byla C. byla, když došlo na lámání chleba, ale pak mi došlo, že tak to je. Popisujeme konfrontace ne dny zalité sluncem. Miluju konec knihy, několikrát jsem u ní plakala a musím říct, že mi v hodně věcech posunula obzory.

12.03.2023 5 z 5

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

Příjemné překvapení, že začátku my Penelope vůbec neseděla a asi prvních 10 stan jsem jenom otačela oči v sloup. Ale pak mi ty její hlášky přišli vtipné, vše odlehcili a její šílene myšlenkové pochody mě bavili a naprosto jsem jim rozuměla

19.10.2021 4 z 5

Svědectví Svědectví Margaret Atwood

Nečetla se (neposlouchala) se lehce. Hlavně části Agnes, z jejího života v Gileádu mi naskakovala husí kůže a byli chvíle, kdy jsem knihu musela vypnout a vstřebat. Nejzajímavějsí část mi přišlo vyprávění tety Lidie. Ale všechny tři příběhy davají dohromady skutečné a úplné svědectví. Skvělá kniha.

06.06.2021 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Bohužel na mě Listopád působí jako ušitý horkou nití. Podle mě by potřeboval ještě chvilku k dozrani u autorky, aby alternativní realita dostala pořádný tvar a smysl. Příběh Magdy a Mají je krásný a velmi silný, ale mohl by se odehrávat i v normální realitě a alternativní v této podobě není nutná a příběhu nic nedodává. N druhou stranu zápletka a čtivost a postavy jsou skvělé, tak jako vždy u paní Mornštajnove.

26.05.2021 3 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

První část jsou klasické Geraltovi příhody až druhá část dostává zajímavý náboj s poodhalovanim věci budoucích. Napětí a starost o naše přátelé. Bohužel jsem *** a zapomněla jsem na radu od jednoho uživatele a přečetla poslední kapitolu. Hrozná hloupost, je to spoiler, který naruší celé čtení série a nechápu co tam dělá ????

07.07.2020 4 z 5

Podvod zlatého faraona Podvod zlatého faraona Petra Klabouchová

Knížku jsem potkala náhodou v knihovně a no páani musím říct, že mě mě vedla štěstěna. Strávila jsem nad ní Teda spoustu času, protože jsem se snažila dohledat skutečné informace. Autorka tu vzala všechny pochybnosti, povídáčky a příběhy, které svět okolo Tutanchamona má a proměnila v neuvěřitelně poutavý příběh.

09.04.2020 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Musím přiznat, že už jsem se tak dlouho nenasmála a myslím, že se mi nikdy nestalo abych u knížky chytala nekontrolovatelné záchvaty smíchu. Oddychová knížka na pohodové odpoledne :-)

08.02.2017 4 z 5

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

Jako vážně? Prosím Vás, kdybych chtěla tolik nesmyslných myšlenek zůstanu ve svojí hlavě na to nemusím číst knížku! Autorka dokázala popsat dvě stránky o Lininych pocitech v několika vteřinách před polibkem co je moc je prostě občas moc. Kniha je neúnosně pomalá, neúnosně dlouhá a z toho děsnýho paperbacku budu mít zánět šlach.......

05.08.2023 2 z 5

Kniha pro mě byla příjemným překvapením. Čte se to velmi lehce, je v tom vtip, skromnost i sebekritika. Pro mě je to velmi upřímná kniha.

A popravdě se asi na filmy nebudu dívat stejně a obzvlášť postava Draca se pro mě zase posunula o něco dál. A u spousty scén se mi budou vybavovat zákulisní historky. Od pokurujiciho Brumbála až po mou nejoblíbenější " Nepovažujte se mi stoupnout na ten posranej plášť"

27.03.2023 3 z 5

Olga Olga Bernhard Schlink

Krásný roman o lidskosti a na pozadí se odehrávají dějiny. Olga se mi moc líbila, svou houževnatosti, zasadovosti a hlubokou laskou k Herbertovi. A I přesto jak ho milovala se nikdy nepodridila a neslevila že svých zásad a názorů. Bohužel musím dát jednu hvězdu dolů protože si myslím, že by si zasloužila více stran a více hloubky.

03.10.2021 4 z 5

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

Tahle kniha má ohromné štěstí, že je tak skvělé napsána. Ukončovani jednotlivých kapitol je napínavé a nutí vás si kousat nehty napětím. Bohužel pro ně byli některé části nezajímavé, množství postav tak ohromující, že jsem to už časem přestala úplně vnímat a konec mě bohužel zklamal.

22.03.2021 4 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Pro mě veliké překvapení. Dobře sestavený případ, skvělý pachatel a výborné rozuzlení.

22.02.2021 4 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Velice zajímavá kniha o životě napsaná s humorem. Moc jsem od knihy nečekala a dostala velice krásný příběh.

30.08.2018 3 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Přiznám se, že to byla první kniha od tohoto autora. Dlouho jsem se mu vyhýbala s tím, že to není nic pro mě. Ale po přečtení Syna jsem naprosto nadšená. A budu dál pokračovat.

15.02.2016

Černočerné srdce Černočerné srdce Robert Galbraith (p)

Zápletka je skvělá. Problém nastává v tom, že po úvodních 100 stránkách, kdy se seznamujete, následuje dalších přibližně 500 stran, kdy se absolutně nic neděje. Jako fakt nic. Od strany 700 se děj začíná hýbat a pak přichází posledních 200 stran, kdy jsem myslela, že mi regulérně praskne cévka. Na poslední straně knížka málem letěla do krbu. Ale mám nějaké sebeovládání, takže se vrátila do knihovny. Nemohu tu dávat spoilery, takže se nemohu plně rozpovídat nad tím, co mě tam tak rozčiluje.

Nicméně, autorka vždycky dokázala perfektně doplnit děj i o život Cormorana a Robin, což zde dost chybí. Chybí tu jiskření, napětí a také chuť zapojit šedé buňky mozkové a pátrat s detektivy.

Je to strašné zklamání a vůbec si nejsem jistá, jestli v sérii budu pokračovat, protože mě to tak pekelně ***.

26.04.2024 1 z 5

Dokonalá pohádka Dokonalá pohádka Elísabet Benavent

Ve svém žánru je za mě tahle kniha opravdu nadprůměrná. Inteligentní humor, zajímavé myšlenky, zajímavé postavy. Strašně se mi líbili vztahy mezi Margot a jejími sestrami. Žádné patetické scény s "nedorozumění a neříkani si aby si neublížili" za mě výborná kniha ne léto

22.07.2023 5 z 5