oskarka oskarka komentáře u knih

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Nedočetla jsem. Některé situace mi přišly nevěrohodné, rozhovory, které určitě nebyly slovo od slova autentické, ale vymyšlené autorkou, tahaly za vlasy. Možná je to překladem, ale za mě bohužel zklamání.

25.08.2018 1 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Velmi silný příběh. Knížka nešla odložit, přečetla jsem jedním dechem.

24.08.2018 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Jedna z nejhezčích knih, které jsem v poslední době četla. Příběh s velkou dávkou humoru, ale i smutku. Knížku jsem si koupila i jako audioknihu, paní Zawadská skvělá, ale papír je papír.

22.08.2018 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Nádherná knížka, v ní spousta podnětů k zamyšlení. Citlivé téma, skvělá psychologie postav, těším se na pokračování.

08.08.2018 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Druhá přečtená knížka od této autorky a zase perla. Krásná čeština, zajímavý příběh. Jen z Anežky mám rozporuplné pocity.

01.07.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Neuvěřitelně nádherná a smutná knížka, která se nedala odložit. Přečetla jsem na jeden zátah.

27.03.2018 5 z 5

Krotitel Krotitel Camilla Läckberg

Pro mne nejslabší knížka celé série. Překombinované, přitažené za vlasy. Kdyby touto knížkou série začínala, asi bych zbytek nečetla.

28.02.2018 2 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Dědek protivnej, bezcitnej... to jsem si říkala na začátku knížky. Ale postupně jsem měnila názor a Oveho si zamilovala. Nádherná a dojemná knížka, která mne několikrát dohnala k slzám. Nádhera.

24.11.2016 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Pro mne jedna z nejlepších českých knížek ze současnosti.

09.11.2016 5 z 5

Klub rváčů Klub rváčů Chuck Palahniuk

Je to jak jízda na kole z kopce. Jedeš a nejde zastavit. Knížku jsem přečetla na jeden zátah. Autor má zvláštní styl psaní, ale vůbec mi to nevadilo, všechno bylo srozumitelné. Skvělé, napínavé, poučné.

20.10.2016 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Chápu, že každému se kniha líbit nemusí. Naštěstí do této skupiny čtenářů nepatřím. Knihy Rowlingové se mi líbí, bez ohledu na žánr. Tahle se mi z celé série líbila nejvíc, napětí gradovalo pozvolna, tak to mám ráda. Je mi jen smutno z toho, když někdo napíše o knize (jakékoliv), že je to odpad.

11.10.2016 5 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Velice čtivá knížka od začátku do konce. Nejdřív jsem se obtížně orientovala ve spoustě postav, ale pak pochopila, že to samozřejmě svůj smysl má. Napínavá jak kšandy. Určitě se ke knížkám autorky vrátím.

01.10.2016 5 z 5

Rabínova dcera Rabínova dcera Reva Mann

Do půlky se mi knížka líbila. Autorka zde velmi čtivě popisuje židovské zvyky a tradice. Od půlky bych jí nejradši uškrtila. Žít takovým způsobem a ještě to prezentovat na veřejnosti, chce velkou dávku exhibicionismu.

28.09.2016 3 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Knížka zajímavá, napínavá, ne tolik drsná jako předchozí. To by mi nevadilo. Spíš mi chvílemi připadalo, že čtu milostný román. Konec jsem tušila už v průběhu čtení, takže velké překvapení se u mě nekonalo.

23.09.2016 4 z 5

Krájení snů Krájení snů Aida Brumovská

Kniha o pivu, zapnuté žehličce a kapajícím kohoutku...

18.04.2016 2 z 5

Paní Spravedlnost Paní Spravedlnost Milena Brůhová

Knihu jsem dočetla se skřípěním zubů. Vydržela jsem jen díky zajímavému námětu. Paní spisovatelka se snažila ve věku zhruba 70 let napsat moderní detektivku, ale vůbec se to nepodařilo. Krkolomné dialogy, situace, nad kterými jsem kroutila hlavou. Přišlo mi to spíš jako psychologický román. Určitě jsem čekala víc.

18.04.2016 2 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Vynikající knížka. Víc než ta detektivní část mi nedal spát popis života v Rusku. Dokonalá deprese.

23.03.2016 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Čipero, Jeme, Atikusi... budete mi chybět..

26.01.2016 5 z 5

Byly jsme tam taky Byly jsme tam taky Dagmar Šimková

Obsahově velmi zajímavé, ale bohužel mi čtení kazila forma. Četlo se velmi špatně.

23.01.2016 3 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Posledních pět stránek jsem nedokázala přečíst, nešlo to. Věděla jsem, co přijde a nechtěla jsem to vidět napsané.
Krásně napsaná knížka, opravdu.

11.01.2016 5 z 5