orson orson komentáře u knih

Faja Faja Petra Stehlíková

Původně jsem to četl skoro do čtvrtky jako první díl a vůbec jsem nechápal, co na té knize lidi vidí - samé cizí slovo a pořád se tam nic neděje. Když jsem to pak četl ve správném pořadí, tak to bylo o dost lepší :)

27.05.2021 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Trochu mi to stylem připomíná Hunger games, na můj vkus trochu zbytečně moc cizích slov, u kterých jsem pak postupně zapomněl i jejich význam.

27.05.2021 4 z 5

Neviditelný svět Neviditelný svět Liz Moore

Překvapivý román. Líbilo se mi, že při čtení jsem neměl tušení, kam se děj posune, resp. co se v minulosti hlavní postavy stalo a jen jsem hádal. Takže napětí od začátku do konce. Do toho příjemné (alespoň pro mne - programátora) prostředí IT společností, no paráda. A závěr mě překvapil, to už byla jen taková třešnička na dortu.

11.01.2021 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Tahle kniha mě moc mile překvapila. Nic moc jsem od ní nečekal, na začátku jsem se i lekl, že to je nějaká ta young adult... ale příběh, postavy, zápletky a zvraty byly úžasné. Takže další díl to jistí!

01.01.2021 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Taková fajn oddechovka, která není uplně hloupá.

05.09.2020 4 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Poprvé jsem četl někdy na základce, tak jsem si to zopakoval teď po 25 letech. A pořád je to skvělý román. Pustil jsem si i filmovou klasiku, ale kniha je lepší.

05.09.2020 5 z 5

Italské jednohubky Italské jednohubky Marta Kučíková

Tuhle knížku povídek jsem si koupil na dovolenou v Itálii a rozhodně jsem nebyl zklamán. Vtipné milé povídky české Marty, co se s manželem přestěhovala do Itálie.

02.08.2019 4 z 5

Králové Wyldu Králové Wyldu Nicholas Eames

Nečekal jsem to, ale tahle knížke mě fakt bavila. Nejen, že byla plná vtipných hlášek, ale byla originální a příběh ač přímočarý skrýval v sobě pár nečekaných zvratů. Na prvotinu to je hodně dobrý počin, jsem zvědav na další tvorbu autora.

Pár mých nejoblíbenějších hlášek z knihy:
„Pike,“ řekl Clay místo pozdravu.
„Slyšel jsem, že jsi mrtvý.“
„Skoro. Ženatej.“

„Oběd s kanibaly?“ odfrkl si Matrick. „Jen přes moji mrtvolu.“
Clay ho plácl po rameni a vyrazili.
„Myslím, že právě o to jde.“

-----

„Mám vás rád,“ prohlásil Gabriel a každému z nich pohlédl do očí. „Vás všechny.“
Ganelon mlčel, ale když se na něj ostatní podívali, protočil panenky a účastně zamručel. „Dobrá. Jste poslední čtyři lidi, co bych zabil.“

-----

Matrick se oháněl svými dýkami jako bubeník v průvodu. Jeho rytmus byl tak zběsilý, že jeho nepřátelé nevěděli, že je zabil, dokud se jich jejich bůh nezeptal, jestli chtějí do čaje mléko.

21.07.2019 5 z 5

Kavárna na pláži Kavárna na pláži Lucy Diamond (p)

Jednoduchá přímočará jasně předvídatelná oddechovka... co více si v létě přát :)

12.07.2019 4 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Depresivnější knížku jsem snad v životě nečetl. Celkově mi moc nesedla a dočetl jsem ji snad jen proto, že jsem neměl zrovna po ruce jinou knihu.

28.05.2019 2 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Dva příběhy - matky a dcery - které se postupně skládají a vykreslují jejich osudy v době světových válek. Čtení, ze kterého trochu mrazí v zádech - hodně mi to připomíná novou knihu Tiché roky od Mornštajnové.

23.05.2019 4 z 5

Tři dámy na zhubnutí Tři dámy na zhubnutí Lucy Diamond (p)

Výborná a vtipná oddechovka nejen o hubnutí. Málem jsem začal počítat kalorie - naštěstí jsem si včas uvědomil, že nepatřím mezi hlavní postavy :)

03.05.2019 4 z 5

Vítězství vůle: Příklad Emila Zátopka Vítězství vůle: Příklad Emila Zátopka František Kožík

Na tuhle knihu jsem narazil na databazeknih.cz, kde byla v nabídce e-knih volně ke stažení a protože mám rád jak Zátopka tak Kožíka, rád jsem si ji přečetl. Jsou v ní moc zajímavé informace o tom, jak Zátopek začínal, opravdu to neměl lehké a to vybavení... no ale potom tam trochu začala převažovat komunistická propaganda, tak to už tak zajímavé a čtivé nebylo. V závěru už jsem hodně přeskakoval.

12.03.2019 4 z 5

Ve službách mocných Ve službách mocných František Niedl

Docela jsem tomu propadl, jen na můj vkus jsou ty knížky krapet hubené (a nebo je moc rychle čtu :))

10.02.2019 4 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Zpočátku (skoro až do poloviny) jsem měl hodně problém se začíst, musel jsem se do čtení trochu nutit, ale pak už to nabralo na tempu a závěr jsem vysloveně hltal. Děj sice neobsahoval žádné velké zvraty, byl trochu předvídatelný (až na pár detailů), ale to nic nebránilo jeho působivosti.

09.02.2019 5 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Pokud máte doma kočku či kocoura, tak je to ideální čtení večer do křesla s kocourem na klíně. Některé povídky vás pobaví, některé dojmou, některé přinutí se trochu zamyslet... Celkově moc pěkný výběr a jako u každé povídkové sbírky doporučuji konzumovat po částech, více si to užijete.

30.12.2018 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Tahle knížka mě nadchla a skvěle pobavila a taky mi tak trochu nastavila zrcadlo a přinutila zamyslet se nad sebou (jsem ve věku hlavních postav). Každopádně super! Dokonce jsem se podíval i na autorův web a na to, jak sám přeběhl nahatý Staromák - tomu se říká překryv do skutečnosti :)

09.09.2018 5 z 5

Hon na lovce Hon na lovce George R. R. Martin

Do čtení jsem se pustil hlavně proto, že to napsal můj oblíbenec Martin, ale až při dočtení jsem si pořádně všiml, že byl jen jeden ze tří autorů :) každopádně to byla spíše lehce nadprůměrná sci-fi, ale za přečtení rozhodně stála. Skoro celou dobu jsem byl zvědav, jak se to nakonec podaří hrdinovi zaonačit a se závěrem jsem byl rozhodně spokojen :)

16.07.2018 4 z 5

Krásné, ale krátké.

20.04.2018 5 z 5

Mráz a hry Mráz a hry Jan Hlávka

Hodně pomalý rozjezd, ještě tak ve třetině jsem se rozmýšlel, zda knihu neodložit, přece jen ten začátek byl dost nepřehledný, postav hodně, takže docela trvalo, než se člověk trochu zorientoval. V půlce knížky mě to začalo bavit a pak během chvilky jsem byl na konci ani nevím jak. Takže za mě dobrý, jdu na druhý díl.

06.02.2018 4 z 5