Odehnalka Odehnalka komentáře u knih

Purpurový ibišek Purpurový ibišek Chimamanda Ngozi Adichie

Kdyby to šlo, dala bych 4,5 hvězd.
Z počátku se kniha táhla, až jsem byla trochu zklamaná, do Amerikány jsem se při čtení tenkrát ponořila a hltala ji. Nicméně pak se děj Purpurového ibišku rozjel a já jsem u knihy tajila dech, nebo trnula hrůzou.
Určitě si ráda přečtu další autorčinu knihu a Purpurový ibišek doporučuji.

04.03.2021 4 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Jasný, už od začátku víte, jak to skončí... Ale co jiného taky čekat u takovéto romantické oddechové knihy. Nicméně i tu člověk tu a tam potřebuje, takže já jsem spokojená, nadšená, kniha se četla sama. Určitě si v budoucnu ráda přečtu jiný díl ze série.

16.02.2021 5 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Naprosto skvělá kniha! Rozhovory a přednášky pana profesora Beneše mám velmi ráda, takže bylo jasné, že knihu musím mít a přečíst si ji a nelituji, vážně skvělé. Člověk se dozví mnoho nejen o neurochirurgii, ale o zdravotnictví celkově, etice, lékařích a dokonce i o broucích. Za mě nejlepší kniha, kterou jsem četla v tomto roce. Příjemné počtení, od kterého se člověk nemohl odtrhnout.

31.12.2020 5 z 5

Dějiny světa v 50 psech Dějiny světa v 50 psech Mackenzi Lee

Jak jsem byla nadšena, když jsem knihu objevila, tak jsem byla zklamána při čtení. Není to vyloženě špatné, výtvarně krásně a zajímavě zpracované. Jen některé vtipy a příběhy mi úplně nesedly. Z mého pohledu někdy přílišná snaha o vtipy, které osobně nesedly. Není to špatné a k některým příběhům se ráda vrátím. Ale prostě mírné zklamání.

24.12.2020 3 z 5

Rudý Zeman Rudý Zeman Jaroslav Kmenta

Poslouchala jsem jako audioknihu... No, tak můžu doufat, že jsem se u některých částí přeslechla. Kniha napsaná skvěle, ale prostě ten obsah... je mi z toho smutno a špatně...

11.12.2020 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Jakuba Katalpa je skvělá, píše neuvěřitelně čtivě a poutavě, od jejích knih se člověk nemůže odtrhnout. Platí to i pro Zuzanin dech, ani jsem se nenadávala a byla jsem v polovině knihy. Nicméně prvotní nadšení, jak je to čtivé a jak u toho člověku běhá mráz po zádech, mě ke konci kniha začala mírně nudit. Z mého pohledu kdyby byla o fous kratší... bylo by to na pět hvězdiček.

11.12.2020 4 z 5

URaNovA URaNovA Lenka Elbe

No, tohle asi nebude šálek čaje pro každého čtenáře, i já jsem s příběhem chvílemi bojovala a musela jsem si dávat pauzy, abych si utřídila myšlenky. Knize ale nelze odepřít originalita, čtivost a neobvyklý příběh. Oceňuji výběr lokality a připomenutí historie.

04.11.2020 4 z 5

Chlapec, krtko, líška a kôň Chlapec, krtko, líška a kôň Charlie Mackesy

Koupen a čten anglický originál. Tohle si zaslouží víc jak 5 hvězdiček. Krásné ilustrace a krásné pohlazení po duši pomocí textu. Ke knížce se určitě ráda někdy vrátím, až se budu cítit mizerně a budu mít den blbec. Kniha Vás prostě dostane a povzbudí. U některých částí jsem měla na krajíčku. Doporučuji!

17.10.2020 5 z 5

Vězňova žena Vězňova žena Maggie Brookes

Historické romány z doby 2. světové války mi nevadí a ráda si je přečtu, nicméně tohle bylo velké zklamání. Co se knize nedá upřít, je čtivost, polovinu knihy jsem měla za sebou docela rychle... Důvodem ale taky mohlo být to, že jsem každou stránkou doufala, že se postavy začnou chovat více racionálně a nebudou už tak otravné.

06.10.2020 2 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Nemám slov, další skvělá kniha od Backmana, která vás pohltí a od které se nemůžete odtrhnout, nejen díky tomu, že se opět skvěle čte, ale i díky příběhu. Krásné, dojemné, upřímné, některé momenty a části trefné a upřímné. K některým se budu vracet. Doporučuji.

19.08.2020 5 z 5

Dívka ve věži Dívka ve věži Katherine Arden

Musím říct, že první díl mě bavil více a možná bych dala i "jen" tři hvězdičky... nebýt Slavíka a Mrazíka. Tyhle dvě postavy mě prosta baví. Chování hlavní hrdinky mi někdy vadilo a ne vždy jsem chápala její jednání. Nicméně se těším na třetí díl, určitě si jej nenechám ujít.

13.08.2020 4 z 5

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

Kdybych hodnotila čistě poslední díl, asi bych dala o hvězdičku méně. Dlouho jsem se na začátku do čtení nutila, pak se děj rozjel a já se od knihy nemohla odtrhnout, ale musím se přiznat, že konec mě vlastně trochu zklamal. Nicméně větší část knihy mě pohltila, jako minulé tři díly.
Celkově sérii hodnotím jako skvělou a velmi čtivou, pokud ji čtenář podlehne, tak se od ní neodtrhne. Určitě se k sérii zase někdy vrátím.

22.07.2020 5 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Když jsem viděla to vysoké hodnocení, tak jsem se nejdřív na knihu začala těšit, po přečtení to vysoké hodnocení fakt nechápu. Ano, kniha je čtivá a měla jsem ji dočtenou za pár dní, ale bylo tam neskutečně mnoho věcí, které mě rozčilovaly - třeba hlavní postavy, ať už v časové linii Terezy, nebo Marie. Nemluvě o jejich chování, ačkoliv popis úzkostí oceňuji. Podivný konec tomu taky nepomohl.
Za sebe říkám, že to není žádná sláva.

27.06.2020 2 z 5

Gentleman v Moskvě Gentleman v Moskvě Amor Towles

Tohle bylo prostě skvělé! Ze začátku se to trochu vleklo, ale pak se děj rozjel a já se nemohla od knihy odtrhnout. Skvěle promyšlené, jak děj, tak postavy a jejich příběhy. Prostě skvělé dílo!

20.02.2020 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

No co si budeme... Krásná čtenářská jednohubka pro každého milovníka knih. Debbie Tung mě prostě baví!

25.01.2020 5 z 5

Sanditon Sanditon Jane Austen

Čteno na základě stejnojmenného seriálu a musím říci, že ačkoliv bývám zastánce knižních zpracování, tady bych doporučila ten seriál, který je sice úplně odlišný od knihy (tvůrci si převzali jen jména postav některých postav a lokalitu), má tak nějak šťávu a postavy v seriálu nejsou tak protivné. Nicméně jde o pěknou oddechovou knihu, která se celkem pěkně čte a u které se dokáže člověk i zasmát.

15.01.2020 3 z 5

Psí domov Psí domov W. Bruce Cameron

Musím říci, že pro mě je to asi nejslabší ze všech tří knih. Polovina knihy mi utekla rychle, pak už to začala drhnout a já nějak knihu nemohla dočíst, kdyby byla o pár stran kratší, měla bych z toho lepší pocit. Jinak se ale jedná o příjemnou oddechovou knihu, která potěší milovníky čtyřnohých chlupáčů.

06.10.2019 3 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Knihy od paní Mornštajnové mám ráda, co si budeme nalhávat, Hanu asi jen tak něco nepřekoná. A těšila jsem se na další knihu. Bohužel jsem ale zklamaná. Kniha je sice čtivá, ale v polovině ztrácí svůj náboj, postavy se mi staly nesympatické. Navíc jsem měla pocit, že to celé časově tak úplně nesedí. S nelehkým srdcem dávám tři hvězdy, ani čtivost a krásné zpracování to nezachrání.

23.07.2019 3 z 5

Důvody, proč zůstat naživu Důvody, proč zůstat naživu Matt Haig

Věřím, že k určitým pasážím se budu vracet, když si budu chtít připomenout, že život je fajn a že bývá hůř a bývá lépe.

03.06.2019 5 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Tenhle příběh mě baví! Těším se na další díl!

15.04.2019 5 z 5