Chlapec, krtko, líška a kôň

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

I keď to málokto pokladal za možné, prišla doba, v ktorej akoby sa zastavil čas a do popredia sa dostávajú iné priority. Je to boj o prežitie a čas zamyslieť sa. Mnohí sa cítia vo svojom boji osamelí a opustení, potrebujú povzbudiť. Práve týmto čitateľom, ale nielen im, je určená kniha Charlieho Mackesyho. Nájde si cestu priamo do vášho srdca, zaujme vás a ukáže, že napriek všetkému bude svet v poriadku. Je to terapia v knižnej podobe, potvrdenie láskavosti, dobroty a lásky. Osamelý chlapec stretne krtka, ktorý má rád sladkosti. Spolu sa vydajú na dobrodružnú cestu. Čoskoro sa k nim pripojí líška s koníkom. Znie to ako obyčajný detský príbeh, je to však predovšetkým príbeh o priateľstve, o živote a dôležitosti citu, ktorému hovoríme láskavosť. V čase prehnaného konzumu nám Charlie pripomína to najdôležitejšie – potrebu zostať ľudskou bytosťou. Chlapec s krtkom sa pokúšajú nájsť odpovede, líška je skôr mlčanlivá, no aj to má svoju príčinu. Vnímame múdrosť a hĺbku ich otázok a odpovedí, nie sú to však múdrosti z kalendárov a pohľadníc, síce pravdivé, ale trochu povrchné. Príbeh prekvapuje jednoduchosťou a hĺbkou, je to symfónia každodenných, ale o to dôležitejších tém, dôkaz, aké prosté je pustiť sa do niečoho s jasným cieľom. Kniha právom očarila čitateľov v celej Amerike a v Anglicku, nadšene ju prijali aj v Nemecku. Je vhodná pre každú vekovú skupinu od 5 do 105 rokov. Aj ilustrácie rozprávajú silnou rečou, autorovi sa podarilo namiešať magickú kompozíciu ilustrácií a textu. Ilustrácie kreslené tušom pôsobia prirodzene, pravdivo a výrazne. Listovanie v knihe prináša číry pôžitok a radosť. Jednoznačne ju možno opatriť sprofanovanou visačkou „bestseller“....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/442411/big_chlapec-krtko-liska-a-k-n-P6O-442411.jpg 4.6703
Žánr:
Literatura světová, Pro děti a mládež, Příběhy

Vydáno: , Tatran (Bratislava), Pragma
Originální název:

The Boy, The Mole, The Fox And The Horse, 2019


více info...
Nahrávám...

Komentáře (194)

Kniha Chlapec, krtko, líška a kôň

JulietRocks
12. března

Bohužel za mě ne. Třeba se ke knížce někdy vrátím a nahlédnu pod její "pokličku", ta mi ale zatím zůstává pevně zavřená. Ilustrace jsou však nádherné.

M.anon
09. března

Krásné a dojemné.


Elen.aja
26. února

Přečteno za chvilku. Snažila
jsem se na každé stránce zastavit a naslouchat jednotlivým myšlenkám, ale mě to nějak nechytlo. Srovnání s Malým princem, které jsem někde zaznamenala, mi přijde troufalé. Jelikož se pohybuji v prostředí, kde o duchaplné myšlenky není nouze, tohle mě nějak neoslovilo, za mě trochu "pejsek s kočičkou pekli dort".

Nejvíce mě oslovily ilustrace, to bylo takové pohlazení pro duši.

Renatka11
18. února

Jako titul do 12. bodu letošní výzvy - Kniha od začínajícího autora - to bylo ideální, kouzelné, grafický dokonalé - obrázky i font písma a kraťoučké. Čekala jsem něco ve stylu Malého prince a dostala jsem to, životní moudra zabalená do laskavého příběhu. Přiznám ale, že v tomto případě na mě těch mouder a laskavosti bylo na tak malém prostoru trochu moc.

Lidska_ctecka
11. února

Aaach. Nic jiného mě nenapadá.
Kniha je naprosto nádherná, jak graficky tak především myšlenkami. Přečetla jsem ji dvakrát za sebou, a pak jsme do ní několikrát ještě nakoukla a hledala povzbuzení. Kdybych ji nemusela vrátit, dělám to asi pravidelně každý den. Určitě si ji plánuji koupit. Úplně ji miluji a doporučuji všem...

DreamerX9
01. února

Překrásná kniha která chytne u srdce :))

Ainyska
30. ledna

Vše podstatné je řečeno v knize, já jen dodám:

Vždy, když vidíme sklenici poloprázdnou, je zároveň poloplná. Je jen na nás, zda se hladina sníží, nebo zvýší. Trocha optimismu nikomu neuškodí. ;)

SilviiM
23. ledna

Stručná kniha plná ilustrací a slov, které pohladí po duši. Tak na mě působila po prvním přečtení. Říkala jsem si, co na ní všichni mají.
Nedalo mi to. Začala jsem číst znovu a mohla bych ji číst pořád dokola.
Je to krásná kniha plná životních pravd, je plná lásky ke všem bytostem co žijí na tomto světě. Kéž by se dostala do ruky těm správným lidem. Lidem, kteří přestali vidět dobro i v maličkostech.

1 ...