Dějiny světa v 50 psech

Pes je od nepaměti nejlepším přítelem člověka, a tak není divu, že byl nejenom svědkem převratných dějinných událostí, ale často v nich sehrál důležitou roli. Většina milovníků psů zná Fida, symbol psí věrnosti až za hrob, nebo statečnou první psí kosmonautku Lajku, ale co Martha, starý anglický vlčák Paula McCartneyho, či velšský corgi, psík, který by nejspíš soutěž krásy nevyhrál, ale stal se majestátním symbolem britské koruny? Pes domácí (Canis lupus familiaris) stál ale věrně po boku člověka již mnohem dříve – například srdnatý Peritas doprovázel svého pána Alexandra Velikého na vojenských taženích. Vydejte se tedy s bestsellerovou autorkou Mackenzi Leeovou na zábavnou a inspirativní cestu světovou historií – padesát psích hrdinů vás přesvědčí, že nebyli jenom nepostradatelnými společníky svých majitelů, ale že v dějinách zanechali nezapomenutelnou stopu svých psích tlapek....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448780/big_dejiny-sveta-v-50-psech-GfE-448780.jpg 4.317
Literatura faktu, Historie, Příroda, zvířata

Vydáno: , Jota

The History of the World in Fifty Dogs, 2019

Kniha Dějiny světa v 50 psech

agatha2

Dozvěděly jsme se s dcerou spoustu zajímavých informací o tomto nejvěrnějším příteli člověka. Nicméně čas od času mi ten humor, který zde byl zakomponován, přišel prvoplánový, a tak trochu na sílu. Ale dá se od toho oprostit, když si uvědomím, že je kniha určena pro mladší čtenáře, a vnímat pouze tu informační hodnotu a ta zde byla. V knize máme psí společníky z dob Egypta, starověké Číny, seznámíme se s psy Isaaca Newtona, Grahama Bella, poznáme blíže dva německé ovčáky Hitlera a jeho snahu o vybudování armády mluvících, telepatických psů ve službách nacismu a spoustu, spoustu dalších... Mně osobně asi nejvíce zaujala kapitola s názvem PSÍ ZÁCHRANÁŘSKÉ TÝMY Z 11. ZÁŘÍ.

Yoshika

Skvělá a celkem vtipná knížka. Občas se sice ta snaha o humor autorce nepovede, ale celkově je plná zajímavých a fascinujících informací z historie a o jednotlivých plemenech. Navíc grafika je úžasná. Tahle knížka se prostě povedla.

juleska

Stylem humoru mi přišla určená spíš mladším čtenářům. Přesto je určitě zajímavá pro všechny. Doporučuju číst tak dvě tři kapitoly před spaním.

mikika

úsměvné zpracování zajímavostí z psího světa, spoustu jsem toho vůbec netušila. ideální je naservírovat si tak dvě-tři kapitolky denně, jen tak pro radost...

Odehnalka
24.12.2020

Jak jsem byla nadšena, když jsem knihu objevila, tak jsem byla zklamána při čtení. Není to vyloženě špatné, výtvarně krásně a zajímavě zpracované. Jen některé vtipy a příběhy mi úplně nesedly. Z mého pohledu někdy přílišná snaha o vtipy, které osobně nesedly. Není to špatné a k některým příběhům se ráda vrátím. Ale prostě mírné zklamání.

rarášek
14.09.2020

Poučná knížka plná roztomilých psích ilustrací. Velice se mi zamlouval autorčin smysl pro humor, její láska k pejskům a schopnost vysvětlit historické události tak jednoduše, jak to jen jde. :D Ani jsem nevěděla, že je tolik psů, kteří byli nějak významný pro historii. Naučila jsem se toho spoustu nového a užila si spousty psích příběhů plných lásky a oddanosti. :3