Ninie Ninie komentáře u knih

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Dva příběhy, dvě různé doby a přesto je něco spojuje...
Při přechodu na druhý příběh jsem byla docela zmatená. Chtěla jsem vědět, jak to dopadlo ve Francii, nějaká Američanka mě nezajímala. Ale když se ukázala spojitost, hned jsem se nemohla dočkat, jak to skončí. Za mě skvělá kniha!

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Tato kniha si rozhodně zaslouží pullitzerovu cenu!
Na začátku dva rozdílné příběhy, na jedné straně Němec, jehož vidíme vyrůstat a pak jít do války, na straně druhé slepá dívka z Paříže.
U knihy jsem si solidně pobrečela, komu jsem ji půjčila, tak nadšeně pochvaloval.
Líčí hrůzy války zase z jiné perspektivy, určitě si přečtěte :)

25.07.2017 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Kniha je tedy plně jiná, než jsem podle recenzí čekala, ale... Už strašně dlouho mě něco tak neohromilo, musela jsem doslova číst v kuse, abych věděla, jak to skončí :) Měla jsem své teorie, které se vždycky v následující kapitole doslova obrátily v prach. Prostě kniha plná překvapivých zvratů!
Doporučím určitě dále :)

18.04.2018 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

No já byla příjemně překvapená...
Do knihy se mi nechtělo, ale dostala jsem se k ní díky čtenářské výzvy. Byla jsem velmi překvapená, už v první kapitole nebyla kniha taková, jakou jsem ji očekávala.
Velmi silný příběh, jak děti vidí věci kolem sebe a nechápou, proč se k tomu dospělí staví tak, jak se staví, proč je tam rasová nenávist. Je to kniha o hloupých předsudcích a nesmyslném soudu vůči černému muži, který byl velmi hodný...
Zanechalo to ve mě teda silný zážitek.

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Po knize jsem sáhla, jelikož ji všichni velice opěvovali, dokonce i naše češtinářka na gymnáziu nám to podstrkovala, jako "knihu roku".
Proti příběhu nic nemám, ale forma jakou to je, mě chvílemi vadila, příběh se táhl pomalu a nadhodil spousty otázek, ke kterým jsem ani na konci nedostala odpověď. Ale samozřejmě popsání tradic a historie o tomhle místě, která patří k nám a přesto toho víme o tom velmi málo...

25.07.2017 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Pro milovníky tématu války v životě obyčejných lidí. Rozhodně bych doporučila náročnějšímu čtenáři, kníha je v určitých místech složitější, ale nutí člověka k zamyšlení. Rozhodně bych po přečtení doporučila i zkouknout film, role jsou umně zahrané a opravdu dojímá na srdci, kdy chvílemi se chce člověku až brečet nad osudy...

25.07.2017 5 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

No upřímně? Konečně malá změna od předchozích knížek. Nebyli tam tři kamáradi a jedna centrální holka, ale bylo to spíše o malém géniovi, co má rád jméno Katherina.
Co se týče poznámek pod čarou - výborný nápad pane Greene, ale pochybuju, že to někoho zajímá, mě osobně matematika nikdy nešla a jelikož je většina poznámek právě o ní, tak to bylo i nedůležité a místy nezábavné.
Ale co je plus? Konečně začíná mít jeho tvorba nějakou kvalitu (Nic proti Aljašce nebo Hvězdy nám nepřály, ale jsou to opravdu jednoduché knížečky, kde jsou sice závažná témata, ale řešena zcela banálně a jednoduše). Jen tak dále, myslím si, že časem vyzraje a jeho knihy budou mít teprve pořádný ohlas :)

20.10.2015 4 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Kniha, ze které přechází mráz po zádech a člověk se musí podivovat nad chladností, s jakou hlavní postava zabijí lidi.

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Jak se mi do toho moc nechtělo, tak moc mě to překvapilo. Napsáno čtivě a člověka to zaujme...I přes stáří knihy jsou to témata zcela aktuální, lidi by se z toho měli poučit!

14.11.2014 4 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Já jsem teda z té knihy nadšená. Myšlenky, které mi nejsou cizí, pocity, nálady... Je fakt, že to není úplně klasická poezie, připomíná to ale Apollinaire (což se do klasické literatury počítá přece)
Jako za mě úžasná, plná dojmů. Určitě se k ní vrátím neskutečně krát :-)

09.10.2018 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Úžasný příběh, krátký, ale výstižný... O lidech, o jejich snech, myšlenkách ale i chamtivosti...

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Taková jednoduchá česká detektivka s prvky thrilleru... velmi umně napsána, příběh je velmi čtivě napsaný. Do poslední chvíle netšíte, kdo je vrah, je to překvapivě člověk, kterého bychom nečekali. Za mě skvělé oddychové čtení :)

25.07.2017 4 z 5

Královská hraničářka Královská hraničářka John Flanagan

Kniha z mé oblíbené série, na kterou jsem se velmi těšila, ale už nedosahuja takové kvality, jako předchozí díly. Opravdu moc mi vadí tam obrovský časový skok, nedokážu si představit, že je Will starý a zatrpklý a hlavně pomstychtivý.
Také Maddie se nezdá taková namyšlená, jakou jí líčí. Já v ní to dobro vidím od začátku, jen ji prostě nebaví ten "skleněný zámek", jak již bylo několikrát v příběhu řečeno.
Příběh nebyl špatný, ale přesto se autor vrací v podstatě k první knížce. Tahle kniha už napsána být nemusela, nejlepší zakončení celé ságy byly Ztracené příběhy, které krásně a plynule posledními slovy navazují na další sérii Bratrstvo.

22.12.2014

Ať vejde ten pravý Ať vejde ten pravý John Ajvide Lindqvist

Velice mě to zaujalo a moc mě mrzí, že není přeložených do češtiny více knih tohoto autora. Není to typický příběh o upírovi... Hltala jsem to jedním dechem.

Dvě zrcadla Dvě zrcadla Karolina Limrová

Česká autorka, píšící o Americe? Dobře, to mi nevadí.
Místy mi ale přišlo, jak kdybych četla Stmívání v upravené verzi.

14.11.2014 3 z 5

Pěna dní Pěna dní Boris Vian

Román plný bezstarostnosti a nadpřirozena. Velice mě to uchvátilo a měla jsem touho to nejrychleji přečít, jen abych se dozvěděla, jak to vlastně s Chloe dopadne. Je mi velice líto, že to zkončilo tak nešťastně, ale myslím, že tím "napřirozenem" (zmenšuje se pokoj, dřevo není tak lesklé, světlo není už tak zářivé) opravdu vnesl do příběhu to, jak si člověk připadá, když mu umírá někdo milý. Také mi příjde úžasné jak popsal posedlost Collikova přítele tím spisovatelem, což v dnešním světě se rovná bulvárním reportérům, kteří se honí pořád a neustále za nějakou senzací.
Zkrátka a dobře, tento román velice zapůsobil a doporučila bych ho! :)

Uzly a pomeranče Uzly a pomeranče Iva Procházková

Moc mě překvapil konec, podle mě si ty koně nezasloužili zemřít, ale na druhou stranu Iva Procházková podává obraz tak, aby vykreslila tvrdou realitu člověka, který potřebuje každou korunu a navíc se musí starat o mentálně retardovanou dceru. Velice dojemné a umně napsané :)

14.11.2014 4 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Za mě tedy napsáno velmi čtivě, ani jsem se nenadechla a už jsem měla půlku přečtenou ???? fakt doporučuji, dobře napsáno, dej má rychlý spád a snad do poslední chvíle nevíte, kdo je ten špatný ????

08.10.2018 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

No co k tomu? ještě jsem to sice nedočetla, ale i tak si troufnu k ní napsat pár slov... Příběh je zajímavý, prostě klasická oddychovka od české autorky. Snaha o napětí a nečekané situace, vrací se v minulosti, kvůli určitým událostem. To je super.
Bohužel mě zklamal styl psaní. To jako vážně? Věty jsou neumělé, nemastné neslané. Jsou chvíle, kdy si přeju, ať ta zatracená věta konečně skončí :D Snaha pochytit Hrabalův styl nebo nepozornost při hodinách českého jazyka? Nás učili, že když chceme vygradovat napětí a mít kvalitně a dobře napsanou knihu, mají se psát krátké ale srozumitelné věty.
No, ale prozatím je to moje první kniha od ní, snad se u další nenechám opět takhle zklamat :)

03.11.2017 2 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Pozor na spoilery!

Abych byla upřímná, celou dobu jsem si myslela, že Jurek musí mít sourozence, protože komu jinému by mohl někdo tak odměřený a nepřístupný důvěřovat?
Jeho chladné a vypočítané chování až zaráží dech.
Další věc, která mě zariží a nutí čist další díl ihned je zmizení Joony. To jako fakt? Jakože by to ten Jurek přežil a unesl ho? Vždyť to je nesmysl :D Nikdo nemůže přežít milion střel a do toho mrznoucí potok :D
No já jdu dále přátelé, jsem napjatá jako struna. Za mě po dlouhé době nejlepší série!!

30.08.2017 5 z 5