Nikusha Nikusha komentáře u knih

Balzamovač Balzamovač Alison Belsham

Četlo se to fakt moc dobře, ale já jsem udělala chybu, že mám mezi druhým a tímto dílem dlouhou pauzu. Nějak jsem se ztratila co se předtím stalo a to je u této série zásadní. Hodně to navazuje, takže nejlépe číst hned po sobě. Ale jsem vlastně překvapená jak se děj vyvíjel. Myslela jsem, že dostane "balzamovač" víc prostoru a linka s Marni bude jen taková dodatečná, ale bylo to spíš naopak.

27.04.2023 4 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

(SPOILER) Ohromuje mě, jak dokáže autorka tak věrohodně vyjádřit pocity člověka, který o sobě "zjistí", že je pedofil. Úplně z toho to zoufalství a úzkost číší. Skvěle vybrané slova, skvěle vytvořená atmosféra bez hluchých míst. Nicméně ztotožňuji se spíše s pohledem rodičů, jako sama matka malé dcery. Ale nehodnotím to jako realitu (která se samozřejmě děje), nýbrž jako knihu a ta si zaslouží plný počet. Určitě se na autorku zaměřím.

25.04.2023 5 z 5

Šepot v mlze Šepot v mlze Darcy Coates

Ani tento jako předchozí dva mě nijak neoslnil. Stále se opakující situace a hlavně chování postav mě už vytáčí. Hlavně Dorran. Ten už musí mít ty kulky úplně před výbuchem, protože pořád vyznává lásku, už se i stihl zasnoubit a přitom si chudák ještě ani neužil. To cukrování je už fakt spíš otravné. Co se týče Beth, tak ta linka byla zajímavá od té chvíle kdy vyšla najevo pravda, ale taky mě časem štvala. Zkusila jsem to, chvílemi mě to i bavilo, ale ten čtvrtý díl mě asi už ani neláká.

24.04.2023 3 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

Věřím, že se tohle odehrává ve spoustě rodin po celém světě. Třeba ne vyhnané do takových extrémů, ale děje. Viděla jsem spousty dokumentů o domácím násilí, o manipulaci a týrání. Nedokážu pochopit, co musí mít takové lidské monstrum v hlavě. Tohle mi přijde i stokrát horší než nějací masoví vrazi, jelikož dokáží ubližovat denně rodinným příslušníkům, dětem! Jen co jsem tu knihu četla jsem měla špatnou náladu, ale čekala jsem to od ní. Není tam žádný kdovíjaký příběh, jsou to prostě jen naservírovaná nechutná fakta jedné šílené, fakt psychicky nemocné, odporné ženské. Svině jedna, už mám zase nervy.

14.04.2023 4 z 5

Výkřiky v temnotě Výkřiky v temnotě Darcy Coates

Já vlastně ani nevím, jestli mě to bavilo. Jako jo, četlo se to dobře, ale pořád se opakovalo to stejné, nic moc napětí. Dalo by se to klidně zkrouhnout o půlku a nic by se nestalo. Ale věřím, že kniha má určitě své fandy, protože se čte fakt snadno. Ani nevíš proč a prostě čteš dál a najednou zjistíš, že je konec :D

04.04.2023 3 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Kdyby jste mi dali číst tuto knížku, aniž bych věděla kdo ji napsal, po pár kapitolách by mi to bylo jasné. Colleen má svůj styl a všechny knihy jsou v podstatě stejné, ale přitom se liší. Romantická linka je pořád pulzující a jiskrná, ale už jsem od ní toho četla tolik, že mi přijde, že se to hodně opakuje. To ale nic nemění na tom, že se to opravdu dobře čte a paní Hooverová ví co dělá. Každopádně jiné tituly se mi líbily více, toto bylo slabší.

30.03.2023 3 z 5

Rozsudek smrti Rozsudek smrti Alexander Gordon Smith

Pořád super, ale předešlé díly se mi líbily více. Ale pořád tam jsou nečekané zvraty, člověk fakt netuší co bude následovat a to mě na tom baví. Určitě je to série, která se dobře čte a stojí za to.

23.03.2023 4 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

No jak si tak říkám, knihu o rasismu jsem ještě nečetla. Určitě je to zajímavé téma a paní spisovatelka to uchopila dobře. Citlivá situace pro všechny, rozložená do několika postav. Nicméně chvílemi zbytečně utahané. Ale za přečtení stojí, četla se dobře.

17.03.2023 4 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Ne nadarmo má Chris takovou fanouškovskou základnu. Dokáže každou knihu potáhnout černým sametem, vtisknout do každého písmenka napětí, atmosféru. Nečtete, spíše si promítáte obsah před sebou jako v imaginárním kině. Nechápu jak to dělá. A to, že je surová, prostě k panu Carterovi patří. Každá jeho kniha byla pro mně čtenářský zážitek a ráda si každou další koupím, přečtu a nechám.

17.03.2023 5 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Ten začátek se zbytečně natahoval. Asi chápu, že chtěla vytvořit napětí, ale bylo to kapku nudné. Pořád mi to evokovalo "strašidelné domy", ale ke konci se to hezky rozjelo. V podstatě mě to bavilo celou dobu. Navíc teď s manželem sledujeme The last of us, takže načasování bylo perfektní :D Hodnocení dávám nižší, ale rozhodně si přečtu celou sérii. Od autorky jsem přečetla snad všechno, tak u toho zůstanu.

10.03.2023 3 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Zkoušela jsem Nástroje smrti, ale ty jsem ani nedočetla. Po nějaké době, mě zaujal tento titul a ani jsem vlastně nějak nezaregistrovala, že jde o stejného autora. Až posléze mi to došlo. Je tam cítit stejný rukopis a to je pro mně velký špatný. Prostě mě to nějak nebaví. Neříkám, že je to špatné, ale nic pro mně. S touto autorkou už to zkoušet nebudu.

07.03.2023 2 z 5

Troufám si tvrdit, že jsem přečetla opravdu spousty autobiografií známých osobností, které taky nějakým způsobem propadly práškům, alkoholu, drogám anebo všemu dohromady. Ve všech knihách bylo cítit to zoufalství a smutek, ale u Matta je to stonásobně větší. U žádné jiné knihy mi z toho pořád nebylo tak úzko. Nevim, jestli to prostě psal schválně takhle depresivně anebo má opravdu takhle velký problém. Jelikož tohle už mi nepřijde jako problém prášků a chlastu, ale vyloženě psychické nemoci, deprese. A ty jedy to jen umocňují. Je mi ho líto. Že se v hlavě pořád tak trápí. Neznám ho, soudím podle knihy, ale podle mně, se toho už nikdy nezbaví. Nižší hodnocení dávám z důvodu, že mě hlavně závěr už nějak nebavil. Ano, bylo to napsáno surově, upřímně, ale ne nijak poutavě. Prostě se ani nesnažil a jen si chtěl ulevit.

27.02.2023 3 z 5

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

Pan Barker má talent navodit zvláštní atmosféru a dokáže vytvořit geniální zápletku. Už u čtvrté opice mě o tom přesvědčil, a když jsem viděla v knihkupectví tuto knihu, ani chvíli jsem neváhala. A udělala jsem dobře.

20.02.2023 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Určitě byl dobrý tah vrátit se k Erice. Dobře se to čte, pěkně to odsejpá a kapitoly na sebe přímo navazují, bez jakýkoliv skoků z postavy na postavu. Pustila jsem se do tohoto dílu i z principu, protože jsem zatím přečetla všechny předešlé a budu v tom i určitě pokračovat. Ale kurde něco mi tam vadilo, takže na plný počet to není.

20.02.2023 4 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Je to hezky poutavé, dobře se to četlo. Pro mladé slečny určitě krásně vzrušující, protože se tam Ben chová jako úplný idylický romantický hrdina. Jako přidaná hodnota zajímavý nečekaný závěr. Doporučila bych hlavně slečnám 15+, ale s varováním : takhle to většinou normálně neprobíhá :D

13.02.2023 5 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Parádní sci-fi příběh s tématikou cestování alternativními světy. Několikrát se mi rozšířily zorničky údivem, napínavé, zajímavé. Člověk se musí nad knížkou trochu zamyslet, aby si ji užil. Je zde i hezky vysvětlená myšlenka Schrödingerovy kočky. Fakt super, doporučuji...takže nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky.

05.02.2023 5 z 5

Moc hezká autobiografie plná chvalozpěvu na všechny kolegy a rodinné příslušníky. Zajímavá fakta z filmů o Harrym a blízké seznámení s Tomovými démony. To všechno najdete v téhle knížce, kterou bych doporučila všem fandům HP.

03.02.2023 4 z 5

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Gaiman dokáže do každého díla dát takové to kouzlo. Škoda, že jsem to nečetla jako dítě. Zajímalo by mě, jak bych to vnímala a jestli by mě to bavilo.

17.01.2023 5 z 5

Dallas Dallas Gerard Way

Člověk by řekl, že číst komiks je pro děcka, ale soustředit se na všechny detaily, pobírat všechny postavy a pochopit celou myšlenku dá i zabrat. Je to super, zábavné, krásně zpracované...a to, že se to splodilo v hlavě Geeho je nádherná přidaná hodnota.

17.01.2023 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Nevím jestli jsem takové hovedo, ale mně to nějak extra nechutné nepřišlo. Prostě jen popis jatečního průmyslu, akorát z lidí. Nápad dobrý, ale kurde dalo by se z toho vymáčknout víc. Ale přečetla jsem to do konce se zaujetím. Ta deprese hlavního hrdiny byla úplně hmatatelná. Každopádně jsem od titulu čekala víc tak jako ostatní.

13.01.2023 3 z 5