nikiss76 nikiss76 komentáře u knih

Stále nezvěstná Stále nezvěstná Chevy Stevens (p)

Musím říct, že za mě vynikající kniha. Thrillerů a krimi románu jsou už přečetla desítky, ale tento mi přišel jedinečný. Bavilo mě asi úplně všechno. Od tématu, přes styl psaní až po rozuzlení, za mě opravdu velmi povedená prvotina.
Už se moc těším na další autorčiny knihy.

16.07.2019 5 z 5

Vampýrská akademie (komplet) Vampýrská akademie (komplet) Richelle Mead

Celou sérii bych ohodnotila podprůměrně. První díl byl fajn, potom už to bylo každý díl horší a horší. Knihy jsem dočetla ze zvědavosti, abych věděla, jak se celý příběh uzavře. Bohužel Rose mi byla vyloženě nesympatická a nelíbilo se mi, jak to dopadlo s ní a s Adrianem, kterému jsem happy end přála. Žádná z postav mě více neoslovila, což považuji za největší mínus a snad ještě u žádné knihy se mi to nestalo. Nejvíc mi však na knize vadil fakt, že v každém díle se až příliš do podrobna vracelo k objasnění základních rolí, toho co se stalo v předchozích dílech a opakovaně se popisovaly vztahy a pravidla morojů a dhampýrů. Děj se hodně táhnul a musela jsem se hodně přemáhat, abych se k četbě vrátila. Knihy mě nalákali pozitivním hodnocením, ovšem toto bylo hodně slabé fantasy.

13.07.2019 2 z 5

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Autorku jsem měla ve svém seznamu delší dobu a konečně jsem se dostala ke knize Spálená obloha. Obecně krimi knihy mám ráda.
Tato kniha pojednává o pohřešovaném osmiletém Benovi, který se své matce ztrati v lese a rozjíždí se velká pátrací akce. Projdeme si celým procesem od samotného počátku až do konce. Kniha je částečná zpověď Rachel, matky Bena, která popisuje celou událost že svého úhlu pohledu, což bylo velmi zajímavé. Čtenář je proveden jejími pocity a traumaty, kterým musí čelit. Strach, výčitky svědomí, nedůvěra v okolí o vlastní rodinu a především v sebe sama. Rachel musí čelit velké vlně kritiky, jak ze strany novinářů tak internetu. Bylo zde opravdu reálně ukázáno, jak veřejnost dokáže být plná nenávisti a neštítí se opravdu ničeho.
Jiný úhel pohledu poskytuje tým vyšetřovatelů a především hlavní vyšetřovatel Jim, jehož vyprávění je položeno jeho rozhovory s psycholožkou. Během čtení knih máte své tipy na podezřelé osoby a vy své názory s narůstající množstvím faktů měníte. Kniha byla v mnoha ohledem jedinečná, ale vytkla bych jí pomalý spád.

12.07.2019 3 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Od autorky jsem přečetla celou sérii Nástrojů smrti. Jednalo se o první fantasy knihy, které jsem přečetla, takže jsem měla na počátku rozporuplné pocity, jestli mne tento žánr vůbec osloví. Musím říct, že vděčím Cassandře Clare, která je výborná spisovatelka, za to, že se díky ní stalo fantasy mým nejoblíbenějším.

Clary žila jako normální dívka, do té doby, dokud se jedné noci v klubu nestala svědkyní vraždy. Poté se jí svět otočil vzhůru nohama. Zjistila, že žije ve světě plném démonů, upírů, víl a lovců stínů, mezi něž také patří. Clary okouzlí mladý, atraktivní a velmi arogantní lovec stínů jménem Jace. Postupem času zjišťuje, že pod tou tvrdou slupkou se ukrývá víc než jen kluk, který je naštvaný na celý svět.

Knihy jsou plné zvratů, postavy se stále vrhají do nových dobrodružství a musí řešit řadu problému a bojovat za záchranu světa. Celková idea a propracovanost kodexu Lovce stínů a tohoto čarovného světa je naprosto geniální. Pro mě patří Cassandra Clare mezi top 5 fantasy autorů vůbec. Po přečtení nástrojů smrti jsem se postila do čtení další knižní série Pekelné stroje.

05.07.2019 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Čtvrtý díl Selekce je rozhodně slabší než díly předchozí. První tří díly mě bavily moc, protože jsme se seznámili se selekcí a s příběhem Ameriky a Maxona. Tento díl je věnovaný jejich dceři Eadlyn, která je budoucí nástupkyní na trůn. Eadlyn si prochází selekcí, stejně jako před lety její rodiče.
Tím, že jsem četla předchozí díly, tak jsem měla pocit, že čtu vlastně velmi podobný příběh, pouze s rozdílnou hlavní hrdinkou.
Knihu jsem četla v originále a pokud má někdo zájem si trochu procvičit angličtinu, tak mohu doporučit, kniha je psána velmi čtivě.

05.07.2019 3 z 5

Víš, že… DIMILY trilogie (box) Víš, že… DIMILY trilogie (box) Estelle Maskame

Musím říct, že jsem přečetla celou sérii za velmi krátkou dobu, protože jsem byla opravdu zvědavá, jak to celé dopadne. Ačkoliv jsou knihy určeny spíše pro mládež, musím říct, že mě příjemně překvapily a bavily mne. Líbila se mi hlavně postava Tylera, která se každým dílem vyvíjela. Z mladého rozzlobeného kluka, který měl problémy s drogami a nevěděl, jak se vypořádat se vztekem, se stal muž, který se vypořádal se svými démony a zjistil, jakým směrem se chce v životě ubírat.

Takže určitě hodnotím kladně a doporučuji jako takové oddechové čtení.

26.06.2019 4 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Přečetla jsem celou sérii a zhodnotila bych to asi tak že první díl byl fajn, druhý díl dobrý a ty další dva už zbytečné. Všechno se natahovalo, sice vyplouvaly na povrch pravdy z minulosti, ale příběh Tess a Hardina se vyvíjel stylem 1 krok dopředu, dva kroky dozadu a už mě to hodně nudilo a říkala jsem si tohle už jsem četla, tyhle pasáže, hádky, usmiřování, lhaní, nadávky, deprese, je to pořád stejné, pořád dokola a začala jsem se nudit. Chápu, že tam šlo o komplikovanou lásku dvou naprosto rozdílných lidí, kteří jsou jednou nahoře a jednou dole, ale bylo toho prostě už příliš. Tessa se mi s každým dílem více protivila a její rozpoložení se nacházelo ve dvou extrémech - šťastná a nebo ubrečená, litující se a na dně. Podle mě kdyby knihy byli uzavřené prvními dvěma díly a celý děj by byl svižnější, tak by z toho byl opravdu povedený román. Ale takto mi opravdu přišlo, že autorka už neměla inspiraci a příběh se snažila rozvinout do více knih, ale chyběl opravdový námět.

26.06.2019 3 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

První díl byl zhodnotila jako skvělý, druhý dobrý a třetí trošku zklamání. Celkově mě baví nápad a promyšlenost světa frakcí, který autorka vytvořila. Příběh lásky dvou mladých lidí, kteří bojují za lepší svět, kdy při své cestě utrží spoustu šrámů na duši. Poslední díl byl psán z pohledu obou hrdinů a ztratil trošku jiskru stejně jako oba hlavní hrdinové. Ačkoliv chápu, že na konci každé knihy není happy end, v tom romantickém slova smyslu, hlavním vyústěním příběhu, tady jsem ho opravdu postrádala. Celkově knihy hodnotím kladně, stály určitě za přečtení, ale zřejmě bych se bez třetího dílu obešla.

24.06.2019 4 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Další skvělá krimi kniha s Kim Stoneovou a jejím týmem. Tentokrát vyšetřují vraždy prostitutek a obchod s lidmi. Přečetla jsem jí asi během dvou dnů.

Mě kniha opravdu přiměla se zamyslet a bylo mi z ní i trochu úzko, když jsem si uvědomila, že tohle všechno se děje kolem mě. Lidé jsou nuceni žít v otřesných podmínkách a prací zplácet dluhy, které jim vznikly a to všechno jen proto, že chtěli pro sebe a svou rodinu lepší budoucnost. Co se týká prostituce, lidé odsuzují ženy, které se rozhodli pro tuhle cestu aniž by věděli víc.

Pro mě z toho plyne ponaučení, nikdy nesuď druhé lidi, protože nikdy nemůžeš vědět, co je k takovým životním volbám vedlo. Ať už to byl hlad, potřeba přežít nebo cokoliv jiného. Každý člověk má svůj životní příběh a je velmi snadné někoho odsoudit bez toho aniž by jeho příběh znal a věděl co dotyčného vedlo ke klíčovým životním rozhodnutím.

23.06.2019 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Přijde mi, že kniha je trochu přechválená a celkem zbytečně. Tím, že je tak zpopularizovaná, měla jsem velká očekávání, což byla asi chyba. Kniha už má i místo na obrazovkách v podobě seriálu s hvězdným obsazením. Seriál mě bavil, ten mohu doporučit.

Námět knihy není vůbec špatný, ale řekla bych, že byla spíše průměrná. Od autorky jsem četla ještě Šílené výčitky, ale ani tato kniha u mě úplně neuspěla a zařadila bych ji k těm průměrným (slabší průměr). Nějak nemám motivaci sáhnout po dalším autorčiným knihám.

21.06.2019 2 z 5

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

Na knize se mi líbí myšlenka pojmout knihu jako tři dějové linie, které fungují zvlášť, ale ještě lépe dohromady. Každá linka má svou hlavní postavu, o níž nám vypráví příběh. S plynoucími stránkami se dějové linie protnou v jednu a hlavní postavy se setkají a začne ten skutečný příběh. Momentálně se chystám na již 3 díl a jsem zvědavé, jak se postavy budou dále vyvíjet.

21.06.2019 4 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Další skvělá kniha s Kim Stoneovou v hlavní roli. Tentokrát se musela Kim a její tým spojit s týmem bývalého kolegy, jejichž vztahy byly napjaté, aby přišla na kloub případu, jehož hlavním motivem k vraždám byl rasismus a nesnášenlivost. Vše se zkomplikuje, když se jeden člen Kimina týmu rozhodne vést vyšetřování na vlastní pěst.
Nechybí napětí, zvraty a samozřejmě zdárné vyřešení zapeklitého případu. Mohu jedině doporučit a těším se na Zlámané kosti.

21.06.2019 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Celá trilogie je naprosto úžasná. Jedny z nejlepších knih, co jsem četla. Hlavní hrdinka Feyre si mě, jako čtenáře, naprosto získala. Motiv pohádky Krásky a zvíře je minimální a opravdu jen na počátku knihy, poté se rozvine naprosto odlišný příběh s propracovanými detaily a vtáhne vás do světa plného magie. Knihy jsou plné neočekávaných zvratů. Myslela jsem, že Tamlin a Feyre je love story, která bude pokračovat a rozvíjet se v každém dalším díle, opak byl však pravdou, ten opravdový příběh začne až s příchodem Rhysanda.
Je to jedna z mála knih, kde mohu říct, že jsem si velmi oblíbila i vedlejší postavy.Už se hrozně těším na další pokračování.
Po přečtení této série jsem se vrhla na čtení série Skleněný trůn, s tím, že jakožto prvotina bude zřejmě ještě lepší než Dvůr trnů a růží a musím říct, že knihy jsou skvělé, ale pořád u mě na prvním místě zůstává Feyre a její příběh.

17.05.2019 5 z 5

Tváře noci Tváře noci Corrie Jackson

Klasický detektivní příběh, kde hlavní hrdinkou je mladá novinářka Sophie, která je tak lačná po informacích, že porušuje jedno pravidlo za druhým, až jí to stojí místo. Aby se mohla vrátit zpět a dokázat i svému šéfovi, že je stále dobrá, musí přijít s nějakým skvělým sólo kaprem jako například případ o vraždách modelek. Sophie jde po stopách a snaží se případ vyřešit, musí však jít hlouběji a zapátrat v dávno minulých případech, v nichž nachází souvislosti a i klíče k dořešení případu a dopadení vraha. Já osobně mám moc ráda krimi příběhy, které se odehrávají v Londýně, proto jsem si chtěla přečíst i tuto knihu. Kniha nebyla špatná, ale nenadchla mě. Neoslovila mě hlavní hrdinka. Téměř vždy, když hlavním hrdinou je novinář, který si hraje na vyšetřovatele, mě to nějakým způsobem irituje. Tito novináři mají vždy náskok před policií, dokáží prozkoumat místo vraždy, najít pachatele a uzavřít případ a ještě z toho vytřískat článek. Na mě trošku přitažené za vlasy. Pro mě poučení pro příště, se do takových knih nepouštět.

17.05.2019 2 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Jakmile se člověk prokouše prvními několika nudnějšími stránkami, tak počáteční zklamání okamžitě vyprchává. Opravdu napínavý příběh s trochu netradiční hlavní hrdinkou, která si mě úplně nezískala, ale proč ne. Za mě povedená kniha, která stojí za přečtení. Filmové zpracování také povedené.

16.03.2019 4 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Kniha mě určitě nezklamala, příběh záhadných úmrtí v tůni, za mě super - chytlavé, plné záhad, napětí, zvratů, zkrátka všeho, co by v dobré knize nemělo chybět. Příběh mě bavil od začátku do konce. Líbí se mi, že čtenář může splétat své vlastní teorie, protože autorka tomu ponechává prostor a udržuje napětí a odkrývá jednotlivé střípky skládačky postupně. Takže až po přečtení posledních řádků čtenář zjistí, kdo za tím vším stojí. Kniha se mi líbila asi o trošku víc než Dívka ve vlaku. Těším se na další knihy.

16.03.2019 4 z 5

Mámin seznam Mámin seznam John St. Greene

Musím říct, že se jedná o velmi silný příběh a během čtení knihy asi nejde neprožívat silné emoce. Na knize je především srdcervoucí fakt, že autora inspiroval vlastní životní příběh. Každý si v tom může najít to svoje, protože kniha je hlavně o tom, jak se nevzdávat a bojovat a snažit se žít naplno, i přestože že tě něco srazí na kolena.

16.03.2019 3 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Za mě nejpovedenější autorova kniha. Naprosto skvělá kniha se silným příběhem o lásce dvou mladých lidí Hazel a Gaze, se kterými se život opravdu nemazlil a musí se vypořádat s nevyléčitelnou nemocí. Kniha je nabitá emocemi a rozhodně stojí za to si ji přečíst. Musím říct, že se mi líbilo i filmové zpracování. :-)

09.02.2019 3 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Tady tu knížku jsem se rozhodla přečíst po přečtení chvály, kterou autorka dostává za skvělé knihy, které se řadí k bestsellerům. Celkový příběh nebyl sám o sobě špatný, ale neoslovil mě styl psaní autorky. Navíc po přečtení několika desítek stran jsem již tušila, kdo bude hlavním aktérem zločinu. Upřímně řečeno kniha pro mě byla zklamáním a nejsem si jistá, jestli bude chtít dát šanci dalším jejím knihám.

09.02.2019 2 z 5

Tajemství upírů Tajemství upírů Lisa Jane Smith

Říše temnot je velmi čtivá fantasy série knih spíše pro mládež. Po přečtení prvního dílu jsem viděla, že stylisticky není kniha nijak náročná, proto jsem již další díly četla v angličtině. Pro ty co by si chtěli přečíst něco lehčího z žánru fantasy v angličtině, tak tyto knihy jsou dobrou volbou. Knihy jsou krátké , dobře se čtou, zkrátka neurazí. Celkově se mi líbily, ale je to takové opravdu lehčí čtení.

08.02.2019 3 z 5