Tajemství upírů

Tajemství upírů https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135715/rise-temnot-tajemstvi-upiru-135715.jpg 4 351 58

Říše temnot série

Šestnáctileté Poppy zbývá pár týdnů života. Trpí rakovinou slinivky a není šance na vyléčení. Její dlouholetý přítel James jí nabídne řešení. Tím však poruší přísné zákony Říše temnot a teď ho čeká trest za vyzrazení tajemství a za lásku k člověku. Bude mít Poppy dostatek odvahy, aby se dobrovolně stala upírem? Podaří se jim společně uniknout před nejhorším trestem? První díl tajemné série Říše temnot.... celý text

Horory Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Secret Vampire , 1996

leniska6373
11.03.2023

Cte se velmi pekne a rychle

adelinka
21.06.2022 4 z 5

Tak toto som nečakala, že v mojom veku siahnem aj po takejto knihe. Ale nezvykne mi prejsť kniha rukami, žeby som neprečítala. A na prekvapenie na oddych bola super. Tak isto aj druhá časť.

romca4180
04.05.2022 4 z 5

Za mě by mohla být kniha víc rozepsaná.. Tenhle příběh měl spád, jen to chtělo aspoň na dva díly, aby to nebylo takové šup šup a je konec

Marie022
10.08.2021 5 z 5

Mám doma všech osm dílů téhle úžasné série a kdykoli nevím co číst je to záruka že se do knížky začtu a skoro jedním dechem ji zhltnu.

sykorka14
12.08.2020 5 z 5

Tato série je i po několika letech má nejoblíbenější. Četba je napínavá a hltala jsem každé slovo až do úplného konce.

evineckY
06.07.2020 4 z 5

Zatím to nevypadá špatně :-)

VcelkaMaja157
23.05.2020 3 z 5

Už si jen ledvá vzpomínám na to o čem ta kniha byla. Knihu jsem četla minulé léto a pamatuji si že mi na začátku dávala zabrat, abych se k ní vrátila a dala jí ještě šanci. Ale pak mě začala bavit a slupla jsem ji jak malinu. Pamatuji si že jsem chtěla pokračování, ale když jsem se dozvěděla že není o stejných postavách už jsem se na další díly nepodívala.

blackdarkness
25.01.2020 5 z 5

Lehké, rychlé čtení, chytlavý příběh a sympatické postavy. Těším se na další díly :)

oluskace
26.06.2019 5 z 5

Další super série. Nenáročné, a ted na to léto úplně ideální čtení. Autorka je prostě super. Miluju ji :)

TerísekTerka
10.03.2019 3 z 5

Taková lehká upíří romanťárna... :) Pro přečkání prázdnin ideální - nenáročné, krásně napsané a čtivé. Už jsem se potřebovala dostat k nějaké pohodové knížce, u které bych zase nebrečela. ':D Rozhodně doporučuju a těším se, až si přečtu další díly!

nikiss76
08.02.2019 3 z 5

Říše temnot je velmi čtivá fantasy série knih spíše pro mládež. Po přečtení prvního dílu jsem viděla, že stylisticky není kniha nijak náročná, proto jsem již další díly četla v angličtině. Pro ty co by si chtěli přečíst něco lehčího z žánru fantasy v angličtině, tak tyto knihy jsou dobrou volbou. Knihy jsou krátké , dobře se čtou, zkrátka neurazí. Celkově se mi líbily, ale je to takové opravdu lehčí čtení.

Andynka
12.01.2019 3 z 5

Těžko se hodnotí prvni díl. Vše zde bylo hrozně rychlé, že jsem si nestihla uvědomit ani ,že je konec. Ale zase ma to myslím 7 dílu, tak možná díky za to. Doufám, že se vše rozjede v dalších dílech a budu mít možnost vice poznat Říši temnot.

Denča23
02.01.2019 4 z 5

Pěkná knížka, bavila mě. Na začátku trochu smutnější, když se dozvěděla, že umírá. Určitě si ji přečtěte. :)

meibi67
21.10.2018 3 z 5

První polovina knihy mě nudila, než se konečně Poppy stala upírkou... Potom už jsem četla se zatejeným dechem... Proto jen tři hvězdy ;)

marta14
23.07.2018 5 z 5

Skvělá odpočinková fantasy. I když téma rakovina není zrovna veselé. Přesto byla podle mě kniha skvělá a dost mě bavila. Původně jsem chtěla dát čtyři hvězdičky, ale ten konec to napravil. Doporučuji a už se těším na další díl. Jen se mi nechce tak brzy loučit s těmito hrdiny. Jamese jsem si oblíbila :).

Laughtubbe
16.05.2018 4 z 5

To je milá oddechovka. Nic složitého ani urážlivého. Ideální na cesty. Příběh mě bavil a myslím si , že fantasie autorky je nekonečná. Poprvé jsem se setkala s kombinací rakovina a upíři. Nebylo to zlé. Už dokupuji sérii. Snad si to také někdo přečte, je to fajn :)

wildXchos
13.03.2018 4 z 5

Hezký začátek série, občas příběh ubíhal zbytečně pomalu, ale většinou mě knížka hodně bavila. Postavy Jamese a Poppy jsem si dost oblíbil. Říše temnot je hodně dobře provedená.

Miss.hell
04.12.2016 3 z 5

Musím říci, že z popisu Poppy, když umírala a dále mě celou dobu mrazilo. Jinak je knížka pro takové to odpočinkové čtení, kdy se chcete uvolnit.

DoragonAi
16.10.2016 4 z 5

Tuto knížku jsem nečetla poprvé a musím říct, že když jsem ji četla prvně, tak jsem v ní žádný zalíbení nenašla.
Po pár letech jsem knížce dala druhou šanci a nebylo to na škodu :)
Příběh mi přišel každou stránkou.... dobře nebudu kecat... každou kapitolou zajímavější, ale konec mě překvapil.

M.C
20.05.2016 1 z 5

Knihu jsem přečetla za jediný den, tím ale neříkám, že bych se od ni nemohla odtrhnout, jen nemám ráda napůl rozečtené knihy. Do dočtení jsem se ale musela místy nutit.Kniha mi připadá odfláknutá, příliš rychlí a nezáživný děj, několik věcí mi nedávalo smysl, snad všechny postavy mi byly nesympatické.... Tato kniha u mně patří mezi ty, které mají lepší anotaci než celkový příběh :P :D Dala jsem ´1* za nápad, ale celkově ji řadím k nejslabším od autorky :)