Nicoletta1681 Nicoletta1681 komentáře u knih

Obsidio Obsidio Amie Kaufman

Ani nevím, co říct. Prostě dokonalost jako vždy. Bála jsem se, že poslední díl už bude horší, než předešlé dva, ale vůbec ne. Nová dvojice, nový pohled jak na situaci, tak na nepřítele. Spiro je u mě omluven a není to šílený program, protože nic jiného mu nezbývalo,proto má u mě své místo. Postavy, které už známe paráda, pomalu zjišťujeme, kdo všechno zpracovává podklady atd. Dokonce i vztahová krize proběhla, chápete? Mezi tím vším! To prostě nevymyslíte. Konec fascinující, posledních 100 stran jen sedíte a hltáte stránky plnými doušky, otáčíte s knihou jako s volantem a vypadáte jako blázni. Ale stojí to za to. Paráda. Přes všechno racionálno se tady může stát všechno. Rozhodně si tuhle sérii musíte přečíst, protože takový nervový a citový kolaps jinde nezažijete! A rada na konec zcela zdarma: NIKDY NEVĚŘTE TĚMTO AUTORŮM SE SMRTÍ POSTAVY! NIKDY!

27.03.2020 5 z 5

Nouzový kontakt Nouzový kontakt Mary H. K. Choi

Knížka je taková oddechovka, je milá, roztomilá, postavy si oblíbíte. Mrzí mě, že někdy mi připadalo, že pohled Penny na ní samotnou je pořád negativní a není tam žádný vývoj toho pohledu, což mě mrzí a proto jedna hvězda dolů. Ale jinak jsem s knihou spokojená a přesně splnila má očekávání:) (a Sama... Toho jsem si prostě zamilovala:D)

01.03.2020 4 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

Víte, jak se říká, že druhý díl je vždycky o něco horší než první? Tak v tomhle případě to rozhodně neplatí! Příběh hned na začátku dostává obrátky, nejdříve Hannu moc nemusíte (a Jacksona už vůbec ne - protože kdo by měl rád dokonalé kluky, že ano? :D), ale pak, Teda aspoň já, zamilovala obě hlavní postavy snad více než Ezru a Kady (ale jen o trošku). Jsou i pasáže u kterých se zasmějete, u kterých je to na vás až moc moc fyziky a atrofyziky a všeho (ale nebojte, Nik je zmatený stejně jako vy, což přidává na vtipnosti a vy se necítíte úplně blbě). Samozřejmě, že autoři jsou známí tím, jak milerádi zabíjí postavy, které máte rádi ("SPOILER": Nikdy, nikdy nevěřte Jayovi a Ammie, když někoho zabíjí, je to past!), takže vy brečíte, jste naštvaní na celý vesmír (doslova), jste smutní a pak najednou bác! Pro citlivé duše jako já je to prostě moc pocitů a překvapení najednou :D
Ale jak jsem říkala, Gemina je parádní stejně tak jako první díl. Doporučuji (ano o těm citlivější), protože tohle si nemůžete nechat ujít (hlavně Nika). Těším se na třetí díl a už teď vím, že to bude jízda.

10.02.2020 5 z 5

Pygmalión Pygmalión George Bernard Shaw

Pygmalion je krásná hra o tom, že člověk když chc, dokáže změnit jak sebe, tak celý svůj život. Líbí se mi rozdílné charaktery postav a jejich vývoj (u některých není). Mrzí mě že končí tak jak končí, ale na druhou stranu i to je šťastný konec.

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Maryša je úžasný příběh, protože naprosto přesně popisuje život na vesnici, pocity a cíle lidí a to, co se dělo naprosto normálně. Líbí se mi přidání jihomoravského dialektu, který přidává hře na věrohodnosti a přidání lidových písní. Dá se krásně číst a ještě lépe sledoval v divadle:)

Legenda Legenda Stephanie Garber

Parádní. Jsem ráda, že druhý díl už nebyl o Scarlet, ale o Telle. V prvním díle jsem ji neměla moc v lásce, ale tady jsem ji konečně pořádně poznala a upřímně jsem v ní dost našla sebe. Že začátku mi dělalo problém vzpomenout si kdo je kdo, protože kniha, dá se říct, přímo navazuje na 1.dil (a já ho četla s 2 roční prodlevou). Nápad parádní, zápletka super, postavy k zamilovaní (mrk mrk ;)), něco jsem čekala něco ne. Doufám, že vyjde i dokončení (netuším jestli je to novela nebo plnohodnotný díl) a doufám, že vyjde brzo.

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Jakože co si budem - prvních cca 100 stran bylo hrozných. Nevěděla jsem která bije, co je realita a co ne, jak sakra fungují její stíny, popis místa taky nic moc a o písečných krakenech se ani nezmiňuji. Takže první část knihy za mě fakt špatná. Ale poté, co už se dostali do Rudé církve se to naštěstí obrátilo. Výuka, postavy a místo mě zaujaly, pořád se něco dělo, pořád musela být jak Mia tak čtenář ve střehu. O tom, jak jsem si zamilovala Trica a jak moc jsem si oblíbila postavu knihovníka, ani nemluvě . Jen musím přiznat, že někdy se mi zdálo že Mia tak trochu neví, kde má její charakter meze, ale to jen minimálně, chápu, že se s tím vším tak trochu vypořádává. Konec je úplně překvapivý, i když si sami sobě říkáte, proč vás to jen nenapadlo. Jsem zvědavá na druhý díl i přesto, že mi tam pár postav bude chybět.

16.01.2020 3 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Tak toto byla přesně ta správná románťárna na oddech, kterou jsem potřebovala. Krásné. Naprosto jsem si zamilovala Daxe (od vzhledu, přes vtipy.. Ale hlavně ta jeho objetí). Knížka se četla rychle a krásně. Vždy když jsem byla nucena přestat číst, zavírala jsem knížku s lehkým úsměvem na rtech. Tohle byla má první kniha od autorky a myslím, že jsem si nemohla vybrat lépe, protože teď si chci přečíst další krásné "oddechovky" od ní:)

05.12.2019 5 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Tak tohle bylo jízda. No tyjooo...Je fakt, že tady jsem se přiklonila na stranu Kadena a Rafeho za jeho chovají jsem chtěla někdy fakt pořádně praštit pánví. Pauline a její změna mě překvapila a měla jsem ji ráda k to víc. Liu jsem obdivovala, jak vše bere s klidem a její rodiče,to mě dost překvapilo. S tímto dílem jsem chodila všude a když jsem zrovna nečetla, stejně jsem přemýšlela o osudech, pocitech a názorech postav. Tohle bylo fakt výborné. Stejně jako ostatní knihy od autorky. Jak děj tak i popisy okolí a hlavně vysvětlení tradic, to mě uvedlo do tohoto světa úplně nejvíc.

30.11.2019 5 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Tak tohle byla pecka. Bavilo mě to víc než první díl. Hrozně jsem si zamilovala Kadena. S Liou jsem prožívala každý pocit, každý vzdor v ní. Opravdu tohle mě dostalo. Konec mě úplně odzbrojil, měla jsem slzy v očích. Jsem zvědavá jak se situace dal vyvine. Jaký osud je připraven pro Liu s Rafem, ale hlavně pro Kadena a Vendu.

15.11.2019 5 z 5

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Tak tohle bylo něco... Dlouho jsem nečetla něco, nad čím bych přemýšlela pořád, co bych prožívala s postavami. Je fakt, že začátek byl pro mě matoucí a moc nezáživný, ale nezbytný, abych pochopila poměry mezi nimi (ano Kroniky jsem nečetla). Ale fakt krása. Přečetla jsem to za pár dní, sžila jsem se s postavami, se světem. Smála jsem se, zlobila se, culila se... Prostě toto ve mně vyvolalo přesně ten pocit, jaký má knížka ve čtenáři vyvolat.

04.10.2019 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Krásné. Po delší době contemporary, co jsem fakt četla na jeden nádech. Hezky propracované, jak forma, děj a vývoj postav. Vtipné pasáže, smutné pasáže, šokující pasáže - všechno tady najdete. Je fakt, že něco se dalo očekávat, ale tady mi to vůbec nevadilo. Hodně se mi líbilo, že je to založené na faktech (fotky, básně). Do postav jsem se zamilovala, protože ty charaktery byly uvěřitelné. Takže můžu s čistým srdcem říct - doporučuji!:)

21.09.2019 5 z 5

Deset tisíc nebí nad tebou Deset tisíc nebí nad tebou Claudia Gray (p)

Tak tohle mě zklamalo. Ano byli tam dobré pasáže, překvapení taky, ale to, co se stalo v Rusku a pak, jak zareagoval na konci Paul, mě vůbec nepřekvapilo, bylo to jasné. Tenhle díl měl menší spád, bylo to očekávané a první polovinu byla Meg TAK naivní až to bylo otravné. Jsem ale ráda, že si to pak nějak uvědomila (i když pořád ne dost). Doufám, že poslední díl bude stát za to a nebude takový jako tenhle.

15.09.2019 3 z 5

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

Super nápad, super postavy (i když pořád tak nějak nevím, jak si Paula představit - jakože namakaný fyzik, cože?), trošku jsem tušila, že s Theem není něco v pořádku, takže překvápko to nebylo. Ale dimenze v Rusku ve mně zanechala naprostou díru! Těším se, co se bude odehrávat v dalším díle:)

29.08.2019 4 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Naprosto dokonalé ve všech směrech. Ať už je to příběh, postavy, styl psaní nebo samotná forma knihy! Nic promyšlenějšího jsem zatím nečetla. Jsem nadšená, fakt moc. A zvědavá o čem budou další díly a jestli se mi zaryjí do srdce stejně jako první díl.

19.08.2019 5 z 5

Protivníci Protivníci Marissa Meyer

Upřímně řečeno, nejdůležitější části knihy je začátek a konec. Prostřední část knihy je spíš výplň a vůbec mě nebavila. Nevěděla jsem, co Adrian zamýšlí, co právě cítí k Nově, co se Sentinelem a naopak co Nova a její alterego Nightmare má v plánu. A upřímně to nevěděli ani 9ni sami. Což vůbec není na škodu, jen se mi to zdálo dlouhé a furt opakující se. Konec dojem z knihy o mnoho zlepšil, takže i přes to všechno jsem zvědavá na vyvrcholení:)

06.08.2019 3 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Jakože prvních 100 stran takové seznamovací a až poté se začalo něco dít. Ze začátku jsem měla problém si uvědomit kdo je kdo a ještě k tomu ty přezdívky. Jinak poté už to šlo skoro jedním dechem a konec... Jakoze cože? Chci vědět jak proč sakra! :D

16.07.2019 4 z 5

Úžasný nápad, úžasné zpracování. Líbilo se mi jak jste museli přemýšlet jak to skončí nejen v jednom směru, ale ve více, protože vše jste chtěli nějak uzavřít. Nejdřív jsem si musela zvyknout na styl psaní autorky, ale pak už to šlo jako po másle. Líbí se mi jak postavy berou jejich špatnosti tak nějak s nadsázkou a dokážou si z nich dělat srandu (i když byste to někdy nečekali).
Jonah je úplně ten nejlepší a nejhorší kluk, který má hlavu plnou nápadů, které se nebojí ukázat a za to si vysloužil mé srdce. Krásná kniha, doporučuji. Nemůžu zaručit, že se bude líbit každém, ale já pevně doufám, že ano a že jsi z toho každý něco vezme...

20.06.2019 5 z 5

Warcross Warcross Marie Lu

Marie Lu opět nezklamala???? úžasný nápad, úžasné postavy a hlavně ten zvrat! Jakože upřímně jsem čekala, že Zero bude ten kdo je, ale to vůbec nevadí kvůli tomu, jak se hra obrátila! Jediné co k tomu dodat je, že nutné potřebuji další díl!

29.05.2019 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Velmi emotivní kniha. Byli části u kterých jsem se zasmála, zamyslela se nad významem slov a samozřejmě tu byli i části u kterých jsem brečela. Je to nádherný příběh popisující realitu v minulosti. Znenadání jsem se do postav zamilovala a proto mě jejich bolest, smutek a ztráty, ale i radosti, zasáhly.... Naprosto úžasné vyložený příběh a ještě k tomu vypracěčkou, která nám o té době řekne nejvíc.

04.03.2019 5 z 5