Nouzový kontakt

Penny odjíždí na vysokou školu, kde nikoho nezná. Chce se stát spisovatelkou, ale její pokusy jsou více než bídné. A do toho ji stále trápí její matka, jež odmítá dospět své dceři dost výrazně znepříjemňuje život. A aby toho nebylo málo, Penny není zrovna společenský typ – nejraději by se zavřela v pokoji na koleji a jen psala a četla si. Sam je na dně. Musel přerušit školu, přespává v místnosti za kavárnou, kde pracuje za minimální mzdu, stále se nemůže vzpamatovat z rozchodu se svou životní láskou a před sebou nevidí žádnou perspektivu. Ale osudy těchto dvou osamělých duší se protnou. A jeden pro druhého se stanou nouzovým kontaktem – číslem, které použijete, když je vám opravdu zle, číslem, které vás dokáže vytáhnou i z pekla, číslem, které vás možná změní. A tak se postupně stále více a více sbližují – nejdříve po smskách a chatu, později i osobně…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/388795/nouzovy-kontakt-OY8-388795.jpg 2.837
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Emergency Contact

Kniha Nouzový kontakt

lydieh

Sonda do života dvou mladých outsiderů ve Státech, málo děje, něco psychologie, neurazí ani nenadchne. Z pohledu generace rodičů je pro mne popis zajímavý. Doufám jen, že mé děti budou mít k životu pozitivnější a aktivnější přístup.. :)

Aires

Zasněná Penny a troska Sam. Dvojice, která tak úplně nezapadá mezi ostatní. Jsou zkrátka jiní a řeší své vlastní velké trable. Jejich osudy se však protnou. Dva nešťastní lidé, kteří se spoléhají na to, že se navzájem odrazí ode dna. Stanou se pro sebe nouzovým kontaktem, číslem, na které můžete zavolat kdykoliv a na druhém konci se vždy dočkáte útěchy. Krásná myšlenka, ovšem depresivní a nudný příběh. Knihu jsem nedočetla. Skončila jsem zhruba ve třetině, když jsem poznala, že ztrácím čas. Měla jsem pocit, že je to víc a víc uhozenější. Navíc mám ráda příběhy,které mají spád, hezky plynou a unáší vás dějem, že si ani nevšimnete, že už jste na konci. Ovšem Nouzový kontakt je hrozně kostrbatě napsaný, se spoustou nedůležitých scén, divných postav, zvláštně formulovaných vět. Prostě se to vůbec nečte samo od sebe, ale spíše s vypětím všech sil.

warca
09. červenceodpad!

Nezaujalo, nedočteno.

Adris
23. červnaodpad!

Strašná nuda. Vůbec mě to nebavilo. Velmi depresivní hlavní postavy...Úplně mimo, sekla jsem se ve výběru.

anet8843

Na knihu jsem se velmi těšila, slibovala jsem si od ní hodně. Zklamaná jsem nebyla, ale žádná velká pecka to nebyla. Příjemné čtení, takové hodně civilní. Hlavní hrdinové byli oba totální outsideři, ale tak nějak přirozeně. Děj je takový vláčný, pomalu plyne a najednou je konec. Nemohla jsem uvěřit, že další kapitola je Poděkování :) A mimochodem, překrásná obálka kniha, ta se hodně povedla a skvěle láká na knihu. Příjemná, oddechová záležitost.

martina5069

Ajaj tak tohle mě moc nebavilo, hromadu vět absolutně nedávalo smysl a chtělo se mi přeskakovat stránky, navíc kurňa co to bylo za konec? Mám ráda knihy ve kterých se vyskytují konverzace jak přes sms, vzkazy, emaily,cokoliv a proto jsem do knihy šla ale tyhle konverzace ve většině případů nedávaly smysl. Kniha má v sobě hromadu témat, který by se daly rozebrat do víc jak dvou až čtyř stránek, jako promiňte paní Chio ale tohle se vám vůbec nepovedlo. 3* dávam hlavně kvůli Samovy,kdo četl, nemusím vysvětlovat. Ps. pro mě zatím první letošní zklamání

Kapča

Kniha mě bavila. Je čtivá a pomalá, ale byla super.????????

Damonka12

Od knihy jsem čekala více, přišlo mi že postrádá nějaký rozumný děj, a některé scény mi přišly naprosto zbytečné a nudné. Zajímavé scény byli naopak zkrácené. I když pár dobrých scének se taky našlo. Sam mi byl mnohem sympatičtější než Penny. Doporučit nemůžu.

Andělé smrti
Andělé smrti