NextOne NextOne komentáře u knih

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Harry Potter a Fénixův řád. Po čtvrtém díle nás tu čeká spousta zajímavých událostí. Ačkoliv je kniha opravdu tlustá, neubírá jí to na atraktivitě. Knihu nespojujte s filmem, jelikož ten je dost osekaný a pozměněný. To však neznamená, že i tak není dobrý

K pohádce to má sakra daleko. Je to skvělé temnější fantasy, které čtenáře nutí otáčet další a další stránku. Ačkoliv je tu pubertální Harry občas na facku, tak se svým problémům snaží postavit čelem. Dost prostoru tu dostavaji jeho přátelé, o kterých se dozvídáme víc. Učitelé nám odkrývají jejich tajemství a Voldemort nabývá na síle. Opět nás v této knize čeká smutek, ale i naděje.

30.04.2021 5 z 5

Třetí díl Harry Pottera s názvem Vězeň z Azkabanu bylo pro mnohé příjemné překvapení po Tajemné komnatě.

Kniha nabízí jemné hrátky s časem, nové kouzelné tvory a hlavně nové zajímavé postavy jako je Sirius Black a Remus Lupin. Naše trojice už dospívá a prostředí Bradavic je daleko temnější a zajímavější. Příběh nám jede svižným tempem a svět fantasy se tak čte příjemně rychle. Rowlingová touto knihou musela utišit nejednoho kritika. Za mě úžasné dílo.

30.04.2021 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Není nutné ani přidávat recenzi na tuto knihu, protože věřím, že každý fantasy čtenář ji má minimálně jedenkrát přečtenou. Dávám jí sem z toho důvodu, že ji mám přečtenou a je součástí mě knihovny. Tyto knížky mi v dětství kupovali prarodiče. Zrovna tuhle mám ještě z bývalého supermarketu Hypernova. Jedná o první vydání v tomto přebalu z roku 2002. Kniha je jednou čtená a od té doby uložena. Na 19. let starou knihu je ve výborném stavu. Harry Potter a Kámen mudrců je první kniha ze světa fantasy, kterou jsem vlastnil a stále vlastním. Na celou sérii nedám dopustit. Pro každého začínajícího fantasy čtenáře je právě tato kniha tou startovací metou.

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Knihu jsem si náramně užil. Slovanská atmosféra a drsný humor. Každá povídka byla něčím výjimečná. :)

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Aaaa....Jak já tuhle knihu miluju
Je to ráj pro fantasy milovníky. Stvůry, zaklínač, čarodějky, elfové, trpaslíci aj. Co víc si přát? Příběh a ten stojí za to. Hrdina co nemá žádné závazky, cestuje světem, zabíjí příšery a miluje ženy. Poznáváme tu Ciri, dceru Cintrácké princezny, která není obyčejné dítě a toho si je vědom i Geralt, který se zavázal ji chránit. Společně se svými přáteli se jí snaží pomoci, ale ale nemají to lehké. Všude číhá nebezpečí.

30.04.2021 5 z 5

(SPOILER) Dost fanoušků možná naštvu, ale mě se to moc líbilo. :) Už je to dlouho co jsem četl celou sérii a tohle mě navrátilo zpět do dob, kdy jsem knihy četl poprvé.

Nevím proč to má tak negativní ohlasy. Přeci pokud mi vadí, že to se světem Harryho Pottera nemá nic společného, tak to berte jen jako jednu z fankfikcí k tomuto světu. Každá fanfikce a příběh navíc, má své kouzlo.

Vrátili jsme se zpět do Bradavic, navštívili staré známé a opět jsme okusili cestování časem. Příběh jako takový nebyl špatný. Kamarádství Albuse, syna Harryho a Scorpiuse, syna Draca nám přináší možnost nahlédnout zpět do minulosti, avšak vše není tak snadné jak se zdá, neboť některá tajemství vyjdou najevo. :)

13.05.2021 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

A jsme na konci ... parádní vyvrcholení kouzelnického světa od J.K. Rowling nese název Harry Potter a Relikvie smrti.

Tenhle díl má pouze jednu vadu, a to, že je poslední. Úctyhodné zakončení celé série, kde dobro vítězí nad zlem, ačkoliv cesta ke zdárnému konci nebyla tou nejsnazší, neboť vyhaslo mnoho životů. Dozvíme se zde pravdu o obrovském tajemství, které Severus Snape skrýval a poznáme všechny vitéaly, do kterých Voldemort vložil kousek sebe sama. Závěrečná bitva byla strhující a v Bradavicích už možná bude zase jednou bezpečno.

Doporučuji tuto knihu? "Always"

30.04.2021 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Díl, ve kterém se jde především o soutěž kouzelnických škol. Nejde o nějaké dětské soutěže, ale strašidelné a nebezpečné úkoly. V úvodu jsem navštívili mistrovství světa ve Famfrpálu, který bylo krásným zážitkem pro fanoušky tohoto kouzelnického sportu. Opět jsme navštívili nová místa a objevili nové tvory. Líbí se mi, že si to udržuje tu tajemnou atmosféru. Hlavně zakončení knihy bylo skvostné.

30.04.2021

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Příběh se točí kolem ztracených mečů, které nepatří nikomu jinému než našemu Zaklínači. Geralt o ně přišel poté co byl na základě falešných obvinění zatčen. Během volné chvíle a před tím, než se vydá se společníkem Marigoldem meče nalézt, prožije románek s čarodějkou Littou Neyd. Geralta zastihnou během výpravy zajímavé události. Z počátku se dostane do křížku s mágy, což vyústilo až k tomu, že mohl být pokusným králíkem na zvrácené pokusy. Dále na lodní výpravě narazí na Vixen. Tato dobrodružná část s liščí ženou se mi líbila asi nejvíc. Narazíme na ničivou pohromu a v závěrečné části se Geraltovi meče vrátí, ale neví komu za to má vděčit. No komu asi ... "svojí" Yennefer

I když bych raději četl další Sapkowskiho povídku, musím říct, že i tato kniha byla výborná. Líbil se mi jeden komentář co jsem četl na databázi knih, a to, že Geraltovi to občas jde líp v posteli než s meči. Nemůžu nesouhlasit. :D

19.07.2021 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

U druhého dílu Harryho Pottera s názvem Tajemná Komnata si pamatuji, že jsem jej přečetl během jednoho dne, a to hlavně z důvodu, že první kniha mě velice bavila. S odstupem času musím říct, že z celé té série patřila a patří mezi nejslabší. Nutno dodat, že ani filmové zpracování tomu moc nenapomohlo, neboť to také považuji za jedno z těch nejslabších. I přestože jí považuji za nejslabší, neznamená to, že byla špatná. Právě naopak.

Pokračování mladého kouzelníka poskytlo další seznámení se s mladými kouzelníky, prozkoumali jsme další prostory Bradavic, seznámili jsme se s dalšími postavami, tvory aj. Kniha je čtivá a výborně napsaná. Tajemno, které je do příběhu zasazeno děti budou určitě milovat.

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Sbírka je ještě lepší jak ta předchozí. Úžasné příběhy již známých fantasy postav tu jsou ztvárněny přímo dokonale. Meč osudu je hodně o Geraltovi a Yennefer. Můžeme zde sledovat jejich milostnou linku. Ve všech příbězích najdeme humor, smutek, akci, napětí ... no prostě všechno co má pořádná fantasy mít.

30.04.2021 5 z 5

Jedná se o takovou encyklopedii magizoologie. Líbila se mi stručná historie, kde je krásně vylíčeno, jak těžké to s některými tvory bylo. Zařadit daného tvora do říše lidí či zvířat nebylo zrovna jednoduché. Ačkoliv kniha obsahuje krásné ilustrace, je škoda, že podobu některých zvířat si už musíme vyhledat sami. Jednotlivý popis tvorů byl dost zajímavý, hlavně co se týká skrývání před mudly(nečary). Vzhledem k tomu, že vyšel film i knižní scénář Fantastických zvířat, tak tahle kniha se opravdu hodí.

27.05.2021 4 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Ciri, jenž je v nebezpečí se ocitá sama na drsném místě a poznává své schopnosti. Ve světě mezitím probíhají intriky, politikaření a konflikty čarodějů. Geralt se nám tu malinko ztrácí z děje, ale na akčnosti to vyloženě neubírá. Nestvůr tu taky moc nevidíme, ale od toho tu byly už jiné knihy, že? :)

Úroveň Sapkowskiho knih je neustále na vysokých pozicích a nemá potenciál klesat. Fanoušky tento svět musel vyloženě uchvátit.

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Uff... A jsme u konce. Ačkoliv nás ještě čeká Bouřková sezóna, tak u této knihy nám jeden dlouhý příběh končí. Je vidět, že sám autor se toho na konci snažil ze sebe vymáčknout co nejvíce, což občas spělo k trochu nudnějším pasážím. To časoprostorové skákání nebylo špatné, ale někdy toho bylo až moc. Líbilo se mi působení Ciri u elfů, popisování bitvy a hlavně celé to putování fantasy světem. Emhyrovo sentimentální smýšlení jsem moc nebaštil. Pogrom oblíbených postav byla rána pod pás. Myslím, že to dostalo hodně čtenářů. Celé to zakončení Geralta a Yen nebylo úplně špatné. Líbí se mi, že to má u lidí vyvolat dojem otevřeného konce. A co se týče Ciri, tak tam to dopadlo asi dobře, i když bych si představoval lepší konec.

Celá sága je naprosto úžasná, škoda jen, že tento díl malinko pokulhává.

27.05.2021 4 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Jako předchozí díly, tak i tento má vysokou úroveň, avšak mladší čtenáři si některé politické pasáže a nahlížení do historie neužijí. I některým starším to může připadat jako zdlouhavé čtení, ale jedná se o propracovaný svět fantasy, který i tuhle stránku potřebuje čtenáři ukázat.

Geralt se svojí družinou stále pátrají po Ciri a potýkají se s novými nástrahami. Ciri má v knize víc prostoru a konečně má někoho, komu může povyprávět o svých strastech. Její postava se suprově vyvíjí a už to není ta malá holčička. Postava Bonharta mi přijde zajímavá, myslím, že dost lidí potěšil, když si vzal Potkany do parády. O Yennefer tu moc nezavadíme, ale i tak jsou její chvíle zajímavé.

13.05.2021 5 z 5

Kniha je speciální hlavně pro mě, neboť se jedná o mou nejoblíbenější knihu že světa Harry Pottera a řekl bych, že ze světa fantasy vůbec. Kniha nese název Princ dvojí krve. Celkovému pohledu na knihu dodává fakt, že i film je můj nejoblíbenější z celé řady

Tento díl je vskutku vynikající, a to i přesto, že není zas až tak akční. Harry se musí vypořádat s temnými silami. Dozvídáme se tu spoustu informací z minulosti Lorda Voldemorta a myslánka odhalí důležitá tajemství. Strašně se mi líbí využití knihy, která pomůže Harrymu v lektvarech. Na pozadí nám Draco kuje pikle a Severus tu udělá něco, co bylo bohužel nevyhnutelné. Mezi hlavními postavami se to páruje a vedlejší postavy dostávají více prostoru.

Kniha připravuje čtenáře na závěrečný a já ji nemůžu dát jiné hodnocení než 6 hvězdiček z pěti.

Hořící most Hořící most John Flanagan

Druhý díl této série už byl o něco lepší. Opět se to příjemně a rychle četlo. Konečně tam nebylo to nesmyslné skákání z bodu A do bodu B. Trochu mě zaráží název knihy, neboť vzhledem k tomu, jak se postavy snaží přijít na to, jak se wargalové dostávají tak snadno přes propast, je název knihy docela spoiler. Přijde mi, že Horác v této knize docela boduje a staví se svými činy nad Willa, uvidíme co bude dál

instagram: next_fantasy_one

17.09.2021 4 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Budu se opakovat, ale opět parádní počtení. Geralt s velmi zajímavou skupinou putuju válkami poznamenanou krajinou s cílem najít Ciri. Nové postavy jsou vskutku zajímavé, hlavně upír Regis. Buduje se mocné čarodějnické uskupení a osudová cesta Ciri nám nabrala zajímavý směr. Věřím, že se někomu nelíbí dlouhé a tahlé putování, ale to k tomu prostě patří. Kdyby autor skákal s postavami z místa na místo, tak by mě to nebavilo a ochudilo by nás to o to úžasné fantasy prostředí.

Herní tester Herní tester Michael Atamanov

Moje úplně první kniha co se týká žánru LitRPG a musím říct, že jsem ten příběh neskutečně hltal. Nikdy jsem moc na tenhle typ her nebyl, ale ve čtenářském podání to nemělo chybu. Líbilo se mi jak příběh šel neustále docela rychlým tempem dopředu a když se stalo něco záporného, tak hned vzápětí přišla nějaká kladná část, která to napravila. Autor se moc nezdržuje v negativech a za to jsem nesmírně rád. Kniha přečtena za dva dny a za mě jednoznačně 5 z 5 :)

10.02.2021 5 z 5

Ledová země Ledová země John Flanagan

Třetí díl této série ztratil oproti dvojce na síle. Někteří čtenáři psali, že trojka byla lepší, ale mě to tak nepřišlo. Byl to dosti ponurý díl. K otroctví se přidala ještě drogová závislost a u příběhu Halta, který musel být vykázán, by člověk čekal trochu víc akce na cestách a on společně s Horácem skončí taky vzajetí. Moc negativ a příliš málo pozitiv na to, že to je kniha spíš pro mladé. Líbí se mi postava Eraka, doufám, že se v dalších knihách ještě párkrát objeví. Evanlyn se chová vskutku rozumně a statečně. Musím vyzdvihnout scénu, kde Will vrhal nůž a závěrečný epilog, který pobavil. Bylo to dobrý čtivo, ale mohlo se z toho vytřískat víc. Závěrem bych řekl, že jsem začal číst čtvrtý díl a přijde mi, že se autor fakt vyžívá v tom, když může hlavní hrdiny neustále nechávat zajmout.
Instagram: next_fantasy_one

11.11.2021 3 z 5