Harry Potter a Ohnivý pohár

V Bradavicích se bude konat Turnaj tří kouzelníků. Zúčastnit se ho smí jen studenti, kterým už bylo sedmnáct let, a tak Harry Potter zatím alespoň sní o tom, že turnaj jednou vyhraje. Jenže když o Halloweenu Ohnivý pohár vyřkne své rozhodnutí, Harry s úžasem zjistí, že je mezi vybranými. Čekají ho smrtící úkoly, draci a temní čarodějové....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373547/big_harry-potter-a-ohnivy-pohar-Fjg-373547.jpg 4.711361

Harry Potter 4.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Goblet of Fire, 2000

Kniha Harry Potter a Ohnivý pohár

Littlemonday

(+ SPOILER) SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER
Pokud jsi necetl/a ctvrty dil, dal necti!!!

Nooo, ctvrty dil byl hodne rozlicny. Zacatek jsem rozecetla nadsena a natesena, ale pak se neco stalo a ja zhruba do poloviny knizky premyslela, proc a o cem to vlastne ctu. Moje nuda asi zacala uz na mistrovstvi ve famfrpalu.
Nudila jsem se, vsechno mi pripadalo silene pomale, nez se clovek dostal k tomu, ze se bude soutezit, kdo bude soutezit a jak se bude soutezit, tak jsem mela vazne sto chuti se na to vykaslat.

ALE!!!
Zhruba v pulce se dej konecne rozbehnul, nasi tri hrdinove se temer prestali dohadovat a zacala se rozpletat tajemstvi. Konecne jsem zase poznavala ten prijemny pocit pri cteni HP, ktery me od prvniho dilu naplnoval a uzivala jsem si postup pribehu. ️

Zaver uz jsem hltala a jen se soustredila na vsechny nuance, aby mi jic neuniklo.
Hodne me mrzela smrt Cedrica, zvlast kdyz se projevil jako fajn kluk, chteli s Harrym vyhrat spolecne, poctive, tymove. Do posledni chvile jsem doufala, ze treba Brumbal dokaze udelat neco, co by ho probralo.
S tim tedy souvisi i to, ze mi uplne nesedela reakce rodicu Cedrica, to bylo takovy hodne… neuveritelny?

Kazdopadne jako celek je to fajn pokracovani, doufam, ze dalsi dily budou mit zase stoupavou tendenci a ja z nich budu odvarena! ️

Urcite se zase ohlasim. ️

Jinak budu rada, kdyz me budete sledovat i na IG: little.monday
️️️

Čmeláček

Výborná kniha, i když už dost temná. Harry Potter je i přesto prostě nejlepší :))).

AlexandraBane

Tak pohádka nám skončila, tímhle dílem začíná drama.

hanka24

Baví mě tento díl asi nejvíce ze všech filmů. Knížka opět odhaluje víc než bylo natočeno. Za mě super, moc si příběhy užívám a vnímám jak autorka píše čím dál napinaveji. V podstatě z dětských knížek se začíná stávat fantasy literatura pro větší děti.

Mistři

Další skvělá knížka o Harry Pottrovi. Harry nikdy neomrzí!

Vlci.Sestra

Řekla bych, že tento díl už není tak úplně pro děti. Začíná se objevovat i taková ta temnější dějová linka. Rozhodně hodnotím jako úžasnou knihu, ale Vězeň z Azkabanu se mi prozatím líbil nejvíc. Přijdě mi zajímavé, jak se děj první pomalinku rozjíždí, a pak se u konce nemůžete od knihy odtrhnout...
PS: Rita Holoubková je opravdu mrcha.

JointlieKat94

Ačkoliv 4.díl nemám tak úplně v lásce, hodnotím velice kladně. Co se týká filmu, vždy se na něj těším nejméně. Asi už to tady není žádná dětská pohádka. :)

Kniha má strašně moc stránek, a stejně jako do filmu, se mi do ní moc nechtělo. Což svědčí i o době, jakou jsem knihu četla. Vážně možná i déle, než dva týdny..

V podstatě už se tu začínají řešit takové ty puberťácké věci.. láska a to, co si o nás mohou druzí pomyslet. Rita Holoubková je neskutečná mrcha. :D tady větší, než ve filmu (a dobře si to s ní Hermiona nakonci vyřídila!) a celkové prožívání Turnaje mě teda dost napínalo. Vlastně se tady řekla a vysvětlila (jak jinak) velká spousta otázek! Taky mě moc mrzí, že ve filmech nevystupuje Protiva a Winky, a v tomhle díle i víc Dobby (moc se mi líbila ta představa s kravatou a ponožkami).

Bylo to hezké, čtivé, napínavé, mnoho vysvětlující ale straaaašně zdlouhavé. :)

Enforcer

(+ SPOILER) Na čtvrtém díle série mě nejvíce zaujalo s jakým klidem dokáže autorka přepínat mezi stále ještě dost dětskými tématy - hrátky s karamelkami a slizkou, temnou atmosférou za kterou by se nestyděli ani králové hororu typu Clive Barkera - zrození Voldemorta.
Tento zlom je asi tím nejzajímavějším z knihy, jinak ale poprvé při čtení Harryho Pottera cítím poněkud rozpaky
Ohnivý pohár je pořád hodně dobrou knihou, poprvé však u Harryho Pottera přemýšlím, zda autorka trochu nepřepálila stopáž a neučinila tak na úkor spádu knihy, který byl u prvních tří dílů série opravdu dechberoucí. Ohnivý pohár se oproti nim místy poněkud vleče.
Stále je to za pět hvězdiček, ale tentokrát jsem přemítal i nad tím, že bych kvůli té rozvleklosti dal hvězdičky pouze čtyři.