Nelíísek Nelíísek komentáře u knih

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Velmi dobrá kniha, děj je dlouhý a až moc detailně popsaný, na některé pasáže jsem opravdu neměla žaludek a nedokázala si je vůbec představit jak tohle by opravdu někdo mohl přežít, pro ty kteří mají až moc bujnou fantazii nedoporučuji před spaním, děj je až moc realistický.
Jako k maturitě no nevím jestli zrovna nejlepší čtení ale děj se dobře pamatuje, líčení zákopových bojů může možná trochu odradit.

26.02.2019 5 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Miluji svět herního zaklínače strávila jsem tam snad už stovky hodin, mám prošmejděný každý kout, sebraný jakýkoliv otazníček, udělaný ten nejprimitivnější úkol jako babce najít starou pánev. Z téhle serie se prostě stala moje srdcovka a byla by ostuda kdybych si nepřečetla knihy které předcházely této legendární herní serii.

Příběh možná nenadchne nepolíbeného, který vlastně ani neví kdo zaklínač je ale naopak fanoušci si v tom najdou své nestvůry, čarodějky, elfové trpaslíci, intrika za intrikou, průser za průserem... (nechce se mi dopisovat komentář, jdu číst další díl!)

08.08.2019 5 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

"Trojka je magické číslo"

*MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!*

No prostě páni, existovat taková dokonalá hra jako tato byla bych ochotna zaprodat i vlastní duši abych se mohla např. proletět X-wingem!

Prvních 100 stránek mě ale celkem odrazovalo od čtení, pořád se jen vysvětlovalo jak Oasis vlastně funguje, jak to tam chodí a hlavní hrdina o tom jenom básnil a skutek utekl, to pravé začíná až Wade najde měděný klíč a vše se dá obrovským tempem do pohybu! Od té chvíle jsem prostě nedokázala od knihy odtrhnout oči!

Ernest Clime vytvořil úžasný příběh který prostě nemá obdoby. Ready Player One poukazuje také na to jak by v budoucnu mohla opravdu fungovat virtuální realita, člověk by se ani nemusel pohnout z bytu, vše by bylo řízené přes síť. Svět nekonečných možností kde můžete být kýmkoliv chcete. Poukazuje také na odcizení od života v realitě kvůli virtuálnímu světu, které je chvílemi až děsivé.

Po internetu jsem také našla některé hry které byli v knize zmíněny a zahrála jsem si je jsou ve skutečnosti ještě těžší než jsou v knize popsány!

*ZBYTEK UŽ SPOILERY NEOBSAHUJE*

HODNOCENÍ: Originální kniha kde ožívají vaše největší sny, kdo by nechtěl vlastnit sbírku 50 lightsaberů, projít se po přesné kopii Středozemí, přenést se do našich nejoblíbenějších příběhů! Nic si nenalhávejme chtěli bychom to všichni! Hodnotím na 5*.

"Najednou jsem si uvědomil, že snad poprvé co si vůbec pamatuji, necítím ani tu sebemenší touhu nalogovat se zpátky do Oasis." (Poslední věta v knize)

11.02.2018 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Co více dodat, prostředí je sice smutné ale autor dokáže naprosto dokonale zachytit nejen příběh hlavních postav ale také všechna prostředí války během 4 let, jak se děj postupně odehrává a v jakém strachu a bídě lidé žijí, kniha mě opravdu tak strašně moc vzala že jsem nebyla schopna přestat číst. Zajímavé jsou hlavně rozdílné pohledy na válku. Kniha je mimo můj běžný žánr a dostala jsem se k ní díky čtenářské výzvě a absolutně toho nelituji! Kniha je nádherná a dávám jí 5*.
„A je tak těžké věřit, že se po těchto cestách mohou pohybovat i duše?“ - Marie-Laure (Strana 532) .
Kdo přečte pochopí, nejkrásnější myšlenka z knihy.

20.06.2017 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Nadčasové dílo, pokud by se někdo více zajímal o tuto tematiku mohu vřele doporučit hru Detroit: Become Human která se hodně inspirovala tímto Čapkovým dramatem.

09.12.2018 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Robert Langdon opět v akci !

Páni, začátek knihy vás naprosto strhne do děje a vám od samého začátku šrotuje v hlavě, co to velké odhalení vlastně je.

Jedno se ale knize prostě upřít nedá, jak bravurně systematicky a pečlivě je sepsaná. Autorovy a celému jeho opravdu početnému týmu poradců muselo dát neskutečnou práci než shromáždili všechny potřebná fakta k této knize.

K porozumění této knihy si musíte udělat čas a do jisté míry být zvídavý, nečíst jen knihu samotnou ale také si k ní dohledat určité fakta, která tato kniha vyzdvihuje, pak poté pochopíte jaký klenot Brownovi tvorby tato kniha je.

Vím že s s drtivou většinou neshodnu ale toto je nejlepší Brownovo dílo vůbec, nejedná se totiž jen o historii ale také o proroctví budoucnosti v jistém ohledu je plná naděje ale také strachu z neznámého.

Hodnotím na 5*

07.05.2018 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Už jednou jsem poslední přání četla, těsně před vydáním videohry zaklínač 2: vrahové králů, v té době jsem ještě nebyla schopna ocenit tuto knihy a myslím si že jsem ji snad ani nedočetla. Pro fanouška video herní série je tato kniha naprostý poklad a to hlavně díky poslední povídce protože vám v Divokém honu chybí ta kritická informace "proč zrovna Yen?". Kdybych to brala ale jako fanoušek fantasy... no je to průměr až podprůměr co si budem povídat, kniha sama o sobě nemá moc smysl ale v kombinaci s hrami je to prostě poklad.

19.08.2019 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Krásná krátká kniha, dokonalá k zapamatování, její poselství se vám vpadlí až do srdce, k maturitě ideální!

14.02.2019 5 z 5

Batman: Můj Temný princ Batman: Můj Temný princ Enrico Marini

Člověk by řekl že po té dlouhé době Batman už ničím nepřekvapí a ono je to naopak čím víc toho přečtete tím více se toho nemůžete nabažit!!

Další naprosto skvělý komiks a Batmanam, kresba naprosto skvostná, hlavně se mi líbilo vyobrazení Bruce Wayna od tohoto malíře a Joker s Harley byli taky skvěle nakresleni.

Humorem se v komiksu opravdu nešetří, Martini dokázal dát humor i do vážných okamžiků komiksu a snažil se celou situaci zlehčovat skoro u všech humorných hlášek jsem se nasmála.

Příběh je taky velmi dobrý, jsem zvědavá jak se bude více rozvijte, hlavně mě zajímá vysvětlení posledních dvou stránek.

Mohu jen a jen doporučit a doufám že tohle není poslední díl Temného prince který se do češtiny dostane!

12.01.2019 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Nejsem příznivec klasické literatury a tohle je má první Knižka od Čapka ale myslím ,že určitě né poslední.

K maturitní četbě ideální. Krátké, snadno zapamatovatelné.

03.12.2018 4 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Aelin Ashryver Galathynius se nezastaví před ničím!

*MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!*

Oproti předešlému dílu, nás děj hodí hned do akce. Takže si to shrneme Chaol se stal jeden z vůdců odboje, Dorian je chodící loutka, Aedionovi hrozí poprava, město se plní stráží s černými prsteny, Žlutohnátky rodí v Morathu Nestvůry, Kailtain která dokáže zabít stínovým ohněm celé armády, Arobynn Hamel který Aelien vydírá a chce získat její trůn. Mohli bychom pokračovat dál… Asi jediné pozitivum je že Jeřáb se vydává za Aelin do Zlomovalu, to se posléze hned vykompenzuje, když je začne pronásledovat Lorcan který chce získat klíč sudby. Situace je opravdu hodně bídná, Aelin se ale nebojí riskovat a vše má přece nějaké řešení ne??

Každý kousek tohoto dílu je nabitý bitkami, zabíjením, tajemstvím, roztržek mezi hrdiny, vtipné momenty, prostě vše, co má každá fantasy mít.

Aelien má vše dopředu brilantně vymyšlené, ale zabít krále? Na co by tedy potom navazovala Říše bouří. Vždyť on za vše může nebo snad ne? Co když je jen král pěšákem v této nekonečné hře? Kde nebo kdo skrývá opravdové zlo?

Přidáním do děje Lisandry a Elide je opět zpestřením příběhu a jsem ráda že se co díl přidává nová postava

*ZBYTEK UŽ SPOILERY NEOBSAHUJE*

HODNOCENÍ: Podle mě je 4.díl, Královna stínů, nejlepší díl z celé série (Prozatím), děj je opravdu plynulý a v celku krátké kapitoly vás nutí číst dál a dál ... až si uvědomíte že jste na konci a vlastně si toho skoro ani nevšimnete. Nemůžu se dočkat až do pařátů dostanu 5.díl. Hodnotím na 5* kdyby to bylo možné dala bych klidně i 10*!

ÚRYVEK Z KNIHY
"A tamten" ukázala Aelin na Jeřába. "Umí opékat jen maso na klacku nad ohněm".

03.11.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Knížka se mi opravdu líbila, měla jsem opravdu hodně hypotéz, ale vraha jsem tentokrát opravdu neodhalila, vše bylo tak dokonale propletené, hlavní postava je hodně tvrdohlavá ale oblíbila jsem si ji, Knihu jsem přečetla za 3 dny a když jsem začala nedokázala jsem se odrhnout, těším se na další vyšetřování detektiv šéfinspektor Eriky Fosterové.
HODNOCENÍ: Kniha je čtivá a líbí se mi na ní také míchání krátkých a delších kapitol, nutí vás číst dál a dál, konec mě opravdu hodně překvapil, do poslední chvíle jsem nedokázala odkrýt správného vraha, určitě doporučuji přečíst, hodnotím na 5*

07.07.2017 5 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Mohu to sáhodlouze vysvětlovat jak některé povídky bylo o něco méně dobré a některé naopak excelentní, každý si v tom najde to svoje co má ze světa zaklínače rád a jaká povídka mu nejvíce přiroste k srdci. Skvělé povídky ze světa zaklínače .. Co více potřebujete vědět ?!?!

01.09.2019

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Opravdu pěkné drama, spíše se mi ale více líbí jako filmové zpracování . Jako kniha k maturitě super, krátký děj snadno zapamatovatelný, je napsaná ale spisovnou staročeštinou takže možná některé čtenáře tímto může odradit..

20.02.2019 5 z 5

Batman: Soví tribunál Batman: Soví tribunál Scott Snyder

Dost dobrý komiks, příběh je naprosto unikátní a kresba je lahoda, i když pár věcí mi přišlo... nesmyslných.. ale i tak se komiks četl jedna radost jen ta tripojizdní sekvence kdy jste museli natáčet komiks ze všech různých stran.. byla sice zajimavá, neobvykláná ale přece jenom pěkně zmátla, u jiných komiksů jsem nic takového zatím nezaregistrovala.

05.11.2018 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Od knížky jsem čekala opravdu hodně a dostala jsem ještě víc.

*MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!*

V průběhu děje jsem kapitolu, co kapitolu měnila názor, už ze začátku to bylo postavené na hlavu, proč jí pomáhá, když ví, že jí manžel s ní zahýbá, opravdu je zmetek on nebo ona nebo oba dva, a jak do toho zapadá Rob (Víc, než byste chtěli to vám řeknu). Poslední kapitola mě vyrazila dech, ale všechny kousky skládačky zapadli až moc dobře do sebe. Z milionů možností, které připadali v úvahu jsem ta tu možnost, jak tu skončilo ani neměla, protože by mě to nenapadlo ani v tom nejšílenějším snu.

*ZBYTEK UŽ SPOILERY NEOBSAHUJE*

Ze začátku jde čtení trochu ztuha ale jakmile odbydete prvních 50 stránek, už to jde opravdu samo a nebudete moct přestat, dokud nepřijdete tomuto milostnému truhlíku na kloub a konec vám prostě vyrazí dech.

HODNOCENÍ: Reference na této knize od Stephena Kinga opravdu nepřehání, já mohu tuto knihu jen doporučit, protože je to opravdu prokletě brilantní. Hodnotím tuto knihu na 5*, kdyby to šlo dala bych ji určitě i více!

Jen jedno vám při čtení tohoto příběhu poradím:
NEVEŘTE TÉTO KNIZE
NEVĚŘTE TOMUTO PŘÍBĚHU
NEVĚŘTE ANI SAMI SOBĚ
A AŤ SE DĚJE COKOLIV, NEPROZRAĎTE KONEC!
A všímejte si detailů….

14.08.2017 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Naprosto úžasné, pokud jednička a dvojka (jak je napsáno v ostatních recenzích) je pouze “Slabý odvar“, nedokážu si představit pokračování!

*MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!*

Abych jen nemluvila v superlativech první část knihy “Králova bojovnice“ byl slabý odvar, děj se neuvěřitelně táhl a někdy to bylo až uspávající ale ten románek mezi Celaenou a … (ne ne ne, neřeknu :D ) tomu dodal trochu šťávy, smrt na konci první části mě mále vyrvala srdce.

Tak a teď k té druhé části “Královnin šíp“, byl o dost napínavější a taky o dost brutálnější, Celaena zde ukazuje svou temnou duši, co je ochotná udělat, když někdo ublíží jejím nejmilovanějším, nad její brutalitou mě rozum zůstával stát Celaena je úplně jiná hrdinka, nikdo, kdo by se neuměl bránit a čekal jen na pomoc od ostatních, na jednu stranu jí vidíme jako mladé děvče, které je okouzlené láskou a na tu druhou, když ji popadne amok, Sudba vám pomáhej!

Knihu jsem zavírala s mravenčením na zádech, protože ten konec, ano jistě podezření na to, kdo je už bylo v prvním díle ale přece jenom se v tom utvrdit nebylo na škodu.

*ZBYTEK UŽ SPOILERY NEOBSAHUJE*

HODNOCENÍ: Půlnoční koruna je díl skleněného trůnu kde se pokládají otázky a nalézají se na ně odpovědi, to ale neznamená že o boj je nějaká nouze, právě naopak. Tato série si získala mou duší, a nehodnotím nijak jinak než na 5*

16.07.2017 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Poprvé jsem se dostala k tvorbě Dana Browna díky filmům, které mě neuvěřitelně vzali, vím že inferno vyšel také jako film, ale chtěla jsem trochu změnit styl a přečíst si knihy, bohužel jsem si neuvědomila že to beru od konce, takže inferno je moje první kniha, kterou od Browna čtu. Kniha se mi tedy neuvěřitelně líbila do historie jsem prostě blázen, zápletka byla velice zajímavá a kniha mě neuvěřitelným způsobem vzala, určitě nezůstanu jen u jedné knihy z Brownovi tvorby, do života jsem si udělala další tři cíle, navštívit Florencie, Benátky a Istanbul ( i když v podání pana Browna by se dalo říct že už jsem na těch 3 úžasných místech byla).

14.01.2017 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Taková jednohubka když si chcete odpočinout od něčeho složitého. Rozhodně se v knize najde každý a to nejen knihomol.

22.02.2020 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

No tohle prostě ne..
Kniha má sice velmi silnou myšlenku, ale stylem jakým je napsána dokáže tak maximálně unudit k smrti.
Jako četbu k maturitě vůbec nedoporučuji, strašně špatně se čte.

17.02.2019 1 z 5