Batman: Můj Temný princ

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V centru příběhu je souboj mezi dvěma největšími protivníky. Batmanem a Jokerem. A mezi nimi je malá holčička, která je, podle všeho, dcerou Bruce Waynea. Ano, toho Bruce, který po nocích běhá v masce netopýra. Pokud jí má Bruce získat, musí přinést vzácný šperk z velkolepé dražby. Jenže Jokerovi se nedá věřit… a navíc, jak už to v Gothamu bývá, na ten šperk zálusk má i někdo jiný. Někdo, kdo je sexy a nosí kočičí kostým....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387585/big_batman-muj-temny-princ-xo7-387585.jpg 4.473
Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné, Komiksy

Vydáno: , Crew
Originální název:

Batman: The Dark Prince Charming, 2018


více info...
Nahrávám...

Komentáře (20)

Kniha Batman: Můj Temný princ

Voliarty
09. března

Všade sa písalo akú nádhernú kresbu tento komiks má. Ale nepamätám sa, že by sa dakde spomínalo dačo o príbehu. A po dočítaní asi aj viem prečo.

Začnem kresbou. Tu sa prikláňam k názoru väčšiny. Niektoré scény boli fakt krásne namaľované. Hlavne celostránkové obrázky boli fakt niečo, čo by som si aj na stenu zavesil. Ale je pravda, že tu boli aj obrázky, z ktorých som tak očarený nebol.

Čo sa týka príbehu, tak ten nie je ničím výnimočný. Je to bežný súboj Batmana a Jokera, v ktorom sa vyskytne Catwoman (ktorá tu nemusela byť, ale Marini má, podľa predhovoru a toho, ako Cat vyzerá, pre túto postavu slabosť. Nie, že by som sa mu čudoval). Tým, že je tento príbeh mimo hlavného prúdu, tak som čakal, že ho Marini spracuje ,,odvážnejšie". Predsa len si mohol ,,beztrestne" spraviť, čo chce (+/-). Ale jediné, čo tak inak s Batmanom robí je to, že k nemu pridáva dievčinu, ktorá by mohla byť jeho dcéra (Keby bol tento príbeh v hlavnom prúde, tak by ma zaujímala Damianova reakcia na potencionálnu sestričku). Takže príbeh ma mierne sklamal.

Môj Temný princ nie je zlý komiks. Je to bežný príbeh Batman vs. Joker zabalený do peknej kresby. Najlepšie by som to vystihol vetou ,,Marini je lepší kreslič, ako scenárista". Samozrejme, nie je to myslené v zlom, skôr to najlepšie vystihuje moje pocity po dočítaní.

Najlepšou postavou je jednoznačne Archie.

jan8470
03.10.2021

Enrico Marini hravý a dravý. Na jeho kresbu Harley a Jokera jsem si musel zvyknout, ale příběh mě bavil. Hra o šperk a dítě ukázala, že Batman má srdce. Povedená záležitost.


zdenek5300
18.08.2021

Marini napsal pohodový akčnák který má vše co by měl dobrý Batman mýt v tomto případě bych dal 3,5 *, ale komiks zvedá užasná kresba a krvácký formát který je velky a v pevné vazbě . Ale jak říkám skvělá detektivní stránka , záporák a hlave kresba 85 % = 5*

tereza1198
05.12.2020

Joker má pocit, že je mu ta holčička nějaká povědomá.
Temný Gotham, temný rytíř, zelený Joker a trochu naštvaná Harley, která chce k narozeninám pořádný dárek. Joker se projevuje jako oddaný přítel a tak chce sehnat něco pořádnýho. Jenže mu to Batman, Catwoman a starej gang kazí. Jak tohle dopadne? Asi nějakou pořádnou bitkou!

fvalek
01.11.2020

Byl jsem moc příjemně potěšený, což jsem většinou ze všech těchhle samostatných příběhů, ale tohle se mi obzvláště moc líbilo. Jediné mínus, které na celém příběhu vidím, je vážně jednoduchá Harley, což asi není tak nevídaná věc, ale po přečtení Harleen a Bílého rytíře mi to přišla jako škoda. Nicméně zbytek výborný.

Batman má dceru a je to sice oběť klasického scénáristického předimenzování dítěte, ale je snesitelná a zábavná. Za to její matka je pravý opak, ale stejně docela škoda, jak dopadla. No a na koho se příběh převážně zaměřuje - Joker a jeho šílenství, které je prazvláštním mixem plýtvání životů, a zároveň lásky k dětem a nějaké podvědomé počestnosti. Hra názvu, která mi nejprve nedocházela, se na konci ukázala jako důvod k pousmání.

Samotná zápletka pátrání a loupeží je vtipná a zajímavá, Catwoman hraje příjemnou sekundární roli a je opravdu škoda Harley. Finální odhalení je pecka, ale myslím, že se to dalo poznat téměř hned, hlavně podle znaménka. Je velká škoda, že jde o izolovaný příběh, zajímalo by mě, jak se Bruce jako tatínek osvědčí. Navíc síla stisku, kterou si Joker uvědomil si žádá svou dohru... :)

Smiley96
26.09.2020

Tak tenhle komiks byl boží. Vtipný, skvělá kresba. Bavil mě od začátku do konce. A ten konec? Jakože co že? :D No kdyby to byla nakonec pravda, vše by to vysvětlovalo :D Prostě bomba.

Obviously
18.04.2020

Povedená kresba a zábavný děj mě příjemně pobavily, takže jsem komiks přečetla jedním dechem a s velkým nadšením. Avšak nejsem si jistá, zda je to jeden z těch příběhů, který se vám vryje pod kůži a ještě za několik let na něj budete vzpomínat. Zážitek ze čtení je tady poněkud pomíjivý, zřejmě i proto, že hlavní zápletka je dost předvídatelná a moment překvapení se tudíž na konci příběhu bohužel nekoná. I tak na mě ale Mariniho podání udělalo dojem, ačkoliv prchavý.

Lenka.Vílka
02.12.2019

"Breathe Again - Hundred Reasons"

Nebyla dobrá jenom kresba, která byla vynikající. Ale mě bavil i děj samotný. Jelikož...

...vaše holka má narozky. Takže pro ní chcete sehnat něco hezkého. Že jo? Jako správný a dokonalý přítel. Jenom ten blbej Batman na to má jiný názor. Takže co potom uděláte? Normální týpek to doma starý vysvětlí. Ale Joker to Harley chce vynahradit. (Což jsem mimochodem nepochopila. Ten alternativní náhrdelník byl totálně boží!!!!!!). A závěr oslavy za to taky stál. Tak to zkusíme znovu? Vynahradíme to Harley? Ale co když tam bude zase ten hajzl Batman, kterej asi nemá doma co dělat, tak místo toho raději prudí a kazí narozky? (A do toho ta na lesklejch věcičkách závislá Catwoman.) Ale Joker má plán, protože osud mu do cesty postaví (a to doslova) malý překvapení...

("Nemám ráda klauny."..."Každej má rád klauny!"..."Já ne...není mi z nich do smíchu.")

Sorry, ale já si prostě užívám, když se Batman s Catwoman kočkujou a přestože jí vždycky převeze, na konci padne: "Selino, doma ti to vysvětlim!" :D

A teď kresba. Ta je dokonalá. Totálně mě rozsekala. S tímhle dílkem se scénárista/kreslíř vyblbnul. Každé okno je nádherné, mnoha detailů, oční orgie. Ale...souhlas, pohledy na město byly nejlepší. Třeba: Batman na anténě s vrcholky budov a jinak město v mlze? Jo, to bylo mňamózní.

Navíc jsem si knihu koupila skoro za hubičku, protože měla lehce ťuklé zadní desky. Lehce, skoro mikroskopicky, přesto byl ten rozdíl ceny velký. Takže za mě spokojenost po všech stranách....

PS: kdo sejme Jokera? To mě dostalo!!!!! :D takže poslední stránka byla tedy vskutku...roztomilá? :O

1