Nathally Nathally komentáře u knih

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Stejně jako první díl, i tento se mi hodně líbil a to hlavně kvůli Tysonovi. Hned jsem si ho oblíbila. Mrzí mě, že jsem dřív viděla film, než četla knížku, protože to bylo zase úplně jiné, ale i tak jsem si děj užila a líbilo se mi, že se pořád něco dělo a děj nestál.

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

(SPOILER) Děj nebyl špatný, ale celkově mi to přišlo jako jedno velké klišé, ve stylu, že jeden je zadaný, druhý nemá nikoho, ale i tak se do sebe zamilují a skončí spolu. I přesto se mi ale knížka líbila, hodně i ty písničky, které byly ke knize vytvořeny. Sydney mi naštěstí přišla sympatická, až na některé okamžiky, kdy pořád fňukala. Ridge jsem si oblíbila hned. Ti dva se k sobě prostě hodí. Bylo tam spousta krásných okamžiků, které ve mě vyvolaly různé emoce - od pláče až po smích. Konec jsem očekávala, že tak dopadne, ale i tak se mi moc líbil...

Náhradní kluk Náhradní kluk Kasie West

Tato kniha mě naprosto vtáhla do svého děje a už od začátku jsem si Giu oblíbila. A vůbec mi nepřidala nějak namyšlená, sobecká nebo sebestředná. Obyčejná pubertální holka. Za to Jules Tu jsem neměla už od začátku, jenom co se v příběhu ukázala a promluvila. Celkově i ostatní kamarádky Gii jsem si moc neoblíbila. Za to Bec a Hayden Už od začátku jsem tušila, co se asi bude dít dál a jak to vlastně dopadne, ale celá zápletka byla skvělá. Jsem ráda za to, jak to dopadlo.

Naučte mě zabít draka Naučte mě zabít draka Ilka Pacovská

Předešlé díly byly celou dobu napínavé, ale tady to vypadalo, že si to chce autorka co nejrychleji odbýt a konec se nějak nepovedl. Žádné emoce, nic. Tento díl se mi zdál celkem zbytečný, protože to celkově nebylo nijak extra zajímavé.

Nebuď dlouho vzhůru Nebuď dlouho vzhůru Robert Lawrence Stine

Já jsem byla s knížkou docela spokojená. Bylo to příjemné počtení na dlouhé večery, i když jsem knížku přečetla během dvou dnů. Příběh byl chvílemi tajemný a napínavý, ale nejvíc této "akce" bylo až na konci. Hodně mě překvapilo, jak to bylo s Natem, Harrym , Saralynn a dokonce i s doktorkou Sheinovou... I přesto, že kniha nebyla bůhví jak skvělá, i tak jsem si ji užila.

Nedej se Nedej se Rainbow Rowell

No musím říct, že se mi knížka nějak extra nelíbila. Simon a Baz mi přišli fajn, ale například Agáta mi byla nesympatická od začátku. Jinak dějově se mi to taky nějak nelíbilo, nebylo to moc vymyšlené do podrobna, taková FF jak z Wattpadu... Postavy se chovali někdy až nelogicky nebo celkově divně. Děj se rozjel až kolem 400 strany, což bylo skoro u konce a já se těšila, až to konečně dočtu. Obvykle mi taková knížka trvá přečíst maximálně týden, ale toto mi trvalo víc jak měsíc...

08.11.2023 2 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Dějově se mi knížka líbila, už dřív jsem četla od Hooverové knížky a ty se mi také líbily. Jediné, co bych vytkla, tak dějové scény, kde bylo mnoho sexu, který byl až moc dopodrobna popsaný. To moc zrovna ráda nemám, ale i tak jsem se přes to prokousala.

Miles měl tragickou minulost a proto se chová, tak jak se chová. Líbily se mi kapitoly z Milesovi minulosti. Tate mi přišla sympatická, stejně tak i Miles a Corbin. Bylo to příjemné čtení.

Ostrov strachu Ostrov strachu Robert Lawrence Stine

Nejak extra se mi tento díl nelíbil. Přišlo mi to celé až moc přehnané. Druhý díl se mi líbil víc...

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Z této knížky jsem nadšená. Děj byl dobře čtivý, stejně jako Náhradní kluk. Dax mi přišel takovej miloučkej už od začátku a jsem ráda, že to skončilo, jak to skončilo.

Poslední píseň Poslední píseň Nicholas Sparks

Moje první kniha od Sparkse, ale musím říct, že už teď patří mezi moje oblíbené. Tolik emocí u jedné knihy jsem dlouho neměla a na konci jsem bulela snad celou dobu. Opravdu skvělá kniha a dokonce i zfilmování se mi hodně líbilo. Myslím, že si ji ještě někdy přečtu.

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

Tento díl se mi ze všech dílů líbil nejméně. Četla jsem ho strašně dlouho a děj mě ani nějak extra nebavil. Válka se táhla snad přes celou knihu a žádná pořádná akce tam nebyla. Dokonce ani smrt Luka mě nějak nepostihla, všechno se to přešlo, jako by nic. Asi nejslabší díl z celé série. Ale i tak jsem přemýšlím, že se vrhnu do dalších sérií, které R.Riordan napsal, protože Percyho svět jsem si zamilovala....

08.11.2023 3 z 5

Princ Kaspián Princ Kaspián C. S. Lewis (p)

Toto pokračování Narnie se mi líbilo o něco více, než předešlé díly. Předešlé díly se mi zdály víc dětské, ale už se to trochu rozjíždí

Případ ukradeného zubu Případ ukradeného zubu William Ritter

První díl této série se mi líbil o trošku víc, než tento, ale i tak jsem si čtení pořádně užila. Hlavní postavy Abigail i Jackaby jsou mi sympatičtí a baví mě i jejich hlášky. Na knize se mi líbí, že byla pořád v centru dění a nebylo zde zbytečné obkecávání.

Doufám, že se přeloží i ostatní díly, které jsou v originále, protože jsem si Ritterův styl psaní hodně oblíbila.

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Naprosto dokonala kniha, kterou jsem měla přečtenou během pár dní. Neuvěřitelně moc jsem si Simona oblíbila. A ty vtipné hlášky a co víc - narážky na Harryho Pottera! Navíc i ten pes, pojmenovaný Bieber. Vážně skvělá knížka. Už od začátku mi vrtalo hlavou, kdo může být ten Blue a musím říct, že jsem to uhodla. Tak dobrou knížku jsem dlouho nečetla.

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

Třetí díl se mi líbil, ale přišel mi trochu slabší než předešlé dva díly. Jsou zde nové postavy, které jsem ze začátku nějak extra nemusela, ale potom jsem si je přeci jen oblíbila. Nejvíc mě překvapilo odhalení Nica a Bianci, kdo je jejich rodič.

Ready Player One - Hra sa začína Ready Player One - Hra sa začína Ernest Cline

Páni, musím říct, že tak dobrou a čtivou scifi knížku už jsem dlouho neměla v ruce. Stránky ubíhaly samy a nemohla jsem od knížky odtrhnout oči. Wade mi přišel příjemný a hned jsem si ho oblíbila. To stejné u Aech, Art3mis a dalších. Film také nebyl špatný, ale knížka o 100% lepší.

Řekni mi tři věci Řekni mi tři věci Julie Buxbaum

Příjemné počtení na zimní večery. Sice je dějově jako klišé, ale i tak se četla fajn. A jde hodně poznat, kdo je NN. Tušila jsem to už od začátku a měla jsem pravdu! :D Je to jednoduchá Young adult četba. :)

Roztomilé malé lhářky Roztomilé malé lhářky Sara Shepard

Na odpočinek byla knížka skvělá. Podařilo se mi ji přečíst během chvíle. Seriál jsem ještě neviděla, takže jsem zvědavá na ostatní díly.

Tvář vody Tvář vody Guillermo del Toro

Upřímně moc se mi to nelíbilo. Celou dobu mi přišlo, že se děj pořád jenom okecává věcmi, které v příběhu nejsou důležité. Děj mě začal bavit teprve až 50 stránek před koncem a ani konec mě nějak nenadchnul, byl to konec, který jsem očekávala. Taktéž jsem viděla film a ten mě bavil asi o něco více.

Odveta Odveta Joelle Charbonneau

Poslední díl se mi nelíbil až tolik, jako předešlé dva díly, ale i tak jsem z něj naprosto uchvácená. Celou trilogii jsem si hrozně moc oblíbila. Musím říct, že autorka to měla všechno moc dobře promyšlené. Líbily se mi zápletky a skoro na konci knihy jsem se nemohla odtrhnout kvůli akci. Mrzí mě, že není nějaké další pokračování, protože tohle byla vážně jízda. Mnohem lepší než Hunger Games, které mám taky ráda, ale Univerzita Výjimečných bude na mém top listu vždy před HG.