Nathally Nathally komentáře u knih

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Další skvělý díl, dle mě i lepší než první díl. Nové dobrodružství a vzrušení. Nutilo mě to číst dál a dál. Opět mě mrzí, že jsem viděla dřív film, protože to bylo úplně jiné. Teresu stále nesnáším, ale začala jsem mít ráda Brendu.

Smrt kouzelného džina Smrt kouzelného džina Ilka Pacovská

Další skvělé pokračování. Jen název prozrazuje to nejdůležitější v knize, což je trochu mínus. Jinak děj opět bezvadný.

Siréna Siréna Kiera Cass

Upřímně, čekala jsem od toho mnohem víc. Spíš mi to přišlo jako pohádka předělaná do romantiky pro mládež. Konec špatný nebyl, ale dal se předpovídat. Selekce se mi líbila mnohem víc. Toto byl takový průměr...

06.11.2023 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

(SPOILER) Poměrně dlouhou dobu jsem se na tuto sérii chystala, protože delší čas o ní bylo všude psáno. Ale i přesto na tuto knižní sérii měl každý jiný názor a mě zajímalo, o čem se vlastně baví. Ihned jsem si tuto knihu koupila na svoji čtečku a vrhla se na dívčí dobrodružství.

V první řadě musím pochválit krásnou, modrou obálku, která mě zaujala na pohled jako první. Už tím si u mě knížka získala malé plus. Když jsem se pustila do čtení, tak mi to trochu připomínalo Hunger Games. Místo ostrých zbraní se zde používají holčičí intriky, a místo divokého prostředí je zde palác s princem a krásnými šaty.

Ze začátku byl děj poněkud předvídatelný, což u knížek moc ráda nemám a většinou je odložím. Bylo jasné, co jaká postava udělá a co se vlastně stane. Takové knihy ve většině případů odkládám a nechávám je nedočtené...

America mi ze začátku byla neuvěřitelně nesympatická, že jsem si říkala: „Tak to ne... Děj předvídatelnej, hlavní postava nesympatická... Tohle číst nebudu!“ Ale když jsem se i přesto prokousala knížkou dál, začala jsem ji mít celkem i ráda (nemilovala jsem ji nějak extra pořád, ale už mi tolik nevadila). Příběh, který se odehrával v paláci mě začal bavit a já jsem hltala každou stránku čím dál víc. Docela jsem se divila, jak rychle jsem na celou knížku dokázala změnit názor.

Stránky ubíhaly jedna za druhou a těžko se mi od příběhu Americi a Maxona (už jsem říkala, že je to ,hot' princ?!) odtrhávalo. Nakonec jsem byla tak nadšená, že jsem se musela vrhnout na druhý díl – Elita.

Na knize se mi líbí, že tam jsou vtipné pasáže a boje mezi dívkami, které jsou schopné čehokoliv a to jen kvůli trůnu a bohatství. A nejlepší postava ze strany záporáků? Rozhodně Celeste! Určitě doporučuji přečíst všem, kteří mají rádi romantické knihy. Je to taková slaďoučká romanťárna s kapkou intriků a nástrah.

Rozkaz zabít Rozkaz zabít James Dashner

Z tohoto dílu jsem opravdu zklamaná. Čekala jsem, že to bude lepší, ale hrozně se celý děj táhl a nemohla jsem se pořádně dokopat to dočíst, nakonec jsem to teda zvládla. Jediné, co mi zde nevadilo, tak Teresa, kterou jsem v minulých dílech nemohla vystát. Ten konec jsem opět nečekala a to jsem Marka začala mít i celkem ráda.

06.11.2023 3 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

I tento díl, stejně jako Divergence se mi líbil a bylo to ještě mnohem víc napínavé. Sice byl trochu slabší, ale to vůbec nevadí, protože i tak je to úžasná knížka. Opravdu velká škoda, že film pokazili.

Prvních 100 Prvních 100 Kass Morgan

Dlouho jsem se chystala na seriál a překvapilo mě, když jsem našla, že je to i knížka. Seriál jsem viděla už celý a spíš to šlo do kytek, ale knížka se mi líbila hodně. Líbilo se mi, jak se měnily pohledy osob a celkový děj mě nadchnul.

První První Kiera Cass

Sérii Selekce jsem měla hodně ráda. Sice to není bez chyb, ale děj se mi líbil. Sice jsem tušila, jak to dopadne, ale i tak mě ten konec hodně překvapil.

Průvodce ztracených Průvodce ztracených Ilka Pacovská

Za mě jeden ze slabších dílů, protože se děj točí kolem Sama a Toma, ale i tak to bylo příjemné čtení a mile mě překvapilo.

Proč? 13x proto Proč? 13x proto Jay Asher

Na tuto knížku jsem narazila pouze náhodou a to díky seriálu, o kterém každý mluvil. Ihned jsem si zjistila, že seriál je natočený podle knížky a tak jsem se dlouho přemlouvala, abych si to přečetla a jsem ráda, že jsem to udělala. Knihu jsem přečetla za 4 dny a celou tu dobu jsem se snažila pochopit ty důvody, proč to Hannah udělala... Na to, že je autor muž a ještě k tomu ve středních letech, tak se mi líbí, jak všechno dokázal popsat. Tato knížka nyní patří k mým nejoblíbenějším. A určitě doporučuji spíše knížku, než seriál.

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Pro mě hodně slabá knížka od Greena. Celkově mi děj přišel o ničem a vůbec ničím mě nezaujala. Po druhé po ní určitě nechytnu. Čekala jsem něco lepšího, ale spíše to bylo zklamání.

06.11.2023 2 z 5

Příběh dvou staletí Příběh dvou staletí Rachel Harris

Příjemný odpočinkový román, který se mi líbil o dost víc než první díl,ale nejspíš proto, že je to v našem století. Ihned jsem si oblíbila Austina a Lucase.

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Můj nejoblíbenější román do kterého jsem se ihned po pár stránkách zamilovala. Líbilo se mi, že to bylo psané ze dvou pohledů a umožnilo to čtenářům odhalit myšlenky obou hrdinů.

Otrocká krása Otrocká krása Ilka Pacovská

Tento díl je snad můj nejoblíbenější, protože hlavní hrdinové pomalu dospívají a začíná se to týkat lásky.

Ostrov zasvěcení Ostrov zasvěcení Ilka Pacovská

Tato série patří do mých srdcovek, úplně moje první fantasy sága, kterou jsem hltala díl po dílu. Celý děj je bezva a určitě doporučuji.

Čarovná Čarovná Alex Flinn

Patří mezi moje nejoblíbenější knížky od Alex Flinn. Hodně se mi líbí pohádky, které se takto daly dohromady. Moc pěkné.

Netvor Netvor Alex Flinn

Viděla jsem i film, ale knížka je o dost lepší. Ve filmu je hlavní hrdina úplně jiný, než v knize. Je to takové hezké čtení pro YA s tématikou "Kráska a zvíře".

Následníci - Tajemství Auradonu Následníci - Tajemství Auradonu kolektiv autorů

Krátký průvodce z filmu Následníci, který vysvětlí, jak to na Auradonu funguje. Jsou zde i vtipné popisky od studentů.

06.11.2023 5 z 5

Následníci - Ostrov ztracených Následníci - Ostrov ztracených Melissa de la Cruz

Strašně se mi líbily oba dva filmy Následníků a když jsem objevila tuto knížku, nemohla jsem se dočkat, až si ji přečtu. Děj mě nezklamal a líbilo se mi, že to bylo vyprávěno ještě předtím, než byl děj filmu. Vřele doporučuji!

Následníci - Malin deník Následníci - Malin deník Sara Parriott

Pro toho, kdo má rád film Následníci je to dobré, protože zjistí, jak asi Mal uvažovala a jak se rozhodovala. Za mě dobré :)