Roztomilé malé lhářky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Každý má co skrývat – zejména holky ze třetího ročníku střední školy – Spencer, Aria, Emily a Hanna. Spencer přebrala kluka vlastní sestře. Aria sní o učiteli angličtiny. Emily se zakoukala do té holky, co je na škole nová. A Hanna dělá hrozné věci, aby byla stále krásná. Jenže od doby, co zmizela jejich kamarádka Alison, skrývají všechny před světem jedno mnohem horší tajemství....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/57_/57888/roztomile-male-lhark-57888.JPG 3.9526
Série:

Roztomilé malé lhářky/Malé klamárky (1.)

Žánr:
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, BB art
Orig. název:

Pretty Little Liars (2006)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (107)

Kniha Roztomilé malé lhářky

Přidat komentář
simi28
21. dubna

Původně jsem se do této knihy ani neměla v plánu pouštět, protože jsem nechtěla začít číst tak šíleně rozsáhlou knižní sérii, když mám seriál dávno zhlédnutý. Pak jsem se však jednoho dne odhodlala dát knižní předloze šanci a zároveň tím splnit čtenářskou výzvu.

Autorčin styl psaní mi opravdu sedí, mám zatím zkušenosti pouze s prvním dílem Hry lží a Perfekcionistek. Bohužel jsem ale samotnému příběhu nepřišla moc na chuť.
Postavy jsem si v seriálu zamilovala, ale tady mně strašně lezly na nervy. Také jsem si třeba nedokázala představit Hannu jako brunetku nebo Spencer jako blondýnku, což je samozřejmě moje chyba. Rovněž tu bylo poměrně dost krkolomných vět a nesrovnalostí. Například Emily byla nejdříve zrzka, pak blondýna, jednou měla i hnědé vlasy a jmenovala se Spencer.
Navíc mě nepříjemně překvapilo, že celá tato kniha je pouze pilotní epizodou mého milovaného seriálu.
Rozhodně neříkám, že tato knižní předloha je vyloženě špatná. Četla se téměř sama a byla pro mě milým únikem z reality. Kdybych jako první četla knihu, možná by se mi líbila více. Na druhou stranu, když ty dva poměrně rozdílné příběhy srovnám nehledě na pořadí jejich přečtení a zhlédnutí, kniha byla i tak průměrná a seriál naprosto skvělý.
Po dalším dílu asi nikdy nesáhnu, ale i přesto stráveného času s Roztomilými malými lhářkami nelituji.

Anchie
17. února

Seriál je seriál :-)

oblakaknih
12. února

Čtivé, s průběhem a napínavé. Naprosto to miluju!

Katuska88
02. února

Klasické středoškolské dívčí prostředí situované do Ameriky, ale neklasický lehce mysteriózní námět. Knihou jsem byla mile překvapená. Seriál neznám. Nejspíš si přečtu více dílů.

Terez67
27.08.2018

No jelikož jsem viděla serial tak už jsem viděla co se stane s tím jsem počítala ale já seriál miluju tak jsme si řekla že si chci přečíst postupně všechny díly... abych pravdu řekla trochu mě to zklamalo a to už tím jak je tam autorka vzhledově popisuje ....ja vím první byly knížky a pak film ale prostě mě to tam nesedlo..Ale jinak to bylo čtivé a hezké:) zkusím druhy díl a pak uvidím ale chtěla bych si pořídit a přečíst všechny :) ale jako seriál rozhodně doporučuju :)

LuScha
04.08.2018

Viděla jsem prvně seriál...chyba

Dashow
31.07.2018

Jako první jsem viděla seriál a to jsem nejspíš neměla dělat...

Miyunka
20.05.2018

Možná byla chyba, že jsem jako první viděla seriál a až poté sáhla po knize, ale za mě opravdu ne. Dle mého by si člověk měl vybrat pouze jedno a u toho také zůstat. Je pravda, že obojí pěkně natáhli, ale aby v první knize zabili hlavní postavu v seriálu? No nevím.

Pokud někdo neviděl seriál, určitě se mu bude líbit zápletka čtyř slečen, které skrývají tajemství a pátou kamarádku. Oddechová četba pro mládež, která překvapí zápletkami, akcí i romantickými scénami.