Roztomilé malé lhářky

Roztomilé malé lhářky https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57888/roztomile-male-lhark-57888.JPG 4 621 119

Každý má co skrývat – zejména holky ze třetího ročníku střední školy – Spencer, Aria, Emily a Hanna. Spencer přebrala kluka vlastní sestře. Aria sní o učiteli angličtiny. Emily se zakoukala do té holky, co je na škole nová. A Hanna dělá hrozné věci, aby byla stále krásná. Jenže od doby, co zmizela jejich kamarádka Alison, skrývají všechny před světem jedno mnohem horší tajemství.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , BB art

Pretty Little Liars , 2006

Beerushka
10.05.2014

Všechny díly roztomilých malých lhářek jsou super doporučuji

justcallmeash
10.05.2014

já mám rozkoukaný seriál, jsem teprve u 3. série, začili jsme se a to s kamarádkama koukat asi před 2 měsícema a půl..přemýšílím že si přečtu i knížku ale bojím se že se do toho zamotám, nebo pak budu vědětkdo je -A a nebudu se moct koukat na seroš...mám si jí teda přečíst??

RosMeggie
04.05.2014 5 z 5

Super kniha, čtivá, úžasně napsaná a jsou v ní excelentní názvy kapitol...:D...(ale i seriál má něco do sebe...:D). Knihu jsem začala číst až teď (po dokoukání 4. sérii seriálu), takže tak trošku vím co se bude dít dál, ale kniha je trošku (hodně) jiná než seroš...:D, tím pádem jsem zvědavá jak bude všechno probíhat v knize...:D

P.S. Už se těším na další díly...:)

xoxo - Rose

SelenaDemi428
03.05.2014 5 z 5

Kniha je doopravdy dokonalá. Přečetla jsem všechny zatím vydané díly a jsou úžasné. Doporučuju.

orangerose
13.04.2014 5 z 5

mně tato knížka hrozně moc líbila, doporučuji jsi jí přečíst :)

Ben Nevis
28.03.2014 4 z 5

Krásný příklad literatury pro mládež, která se obejde bez nadpřirozených berliček. Ne že bych měla něco proti upírům, andělům apod., pokud se autorky jenom nevezou na módní vlně a nechrlí podpůrné nekonzistentní slátaniny. Autorka si umí pohrát s psychikou dospívajících dívek a píše velmi čtivě. Být tam více sexu a vážnějších starostí, mohla by to být dobrá detektivka pro dospělé.

Jsem zvědavá, z koho se nakonec vyklube -A a jak autorka vysvětlí jeho/její vševědoucnost.

Mischone
09.03.2014 4 z 5

Kniha se mi líbila :) Četla jsem ji až potom co jsem viděla první sérii seriálu. Více se mi líbí seriál, ale kniha byla taky pěkná :)
A líbilo se mi že kniha má obal s holkama ze seriálu, protože ostatní díly knih mají obaly jiné a to mě odrazuje :/

adela13
03.02.2014

Myslím si, že kniha je velice čtivá. Začala jsem ji číst krátce po první serii seriálu. Předtím jsem o knihách vůbec nevěděla,takže jsem byla velmi mile překvapena. Kniha je napsaná moc hezkým stylem a dobře a rychle se čte.
Ale seriál se mi líbil o něco víc. :/
Ale zkusím ještě další díl a třeba se mi kniha více zalíbí.

piskotekEvka
03.02.2014

ahoj,nevíte náhodou zda se dají stáhnout všechny díly v pdf ????děkuji za odpověd na mail piskotekEvka@seznam.cz

Enefersis
13.01.2014 4 z 5

Pretty Little Liars mi postavami i celkovým pojetím připomínají Dívčí partu /což je děs a hrůza/, ale to všudypřítomné napětí a zápletka s A. je posunuly o několik levelů výš. Už od prvních stránek jsem se na téhle knize stala doslova závislou. Nalepila jsem se na ni a četla a četla…dokud nás poslední stránka nerozdělila, ale ani pak se pocit klidu nedostavil. Víc tajemněji to ukončit nešlo, že?:D

Petra Ďat
07.01.2014 5 z 5

Moc dobře se čte,žádná náročná četba-oddechovka ale přitom napínavá.Moc se mi to libilo.Docela velká podobnost se seriálem takže sem v tom ani neměla moc zmatek:) Těším se co bude dál.

Nguyenová.Jana
31.12.2013

Tato knížka se čte velmi dobře. Já osobně už jsem viděla seriál a dozvěděla jsem se, že existují i knížky. Tak jsem se rozhodla přečíst je. Toto je první díl. Věděla jsem co bude obsahovat a přesto jsem si ji přečetla. Něco ze seriálu se upřesnilo v knížce. Aria,Spencer,Emily a Hanna jsou velmi odvážné a obdivuju jak stále drží při sobě v jakýkolich situacích. Každá z nich má své tajemství,které ví jenom Alison,ale postupně všechna tajemství vyplouvají na povrch. Velmi záživná a napínavá knížka. Vyskytuje se hodně hovorové řeči. Je to román pro dívky,které rádi čtou záživné knížky jako jsou Upíří Deníky...Doporučuji spíše nejdřív přečíst knížky a poté se podívat na seriál. Seriál je přece jenom nahrán podle knížek. Můžete snadněji potom porovnat. Taky je obdivuhoné řazení kapitol. Moc se mi ten styl líbil.Osobně moje oblíbené postavy ze 4 dívek je Spencer a Hanna. Všechny čtyři díky anonymnímu týmu -A zažívají "peklo". Pořád si,ale zachovávají chladné hlavy i ve většině situacích vycházejí s menšími i většími následky. Některé následky jsou,ale velmi bolestivé. V některých částích knížek jde holkám i o život a je velmi napínavé to číst. Určitě doporučuji přečíst.

ElisR1
23.11.2013 4 z 5

Když jsem si zvykla na rozdíly mezi knihou a seriálem, tak se mi příběh zalíbil. Je to příjemné doplnění seriálu a občas to i něco objasní :-D.
Líbil se mi styl psaní i příběh obecně. Takže ve zkratce: rozhodně stojí za přečtení.

Selena2000
12.11.2013 5 z 5

Super knížka. Vlastně jsem si jí půjčila proto, že mám přečtené Upíří Deníky 1.-13. díl, a 14. nemají v knihovně :D. Sice je to něco jinýho než upíří trojúhelník, ale zase je to neokoukaný.

Slyšela jsem o Pretty little liars jako o seriálu, viděla jsem asi 5 dílů, ale řekla jsem si, že zkusím knížku. A nelituju toho :) Napínavej příběh, dá se říct normální holky a najednou umře kámoška a už jsou odlišný, snad od každýho na světě. Přečetla jsem za 3 dny a ani minutu jsem nepřestávala přemýšlet, kdo je A. Mínus bych dala tomu, že všichni nosí značkové oblečení a mobily, na párty, ze který neodjedou střízlivý jim rodiče půjčí luxusní auta. Každej tam má notebook a takový. Ale zase v knížce může bejt svět "dokonalej" :)

Díky knížce jsem pochopila i detaily nebo to, co jsem u seriálu nechápala (sice jsem viděla asi jenom 5 dílů, ale i tak). BOMBOVÁ KNÍŽKA. Určitě přečtu i pokračování :)

PetulaT
20.10.2013 5 z 5

skvělá knížka :) kdo viděl seriál, možná očekával trochu víc, ale i tak se mi kniha velmi líbila :)

Norek
12.10.2013 4 z 5

Zpočátku jsem nad tím ohrnovala nos. Měla jsem za to, že to bude jen další z těch až moc holčičích sérií, ve kterých se neustále řeší jen to, kdo s kým chodí a všichni volní si stěžují na to, že jsou volní. Ale že tam bude neznámý slídil, který ví všechno o všech, a plno mrtvých? Ne, to jsem rozhodně nečekala. A líbí se mi to!

kristyandrlova
14.09.2013

Děj příběhu se odehrává v moderní době, ve které se skupina pubertálních dívek Aria, Spencer, Emily, Hannah a Alison zapletou se špatnými lidmi. Alison si ráda hrála, tak se vytratila a všichni si mysleli, že umřela. Našli i její tělo. Ale nikdo netušil, že zabila své dvojče a nahradila ho za sebe. Vytvořila si svůj tým a vyhrožovali Arie, Spencer, Emily, Haně a při výhružkách se podepisovali -A. Ve městě jménem Rosewood si nikdo nevěří, na každém rohu jsou nějaké nástrahy. Holky se snaží zjistit kdo jim vyhrožuje, ale tým -A se zaměřuje i na jejich rodinu. V průběhu příběhu zjistí Aria, Spencer, Emily a Hannah, že do týmu -A patří i plno jejich kamarádů. Tento příběh se mi moc líbí, protože je velmi zajímavý.

pink_ivy
09.08.2013 4 z 5

“I'm still here, bitches. And I know everything." -A Nejdřív jsem viděla seriál, takže číst potom knížku bylo vlastně trošku zvláštní, protože se tam toho moc nedělo a navíc to bylo více méně stejné jako v pilotu. Ale četlo se to dobře a já mám pro Lhářky slabost. :)

anett123
08.08.2013 4 z 5

Když zná člověk seriál, tak má pocit, že se v tom prvním dílu toho moc neděje, ale i tak se to čte dobře.

Kačuul
02.07.2013 4 z 5

Knížka s vskutku zajímavým, řekla bych i, že s netypickým originálním dějem. Některé chování hlavních hrdinek mi sice celkem iritovalo, ale zase hodně obohacovalo děj, takže mi to vlastně vůbec nevadilo. Četla se lehce a bavila mě, takže jí jen doporučuju. Je skvělá!! :)))