Hra lží

Když se Emmin nevlastní bratr vytasí s videem, které objevil na internetu, Emma je v šoku. Že někdo natáčí na video vraždu mladé dívky, to by ještě skousla – nejspíš se jedná o nějakou stupidní hru. Jenomže ta dívka vypadá úplně stejně jako ona! Kdo to může být? Že by Emma měla dvojče a nevěděla o tom? Vzhledem k tomu, že strávila skoro celý svůj dosavadní život v pěstounské péči, je to docela možné. Po krátkém pátrání Emma zjistí, že má opravdu sestru jménem Sutton, a rozjede se za ní. Než se však dívky stačí sejít, Sutton záhadně zmizí a Emma začíná mít neblahé tušení, že vražda na videu nebyla jen hra… Nejhorší na tom být mrtvá je, že už nemáte pro co žít. Žádné líbání. Žádná tajemství. Žádné drby. Z toho by většina holek měla druhou smrt. Ale já naštěstí dostala něco, co nikdo jiný nemá – představení na přidanou – a to díky Emmě, své znovunalezené sestře, se kterou jsem se ani nestačila sejít. Emma se nyní zoufale snaží zjistit, co se mi stalo. A jediný způsob, jak to vypátrat, je být mnou – vklouznout do mého starého života a po kousíčkách ho skládat dohromady. Ale může se smát důvěrným vtipům s mými nejlepšími kamarádkami? Přesvědčit mého kluka, že ona je ta dívka, do které se zamiloval? Předstírat, že je šťastná, bezstarostná dcera, když objímá mé rodiče na dobrou noc? A dokáže hrát dál tohle divadýlko i potom, co si uvědomí, že můj vrah ji sleduje na každém kroku? méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/133883/hra-lzi-133883.gif 4.2231

Hra lží (1.)

The Lying Game (2010)

Vydáno:, BB art

Dakarianna

Původně jsem se chtěla pustit do druhé autorčiny série Roztomilé malé lhářky. Ale vzhledem k její délce, jsem se prvně pustila do Hry lží. A jsem naprosto uchvácená. Výborný styl psaní, nápad (zápletka), psychologie postav... Kniha je velmi čtivá. Jen jsem zvědavá jak se příběh natáhne do dalších pěti knih.

Lucius30

Styl psaní Sary Shepard mi vyhovuje. Proto jsem si chtěla po PLL přečíst její další řadu. To že nás příběhem provází mrtvá Sutton je velmi originální nápad a postupné odkrývání jejího života vás donutí přečíst i další knížky, protože jak to tak vypadá, vrah může být opravdu kdokoliv...

BarkaS

Trochu naivní, ale svěží oddechovka. Trochu připomíná moderní filmové pojetí Velmi nebezpečných známostí, ale i tak je originálnější než řada podobných knih.

janelka2

Zatím bych řekla že knížka je určena spíše pro mladistvé. Ale celkem se mi líbila. Celá série tu má poměrně vysoké hodnocení. Za první díl jsem dala tři hvězdy tak uvidím jestli se příběh v druhém díle více rozjede a bude to navíc.

Peti

Prví kniha ze série a pro mě vtipné čtivé zábavné oddychové. Emma mě baví a líbí se mi, jak danou zapeklitou situaci zvládá. Jsem opravdu zvědavá, co je pravda a co hra.

zeja
18.11.2016

Celkem čtivá kniha, ale spíše pro mladší čtenářky.

Julli
27.10.2016

Začátek mě opravdu zaujal a navnadil na další stránky, ale čím víc jsem se blížila ke konci, tím míň jsem chtěla číst dál. Podle mě tam bylo moc názvů, jako například: značky bot, aut, jídla, kosmetiky, názvy obchodů... Ale určitě si přečtu další díl.

Lolaniky
21.10.2016

já se do ty knižky zamilovala je super

kristynyli
31.08.2016

Při čtení této knihy jsem si na začátku říkala, že ji asi nedočtu, také mi občas trvalo dostat se ke čtení. Ale jakmile jsem se do ní opět začetla, hltala jsem ji jedním dechem. Na mne je tam občas dost jmen a postav, ale po pár kapitolách se dá ve všem vyznat. Nakonec jsem tedy knihu zhltla a velice se těším až budu mít možnost přečíst si další díly. :)

šneki
28.08.2016

Kdyz už jsem si myslela, že je vše vyřešeno, a divila se, co bude předmětem dalšich knížek, autorka mě překvapila! Postavy jsou rozhodně osobité a zvraty nečekané.

_Žanet_
24.07.2016

Ze začátku jsem moc nechápala o co jde, ale později jsem to pochopila a to celkem rychle. Kniha mě dost bavila a to jsem si ze začátku myslela, že ji ani nedočtu. Budu číst i další díly a určitě doporučuji:)

margoj
13.07.2016

Začátek- nic jsem nechápala. Nevěděla jsem, kdo je Emma a kdo je "ta holka, kterou nevidí". Ale potom se vše změnilo. Začalo to být napínavé. Jsem zvědavá, kdo jí to udělal a určitě si přečtu další díly. Doporučuju.

KateChatt
14.06.2016

Nápad s tím, že to bude z pohledu mrtvé Sutton je naprosto geniální, ale zpočátku mi to vůbec nedošlo, takže jsem byla ztracená... To mi ale vůbec nevadí protože to byla úžasná knížka!Opravdu nechápu kdo by se mohl bavit takovými věcmi jako Sutton a její kamarádky (nebo její vražedkyně?).Bože, prosím ať ji nezabil Ethan!!!!!

Anette Abeja
05.02.2016

Je to taková oddechová knížka, která nutí člověka přemýšlet jak se co asi stalo a jen díky tomu, že knihu čte dál, se dozvídá další a další indicie, které mu mohou pomoct, aby záhadu rozluštil dříve, než se tak stane v samotném ději. Mám takovéhle knížky ráda, kde není úplně od začátku jasné co se stane, děj se všemožně zaplete, aby to neměl čtenář tak jednoduché. Těším se na další díly této série a jistě přečtu i předchozí sérii od stejné autorky s názvem "Roztomilé malé lhářky".

Linda007
01.12.2015

Nejsem už cílová skupina, ale miluju Pll. Ani Hra Lží není špatná, ale krásky jsou lepší. Nicméně příjemná oddychovka.

RecycledCarrey
23.09.2015

Příjemná a oddechová kniha, přečtena za jeden den, k dalším dílům se také určitě vrátím, až budu chtít nenáročné čtení. 4 hvězdičky.

Barbra06
03.09.2015

Musím přiznat, že to byla moje premiéra od Sary Shepard. Samozřejmě sleduju seriál Pretty little liars, ale knížky jsem nečetla. The Lying Game na mě pořád vykukovala v knihovně, a tak jsem si řekla, že to zkusím. Sice je tahle série trochu slabší odvar (jsem zhýčkaná PLL, bohužel), ale podle mě dost zajímavá. Alespoň tedy zápletka a taky v udržování napětí, kdo je vrah. Takže na pokračování se asi vrhnu. Škoda jen, že seriál byl kvůli nízké sledovanosti zrušen, docela bych se na něj i ráda podívala.

drabkovice
05.08.2015

Tohle bylo skvělý!!! Moc se mi to líbilo! Obálka se mi moc líbí, děj by super...Jenom jsem zvědavá, co bude v ostatních dílech. Tady mi přišel děj celkem už ukončený :) krom hledání vraha :D

smejkalova.m
19.07.2015

Dlouho se mi do téhle série nechtělo, ale super :-) těším se na další díly

Madame R
05.04.2015

Nevěřila jsem, že mě tato kniha zaujme, nicméně jsem si jí ze zvědavosti přečetla a jsem nadšená! Je velice zajímavé sledovat, jak se Emma musí vypořádávat s takovým problémem,do jakého se dostala. Je to opravdu z kreativní a napínavě napsaný příběh. Už se těším až se začtu do dalšího pokračovaní.

alisondidilaur
25.03.2015

Tuhle knížní sérii naprosto zbožňuji.Musela jsem si pořídit všechny díly :)

terikanda
08.03.2015

mne se tato kniha moc nelibila
nevim proc anki jsem ji celou neprecetla a to ctu hodne

terryes59
01.02.2015

Knížka je velmi čtivá a zábavná. Určitě doporučuju!

kacis4231
04.01.2015

Úžasná kniha Dostala jsem jí jako dárek k Vánocům, přečetla jsem jí za dva dny.. Jsem nadšená, a hned zítra letím do knihkupectví a dokupuji další díly. Už se nemůžu dočkat, až začnu číst pokračování.. Hlavní myšlenka je opravdu skvěle udělaná.. Super, super a ještě jednou super :)

radka6016
16.11.2014

Určitě doporučuji přečíst...Já se nemohla odtrhnout.Hlavní myšlenka byla zajímavě vymyšlená...

cie
14.11.2014

Skvělá knížka! Líbil se mi nápad záměny dvojčat i duch Sutton a její komentáře (i když se člověk musí pak soustředit, kdo je kdo). Byla jsem skoro pořád napnutá, co se stane a jak Emma zapadne do cizího života, aby to nikdo nepoznal. Po přečtení obsahu následujících dílů doufám, že další pokračování nebudou jen zbytečným prodlužováním dobře započaté série.

Honey0105
04.10.2014

Koukám už nějakou dobu na seriál Pretty Little Liars a ani mě nenapadlo, že jsou i knihy. Když jsem přišla na to, že autorka Sara Shepard takové knihy napsala, tak jsem si hned říkala, že si je přečtu, ale nakonec jsem sáhla po téhle sérii, abych četla něco nového (prostě ne to, co znám z obrazovky televize).
Dílo mne vyloženě nenadchlo, ale jako oddechové čtení posloužilo dobře. Emma je mi sympatická a jsem docela zvědavá, jak to bylo doopravdy se Sutton (velmi zajímavé jméno), takže časem sáhnu určitě i po dalších dílech.

Marisa
04.08.2014

Tuto knihu jsem si koupila spolu s jejími dalšími díly. Nečekala jsem, že mě kniha tak zaujme. Jsem ráda, že jsem si jí koupila :-). Jinak seriál je také dobrý, i když hodně jiný ;) .

Roselunda 1928
03.08.2014

Kniha mě celkem zaujala. Určitě si přečtu i další díly a i Roztomilé malé lhářky. Akorát mě trochu mátl styl vyprávění - nejsem zvyklá na to, že někdo vypráví o někom jiném. Zatím jsem se setkala jenom s knihami které vyprávěl hlavní hrdina nebo to bylo ve třetí osobě - ale na tohle nejsem zvyklá, musela jsem si zvyknout. Zápletka je super, opravdu jsem se u toho nenudila a přečetla za jedno odpoledne:)

lunina
27.07.2014

Tahle knížka mě vůbec nebavila,takže po nějaké době jsem ji odložila,ale seriál je naopak úžasný ! ♥