Hra lží

Když se Emmin nevlastní bratr vytasí s videem, které objevil na internetu, Emma je v šoku. Že někdo natáčí na video vraždu mladé dívky, to by ještě skousla – nejspíš se jedná o nějakou stupidní hru. Jenomže ta dívka vypadá úplně stejně jako ona! Kdo to může být? Že by Emma měla dvojče a nevěděla o tom? Vzhledem k tomu, že strávila skoro celý svůj dosavadní život v pěstounské péči, je to docela možné. Po krátkém pátrání Emma zjistí, že má opravdu sestru jménem Sutton, a rozjede se za ní. Než se však dívky stačí sejít, Sutton záhadně zmizí a Emma začíná mít neblahé tušení, že vražda na videu nebyla jen hra… Nejhorší na tom být mrtvá je, že už nemáte pro co žít. Žádné líbání. Žádná tajemství. Žádné drby. Z toho by většina holek měla druhou smrt. Ale já naštěstí dostala něco, co nikdo jiný nemá – představení na přidanou – a to díky Emmě, své znovunalezené sestře, se kterou jsem se ani nestačila sejít. Emma se nyní zoufale snaží zjistit, co se mi stalo. A jediný způsob, jak to vypátrat, je být mnou – vklouznout do mého starého života a po kousíčkách ho skládat dohromady. Ale může se smát důvěrným vtipům s mými nejlepšími kamarádkami? Přesvědčit mého kluka, že ona je ta dívka, do které se zamiloval? Předstírat, že je šťastná, bezstarostná dcera, když objímá mé rodiče na dobrou noc? A dokáže hrát dál tohle divadýlko i potom, co si uvědomí, že můj vrah ji sleduje na každém kroku?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/133883/hra-lzi-133883.gif 4.2260

Hra lží (1.)

The Lying Game (2010)

Vydáno:, BB art

Mergirus

No, hustý. Jsem zvědavá, co bude dál, jak bude příběh o hledání vraha natažen. Ale prostředí těch dívčin mi není sympatické. Mám podezřelého, tak uvidím, jestli je moje domněnka správná.

leuska

Vypadá to na hodně dobrou sérii, Emma se pokouší zjistit, kdo zabil její znovunalezené dvojče Sutton (a Sutton všechny její rozhodnutí sleduje, ikdyž je mrtvá). Těším se na další díl :-)

trudoš

Kdyby si Sara Shepardová s příběhem trochu lépe pohrála, mohlo to být vážně dobré, a to i pro jiné než holčičí čtenáře. Má to švih, je to napínavé a plné podivných skutečností, nad kterými poletuje duch jedné z hlavních postav a mimoděk tak prorokuje špatný konec. Navíc mi atmosférou Hra lží připomněla můj oblíbený seriál Veronica Mars, jen ten vtip výrazně chyběl.
Problém nastává v momentě, kdy člověk začne přemýšlet nad logikou chování jednotlivých protagonistů. Tady je znát, že si autorka děj přizpůsobuje svým potřebám, než že by se snažila držet reality. Ale od toho zas próza je. Ovšem oproti Roztomilým malým lhářkám nezabředává vyprávění tolik do trablů mladých (alkohol, bulimie, domácí násilí, atd.) a soustředí se spíš na zápletku. Ta je však spíchnutá horkou jehlou, jakoby víc záleželo na cool zvratech, než smysluplném jednání. Ale bavíme se o teenagerech z „lepších“ vrstev, kdo ví co tam je možné. No, jsem každopádně zvědav, zda se naplní má indukce a vrahem bude zahradník.

orangerose

Na knížku jsem byla zvědavá jaká bude,překvapila mně to hodně , pěkně napínavá od začátku až do konce :)

Už sahám po 2 díle :D

zuzana1995

První díl série mě zaujal, kniha je čtivá, s dějem... četla se sama...jsem zvědavá kdo je vrah :-)

Dakarianna
14.07.2017

Původně jsem se chtěla pustit do druhé autorčiny série Roztomilé malé lhářky. Ale vzhledem k její délce, jsem se prvně pustila do Hry lží. A jsem naprosto uchvácená. Výborný styl psaní, nápad (zápletka), psychologie postav... Kniha je velmi čtivá. Jen jsem zvědavá jak se příběh natáhne do dalších pěti knih.

Lucius30
10.07.2017

Styl psaní Sary Shepard mi vyhovuje. Proto jsem si chtěla po PLL přečíst její další řadu. To že nás příběhem provází mrtvá Sutton je velmi originální nápad a postupné odkrývání jejího života vás donutí přečíst i další knížky, protože jak to tak vypadá, vrah může být opravdu kdokoliv...

BarkaS
11.06.2017

Trochu naivní, ale svěží oddechovka. Trochu připomíná moderní filmové pojetí Velmi nebezpečných známostí, ale i tak je originálnější než řada podobných knih.

janelka2
03.04.2017

Zatím bych řekla že knížka je určena spíše pro mladistvé. Ale celkem se mi líbila. Celá série tu má poměrně vysoké hodnocení. Za první díl jsem dala tři hvězdy tak uvidím jestli se příběh v druhém díle více rozjede a bude to navíc.

Peti
27.03.2017

Prví kniha ze série a pro mě vtipné čtivé zábavné oddychové. Emma mě baví a líbí se mi, jak danou zapeklitou situaci zvládá. Jsem opravdu zvědavá, co je pravda a co hra.

zeja
18.11.2016

Celkem čtivá kniha, ale spíše pro mladší čtenářky.

Julli
27.10.2016

Začátek mě opravdu zaujal a navnadil na další stránky, ale čím víc jsem se blížila ke konci, tím míň jsem chtěla číst dál. Podle mě tam bylo moc názvů, jako například: značky bot, aut, jídla, kosmetiky, názvy obchodů... Ale určitě si přečtu další díl.

Lolaniky
21.10.2016

já se do ty knižky zamilovala je super

kristynyli
31.08.2016

Při čtení této knihy jsem si na začátku říkala, že ji asi nedočtu, také mi občas trvalo dostat se ke čtení. Ale jakmile jsem se do ní opět začetla, hltala jsem ji jedním dechem. Na mne je tam občas dost jmen a postav, ale po pár kapitolách se dá ve všem vyznat. Nakonec jsem tedy knihu zhltla a velice se těším až budu mít možnost přečíst si další díly. :)

šneki
28.08.2016

Kdyz už jsem si myslela, že je vše vyřešeno, a divila se, co bude předmětem dalšich knížek, autorka mě překvapila! Postavy jsou rozhodně osobité a zvraty nečekané.

_Žanet_
24.07.2016

Ze začátku jsem moc nechápala o co jde, ale později jsem to pochopila a to celkem rychle. Kniha mě dost bavila a to jsem si ze začátku myslela, že ji ani nedočtu. Budu číst i další díly a určitě doporučuji:)

margoj
13.07.2016

Začátek- nic jsem nechápala. Nevěděla jsem, kdo je Emma a kdo je "ta holka, kterou nevidí". Ale potom se vše změnilo. Začalo to být napínavé. Jsem zvědavá, kdo jí to udělal a určitě si přečtu další díly. Doporučuju.

KateChatt
14.06.2016

Nápad s tím, že to bude z pohledu mrtvé Sutton je naprosto geniální, ale zpočátku mi to vůbec nedošlo, takže jsem byla ztracená... To mi ale vůbec nevadí protože to byla úžasná knížka!Opravdu nechápu kdo by se mohl bavit takovými věcmi jako Sutton a její kamarádky (nebo její vražedkyně?).Bože, prosím ať ji nezabil Ethan!!!!!

Anette Abeja
05.02.2016

Je to taková oddechová knížka, která nutí člověka přemýšlet jak se co asi stalo a jen díky tomu, že knihu čte dál, se dozvídá další a další indicie, které mu mohou pomoct, aby záhadu rozluštil dříve, než se tak stane v samotném ději. Mám takovéhle knížky ráda, kde není úplně od začátku jasné co se stane, děj se všemožně zaplete, aby to neměl čtenář tak jednoduché. Těším se na další díly této série a jistě přečtu i předchozí sérii od stejné autorky s názvem "Roztomilé malé lhářky".

Linda007
01.12.2015

Nejsem už cílová skupina, ale miluju Pll. Ani Hra Lží není špatná, ale krásky jsou lepší. Nicméně příjemná oddychovka.

RecycledCarrey
23.09.2015

Příjemná a oddechová kniha, přečtena za jeden den, k dalším dílům se také určitě vrátím, až budu chtít nenáročné čtení. 4 hvězdičky.

Barbra06
03.09.2015

Musím přiznat, že to byla moje premiéra od Sary Shepard. Samozřejmě sleduju seriál Pretty little liars, ale knížky jsem nečetla. The Lying Game na mě pořád vykukovala v knihovně, a tak jsem si řekla, že to zkusím. Sice je tahle série trochu slabší odvar (jsem zhýčkaná PLL, bohužel), ale podle mě dost zajímavá. Alespoň tedy zápletka a taky v udržování napětí, kdo je vrah. Takže na pokračování se asi vrhnu. Škoda jen, že seriál byl kvůli nízké sledovanosti zrušen, docela bych se na něj i ráda podívala.

drabkovice
05.08.2015

Tohle bylo skvělý!!! Moc se mi to líbilo! Obálka se mi moc líbí, děj by super...Jenom jsem zvědavá, co bude v ostatních dílech. Tady mi přišel děj celkem už ukončený :) krom hledání vraha :D

smejkalova.m
19.07.2015

Dlouho se mi do téhle série nechtělo, ale super :-) těším se na další díly

Madame R
05.04.2015

Nevěřila jsem, že mě tato kniha zaujme, nicméně jsem si jí ze zvědavosti přečetla a jsem nadšená! Je velice zajímavé sledovat, jak se Emma musí vypořádávat s takovým problémem,do jakého se dostala. Je to opravdu z kreativní a napínavě napsaný příběh. Už se těším až se začtu do dalšího pokračovaní.

alisondidilaur
25.03.2015

Tuhle knížní sérii naprosto zbožňuji.Musela jsem si pořídit všechny díly :)

terikanda
08.03.2015

mne se tato kniha moc nelibila
nevim proc anki jsem ji celou neprecetla a to ctu hodne

terryes59
01.02.2015

Knížka je velmi čtivá a zábavná. Určitě doporučuju!

kacis4231
04.01.2015

Úžasná kniha Dostala jsem jí jako dárek k Vánocům, přečetla jsem jí za dva dny.. Jsem nadšená, a hned zítra letím do knihkupectví a dokupuji další díly. Už se nemůžu dočkat, až začnu číst pokračování.. Hlavní myšlenka je opravdu skvěle udělaná.. Super, super a ještě jednou super :)

radka6016
16.11.2014

Určitě doporučuji přečíst...Já se nemohla odtrhnout.Hlavní myšlenka byla zajímavě vymyšlená...

dvojčata pro dospívající mládež (young adult) pro dívky

Sara Shepard

Sara Shepard