Hra lží

Když se Emmin nevlastní bratr vytasí s videem, které objevil na internetu, Emma je v šoku. Že někdo natáčí na video vraždu mladé dívky, to by ještě skousla – nejspíš se jedná o nějakou stupidní hru. Jenomže ta dívka vypadá úplně stejně jako ona! Kdo to může být? Že by Emma měla dvojče a nevěděla o tom? Vzhledem k tomu, že strávila skoro celý svůj dosavadní život v pěstounské péči, je to docela možné. Po krátkém pátrání Emma zjistí, že má opravdu sestru jménem Sutton, a rozjede se za ní. Než se však dívky stačí sejít, Sutton záhadně zmizí a Emma začíná mít neblahé tušení, že vražda na videu nebyla jen hra… Nejhorší na tom být mrtvá je, že už nemáte pro co žít. Žádné líbání. Žádná tajemství. Žádné drby. Z toho by většina holek měla druhou smrt. Ale já naštěstí dostala něco, co nikdo jiný nemá – představení na přidanou – a to díky Emmě, své znovunalezené sestře, se kterou jsem se ani nestačila sejít. Emma se nyní zoufale snaží zjistit, co se mi stalo. A jediný způsob, jak to vypátrat, je být mnou – vklouznout do mého starého života a po kousíčkách ho skládat dohromady. Ale může se smát důvěrným vtipům s mými nejlepšími kamarádkami? Přesvědčit mého kluka, že ona je ta dívka, do které se zamiloval? Předstírat, že je šťastná, bezstarostná dcera, když objímá mé rodiče na dobrou noc? A dokáže hrát dál tohle divadýlko i potom, co si uvědomí, že můj vrah ji sleduje na každém kroku?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/133883/hra-lzi-133883.gif 4.2283

Hra lží 1.

Vydáno, BB art

The Lying Game, 2010

Kniha Hra lží

Majka1979

Naozaj veľmi pekný príbeh, najskôr som nevedela, čo očakávať, no potom som sa veľmi rýchlo začítala a nevedela som prestať :)

Annnysek
20.11.2018

Dobře knížka, už se těším az si přečtu další díly ????

Pavlina8716
15.11.2018

Tato série mě opravdu chytla! Přečetla jsem již všech 6 dílů , v každém díle byl podezřelý někdo jiný, takže jsem byla napnutá až do konce! Za mě určitě super, doporučuji.

petra3242
02.11.2018

Nedařilo se mi do knihy začíst. Někde jsem četla, že je série dost podobná PLL - no... nevím, já zatím nijak velkou podobu nenašla. Ke konci knihy mě už příběh pohltil a poslední kapitoly jsem hltala jedním dechem. Postava Emmy je mi sympatická. Trochu mi vadí, jak je příběh vyprávěn - střídání pohledu vypravěče - přeskakování ze 3. do 1. osoby a pohledu Sutton, možná kdyby byla vypravěčem pouze Sutton, byl by děj přehlednější a začtení by mi netrvalo tak dlouho. Ethan je miláček, doufám, že se z něj nevyklube "hajzlík"...

anibeni
21.10.2018

Přečteno jedním dechem. Kniha mě vtáhla do děje tak, že jsem od ní neodešla, dokud jsem knihu nepřečetla. Teď jsem zvědavá na další díl.

Mergirus
02.10.2018

No, hustý. Jsem zvědavá, co bude dál, jak bude příběh o hledání vraha natažen. Ale prostředí těch dívčin mi není sympatické. Mám podezřelého, tak uvidím, jestli je moje domněnka správná.

leuska
10.09.2018

Vypadá to na hodně dobrou sérii, Emma se pokouší zjistit, kdo zabil její znovunalezené dvojče Sutton (a Sutton všechny její rozhodnutí sleduje, ikdyž je mrtvá). Těším se na další díl :-)

trudoš
18.07.2018

Kdyby si Sara Shepardová s příběhem trochu lépe pohrála, mohlo to být vážně dobré, a to i pro jiné než holčičí čtenáře. Má to švih, je to napínavé a plné podivných skutečností, nad kterými poletuje duch jedné z hlavních postav a mimoděk tak prorokuje špatný konec. Navíc mi atmosférou Hra lží připomněla můj oblíbený seriál Veronica Mars, jen ten vtip výrazně chyběl.
Problém nastává v momentě, kdy člověk začne přemýšlet nad logikou chování jednotlivých protagonistů. Tady je znát, že si autorka děj přizpůsobuje svým potřebám, než že by se snažila držet reality. Ale od toho zas próza je. Ovšem oproti Roztomilým malým lhářkám nezabředává vyprávění tolik do trablů mladých (alkohol, bulimie, domácí násilí, atd.) a soustředí se spíš na zápletku. Ta je však spíchnutá horkou jehlou, jakoby víc záleželo na cool zvratech, než smysluplném jednání. Ale bavíme se o teenagerech z „lepších“ vrstev, kdo ví co tam je možné. No, jsem každopádně zvědav, zda se naplní má indukce a vrahem bude zahradník.

V rytmu charlestonu
V rytmu charlestonu