Nebuď dlouho vzhůru

Nebuď dlouho vzhůru https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/340850/mid_nebud-dlouho-vzhuru-rtV-340850.jpg 4 85 24

Návrat do Ulice strachu série

< 2. díl

V malém městě Shadyside raději nezůstávejte vzhůru moc dlouho, protože se může stát něco strašného… Lisu Brooksovou pronásledují dnem i nocí noční můry a halucinace. Mohla je způsobit hrůzostrašná nehoda, kvůli které strávila v nemocnici celé týdny? Když Lisa zjistí, že sousedka hledá chůvu pro malého syna, skočí po té příležitosti, aby přišla na jiné myšlenky a něco málo si vydělala. Jenže pak začnou ty vraždy – a její kamarádi jeden po druhém umírají. Staly se Lisiny noční můry skutečností?... celý text

Literatura světová , Horory

Vydáno: ekniha , Baronet

Don't Stay Up Late , 2015

Nathally
08.11.2023 3 z 5

Já jsem byla s knížkou docela spokojená. Bylo to příjemné počtení na dlouhé večery, i když jsem knížku přečetla během dvou dnů. Příběh byl chvílemi tajemný a napínavý, ale nejvíc této "akce" bylo až na konci. Hodně mě překvapilo, jak to bylo s Natem, Harrym , Saralynn a dokonce i s doktorkou Sheinovou... I přesto, že kniha nebyla bůhví jak skvělá, i tak jsem si ji užila.

Andynka
22.11.2022 2 z 5

Mno... čím bych tak začala. Tuhle knihu, kdybych si nepřečetla, nic by se nestalo. Nalakal mě první díl, který byl v porovnání s tímhle mnohem lepší. Poslední dobou mi přijde skoro každá kniha, co vezmu do ruky přehnaná. A tady tomu nebylo jinak. Bohužel, jsem z knihy zklamaná

Karkulka1996
14.07.2021 4 z 5

Jak již bylo zmíněno, kniha je psána pro mladší generaci, nicméně příběh je napínavý. Za přečtení rozhodně stojí.

Kontryhelka
15.12.2020 5 z 5

Tuhle knihu jsem přečetla jedním dechem. Je sice určena pro mnohem a mnohem mladší čtenáře než jsem já. Ale to ničemu vůbec nevadí, kniha pro mne byla skvělým zážitkem, jako když mi bylo náct. Já jsem taková doživotní milovnice R.L.Stinea, tak nesmí v mé sbírce tato kniha chybět.

Arkagas
12.03.2020 2 z 5

2.kniha L.R.Stine, která se mi dostala do rukou, a opět YA Horror, který nenadchne, ale ani neurazí. Vcelku zajímavá zápletka, kdy hlavní hrdinka trpí nočními můrami, dochází k psycholožce a ta jí navrhne, že její kamarádka hledá chůvu pro malého syna, a že by jí práce mohla prospět.

Lisa tedy malého chlapce hlídá a je nadšená ze skvělého platu. Malý chlapec je navíc jako andílek - samý úsměv, modré oči, kudrnaté blond vlasy. Ale v momentě kdy jeho matka sdělí Lise že nesmí zůstat déle vzhůru než řekla, je nám jasné, že tenhle andílek asi nebude úplně tím, čím vypadá.

Typický YA Horror, který opět stejně jako ostrov strachu přelouskáte za necelé 3 hodinky :) Hodnocení: 5/10

petym
24.02.2020 3 z 5

Ani špatné ani dobré. Ale čtivé to je. Ztráta času to úplně není.

Veronika33
26.12.2019 3 z 5

No... spracovanie nič moc, ale atmosféra celkom hororová. Keďže je to myslené prioritne ako young adult literatúra privriem oči a taký lepší priemer. Možno si to niekedy zopakujem, ako oddychovka fajn.

Vikos
27.12.2018

Úžasná hororová atmosféra. Sympatická hlavní hrdinka. Tajemství. Prostě super, něco takového jsem potřebovala :)

bulda3
14.07.2018 1 z 5

Dost bída. Nečekal jsem nic světoborného, ale tohle mě opravdu zaskočilo. Výběr slov a popis pro hodně, hodně mladé čtenáře.

carollfu
01.07.2018 4 z 5

Uff. To bylo něco. O dost lepší, zajímavější a napínavější než první díl. I když jsem od počátku měla své teorie, skutečný děj tohoto příběhu všechny překonal. Až na pár výjimek skvělá knížka. 4,5*

DominaCZ
15.06.2018 2 z 5

Kdysi jsem na jeho "díla" narazila po roce 2000 v sekci levné knihy (Ne v obchodě Levné knihy, ale ve slevovým obchůdku prodávajícím šmuky) v Kauflandu, kde byly za směšnou cenu, proto je pro mne nyní šokujícím zjištěním, že na tom narobil miliony, protože popravdě-naivní to je.
Mívala jsem ty sešitky a protože mi bylo málo, cosi děsivého v tom bylo. S lety mi však mluvící běhající květina přišla směšná, ale jako jo, dalo se to...ovšem to, co je v této knize, je souhrn všeho, co už napsal.Je to tak americké,přehnané, směšné a přitom tak stejné jako to, co už tisíckrát napsal, že je to prostě k smíchu.
A to když řeknu já, která na něm rostla, tak to je co říct.
Není divu že jsem to našla položený v dětský sekci. Chtěla jsem zavzpomínat ...místo toho se divím.

hippiesak
08.06.2018 5 z 5

Super poctivá kniha ze seriálu Fear Street v novém kabátě. Škoda, že toto je druhá a poslední v řadě. Psal jsem si s vydavatelem a bohužel o knihy nebyl zájem, tak se rozhodili ukončit vydávaní této oživené série. Já se u knihy velmi bavil.

happy-smile
30.04.2018 3 z 5

Kniha mě bavila a četla se sama. Zhltnete ji za jedno odpoledne. O žádný literární skvost se ale opravdu nejedná. Taková další útlá knížečka ze série Stopy hrůzy, kde nás čeká důstojné pokračování Stineho Ulice strachu. Ale přece jenom tato série byla vždy určena mladší věkové kategorii, a tak už mě to nenadchne tak, jako kdysi. Ale jinak jsem si opravdu ráda zavzpomínala na staré dobré časy s těmito horory. :-)

Dousabel
17.04.2018 4 z 5

Stopy hrůzy přesně, jak mají být. Strach, hrůza, nestvůry a sem tam nějaká ta rozsápaná mrtvola :D Škoda, že už mi není třeba 12, to bych z toho měla ještě lepší požitek a odmítala zase chodit v noci na záchod :D Takhle jsem se nebála, ale rozhodně mě to bavilo!

edith79
27.03.2018 4 z 5

To bylo fajn. Fajn návrat do mládí, kdy jsem milovala Stopy hrůzy. Příběhy R.L. Stina z Ulice strachu byly moje oblíbené. Ráda jsem se na Fear Street vrátila.

BelphegorSara
28.11.2017 4 z 5

Zajímavý konec a upřímně jsem se místy i trochu bála. Skvělá kniha.

klarushka-1
18.10.2017

Kniha se mi líbí více než Ostrov strachu, ale i tak si myslím, že Stopy hrůzy byly dějově lepší... V poslední době, co jsem četla, se Stopám hrůzy podobala kniha Tajemství od Zuzany Černé, je to takový ten klasický příběh pro puberťáky, aby začaly s četbou. Dala jsem číst neteři a už se ptá po dalších knížkách. Bohužel další díl zatím nevyšel, ale vytáhla jsem z krabice na půdě staré Stopy hrůzy, takže jsem jí pár dílů půjčila. Sama teď čtu znovu Stopy hrůzy č. 2 - Nůž. Tu jsem jako puberťák neměla ráda, ale nyní se mi líbí.

Cryptkeeper
27.08.2017 4 z 5

Klasická mini hororovka od Stina. Čtenáře ihned zavede do děje,o creepy atmosféru není nouze. Přímočaré,nic složitého,pěkná,strašidelná povídka na jednu noc i když trochu předvídatelná;)

sakyvanity
14.08.2017 3 z 5

Pravděpodobně jsem na četbu tohoto typu už příliš stará. Hlavní hrdinka mi přišla přehnaně hysterická a děj byl vcelku předvídatelný.
Oceňuju ale rychlý spád, zajímavý konec a nenáročnost. Kniha se četla velmi dobře.

minimonisek
13.06.2017 3 z 5

Další skvělá kniha od R.L.Stineho, jeho knihy jsem jako náctiletá doslova hltala. Když jsem na tuhle knihu v knihkupectví narazila, hned jsem ji musela mít :-) Nechybí v ní jako v ostatních jeho knihách napětí. Další knihy si taky přečtu.

noční můry

Robert Lawrence Stine
americká, 1943
2005  82%Hororland
1992  66%Nůž
2005  82%Maska
2017  71%Ostrov strachu
2005  79%Půlnoční přízrak

Kniha Nebuď dlouho vzhůru je v