Řekni mi tři věci

Jessie má pocit, že všechno je nanic. Nejdřív jí zemřela maminka, pak se táta znovu oženil. Proto se teď ocitla v Los Angeles, ve škole plné zbohatlických dětí, mezi které naprosto nezapadá. Pak jí ale začnou přicházet maily od někoho, kdo si říká Někdo Nikdo. Tajemný pisatel se postupně stává jejím průvodcem v nové škole i v novém životě. Každý den si navzájem odhalují tři věci ze svých životů, a i když se nikdy neviděli, stávají se z  nich přátelé. Kdo je tajemný NN?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/308051/rekni-mi-tri-veci-Sba-308051.jpg 4.4154
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Fragment (ČR)

Tell Me Three Things (2016)

Kniha Řekni mi tři věci

Domiiiniika

Označila by som knihu ako priemer.Od začiatku bolo jasne kto bol neznámy.Mozno by som pridala este o kapitolu navyše.Myslim ze sa ku knihe uz nevratim.Jeden krat stačilo.

mourek-veronika

Řekni mi tři věci je příjemná romantická oddechovka, kterou jsem měla přečtenou za dva dny. Líbilo se mi, že nebylo úplně předvídatelné, kdo je autorem e-mailů a během čtení jsem si chvílemi nebyla jistá, komu mám vlastně fandit, protože kandidátů bylo hned několik a autorka mě několikrát šikovně nahlodala a mě přepadly pochybnosti, jestli to přece jenom nebude někdo jiný, což se mi většinou u podobných knih nestává.

Hlavní hrdinka byla sympatická, uvěřitelná a její chování působilo přirozeně, což je občas u romantických knížek trochu problém. Je pravda, že téma s psaním dopisů nebo e-mailů tu už bylo mnohokrát (naposledy třeba v P.S. Líbíš se mi), ale nijak mi nevadilo přečíst si to v obměněné podobě znovu (a oproti zmiňované Kasie West se mi to líbilo mnohem víc). Byl to pěkný a čtivý příběh a můžu ho doporučit všem, kteří mají rádi romantiku.

teri1003

Krásná knížka s milým příběhem. Čtivost je u knížky opravdu na místě, a je to krásný romantický příběh s originálním tématem. Ethana už jsem si oblíbila hned na začátku a s hlavní hrdinkou jsem se dost sžila a v mnoha ohledech jsem jí rozumněla. Kdo bude NN už jsem později odhadovala a nakonec byl můj odhad i správný. Milé odpočinkové čtení, které můžu doporučit.

Knihomolka97

Teď se trochu stydím. :-D Tuto knihu jsem si chtěla přečíst už před časem, ale nebavila mě a odložila jsem ji. Dnes jsem si řekla je čas na druhý pokus a PÁNI! To bylo boží!
Pravda, že začátek byl pomalejší a trvalo mi než jsem se začetla. Ale pak to byla jízda!
Kdo je NN sice dojde asi každému brzo (možná proto jsem knihu poprvé odložila?) ale stejně tam pak jsou situace, které čtenáře znejistí (aspoň mě). Konec jsem přečetla skoro bez dechu. :-D

eliskaho21
26.12.2018

Skvělá, napínavá knížka, přečetla jsem ji jedním dechem. Moc moc doporučuji .
Jessie je Jessie je Jessie.

martina5069
11.09.2018

Moc krásná kniha. Kniha je o holce jménem Jesiie a o jejím tajném dopisovateli, podle komentářů co jsem četla už od začátku knihy víte kdo to je, mě osobně to nedalo pomalu až do konce knihy, myslela jsem si kdo to je ale to zadržování dechu do posledních stránek za to stálo. Miluju tuhle knihu je tak strašně sladce krásná a příště dám určitě zase na svůj instink, když vám padne do oka obálka přečtěte si anotaci. Miluju příběhy kde se vyskytují emaily nebo smsky a odhalování tajemství. DOPORUČUJI !!!!

Zmiu
01.09.2018

Náhodně jsem vzala knihu do ruky a okamžitě jsem se začetla, což jsem opravdu nečekala. První půlka mě bavila hodně, ale pak už to bylo moc pubertální, zvláště rozhovory o sexu mi přišly spíše na úrovni základní školy a ne středoškoláků. Ale Amerika je možná fakt jinde. Téma taky není úplně originální, ale jako oddychová četba je to prima, je zde i nějaký intelektuální přesah a téma osamocenosti se mi hodně líbilo, to zaujme i starší věkové kategorie. Hlavní chlapecká postava mi byla taky hodně sympatická. Tak nějak si představuji mladého Snapea, když už tam bylo tolik narážek na Harryho Pottera. Celkově mi asi chyběla větší hloubka u postav, někde i víc vysvětlení, ale jinak se kniha četla jedním dechem.

Lorej
29.08.2018

Takže, nevím, jak tuhle knížku zhodnotit, tak si to trošku rozepíšu:
Mínusy:
- občas se děj dost táhl, chyběl mu 'hnací motor'
- předvídatelnost (tím myslím, že kdo je náš tajemný NN bylo jasné skoro od začátku)
- často opakování stejných témat (nebo slov)
- chyby v textu
Plusy:
+ úžasný nápad
+ romantický, velmi dobře napsaný příběh, který se odehrává v L.A.
+ velmi milé a snadno oblíbitelné postavy
+ i docela reálné
+ úvahy a smýšlení hlavní hrdinky
+ citáty (můj oblíbený: ... ale podle mě sexy neznamená nutně krásná. Sexy spočívá hlavně v tom, že se líbíte klukům. Krásná záleží na tom, jestli se líbím sama sobě.)
Podtrženo sečteno - příběh se mi líbil, ale nemyslím si, že se k němu ještě vrátím.

Los Angeles stěhování láska tajemství

Julie Buxbaum