natalie8531 natalie8531 komentáře u knih

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Gratuluji, mé oči nezůstaly suché

07.06.2017 4 z 5

Zánik domu Usherů a jiné povídky (38 povídek) Zánik domu Usherů a jiné povídky (38 povídek) Edgar Allan Poe

No já nevím..snažím se pokaždé do mého seznamu četby, kterou se chystám číst, zařadit také něco z klasiky, ale příště budu muset vybírat lépe. Tato kniha se mi tak špatně četla, že jsem několikrát myslela, že ji odložím, ale nestalo se. Po dlouhém přemáhání jsem ji dokončila.

27.02.2017 2 z 5

Jeden den Jeden den David Nicholls

Skvostné. Někdy jsem trnula hrůzou, co nového mi následující kapitola přinese.

28.01.2017 5 z 5

Bez jablka Bez jablka Miloš Říha

Mně osobně kniha přišla vtipná a vůbec mi nevadilo, že je to psáno formou krátkých sloupků. Navíc zajímavé bylo i to, zjistit, jak to vidí opačné pohlaví.

18.01.2017 5 z 5

Dvanáct srdcí Dvanáct srdcí Petr Casanova

Moje nová Bible.

14.12.2016 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Marika Šoposká

Dvě hvězdičky za grafiku.

14.12.2016 2 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Za ten konec bych dala autorovi jednu hvězdičku

03.11.2016 4 z 5

Takové štěstí v životě, jako měl Alan Karlsson, bych také chtěla mít!

01.09.2016 4 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

I přesto, že jsem film viděla tak padesátkrát a věděla jsem, jak to dopadne, tak jsem měla na konci knihy husí kůži.

28.07.2016 4 z 5

Panika Panika Lauren Oliver

No, nevím, nevím. Od autorky jsem jako první četla Chvíle před koncem a nato poté trilogii Delirium a to se mi líbilo o mnoho víc. Této knize něco chybělo.

14.07.2016 3 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Už dlouho mě takhle kniha neoslovila. Líbí se mi ten nápad, se kterým je celá kniha napsána.
Ale stejně nejraději mám část.

..„Je naprosto možné, že pokaždé když se nějak rozhodneme, existuje někde naše verze, která se rozhodla jinak a z nekonečného množství našich verzí prožívá následky každé možnosti v našem životě. Chci říct, že vím, že můžou existovat světy, ve kterých jsem učinil jiná rozhodnutí, která mě dovedla jinam, k někomu jinému. A srdce mě bolí pro každou verzi mého já, které neskončilo s tebou.“

15.06.2016 5 z 5

Nejoriginálnější poděkování. Nejoriginálnější myšlenky. Nejoriginálnější spisovatel.

02.06.2016 5 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Je skvělé, jak se všechny tři povídky odehrávají v jednom prostředí. Ale popravdě, s přibývající stránkami se mi kniha líbila méně a méně. A nevím, asi bych to doporučila spíše mladším čtenářům.

24.05.2016 2 z 5

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Mně se kniha četla velice dobře. Kapitoly rychle ubývaly. Na knize mě akorát iritovalo to, jak se děj zamotával pořád nějakými náhodami a zápletkami. Alespoň to čtenáře více ponouká k pokračování čtení :)

07.02.2016 4 z 5

Revisor Revisor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Přečtena skoro jedním dechem

12.01.2016 4 z 5

Výchova dívek v Čechách Výchova dívek v Čechách Michal Viewegh

Mě osobně kniha bavila. Velice oddechové čtení.

10.01.2016 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Krásný příběh, ale začal mě bavit až od poloviny knihy :)

06.01.2016 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Mrzí mě, že jsem se ke knize dostala až ve svých 18 letech...Vždycky jsem si říkala, co všichni na té knize mají. Myslím si, že si každý v této knize něco najde. Mě třeba dostalo už pouhé věnovaní autora.

04.12.2015 5 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Mě prostě Irving baví. Od té doby, co jsem ho "objevila" díky povinné četbě, jsem si jeho specifický styl psaní prostě oblíbila. Sice jsem tutoknihu četla měsíc, přes některé pasáže jsem se nemohla překousat, ale i tak nelituji, že jsem si ji přečetla.

29.11.2015 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Na této knize se mi líbilo to, jak se v ní postupně odhaluje ukryté tajemství. Chtěla jsem se to dozvědět všechno hned, takže člověk se někdy nedokáže pomalu ani od ní odtrhnout.

27.10.2015 3 z 5