Sedmilhářky

Sedmilhářky jsou dvě a mají jasná pravidla! Marika je systematická, zodpovědná, pracovitá, dochvilná a její život se ubírá správným směrem. Berenika je chaotická, roztěkaná, nedochvilná, líná a její život se každý den změní tak o sto osmdesát stupňů. Přičemž si tyto své vlastnosti mohou kdykoliv vyměnit. Velmi často a rády ... celý text

Sedmilhářky jsou dvě a mají jasná pravidla!
Marika je systematická, zodpovědná, pracovitá, dochvilná a její život se ubírá správným směrem. Berenika je chaotická, roztěkaná, nedochvilná, líná a její život se každý den změní tak o sto osmdesát stupňů. Přičemž si tyto své vlastnosti mohou kdykoliv vyměnit. Velmi často a rády to také dělají.
Sedmilhářky mluví nahlas, zlobí, hodně milují, pijí spoustu kafe a taky docela dost vína.
Mají stejné oči, stejné kluky (a to doslova!), stejné krémy, stejnou školu, stejné sny, stejnou tchyni a stejnou chalupu. Vychovávají celkem tři nevlastní a jedno vlastní dítě. Zatím…

Deník je plný (ne)skutečných zážitků o tom, jak žijí, co dělají, čím se baví dvě Sedmilhářky, které nedodržují žádná pravidla, rychlost, předpisy, předbíhají ve frontách, zvoní na cizí zvonky a zapomínají dětem vyměňovat pleny…
Věříte tomu? Přečtěte si 7lhářčí deník a uvidíte, jak to s nimi prostě je. Nudit se rozhodně nebudete!
Ministryně sedmilhářství varují: „Tato kniha způsobuje neposednost, záchvaty smíchu, tvrdošíjnost a bezvýhradní lásku k dobru!“ méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/297802/sedmilharky-MAg-297802.jpg 2.683
Povídky, Literatura česká
Vydáno:, Grada

OndřejMergl

Ani jednu z autorek jsem neznal (ani vygooglování nepomohlo). Během knihy jsem pochopil, že se jedná o dvě minicelebritky, které si píšou blogísek v zásadě o ničem (z mužského pohledu rozhodně), vyjma toho, jak jsou navzájem BFF.

Nic, co by mě přimělo, abych se šel v realitě podívat, jestli ten blog skutečně existuje. Nicméně předpokládám, že ano a že získal knižní zpracování zejména díky tomu, že se holky pohybují v byznyse poblíž správných kontaktů (což neberu jako jejich vypočítavost, spíše prostou realitu, že tak to prostě chodí).

Knihu jsem dočetl spíše z psychologického zájmu, co se mladým herečkám asi tak honí v hlavě, jak uvažují, jaký mají pohled na vlastní "slávu". Na to mi kniha odpověděla, takže účel splnila a více už bych se k ní nevracel.

Horalka5
17. červenceodpad!

Četla jsem kvůli doporučení a díky zápůjčce od kolegyně. Dvě postpubertální holky si píší maily o ničem. Ok, že si na to založili blog, ale vydat to i knižně a myslet si, že to bude mít úspěch? Smutné

hajrys

Já jí prostě nedám žádnou hvězdu. Třikrát jsem jí dala šanci, ale ani jedinkrát se mi nepodařilo přečíst víc než jen pár stránek.

Sali88
01. červnaodpad!

Pripadalo mi ze ctu spise smsky, nez knihu.Nic horsiho jsem necetla.Knihu bych nevyhodila, ale tohle je pro me.opravdu odpad.

kaca3606
22. březnaodpad!

jako bych četla statusy na facebooku, takové čtení pro mně není, kdybych tu knihu nedostala jako dárek(úplně mimo) tak bych jí v životě neotevřela.Přečetla jsem pár stránek a tím to končí.

IvetaZ

Došla jsem na 32. stranu, víc už nezvládnu. Jsem stejného věku jako pisatelky, ale nějak to nechápu. Jak už bylo napsáno, jsou to takové výkřiky a nic z toho. Grafika skvělá, za tu dávám 2 hvězdičky.

Verrrunka

Škoda, že to byly vesměs takové zmatené výkřiky do tmy. Holky jsou občas docela i vtipné, ale celé to nemá moc koncept, je to vlastně jen takové tlachání o ničem. Ilustrace jsou fakt nádherné!

Lemurak

Mám bohužel pocit, že kdyby nebyly autorky herečkami, nikdo tyto texty nevydá. Několik z nich je povědenějších, dohromady to ale celé půsoví plytce, nanicovatě. Ani redaktorka neodvedla dobrou práci, na některých místech chybějí čárky a ukončující závorky. Velmi povedená je ovšem grafika.

bubblebut

Četba se mi protáhla na delší dobu, nemohla jsem se dostat do děje. Naopak některé kapitoly byly vtipné a taky se mi líbil pohled a názory Bereniky na různé věci

Vlastina67
27. lednaodpad!

Nebavilo mě to ani trochu. Knížku jsem nedočetla, protože by to pro mě byla ztráta času a ten mohu věnovat čtení lepších knih. Plně souhlasím s komentářem netty - mluví mi z duše.

netty
22. lednaodpad!

Mně to nebavilo. Bylo to, jako bych se ocitla v nějakém psaném seriálu o dvou pubertálních a rádobyvtipných holkách. Nic mi to nedalo, jen mi to vzalo čas, který jsem s knihou strávila. Bezduché tlachání o ničem, to si můžu rovnou zajít stoupnout do fronty v Albertu a dozvím se podobné věci, jako jsem se dočetla zde. A předpokládám, že podobnost obalu s knihou P.S. od Geislerové je čistě náhodná, že.

Karloska

Dávám tři hvězdičky. Knížku jsem přečetla za jedno odpoledne. Lehké čtení, při kterém jsem se i zasmála. Nijak zklamaná nejsem!!

lenkaabooks

Lehké čtení o dvou pětadvacítkách, známých z filmového světa. Jedna je trochu více zodpovědnější, druhá trochu více ztřeštěnější. Knihu doprovází povedené ilustrace.

harena

Tak to mě opravdu neoslovilo. Blogy knižně? To mě opravdu nezajímalo, nedočetla jsem. Už po pár stránkách si říkám "Bože, co to je?"
Ale je to můj problém, chtěla jsem si půjčit Sedmilhářky od Liane Moriarti, ale omylem objednala toto. Ale grafika dobrý, tak tedy jednu hvězdičku.

natalie8531
14.12.2016

Dvě hvězdičky za grafiku.

Brambu
11.12.2016

Nevím co je to teď za módu vydávat blog knižně, ale tohle vážně nebylo nic pro mne. Naprosto ničím mě to neoslovilo a neobohatilo mě to. Zklamání, bohužel. Dočetla jsem to jen ze setrvačnosti.

adevis
10.11.2016

Kniha mě bavila, jen mi čtení dost trvalo. Chtěla jsem si ji šetřit, protože podobnou knihu od A. Geislerové jsem zhltla za jeden den.
A dobře jsem udělala, jinak bych měla nejspíše horší hodnocení.

MartinkaSl
08.11.2016

Super oddychovka, vtipné, lehké čtení. Osobně jsem se víc ztotožnila s Berenikou, protože máme více společného. Jedna hvězdička nahoru určitě za ilustrace !

Laura99
30.10.2016

Lehké, vtipné,příjemné čtení. Bavilo mě se ke knize vracet, těšila jsem se na chvíli, kdy budu moct začít číst. Nevím proč nepříjemná kritika, není to román, je to běžný život, postřehy, střípky, myšlenky... Je fajn, že to autorky napadlo vydat a těším se na nějaké pokračování. A za zmínku stojí ilustrace, velmi se ke knize hodí, výstižné, moderní,něžné. Děkuji

bookcase
16.10.2016

Náhodou fajn oddechové a vtipné čtení.

LadyVonMortuary
12.10.2016

Nepotěší, neurazí

bronulka
05.10.2016

Kniha pro mě byla zklamáním a naopak musím říct, že Kafe a cigárko je o dost lepší. Na knihu jsem se celkem těšila a když jsem si v ní listovala i v knihkupectví, asi jsem zrovna narazila na "lepší" část. Ze začátku jsem se do čtení doslova musela nutit, ke konci to už bylo lepší, ale chybí mi nějaká "úroveň" příspěvků.

fayne
18.09.2016

Mnohokrát lepší jak knížka Marušky Doležalový ( a to holky několikrát v knížce zmiňují, jak na její blog nemají, ale hodně se liší a to se mi líbí), jejich humor je mi bližší, jako bych četla sebe, fakt jsem se smála od začátku do konce. A se čtením pokračuji na jejich blogu, skvělá oddychovka :-)

sf1
16.09.2016odpad!

Kniha plná plytkých vtipů, vulgarit a pustého žvanění. Co snese blog, nemusí snést papír, dámy!

Marselle
15.08.2016

Tuto knihu jsem přečetla velice rychle.
Je napsaná příjemným stylem a humornou formu doplňují i veselé obrázky.
V běžných denních starostech Mariky a Bereniky se najde spousta z nás, a přiznejme si že i my řešíme vše s kamarádkami a přáteli přes sociální sítě.
Tuto knihu doporučuji jako příjemné odreagování třeba na dovolenou, nebo jen tak ke kafíčku.

kikies
15.08.2016

Dosud jsem neznala ani blog, ani autorky. Při čtení jsem si tedy alespoň vyhledala, o koho jde, aby se neřeklo... Celou dobu jsem přemýšlela, k čemu tahle kniha je, proč vznikla, co může komu dát... proč vůbec tyto dvě slečny (pardon, vlastně už paní) vůbec píšou blog? Zprvu jsem si říkala, že asi to je hlavně o tom pozitivismu, o tom veselém, bujarém a velmi nedospělém nazírání na svět... ale tenhle pocit mi bohužel moc dlouho nevydržel. Dočtenou knihu odkládám s pocitem, že něco tak hloupého a zbytečného jsem snad ještě v ruce nedržela. A po zhlédnutí jakéhosi klipu Sedmilhářek na youtube nelze než zavracet zraky, lomit rukama a smířit se s tím, že o tomto druhu "umění" prostě nemůžu mít valné mínění. Ta jedna hvězdička je pro ilustrátorku.

Alysa
09.07.2016

Blog sedmilhářek jsem až do vydání této knihy vůbec neznala, povídky pro mě byly tedy zcela nové. Od knihy jsem moc neočekávala, ale nakonec mě příjemně překvapila. Kniha o tom, že i běžné životní situace, se dají popsat zábavně.

ideal_alien
05.07.2016

Kniha mě neskutečně zklamala. Člověk by čekal, že v knize bude něco "speciálnějšího" než na jejich "nespeciálním" blogu, ale bohužel. Kniha obsahuje jenom nezajímavé blogové příspěvky, které vám nic nedají a je to jen ztráta času. Jediného, co na knize oceňuji je práce Kristýny Nezvedové, a to ilustrace, které jsou naprosto skvělé. Myslím, že na celé knize má největší podíl a zásluhu. Nemám tušení, proč tato kniha vlastně vznikla. Celý vesmír by se bez ní obešel, stejně tak i lidstvo.

Marčullkas
17.06.2016

Oddechová knížka, která nenadchne, ale ani neurazí! Knížka na pohodu...
Jen mám pocit, že se poslední dobou roztrhl pytel s knížkami podobného typu.