Sedmilhářky

Sedmilhářky jsou dvě a mají jasná pravidla! Marika je systematická, zodpovědná, pracovitá, dochvilná a její život se ubírá správným směrem. Berenika je chaotická, roztěkaná, nedochvilná, líná a její život se každý den změní tak o sto osmdesát stupňů. Přičemž si tyto své vlastnosti mohou kdykoliv vyměnit. Velmi často a rády to také dělají. Sedmilhářky mluví nahlas, zlobí, hodně milují, pijí spoustu kafe a taky docela dost vína. Mají stejné oči, stejné kluky (a to doslova!), stejné krémy, stejnou školu, stejné sny, stejnou tchyni a stejnou chalupu. Vychovávají celkem tři nevlastní a jedno vlastní dítě. Zatím… Deník je plný (ne)skutečných zážitků o tom, jak žijí, co dělají, čím se baví dvě Sedmilhářky, které nedodržují žádná pravidla, rychlost, předpisy, předbíhají ve frontách, zvoní na cizí zvonky a zapomínají dětem vyměňovat pleny… Věříte tomu? Přečtěte si 7lhářčí deník a uvidíte, jak to s nimi prostě je. Nudit se rozhodně nebudete! Ministryně sedmilhářství varují: „Tato kniha způsobuje neposednost, záchvaty smíchu, tvrdošíjnost a bezvýhradní lásku k dobru!“...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/297802/sedmilharky-MAg-297802.jpg 2.6109
Povídky, Literatura česká
Vydáno:, Grada

popeluška

Mě Sedmilhářky moc bavily :-) četly se lehce a oddechově. Každému kniha sednout nemusí, ale za mě ano,super počteníčko :-)

Torino

Když se člověk naladí na vlnu Mariky a Bereniky, tak se mu tato kniha líbí :-) Vzhledem k tomu, že jsou to původně příspěvky z blogu, tak to není žádná hluboká literatura. Ale i tak se člověk musí zahloubat a zamyslet. Můj oblíbený příspěvek je od Bereniky o její první lásce, to bylo až dojemné.

MoničkaBerucha
27.12.2017odpad!

kniha naprosto o ničem

PetraSedláková
30.11.2017odpad!

Kniha absolutně o ničem...to se číst opravdu nedá...

Tejuš
24.11.2017

Musím se přiznat, že knížku jsem nedočetla úplně až do poslední strany. Jako blog super, ale číst všechny příspěvky takhle najednou po sobě.... Samozřejmě se to čte svižně, ale nijak mě kniha neoslovila ani moc nepobavila.... Ze začátku jsem myslela, že to odložím hned, po zhruba polovině knihy začal být text alespoň trochu hustší, ale ani tak mě to moc nebavilo. A to mám obě herečky moc ráda a jsou mi sympatické.
Ale jednu hvězdu navíc si určitě zaslouží ilustrace, ty se povedly!!!

Sídlištník
14.11.2017odpad!

Nemohu si pomoct, ale tohle se moc nepovedlo.

Kaetana
27.10.2017

Ta knižka je skvěla!Tohle mě prostě hodně bavilo.Sedmilhářčí kniha je vtipná,upřímná,dojemná,čtivá a hlavně krásně ilustrovaná.

OndřejMergl
07.08.2017

Ani jednu z autorek jsem neznal (ani vygooglování nepomohlo). Během knihy jsem pochopil, že se jedná o dvě minicelebritky, které si píšou blogísek v zásadě o ničem (z mužského pohledu rozhodně), vyjma toho, jak jsou navzájem BFF.

Nic, co by mě přimělo, abych se šel v realitě podívat, jestli ten blog skutečně existuje. Nicméně předpokládám, že ano a že získal knižní zpracování zejména díky tomu, že se holky pohybují v byznyse poblíž správných kontaktů (což neberu jako jejich vypočítavost, spíše prostou realitu, že tak to prostě chodí).

Knihu jsem dočetl spíše z psychologického zájmu, co se mladým herečkám asi tak honí v hlavě, jak uvažují, jaký mají pohled na vlastní "slávu". Na to mi kniha odpověděla, takže účel splnila a více už bych se k ní nevracel.

Horalka5
17.07.2017odpad!

Četla jsem kvůli doporučení a díky zápůjčce od kolegyně. Dvě postpubertální holky si píší maily o ničem. Ok, že si na to založili blog, ale vydat to i knižně a myslet si, že to bude mít úspěch? Smutné

hajrys
04.07.2017

Já jí prostě nedám žádnou hvězdu. Třikrát jsem jí dala šanci, ale ani jedinkrát se mi nepodařilo přečíst víc než jen pár stránek.

Sali88
01.06.2017odpad!

Pripadalo mi ze ctu spise smsky, nez knihu.Nic horsiho jsem necetla.Knihu bych nevyhodila, ale tohle je pro me.opravdu odpad.

kaca3606
22.03.2017odpad!

jako bych četla statusy na facebooku, takové čtení pro mně není, kdybych tu knihu nedostala jako dárek(úplně mimo) tak bych jí v životě neotevřela.Přečetla jsem pár stránek a tím to končí.

IvetaZ
06.03.2017

Došla jsem na 32. stranu, víc už nezvládnu. Jsem stejného věku jako pisatelky, ale nějak to nechápu. Jak už bylo napsáno, jsou to takové výkřiky a nic z toho. Grafika skvělá, za tu dávám 2 hvězdičky.

Verrrunka
17.02.2017

Škoda, že to byly vesměs takové zmatené výkřiky do tmy. Holky jsou občas docela i vtipné, ale celé to nemá moc koncept, je to vlastně jen takové tlachání o ničem. Ilustrace jsou fakt nádherné!

Lemurak
16.02.2017

Mám bohužel pocit, že kdyby nebyly autorky herečkami, nikdo tyto texty nevydá. Několik z nich je povědenějších, dohromady to ale celé půsoví plytce, nanicovatě. Ani redaktorka neodvedla dobrou práci, na některých místech chybějí čárky a ukončující závorky. Velmi povedená je ovšem grafika.

bubblebut
15.02.2017

Četba se mi protáhla na delší dobu, nemohla jsem se dostat do děje. Naopak některé kapitoly byly vtipné a taky se mi líbil pohled a názory Bereniky na různé věci

Vlastina67
27.01.2017odpad!

Nebavilo mě to ani trochu. Knížku jsem nedočetla, protože by to pro mě byla ztráta času a ten mohu věnovat čtení lepších knih. Plně souhlasím s komentářem netty - mluví mi z duše.

netty
22.01.2017odpad!

Mně to nebavilo. Bylo to, jako bych se ocitla v nějakém psaném seriálu o dvou pubertálních a rádobyvtipných holkách. Nic mi to nedalo, jen mi to vzalo čas, který jsem s knihou strávila. Bezduché tlachání o ničem, to si můžu rovnou zajít stoupnout do fronty v Albertu a dozvím se podobné věci, jako jsem se dočetla zde. A předpokládám, že podobnost obalu s knihou P.S. od Geislerové je čistě náhodná, že.

Karloska
21.01.2017

Dávám tři hvězdičky. Knížku jsem přečetla za jedno odpoledne. Lehké čtení, při kterém jsem se i zasmála. Nijak zklamaná nejsem!!

lenkaabooks
17.01.2017

Lehké čtení o dvou pětadvacítkách, známých z filmového světa. Jedna je trochu více zodpovědnější, druhá trochu více ztřeštěnější. Knihu doprovází povedené ilustrace.

harena
16.01.2017

Tak to mě opravdu neoslovilo. Blogy knižně? To mě opravdu nezajímalo, nedočetla jsem. Už po pár stránkách si říkám "Bože, co to je?"
Ale je to můj problém, chtěla jsem si půjčit Sedmilhářky od Liane Moriarti, ale omylem objednala toto. Ale grafika dobrý, tak tedy jednu hvězdičku.

natalie8531
14.12.2016

Dvě hvězdičky za grafiku.

Brambu
11.12.2016

Nevím co je to teď za módu vydávat blog knižně, ale tohle vážně nebylo nic pro mne. Naprosto ničím mě to neoslovilo a neobohatilo mě to. Zklamání, bohužel. Dočetla jsem to jen ze setrvačnosti.

adevis
10.11.2016

Kniha mě bavila, jen mi čtení dost trvalo. Chtěla jsem si ji šetřit, protože podobnou knihu od A. Geislerové jsem zhltla za jeden den.
A dobře jsem udělala, jinak bych měla nejspíše horší hodnocení.

MartinkaSl
08.11.2016

Super oddychovka, vtipné, lehké čtení. Osobně jsem se víc ztotožnila s Berenikou, protože máme více společného. Jedna hvězdička nahoru určitě za ilustrace !

Laura99
30.10.2016

Lehké, vtipné,příjemné čtení. Bavilo mě se ke knize vracet, těšila jsem se na chvíli, kdy budu moct začít číst. Nevím proč nepříjemná kritika, není to román, je to běžný život, postřehy, střípky, myšlenky... Je fajn, že to autorky napadlo vydat a těším se na nějaké pokračování. A za zmínku stojí ilustrace, velmi se ke knize hodí, výstižné, moderní,něžné. Děkuji

bookcase
16.10.2016

Náhodou fajn oddechové a vtipné čtení.

LadyVonMortuary
12.10.2016

Nepotěší, neurazí

bronulka
05.10.2016

Kniha pro mě byla zklamáním a naopak musím říct, že Kafe a cigárko je o dost lepší. Na knihu jsem se celkem těšila a když jsem si v ní listovala i v knihkupectví, asi jsem zrovna narazila na "lepší" část. Ze začátku jsem se do čtení doslova musela nutit, ke konci to už bylo lepší, ale chybí mi nějaká "úroveň" příspěvků.

fayne
18.09.2016

Mnohokrát lepší jak knížka Marušky Doležalový ( a to holky několikrát v knížce zmiňují, jak na její blog nemají, ale hodně se liší a to se mi líbí), jejich humor je mi bližší, jako bych četla sebe, fakt jsem se smála od začátku do konce. A se čtením pokračuji na jejich blogu, skvělá oddychovka :-)