Sedmilhářky

Sedmilhářky jsou dvě a mají jasná pravidla! Marika je systematická, zodpovědná, pracovitá, dochvilná a její život se ubírá správným směrem. Berenika je chaotická, roztěkaná, nedochvilná, líná a její život se každý den změní tak o sto osmdesát stupňů. Přičemž si tyto své vlastnosti mohou kdykoliv vyměnit. Velmi často a rády to také dělají. Sedmilhářky mluví nahlas, zlobí, hodně milují, pijí spoustu kafe a taky docela dost vína. Mají stejné oči, stejné kluky (a to doslova!), stejné krémy, stejnou školu, stejné sny, stejnou tchyni a stejnou chalupu. Vychovávají celkem tři nevlastní a jedno vlastní dítě. Zatím… Deník je plný (ne)skutečných zážitků o tom, jak žijí, co dělají, čím se baví dvě Sedmilhářky, které nedodržují žádná pravidla, rychlost, předpisy, předbíhají ve frontách, zvoní na cizí zvonky a zapomínají dětem vyměňovat pleny… Věříte tomu? Přečtěte si 7lhářčí deník a uvidíte, jak to s nimi prostě je. Nudit se rozhodně nebudete! Ministryně sedmilhářství varují: „Tato kniha způsobuje neposednost, záchvaty smíchu, tvrdošíjnost a bezvýhradní lásku k dobru!“...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297802/big_sedmilharky-MAg-297802.jpg 2.4187

Kniha Sedmilhářky

Romalu

Jako posty na sítě by to bylo fajn, ale na knížku tohle nevydá...

misssicccka

zadna ocekavani, zadna zklamani ;)
Zas tak strasne to nebylo. Zvatlani dvou "mladych" holek, nic vic, nic mene. Nektere myslenky jsou trefne a velmi vtipne.
Je to blog, kurna, zadna velka hodnotna literatura.
Lehke cteni. Treba pri rymicce, izolaci v covidu uplne idealni. Za den hotovo.
Neaspiruji na Magnesii, samy ale ctenarky narocne literatury jsou (zmineni autori)

terezarath
17.12.2021

Kniha Vám nedá nic víc, než se může očekávat. Jsou to prostě články o náhodných věcech, náhodně přídávané na blog. Musím říct, že se mi občas líbilo psaní Mariky. Příběhy měly alespoň hlavu a patu a sem tam překvapily i hezkým námětem. Ve zbytku jsem marně hledala slibovaný humor a trochu obtížně se tím vším "nezajímavým bordelem" prokousávala ke konci.

Arkagas
13.11.2021

Blog, který vycházel online přepsaný do podoby knihy plný skvělých ilustrací. Jednoduchá dámská oddechovka, při které se zasmějete, ale i zamyslíte. Bereniku i Mariku sleduju už roky a obě dvě mě pořád baví.

Ana72154
29.04.2021

Již od začátku jsem nechápala, co přesně čtu.

Pablo7
27.12.2020

Tak žádná velká literatura to není, ale zase tak špatně holky nepíšou. Víc mě bavila Marika Šopovská, ale Berenika je možná trochu více otevřená. Pobavilo mě, že si nakonec vzaly dvojvaječný dvojčata, i když to nakonec Berenice nevydrželo. Dokonce jsem neúspěšně hledal jejich starý blog na netu.

deedulka
14.12.2020

Jako blog, kdy si jednou týdně přečtete krátký příspěvek, by to jakž takž mohlo obstát. Ale jako kniha opravdu ne. Spíš to bude mít nějaký přínos pro holky autorky, které to mohou mít jako deníček a spíš si zavzpomínají na některé věci okolo, které nám čtenářům zůstaly skryty. Čekala bych více zajímavých informací z oblasti natáčení, divadla, muzikálů... přece jen se v tom holky pohybují. Ale jestli tam byla jedna, dvě zmínky... číst si, že má jedna ráda svůj červený deníček, který je tak hezky barevný, na to mám ještě moc mozkových buněk. Milejší mi bylo vyprávění Mariky, a to nejen kvůli jejímu dítěti. Berenika na mne byla moc infantilní. Jinak si dokážu představit, že v reálu je s holkami sranda a člověk se nenudí, jen tady jsem se krapet nudila. Jo a na slovo Sedmilhářky jsem už alergická, jak ho zmiňovaly v každém příspěvku 10x. :-D Co musím pochválit, jsou hodně povedené ilustrace, ty jsou super.

emilieselden
05.12.2020

Už po 4 stránkách jsem si říkala, do čeho jsem se to zase pustila a měla jsem pravdu. Bohužel. ,,Tato kniha způsobuje záchvaty smíchu!???" Co k tomu víc dodat. Jedině snad, že jsem to dokázala dočíst.