Sedmilhářky

Sedmilhářky jsou dvě a mají jasná pravidla! Marika je systematická, zodpovědná, pracovitá, dochvilná a její život se ubírá správným směrem. Berenika je chaotická, roztěkaná, nedochvilná, líná a její život se každý den změní tak o sto osmdesát stupňů. Přičemž si tyto své vlastnosti mohou kdykoliv vyměnit. Velmi často a rády to také dělají. Sedmilhářky mluví nahlas, zlobí, hodně milují, pijí spoustu kafe a taky docela dost vína. Mají stejné oči, stejné kluky (a to doslova!), stejné krémy, stejnou školu, stejné sny, stejnou tchyni a stejnou chalupu. Vychovávají celkem tři nevlastní a jedno vlastní dítě. Zatím… Deník je plný (ne)skutečných zážitků o tom, jak žijí, co dělají, čím se baví dvě Sedmilhářky, které nedodržují žádná pravidla, rychlost, předpisy, předbíhají ve frontách, zvoní na cizí zvonky a zapomínají dětem vyměňovat pleny… Věříte tomu? Přečtěte si 7lhářčí deník a uvidíte, jak to s nimi prostě je. Nudit se rozhodně nebudete! Ministryně sedmilhářství varují: „Tato kniha způsobuje neposednost, záchvaty smíchu, tvrdošíjnost a bezvýhradní lásku k dobru!“...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/297802/sedmilharky-MAg-297802.jpg 2.4128
Povídky, Literatura česká
Vydáno:, Grada

boeink

Popletl to Ježíšek. Je jasné, které Sedmilhářky mi měl donést, ale donesl tyto. Nechtěla jsem Ježíška naštvat, tak jsem je dočetla. Při větším úklidu mi spadly přímo do kyblíku s vodou, takže teď mají nejen ošklivý obsah, ale i ten původně pěkně vyvedený obal.

cori

Totální omyl. Nechápu, k čemu bylo potřeba vydávat blogové žvanění dvou kamarádek jako knihu. Jako aktuální blog o jejich momentálních náladách a zážitcích pro skalní fanoušky dobré, ale číst si v roce 2018 o tom, jak se v roce 2014 vzájemně ujišťují o svém nehynoucím kamaradství a o tom, jestli mají zadek či prsa akorát, je utrpení.

LiLinka

Obě herečky mám ráda, ale jejich blog jsem nikdy nečetla. Jelikož jsem jako většina lidí na tomto portálu milovnice knih, musela jsem si pořídit i tuto. Má moc pěkné tvrdé desky, velmi povedené ilustrace, které jsou holkám opravdu podobné a přitom velmi jednoduché. :) Od zápisků na blog jsem neočekávala žádné literární veledílo, takže jsem ani nemohla být zklamaná. Příjemné oddechové čtení na volné chvilky (poutavé čtení na jeden zátah to není, ale to se očekává).

Kopretina_aku

Nedočetla jsem. V půlce jsem zjistila, že absolutně nechápu smysl této knihy, proč se vlastně něco takového vůbec knihou stalo a co by to čtenáři mělo dát?

Život-s-Kačí

Na knize mě nejvíce zaujal vzhled. Grafické zpracování je opravdu hezké. S obsahem je to už horší...
Nemohla jsem se pořádně začíst. Čekala jsem víc, a proto jsem byla zklamaná.

martiline
22. dubnaodpad!

Já snad "odpad" ještě nikdy nedala ...
Ale tohle nešlo. Knihu jsem si zamluvila v knihovně ... ale samozřejmě jsem to spletla, chtěla jsem Sedmilhářky od Liane Moriarty ... no co, tak jsem se začetla do téhle. Začetla se vlastně ani nedá říci ...
Nedočetla ...

StihOMam

Chcete knizku z knihovny, rychle nahodite par titulu a omylem se vam do rukou dostanou Sedmilharky, ktere Liane Moriarty rozhodne nenapsala. Pak zjistite, ze vlastne ani nemate v ruce "plnohodnotnou" knihu - damy prominte - ale omylem ctete blog. Do tretice omylu rano ve spechu sahnete v 5:53 po knize na nocnim stolku a letite na salinu. Co uz. Precteno. Ale jak hodnotit knihu, ktera knihou neni, obsah, ktery temer chybi, hlavni postavy, ktere jsou hereckami, a proc to cele srovnavat a vyzdvihovat na uroven literarnich del?
Kdyz si sahnu do svedomi, musim udelit alespon hvezdu za snahu publikovat, ale jinak je to blog kazdym coulem a z toho proste kvalitni literatura asi nevzejde.

Zozol.ka

Čekala jsem trošku něco jiného :(

Joseef

Ač kniha spíše pro ženy,pobavila i mně -)Vřelé dopuručení:-))

popeluška

Mě Sedmilhářky moc bavily :-) četly se lehce a oddechově. Každému kniha sednout nemusí, ale za mě ano,super počteníčko :-)

Torino

Když se člověk naladí na vlnu Mariky a Bereniky, tak se mu tato kniha líbí :-) Vzhledem k tomu, že jsou to původně příspěvky z blogu, tak to není žádná hluboká literatura. Ale i tak se člověk musí zahloubat a zamyslet. Můj oblíbený příspěvek je od Bereniky o její první lásce, to bylo až dojemné.

MoničkaBerucha
27.12.2017odpad!

kniha naprosto o ničem

PetraSedláková
30.11.2017odpad!

Kniha absolutně o ničem...to se číst opravdu nedá...

Tejuš
24.11.2017

Musím se přiznat, že knížku jsem nedočetla úplně až do poslední strany. Jako blog super, ale číst všechny příspěvky takhle najednou po sobě.... Samozřejmě se to čte svižně, ale nijak mě kniha neoslovila ani moc nepobavila.... Ze začátku jsem myslela, že to odložím hned, po zhruba polovině knihy začal být text alespoň trochu hustší, ale ani tak mě to moc nebavilo. A to mám obě herečky moc ráda a jsou mi sympatické.
Ale jednu hvězdu navíc si určitě zaslouží ilustrace, ty se povedly!!!

Sídlištník
14.11.2017odpad!

Nemohu si pomoct, ale tohle se moc nepovedlo.

Kaetana
27.10.2017

Ta knižka je skvěla!Tohle mě prostě hodně bavilo.Sedmilhářčí kniha je vtipná,upřímná,dojemná,čtivá a hlavně krásně ilustrovaná.

OndřejMergl
07.08.2017

Ani jednu z autorek jsem neznal (ani vygooglování nepomohlo). Během knihy jsem pochopil, že se jedná o dvě minicelebritky, které si píšou blogísek v zásadě o ničem (z mužského pohledu rozhodně), vyjma toho, jak jsou navzájem BFF.

Nic, co by mě přimělo, abych se šel v realitě podívat, jestli ten blog skutečně existuje. Nicméně předpokládám, že ano a že získal knižní zpracování zejména díky tomu, že se holky pohybují v byznyse poblíž správných kontaktů (což neberu jako jejich vypočítavost, spíše prostou realitu, že tak to prostě chodí).

Knihu jsem dočetl spíše z psychologického zájmu, co se mladým herečkám asi tak honí v hlavě, jak uvažují, jaký mají pohled na vlastní "slávu". Na to mi kniha odpověděla, takže účel splnila a více už bych se k ní nevracel.

Horalka5
17.07.2017odpad!

Četla jsem kvůli doporučení a díky zápůjčce od kolegyně. Dvě postpubertální holky si píší maily o ničem. Ok, že si na to založili blog, ale vydat to i knižně a myslet si, že to bude mít úspěch? Smutné

hajrys
04.07.2017

Já jí prostě nedám žádnou hvězdu. Třikrát jsem jí dala šanci, ale ani jedinkrát se mi nepodařilo přečíst víc než jen pár stránek.

Sali88
01.06.2017odpad!

Pripadalo mi ze ctu spise smsky, nez knihu.Nic horsiho jsem necetla.Knihu bych nevyhodila, ale tohle je pro me.opravdu odpad.

kaca3606
22.03.2017odpad!

jako bych četla statusy na facebooku, takové čtení pro mně není, kdybych tu knihu nedostala jako dárek(úplně mimo) tak bych jí v životě neotevřela.Přečetla jsem pár stránek a tím to končí.

IvetaZ
06.03.2017

Došla jsem na 32. stranu, víc už nezvládnu. Jsem stejného věku jako pisatelky, ale nějak to nechápu. Jak už bylo napsáno, jsou to takové výkřiky a nic z toho. Grafika skvělá, za tu dávám 2 hvězdičky.

Verrrunka
17.02.2017

Škoda, že to byly vesměs takové zmatené výkřiky do tmy. Holky jsou občas docela i vtipné, ale celé to nemá moc koncept, je to vlastně jen takové tlachání o ničem. Ilustrace jsou fakt nádherné!

Lemurak
16.02.2017

Mám bohužel pocit, že kdyby nebyly autorky herečkami, nikdo tyto texty nevydá. Několik z nich je povědenějších, dohromady to ale celé půsoví plytce, nanicovatě. Ani redaktorka neodvedla dobrou práci, na některých místech chybějí čárky a ukončující závorky. Velmi povedená je ovšem grafika.

bubblebut
15.02.2017

Četba se mi protáhla na delší dobu, nemohla jsem se dostat do děje. Naopak některé kapitoly byly vtipné a taky se mi líbil pohled a názory Bereniky na různé věci

Vlastina67
27.01.2017odpad!

Nebavilo mě to ani trochu. Knížku jsem nedočetla, protože by to pro mě byla ztráta času a ten mohu věnovat čtení lepších knih. Plně souhlasím s komentářem netty - mluví mi z duše.

netty
22.01.2017odpad!

Mně to nebavilo. Bylo to, jako bych se ocitla v nějakém psaném seriálu o dvou pubertálních a rádobyvtipných holkách. Nic mi to nedalo, jen mi to vzalo čas, který jsem s knihou strávila. Bezduché tlachání o ničem, to si můžu rovnou zajít stoupnout do fronty v Albertu a dozvím se podobné věci, jako jsem se dočetla zde. A předpokládám, že podobnost obalu s knihou P.S. od Geislerové je čistě náhodná, že.

Karloska
21.01.2017

Dávám tři hvězdičky. Knížku jsem přečetla za jedno odpoledne. Lehké čtení, při kterém jsem se i zasmála. Nijak zklamaná nejsem!!

lenkaabooks
17.01.2017

Lehké čtení o dvou pětadvacítkách, známých z filmového světa. Jedna je trochu více zodpovědnější, druhá trochu více ztřeštěnější. Knihu doprovází povedené ilustrace.

harena
16.01.2017

Tak to mě opravdu neoslovilo. Blogy knižně? To mě opravdu nezajímalo, nedočetla jsem. Už po pár stránkách si říkám "Bože, co to je?"
Ale je to můj problém, chtěla jsem si půjčit Sedmilhářky od Liane Moriarti, ale omylem objednala toto. Ale grafika dobrý, tak tedy jednu hvězdičku.

Kniha v žebříčku

27. nejhůře hodnocená kniha