Nany_cz Nany_cz komentáře u knih

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Tak tahle kniha se mi moc líbila. Bála jsem se, že některé pasáže budou až moc brutální, ale asi už jsem si zvykla na zvrácenost, kterou předvádí Carter. Líbilo se mi to propojení současnosti a těch deníkových zápisků.
Bylo to opravdu velmi čtivé, snad v žádné pasáži jsem se nenudila a bylo to i napínavé, takže za mě super!

21.04.2020 5 z 5

Prach a popel Prach a popel Jenny Han

V tomhle díle už na mě bylo toho mystična až příliš. Romantická linka byla Jenny Han velmi podobná a bavila mě, ovšem ty kapitoly kdy se objevovalo nadpřirozeno už byly někdy přitažené za vlasy.
Z celé trilogie se mi nejvíc líbil druhý díl, ale přesto nelituju, že jsem se pustila i do toho třetího.

21.04.2020 4 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Tak takhle dobrý psychothriller jsem hodně dlouho nečetla! I když jsem byla ze začátku dost zmatená, tak byla kniha napsaná velice dobře. Snad v žádné knize, kterou jsem doposud přečetla jsem nenašla tolik zvratů a nečetla s otevřenou pusou. Líbilo se mi, že jsem v každé kapitole podezřívala někoho jiného.
Myslím, že to nebyla poslední knížka kterou jsem přečetla od tohoto autora. Jsem moc ráda, že jsem tuto knihu objevila a vřele ji doporučuji dál!

21.04.2020 5 z 5

Sleduj mě Sleduj mě A. V. Geiger

Na obálce knihy je napsáno , že se jedná o YA thriller, který čtenáře udrží v napětí. Možná že už jsem na YA thrillery stará, ale vůbec mi to nepřišlo jako thriller. Spíše šlo o knihu psanou z části prostřednictvím tweetů a ke konci knihy se objeví nějaká ta zápletka. Napětí a wow efekt bohužel žádný. Spíše mi ten konec přišel mírně překombinovaný.

21.04.2020 3 z 5

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

Hezký nápad na příběh, při kterém jste "nuceni" přemýšlet nad tím, zda žijete svůj život plnohodnotně anebo jen přežíváte. Hlavní postavy jsou velmi sympatické a já jsem s nimi prožívala každou minutu jejich dne jakoby se ten soudný den týkal i mě samotné. Občas jsem se při čtení i děsila, aby mi nezazvonil telefon...

21.04.2020 4 z 5

Šeptající dívka Šeptající dívka Marko Hautala

Tak nějak nemám co k téhle knize říct. Vůbec jsem se nebála a nebyla napjatá. Nejspíš jsem ji vůbec nepochopila. Pozitivní je, že byla opravdu rychle přečtená, ale ve finále nemám tušení čím měla tato kniha čtenáře zaujmout.

21.04.2020 2 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Podle mě se je to slabší knížka od Johna Greena. Celkově mi to přišlo takové zvláštní. Podle anotace jsem čekala pořádné napětí, ale bohužel. Abych ale nebyla úplně negativní, tak se mi moc líbilo, jak dokázal autor popsat co se děje v hlavě osobě, která trpí obsedantně-kompulzivní poruchou.

21.04.2020 2 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Zajímavá detektivka, která řeší zmizení malé Daisy. Na můj vkus zde bylo až příliš postav, protože jsem se v tom ztrácela. Rozuzlení bylo fajn a výsledný wow efekt se taky dostavil.
U této knihu sedí , že každý je po zásluze potrestán a nezáleží na tom, jestli Daisy unesl nebo ne.

21.04.2020 3 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Naprostá bomba! Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. I když nejsem fanda sci-fi či videoher, tak byla kniha velice dobře napsaná a já jsem si její čtení moc užila.

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Na Cartera už mi začínají docházet slova chvály. Opět úžasně morbidní a originální téma

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Opět moc povedená kniha, i když oproti Manželům od vedle byla o něco slabší. Shari Lapena ovšem umí překvapit i zde. Kniha je čtivá a napínavá. I když ten konec jsem už delší dobu předvídala a tak to pro mě nebyl na závěr takový šok.

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Knížka je ideální pro fanoušky Hvězdy nám nepřály. Lehká YA romantika s vážnějším tématem. Mě kniha příliš nezasáhla, že bych se až dojala, ale líbí se mi její potenciál, kdy se díky ní dostane cystická fibróza do povědomí. Já osobně jsem věděla, že tato nemoc existuje, ale nevěděla jsem co vše to obnáší. Je to příjemná oddychovka a těším se až se podívám i na film!

Ani slovo Ani slovo Brad Parks

Úžasný thriller z prostředí soudu. Příběh je poutavý a plný zvratů a nechybí pořádné napětí. Vytkla bych pouze to, že by kniha mohla být o pár stran kratší, i když má jen něco okolo 500 stran. Některé pasáže byly totiž příliš popisné a zbytečně dlouhé

Bez tebe napořád Bez tebe napořád Taylor Jenkins Reid

Příběh byl opravdu krásný a dojemný. Autorka umí velice hezky popsat jak jsou do sebe hlavní postavy zamilované a co vše prožívají při vzájemném poznávání. V další kapitole však umí autorka vylíčit co zažívá hlavní hrdinka Elsie, když láska jejího života zahyne. Je to popsáno s takovými detaily, že jsem cítila takový smutek jako bych to byla já, kdo přišel o Bena. Kniha je tedy jak smutná tak i veselá a místy vtipná, protože kapitoly se střídají a my tak zažíváme jak chvilky štěstí tak taky období, kdy se Elsie zbortí život jako domeček z karet a ona se musí snažit žít život dál.

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Panebože! Nečekala jsem, že mě to tak chytne a bude mě to bavit od začátku až do konce. Příběh je poutavý a opravdu plný zvratů přesně jak slibuje obálka knihy. Každou chvíli jsem podezřívala někoho jiného. To konečné rozuzlení a poslední stránka mě dostalo asi nejvíc! Když pominu mého oblíbeného Cartera, tak takhle stejně dobrou knihou, kterou jsem naposled četla, byla jen Ta přede mnou!

Oko za oko Oko za oko Jenny Han

Po téhle knize jsem sáhla, protože se mi trilogie od téhle autorky o Laře Jean líbila. S touto knihou mám ale jiné pocity. Vadilo mi, že vše bylo hrozně jednoduché a předvídatelné a zpočátku jsem byla hodně zmatená, protože se mi hlavní hrdinky dost pletly. Během čtení tohoto dílu mě tak opouštěla touha přečíst si další díly. Jenže kniha dopadla jak dopadla a já jsem holka zvědavá, takže do dalšího dílu jít musím, ale nejspíš až po delší pauze!

12.11.2019 3 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Carter prostě umí! Opět originální téma/ způsob vraždění. Vše je dotaženo do naprosto dokonalých, bizarních a nechutných detailů. A líbí se mi, že jsem prozatím u žádného dílu nepřišla na to, kdo je vrah!

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Úžasná YA kniha ideální k tomuto letnímu počasí! Líbí se mi, že není nijak přeslazená. Čte se to opravdu samo. Rovněž se mi líbilo, jak je kniha zakončena a tak úplně nevím, jestli se budu pouštět do jejího pokračování.

12.11.2019 5 z 5

Moje sestra žije na krbové římse Moje sestra žije na krbové římse Annabel Pitcher

Tady jsem sáhla trošku vedle co se týče věkového zaměření, protože se nejedná (aspoň dle mého názoru) o YA, protože děj se točí kolem chlapce, který má asi deset let. Je pro mě těžké knihu nejak hodnotit, protože tohle běžně nečtu, ale líbilo se mi, že tak závažná témata jako je xenofobie, rasismus, šikana, alkoholismus, ztráta blízké osoby nebo PPP se objevují už v dětské literatuře

12.11.2019

Suchý hadr na dně mořském Suchý hadr na dně mořském Ivana Chřibková

Vtipné a oddychové čtení! Své radosti i starosti zde popisuje Anna a její příběh začíná zhruba v šesti letech a končí někdy okolo dvaceti let, kdy už je téměř samostatná. Popisuje různé vtipné i tragické situace ve svém životě. Kniha je na jeden max. dva večery hlavně proto, že je malinká a ma krátké kapitolky. Myslím, že každý se v nějaké té příhodě dokáže najít. Já například v tom, že jsem taky nebyla nějak extra dobrá na tělocvik stejně jako Anna