Nany_cz Nany_cz komentáře u knih

Hodné holky Hodné holky Sara Shepard

Knížka se opět četla hodně dobře. Začínala jsem však mít pocit, že ten děj ke konci nikde nevede anebo je spíše ten závěr tak pravděpodobný, že už mě nic nepřekvapí. Jenže stalo se něco nad čím mi zůstal rozum stát. Do té doby jsem si říkala, že se tady Sara Shepard trošku sekla oproti PLL, ale naopak! Sara opět šokovala závěrem a celkovým rozuzlením.

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Přečteno jedním dechem! Po dlouhé době young adult, které není až přehnaně naivní. Rozhodně doporučuji. Oddechové čtení, které má něco do sebe.

Perfekcionistky Perfekcionistky Sara Shepard

Už dlouho se mi nestalo, abych přečetla knížku za méně než jeden den. Četlo se mi to tak rychle, že jsem si myslela, jestli náhodou neberu stránky po třech. Od teto autorky už jsem četla Pretty little liars a zároveň jsem sledovala i seriál PLL a v Perfekcionistkách vidím velkou podobnost. Perfekcionistky nejspíše nezažijí takový boom jako PLL, ale i tak je děj zajímavý, překvapivý a napínavý. Dokonce jsou hlavní představitelky do jisté míry podobné ústředním postavám v PLL.

Dlouhá cesta dolů Dlouhá cesta dolů Nick Hornby

Z knížky už jsem byla nadšená v knihkupectví. Když jsem si četla anotaci, tak mě to docela zaujalo, jenže… Knížka je rozložená na 3 části a já bych tu třetí klidně úplně vynechala, protože mi to přišlo hrozně vyhrocené anebo spíše vynucené. Celou dobu se děj odehrával rychle, líbilo se mi, že je děj popisován prostřednictvím všech čtyř ústředních postav, ale čím více jsem se blížila ke konci tím to bylo horší a horší, jakoby už autor neměl co dalšího zajímavého psát. Nechci ji hodnotit příliš negativně, kdyby se mi opravdu nelíbila, tak ji nejspíše nedočtu, jen mě mrzí těch zhruba sedmdesát posledních stránek se kterými jsem se natrápila. Možná jsem měla já nějaká přílišná očekávání na samotný konec knihy.

12.11.2019 3 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Čekala jsem nějaký ukrutný doják, ale ten konec mě opravdu dostal a kniha se mi moc líbila! Velmi hezky napsaná, čte se to samo.

19.06.2018 5 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Moje další kniha od Jenny Colgan, která se mi líbila, i když musím říct, že předešlé knihy (Rosiin sladký krámek snů, Báječný krámek či Ostrov..) pro mne byly o něco lepší. Nicméně i tak se mi kniha líbila. Autorka píše velmi hezky a čtivě a dokáže mne vtáhnou úplně do děje. Jen mi přijde, že se ve více než polovině knihy neodehrálo nic moc zásadního a nakonec k happy-endu došlo hrozně rychle. Kniha byla i tak velmi hezká a je to takové oddechové čtení.

19.06.2018 3 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Opět povedená kniha od Greena!

07.04.2018 4 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Oddělení Q jsem si naprosto zamilovala!! Nemám co jiného dodat.

Zbožňuju Vánoce Zbožňuju Vánoce Lindsey Kelk

Taková oddechovka, jsem zvědavá na další knihy od této autorky.

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Po všech těch kriminálkách, co jsem četla, to byla příjemná oddychovka. Četlo se to velice příjemně. Ten velký zvrat na konci mi však nepřišel tak dojemný nebo napínavý, trošku tomu chyběl "drive", který by mě hnal k tomu "tak a teď se to stane!" Jinak bych dala 4 hvězdy, protože příběh to byl pěkný, a to že já jsem nebyla překvapená neznamená, že nemůže být někdo jiný a že by si kniha zasloužila horší hodnocení.

07.04.2018 4 z 5

Nevěsta ve sněhu Nevěsta ve sněhu Jan Seghers

Po knize jsem šáhla, protože jsem dlouho sháněla knihu od autora ze sousedního státu do výzvy. Narazila jsem na ni náhodou a možná si ji vybrala i proto, že se jedná o detektivku. Ze začátku nebylo lehké se do knihy začíst, později jsem ji ale zhltla za jeden den. Líbilo se mi, že jsem do posledních 20 stran netušila ani náznak toho, kdo by mohl být vrah. Nemám totiž ráda knihy, kde vyjde vrah najevo už v polovině a pak po něm jen bezduše pátrají. Rovněž mi byl hlavní vyšetřovatel o něco sympatičtější než v severských detektivkách, kde se jedná o nabubřelé vyšetřovatele, kteří jsou vyvrhelci a nenávidí svět.

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Mě bohužel Nesbo ani postava Harryho Holea nenadchla. Děj se táhne příliš dlouho. Do příště budu dlouho rozmýšlet jestli po jeho tvorbě ještě sáhnu.

07.04.2018 2 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Osobně jsem k českým knihám trošku skeptická, ale i tak jsem zvolila Bábovky, protože to je přece jenom hit a nechala jsem se strhnout davem. Ze začátku jsem byla z knihy nadšená, ale později jsem se do děje začala zamotávat víc a víc, až jsem přestala chápat souvislosti a knihu dočetla spíše z povinnosti. Možná, kdyby bylo v knize méně dějových linek, tak bych se lépe zorientovala a čtení mě bavilo.

07.04.2018 2 z 5

Takoví jsme byli Takoví jsme byli Juliet Ashton

Oddechové čtení, ale už na začátku je jasné, jak to vše dopadne.

Ostrov s vůní čerstvého chleba Ostrov s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Je to skvělé oddychové čtení. Byla to má třetí kniha od této autorky a už po knize Rosiin sladký krámek snů jsem věděla, že mě příběhy této autorky budou bavit.

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Tato kniha mě tak nadchla, že jsem si přečetla i další knihy ze série vyšetřovatele Morcka a stal se jedním z mých nejoblíbenějších detektivů.

První konec První konec Lauren James

Na tuto knihu jsem narazila úplnou náhodou, ale mile mě překvapila. Nejsem fanoušek knížek z budoucnosti, ale tady se mi líbilo, jak se děj prolínal. Konec mi přišel sice trošku urychlený, ale s radostí si přečtu i druhý díl a snad bude tak dobrý jako tento.

07.04.2018 3 z 5

Báječné mininakupování Báječné mininakupování Sophie Kinsella (p)

Tak z této série to byla moje 4 kniha. Nakupovačky jsem četla naposled asi před 5 lety, kdy mi bylo nějakých 16-17 a přišly mi ty knihy zajímavé a čtivé. Ovšem s tímto posledním dílem jsem buďto já dospěla anebo se autorka zhoršila, protože mi Becky přišla strašně hloupá a její reakce byly trošku přitažené za vlasy. Řekněte, který inteligentní chlap, jako Luke v knize, by se nechal takto obalamutit a věřil každé blbosti. Knížku jsem si kupovala s radostí, že budu mít další díl do sbírky, ale byla to pro mě katastrofa. Sice jsem ji přečetla asi za dva dny, ale to bylo hlavně z důvodu, že to byla poslední kniha ve výzvě a už jsem se těšila, jak budu číst jinou a lepší.

07.04.2018 1 z 5

Kniha mě naprosto zklamala. Vůbec se mi nelíbil děj.

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Naprosto úchvatná kniha, přečetla jsem ji za den a ještě dlouho se mě držel ten silný příběh.