mstychov mstychov komentáře u knih

Selekce Selekce Kiera Cass

Knížka se poslouchala jedním dechem. Hlas Lucie Pernetové byl velice příjemný. Příběh měl spád a zajímavý nápad. Postavy v něm jsem si rychle zamilovala.

Příběh je zaměřený na soutěž. Po celou dobu mám pocit, že se jedná o Hunger Games v královské vznešené verzi. Hlavní hrdinka se jmenuje America Singerová. Pochází z 5 kasty. Její rodina nemá moc peněz. Jsou to umělci. Kreslí, hrají na oslavách, atd…V jejich království probíhá tzv. soutěž Selekce, která má budoucímu následovníkovi trůnu vybrat manželku. Ta může pocházet z jakékoliv kasty.

America se do soutěže přihlásí jen kvůli tomu, aby měla klid od své matky a tajného přítele z nižší kasty.

Do paláce bude nakonec vybrána a skončí tam s dalšíma 34 dívkama. Všechny touží potom, aby se do nich princ Maxon zamiloval. Jediná Amerika ne. Je však šťastná, protože díky účasti v soutěži postoupí do 3 kasty a její rodina bude dostávat pravidelně peníze potřebné na jídlo. I přesto se rozhodne být od začátku k princi upřimná.

Jak se nakonec vyvine její vztah s princem? Ale také rodinou a přítelem, kterého zanechá doma? Změní svůj názor? Bude bojovat?

Poslech jsem si dokonale užila. Až mě mrzí, že druhý díl ještě není namluvený. Jediné, co mě vážně štvalo a to i u Mony Kasten je, že America neměli na jídlo, ale měli doma televizi. To samé u knihy Zachraň se- Ruby neměla na nový školní batoh, ale měla mobil a počítač. :)

05.07.2022 5 z 5

Míša v síti Míša v síti Veronika Matysová

Knížka vyšla v roce 2013. Jedná se o velice napínavý příběh plný zvratů a momentů, kdy se vám zastaví dech. Knížka se četla jedním dechem. Je doplněná o obrázky pro lepší představu. Třikrát jsem měla slzy v očích a byla jsem dojatá. To se mi u knih jen tak nestává. Knížka, co vyvolává emoce je za mě skvělá knížka a já jsem moc ráda, že se mi ji povedlo sehnat.

Příběh vypráví o dvanáctileté dívence Míše, která miluje počítače. Její tatínek je často na služebních cestách a tak je odkázaná sama na sebe. Paní, co jí hlídá s ní nemá bližší vztah. Maminka jí umřela při porodu.

Postupně se dozvídáme, že se Míša učí programovat od ,,dědečka”, který často vysedává s počítačem v kavárně. Ihned jsem si jeho postavu oblíbila. :)

Míša se postupem času skamarádí s novou spolužačkou Bárou. Prožíváme s nimi nejrůznější dobrodružství. Celou knížku prostupují útržky strachu. Již na začátku se z nich dozvídáme, že se mladá žena musí vzdát svého dítěte a my netušíme proč.

Knížka upozorňuje na hrozbu ohledně internetu a dospívajících dětí. Především na možnost pedofilie. Je to závažné téma. Veronika ho v knížce napsala s citem. Knížka bude mít místo u mě v knihovně, aby si ji mohla přečíst později i moje dcera. ️

03.07.2022 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Eragon je prvním dílem z trilogie o dračích jezdcích. Je to dlouhý příběh o chlapci, který najde modrý kámen, ze kterého se později vylíhne drak. Eragon draka pojmenuje Safira a vydá se spolu s vypravěčem Bromem za dobrodružstvím. Děj ubíhá rychle. Eragon na své cestě musí čelit strachu, smrti, přátelství, zalíbení, bojům, zradě. Jak jeho cesta dopadne? Koho všeho potká? Jak se mu bude dařit před lidmi ukrýt draka? Postavy v tomto příběhu jsem si neskutečně zamilovala a prožívala vše s nimi.

30.06.2022 5 z 5

Když se stíny natahují Když se stíny natahují Jasmina Petlach

Předně bych chtěla zmínit, že jsem knížku přečetla jedním dechem. Moc se mi líbilo její zpracování. Obecně mám radši kratší kapitoly. Časté odstavce mi vyhovovaly. Knížka pro mě byla přehledná. Díky nadpisu kapitol jsem vždy věděla, u které postavy jsem.

Příběh vypráví o dvou dívkách- Evě a Auroře, které si prožily válku v Bosně a Hercegovině a dostaly se do koncentračního tábora. Jejich osudy se různě proplétají. Každá se s danou situací vyrovnává jinak. Aurora se uchyluje k vyprávění pohádek o dracích a uniká často do svého světa, aby se s danou situací lépe vyrovnala. Velice zajímavé jsou 3 rasy, díky kterým válka začala.

Která rasa nakonec zvítězí? Skončí válka? Setkají se kamarádky opět spolu? Nebo je válka rozdělí navždy? Bude vůbec někdy život jako dřív?

Myslím si, že autorka s citem popsala konflikty, které se na světě děly, dějí a budou dít. Poukázala na křehkost lidského bytí. Ukázala nám, že i v těch nejtěžších chvílích jde myslet pozitivně a nezbláznit se z toho. Situace popsala decentně a s citem. Knížka zasáhla mé emoce. Tak to má u dobře napsané knihy být.

20.05.2022 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Knížka se četla jedním dechem. Příběh mi přišel pohádkově hezký. I přesto, že se v něn vyšetřovala vražda a odhalovala se dávná rodinná tajemství.
Příběh vypráví o několika rodinách žijících u Jelenní hory. Autorka nás nechává nahlédnout do hlavy několika postavám. Tím je příběh zajímavější a napínavější. Parádní jsou její popisy prostředí. Čtenář se s dějem rychle sžije. Nejvíc jsme v knize s postavou Lindy, která do Jelenní hory jede hledat ženu ze snu a také minulost své rodiny. Ví, že její rodina tam dříve žila. Najde ji? Co se o své rodině nakonec dozví? Ví jen, že její babička o tamních lidech tvrdí, že jsou divní.

16.05.2022 5 z 5

Zachraň nás Zachraň nás Mona Kasten

Recenze: Zachraň nás Autorka: Mona Kasten Předně bych chtěla říct, že se mi třetí díl této série líbil nejvíc. Jednička byla super čtivá. Do dvojky jsem se nutila- vycpávkový díl. Trojka byla ovšem úžasná. Nemohla jsem se odtrhnout. Opět se vracíme do Maxton Hall. Ruby je vyloučena, Lýdie je těhotná a její otec o tom stále neví. Ember se zamilovává do Wrena. Menších příběhů a postav je tam opravdu hodně. Každá kapitola je z pohledu někoho jiného. Čtenář si moc nevydechne. Ani jedna postava pro mě nebyla nudná. Prožívala jsem vše s každou z nich. Je mi až líto, že už nebude další pokračování. Chválím skvělý epilog, na které jsem vysazená

11.05.2022 5 z 5

Z kouře a kamene Z kouře a kamene Alžběta Bílková

Musím se přiznat, že mi trvalo přes půlku knihy, než jsem se srovnala s délkou kapitol. Kindl mi ukazoval čas mezi 30-50 minutami. Jsem ovšem ráda, že jsem to překonala a knihu nakonec dočetla. I když mi to trvalo pekelně dlouho.

Příběh vypráví o dívce jménem Carys Obelová, které je oznámeno, že bude budoucí paní z Kouře a kamene Severního panství. To jí oznámí předchozí pán a umře na prahu jejího domu.

Carys si v dalších dnech uvědomí, že pohádky, které jí táta vyprávěl jako malé holce ožívají. Svět, ve kterém se odehrávaly je skutečný. Carys musí udělat jediné- rozhodnout se, zda nástupnictví přijme a obhájí. Do cesty se jí během toho zamotá syn jejího předchůdce Roan. Jak to celé dopadne? :)

22.04.2022 4 z 5

Nikki, vrať se Nikki, vrať se Veronika Matysová

Knížka vypráví o holčičce Nikky, která vyrůstá v dětském domově, kde má partu kamarádů a milovanou vychovatelku. Svět se jí začne hroutit ve chvíli, kdy jí milovaní lidé začínají odcházet ze života. Nikki se upne na nový životní sen. Chce, aby ji adoptovala slavná Tina, která má taneční skupinu a dříve Nikki učila na kroužku tancovat. Jak to s Nikky bude dál si musíte přečíst sami. Knížka stojí za to. :)

07.03.2022 5 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Knížka vypráví o osudu sester Sáry a Klaudie Lindertových. Kniha začíná akčně. Sára má neustálý pocit, že ji někdo sleduje. Jakýsi stín. Temnota. Když Sáru v metru tato temnota pohltí ve chvíli, kdy se zhasne kamera a není vidět, kam zmizela, začíná po ní pátrat detektiv Ehler a také její přítel Oliver a sestra Klaudie. S tou neměly dobrý vztah. Prakticky se nevídaly. Vyšetřování se stává napínavější ve chvíli, kdy Klaudie objeví Sáry deník, o kterém nejprve nikomu neřekne. Později jí dojde, že i ona bude další na řadě. Celý příběh provázejí vrány a záhadná zmizení a vraždy ve stanici metra. Víc bych neprozrazovala. Každý si příběh musí prožít sám. Každopádně mně se knížka líbila. Byla napínavá, čtivá. Co mě rušilo byly překlepy. I když je sama píšu, tak v hotové knize na mě nepůsobily dobře. Dále mě překvapilo, že se nejedná o klasickou detektivku ze současnosti. :)

01.03.2022 4 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Skvělá a zábavná oddechovka. Nabušená intimnostmi, jedním splašeným kocourkem, velkou haldou kamarádů a taky jedním ztraceným óčkem. Opravdu jsem se bavila. Vztah mezi ,,Růžovou košilkou” a ,,Nabíječem” mě neskutečně bavil. Vyvíjel se pozvolna. O to napínavější a zajímavější byl konec. :) Absolutně mi nevadilo přirovnání óčka. Naopak mi vadily oči jako smaragdy. Konec z pohledu kocourka byl skvělou třešničkou na dortu. :) Za mě jedna z TOP oddechovek. Velký obdiv patří autorce za dokonalé vykreslení tak jednoduchého a zároveň tak napínavého příběhu. Měla jsem často pocit, že jsem s hrdiny.

27.01.2022 5 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Recenze: Po prvním díle jsem se na druhý moc těšila. V první řadě musím říct, že mě nezklamal. Zamilovala jsem si sestry Sheffieldovy. Jak Edwinu, tak Kate. A samozřejmě i jejich matku Mary. Kate byla na rozdíl od Edwiny její nevlastní dcerou. Anthony Bridgerton se rozhodl, že se Edwině (jakožto klenotu sezóny) bude dvořit. Dále se mu zamlouvala myšlenka, že se do ní nikdy nezamiluje. Ta to uvítala díky tomu, že neměla žádné věno a vikomt jí připadal milý. Zádrhel však nastal ve chvilli, kdy si vikomt čím dál tím více začal uvědomovat, že se mu líbí Edwinina nesnesitelná sestra Kate, která mu tak moc pila krev. :) Zamilovala jsem se do nové rodiny. Konkrétně do toho, jak drželi při sobě. Nezáviděli si. Mary brala Kate jako vlastní. Určitě se moc těším na další díl. :)

15.01.2022 5 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Tuto audioknížku jsem si koupila s velkým očekáváním, jelikož si nevzpomínám, že bych viděla film. Přitom se podle mě řadí mezi ty, které by člověk měl vidět. :) Příběh mě od začátku dostal. Zamilovala jsem si Foresta i jeho kamarády a rodinu. Jeho dobrodružství mě pokaždé vtáhlo do děje a já napnutě čekala, co přijde dál. Konec mě naprosto rozsekal. I slzička ukápla. Celý příběh je vlastně založený na osudu muže, který byl celý život braný jako hlupák. I přesto byl jedním z nejchytřejších a nejšťastnějších mužů na této planetě. :)

11.01.2022 5 z 5

Pouštní včela Pouštní včela Veronika Matysová

Musím se na rovinu přiznat, že jsem nikdy nečetla knihu, která by ve mě vyvolala tolik emocí. Ta knížka je opravdu úžasná! Příběh se točí kolem muže jménem Adam Navrátil. Ten se po nešťastné lásce rozhodne přihlásit do operace Pouštní včela, která je určená všem potenciálním sebevrahům. Víc bych k tomu nepsala. Ten příběh si musí každý přečíst a prožít sám.

05.01.2022 5 z 5

Zachraň se Zachraň se Mona Kasten

Nejednalo se o díl, od kterého bych se nemohla odtrhnout. Jednička mě určitě zaujala víc . Na začátku knihy mě zaujal děj psaný z více pohledů. Konkrétně Ruby, James, Ember a Lýdie. Jak už jsem četla u více recenzí, tak si myslím, že by si Ember a Lýdie zasloužily vlastní díl. Jinak knížka měla spád na začátku, uprostřed a na konci. Konec je opravdu nečekaný a je se na co těšit. Třetí díl si určitě pořídím a s chutí přečtu. :)

02.01.2022 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Shari Lapena presne vi, jak ctenare dostat. Jeji detektivni pribehy jsou naprosto uchvatne a promyslene. Manzele od vedle jsou mou treti knihou a myslim, ze se mi zatim libila nejvice. Umi ctenare nadchnout, zahackovat, nemuze prestat cist. Pribeh zacina vecirkem na kterem manzelsky par Anne a Marco oslavuji 40. narozeniny kamarada. Jsou vsak nuceni nechat svou pulrocni dcerku vedle v dome na chuvicce, jelikoz jim vybouchne hlidani. Rozhodnou se pro kontroly kazdych 30 min. Kdyz se vsak vrati z vecirku, je mala pryc. Pripad vysetruje detektiv Rasbach. Jak to cele dopadne? To proste musite zjistit!

21.11.2021 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Musím se přiznat k tomu, že mě tato kniha od Caplin zatím zaujala nejméně. Do čtení jsem se musela nutit a knížka začala být zajímavá až tak kolem 30% čtení a to jen na chvilku. Potom se opět rozjela za půlkou. Všechny knihy od této autorky jsem zatÍm měla vždy chuť prečíst 2x. U této však vím, že ne. Překlad je pokaždé od někoho jiného a u této knížky se vůbec nepovedl.

19.11.2021 3 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Musím se přiznat k tomu. Že mě tato kniha od Caplin zatím zaujala nejméně. Do čtení jsem se musela nutit a knížka začala být zajímavá až tak kolem 30% čtení a to jen na chvilku. Potom se opět rozjela za půlkou. Všechny knihy od této autorky jsem zatÍm měla vždy chuť prečíst 2x. U této však vím, že ne. Překlad je pokaždé od nemkoho jiného s u této knížky se vůbec nepovedl.

19.11.2021 3 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Je to ma druha knizka od Mony, a tak jsem tusila, ze neslapnu vedle. Mona zkratka pise poutave. Opet se jednalo o oddechove cteni, ktere mi posledni dobou dela nejvetsi radost. Pribeh se zacal vybarvovat hned od zacatku, kdy se Allie dostala na prohlidku Kadenova bytu. Ta ji nakonec vysla a ona se mohla nastehovat. Podminkou vsak byla Kadenova pravidla. V knize je nespocet napjatych scen, tajemstvi, odhaleni. Clovek by rekl, ze to bude moc na 400 stran, ale nebylo. Naopak bych klidne cetla dal. :) Tesim se na dalsi dily.

17.10.2021 5 z 5

Jak se dědí tajemství Jak se dědí tajemství Barbara O'Neal (p)

Autorku Barbaru O ´ Nealovou jsem si vybrala uplne nahodou, kdyz jsem prochazela knihkupectvi a hledala si darek k svatku. Zaujala me obalka i anotace. Nyni jsem moc rada, ze ma intuice byla spravna. Knizka je velice ctive psana. Je to trosku bichlicka, ale zadna kapitola v ni neni zbytecne. Hned na uvod bych chtela napsat, ze je skoda, ze neni druhy dil. Moc rada bych si cetla dal. .

Muj nazor: Knizka me od zacatku nadchla. Miluju stare domy, jejich historii a kouzlo. Knizka pojednava o hlavni hrdince Olivii, ktera zdedi krasne panstvi Rosemere, ktere je ale bohuzel v tragickem stavu. Dum je pres 600 let stary. Nikdy netusila, ze jeji maminka byla hrabenka. Vse se dozvida az po jeji smrti. Na ctenare ceka plno zahad. Rozhodne se Olivie prevezmout zodpovednost za cely dum a prevzit slechticky titul? Jak dopadne jeji vztah, ktery je behem dedictvi rizeny jen na dalku? Navic na Olivii ceka zahada celeho domu a velike tajemstvi. Ja jsem z pribehu nadsena. Moc krasna knizka

09.10.2021 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Knížku jsem si koupila v audio podobě. Nyní jsem za to neskutečně ráda! Především proto, že je nesmírně obsáhla a natahovaná, takže jak se znám, tak bych ji cca v půlce odložila na později. Když vezmu příběh samotný, tak mě neskutečně nadchl. Autor umí úžasně vykreslit místa, lidi, čas. Naučila jsem se spoustu nových poznatků o náboženství, ale i o místech, která se v knize vyskytují. Do hlavních postav jsem se díky úžasnému vykreslení příběhu dokázala vžít. Co bylo pro mě velkým zklamáním je natahování. Občas jsem se přistihla, že už ani vedlejší dějové linky neposlouchám. Konec byl pro mě překvapující. Nečekaný. Celkově je to spíš knížka, kterou bych si tišťenou nekoupila. To ale neznamená, že si moc ráda nepřečtu další autorovy knihy. Ještě bych na závěr zmínila hlas, kterým byla audio kniha mluvená. Chvíli mi to trvalo, ale nakonec jsem si na něj zvykla. K danému příběhu se mi hodil.

30.09.2021 3 z 5