Míša v síti

Míša v síti https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182399/bmid_misa-v-siti-651d50e13c93e.jpg 4 74 14

Míša Marešová miluje počítače a většinu svého času tráví na sociálních sítích. Je to pro ni zábava, ale také únik z reality. Chybí jí máma, která zemřela při porodu, a také táta, který je věčně na služebních cestách. Život mladé dívky se radikálně změní, když k nim do školy nastoupí nová učitelka Anna Vránová. Míša s ní svádí urputné boje, ale zároveň k ní cítí podivnou příchylnost. Mladou slečnu čeká šokující zjištění. Ještě předtím se však zaplete do dramatické situace, kdy se její kamarádka Bára přes internet dostane do spárů pedofila. V tom ji přece Míša nemůže nechat…... celý text

Ashi
06.08.2022 4 z 5

V knize mi chyběl pevnější dějový oblouk. Celou dobu vlastně nebylo zřejmé směřování příběhu. Děj byl poskládám z několika menších epizod. Kniha mi tak připomínala spíše deník.
Každopádně i tak se skvěle četla a bavila mě.

mstychov
03.07.2022 5 z 5

Knížka vyšla v roce 2013. Jedná se o velice napínavý příběh plný zvratů a momentů, kdy se vám zastaví dech. Knížka se četla jedním dechem. Je doplněná o obrázky pro lepší představu. Třikrát jsem měla slzy v očích a byla jsem dojatá. To se mi u knih jen tak nestává. Knížka, co vyvolává emoce je za mě skvělá knížka a já jsem moc ráda, že se mi ji povedlo sehnat.

Příběh vypráví o dvanáctileté dívence Míše, která miluje počítače. Její tatínek je často na služebních cestách a tak je odkázaná sama na sebe. Paní, co jí hlídá s ní nemá bližší vztah. Maminka jí umřela při porodu.

Postupně se dozvídáme, že se Míša učí programovat od ,,dědečka”, který často vysedává s počítačem v kavárně. Ihned jsem si jeho postavu oblíbila. :)

Míša se postupem času skamarádí s novou spolužačkou Bárou. Prožíváme s nimi nejrůznější dobrodružství. Celou knížku prostupují útržky strachu. Již na začátku se z nich dozvídáme, že se mladá žena musí vzdát svého dítěte a my netušíme proč.

Knížka upozorňuje na hrozbu ohledně internetu a dospívajících dětí. Především na možnost pedofilie. Je to závažné téma. Veronika ho v knížce napsala s citem. Knížka bude mít místo u mě v knihovně, aby si ji mohla přečíst později i moje dcera. ️

Martina1725
31.10.2021 5 z 5

Tahle knížka se mi fakt líbila. Odpočinkové čtení, zajímavý konec.

markoj05
17.04.2021 5 z 5

Krásný příběh, knížka se moc pěkně četla. Pro mě oddechovka na víkend.

v.r.b.o.v.a
18.03.2019 5 z 5

Překvapivý závěr, úplně úžasná knížka

Strážkyně-žab
24.02.2019 5 z 5

Kniha mě moc bavila a i jsem se při čtení něco přiučila. Zábavné, čtivé, napínavé, veselé. Doporučuji!

Žirafa5000
13.12.2018

Pěkné , sice jsem tu část o HTML přeskočila ale jinak super! S hezkým koncem . a docela napínavé.

fereny
07.03.2017 4 z 5

Přečteno ze zvědavosti a dlouhé chvíle na návštěvě. Taky jsem to chtěla jen proletět, ale začetla jsem se, až jsem to dočetla. Napínavé, zajímavé, s hezkým koncem. Všem slečnám doporučuji :)

Kačkaknihomol
04.03.2017 5 z 5

Skvělá kniha! Děj je sice poučný, ale zábavný. Na konci jsem byla hrozně napnutá jak to dopadne a musím říct, že to dopadlo skvěle.

bookwoman
08.10.2016 4 z 5

Tato kniha se mi líbí,má pěkný a napínavý děj. Konec byl překvapují a rozhodně vydařený. ;-)
Tuto knihu doporučuji. :-)

1v8na
22.06.2015 4 z 5

Na to, že to bylo čtení pro dívky, tak to stálo za to. Napínavé, dojemné, prostě super.

Heyhey
03.06.2014 2 z 5

Čekala jsem plakátovku v základních barvách, bylo to nečekaně lepší, ale ještě je kam se zlepšovat...Ale jako varování super.

Babouš
09.12.2013 3 z 5

Kdybych byl o pár let mladší, nejspíš bych hodnotil líp. Je to totiž kniha určená mladším čtenářům. Ale navzdory lehce absurdní zápletce (řekněme si na rovinu, kolik ve svém okolí znáte dvanáctiletých hackerek?) je to velice čtivé. Jak ale říkám, je to tak pro děti do 15 let. Mně, jakožto "dospělákovi" se líbilo zasazení do současné Prahy a jak píše Morsie pode mnou, že si z knížky děti odnesou varování před nebezpečími, které jim hrozí na internetech.

Morsie
29.11.2013 3 z 5

Chtěla jsem pro svojí starší neteř, která shodou okolností miluje počítače a internet, nějakou knížku pod stromek. Jak už to ale tak u mě bývá, když mám doma nějakou knížku, prostě jí otevřu a začnu číst.
Myslela jsem, že knihu jen ta zběžně prolétnu a nechám být. Jenže než jsem se rozkoukala, měla jsem ji už půlku za sebou. V tomhle případě mě totiž čekalo docela příjemné překvapení. I když je knížka spíš pro mladé slečny, mě docela bavila - jako dospěláka.
Nejvíc mě asi zaujalo, že autorka svým příběhem mladé slečny varuje, ale přitom to nepůsobí nijak káravě ani výchovně.
Má neteř bude určitě spokojená... A já doufám, že si vezme ponaučení...

sociální sítě internetová komunikace

Veronika Matysová