mstychov mstychov komentáře u knih

Uf. Tuto knihu budu ještě dlouho rozdýchávat. Určitě souhlasím s ostatními, kteří ji již recenzovali, že je nutnost si ji přečíst, pokud jste fanoušky Harryho Pottera (dále jen HP). Tom Felton jako Draco Malfoy v ní popisuje nejednu zajímavost z filmového světa.

Kniha začíná Tomovo životem před natáčením HP. Seznamujeme se s jeho rodinou, sourozenci ale i jeho hereckým životem před castingem do HP. Tato část knihy vás zaujme už jen tím, jak vtipně je sepsaná. Tom se nebojí udělat srandu na každičké stránce.

Dále se v knize dostáváme k natáčení HP. Autor nás seznamuje s hereckými kolegy. Popisuje, s kým si rozuměl nejvíce, koho se bál a s kým zůstal kamarádem do dnes. Popisuje rozdíly mezi natáčením jeho role a rolemi 3 hlavních postav.

Dále se v knize posouváme do fáze po HP. Tedy jaké další role dostával, jak ho život celebrity změnil. S čím bojoval a co ho překvapilo. V knize je to ke konci jako na horské dráze. Obrovský spád a vy nemůžete přestat číst. Na začátku kvůli novým informacím o herci a prostředí HP a ke konci kvůli tomu, jak to celé s hercem dopadlo a jak se mu žije v současnosti.

V knize jsem se smála, ale i mi ukápla slza. Seznamuje nás s herci, kteří již zemřeli a nejeden fanoušek HP je měl v lásce.

Miluju tuhle knihu a jsem šťastná, že jsem si ji pořídila a přečetla. Otevřela mi oči.

V knize mě mrzely akorát překlepy.

31.12.2022 5 z 5

Příběh slunečnice Příběh slunečnice Miriam Blahová

Jak začít? Tato kniha mě překvapila hned na několika rovinách a tak je pro mě těžké začít. :) Myslím velice příjemně překvapila.

V knize se setkáváme se dvěma hlavními hrdinkami. A to Natálii a Evou. Každá žije v jiné době. Natálie v současnosti a Eva v období druhé světové války.

Natálie se s Evou seznámí díky její sympatické mladší sestře Hedvice, která spolu s Natálii leží v nemocničním pokoji. Ženy si krátí dlouhé chvíle Evy příběhem.

Natálie je svá. Sympaťačka tělem i duší. Ví, co chce, ale né vždy je pro ni lehké si za tím jít. Eva je jí hodně podobná. Má sny, touhy a přání, ale v době, ve které žije není lehké si je splnit. Obě mají společné trápení s láskou.

Je úžasné, jak se Natálie během celého knižního příběhu dokázala vyvíjet díky Evě. Přijít na to, co v životě chce a potřebuje, ale především za čím si má jít. Co je opravdu důležité.

Všechny postavy jsem si okamžitě oblíbila. Jmenovitě: Natálii, Evu, Hedviku, Jakuba, Matku Rottovou, zdravotního bratra.

Nikdy jsem nezažila historický příběh z tak těžké doby podaný tak lehce a decentně. Každou stránku jsem čekala barvité popisy katastrof, ale ty se nekonaly. Za to velice děkuji autorce! Přesně vím, co chtěla říct, ale nebylo potřeba to drsně popisovat.

Připomněla jsem si historii a prožila lásku, zradu, přátelství, štěstí i boj o holý život. Do příběhu jsem se jedním dechem zamilovala a také si hezky poplakala.

Děkuji autorce za parádní zážitek a moc už se těším na její další připravovanou knihu! @miriam.blahova

Oblíbená slova a věty: radost-metr
Pohladila jsem ho úsměvem. Historie je nedílnou součástí našich životů.

Oblíbené motto: Kdyby nebylo smrti, lidé by si nevážili života.

27.11.2022 5 z 5

Třetí zahrada Třetí zahrada Sarah Parsley (p)

Předně bych chtěla říct, že jsem knížku doslova zhltla jako pralinku. Styl autorčina psaní mi neskutečně sedí, což jsem poznala už díky povídkám, které jsem měla čest číst.

Hlavní hrdinkou je mladičká Nella, která je vlastní rodinou odvezena do kláštera, kde mal pobývat, než se ožení, nebo složí řeholný slib. V klášteře zažívá doslova peklo, ale ani to ji nedonutí slib složit.

Z kláštera ji nakonec po dvou letech vysvobozuje kníže Nikolas Albrecht, který ji chce za svou ženk. Nella je ovšem zamilovaná do medika Sebastiana, který si ji měl před odjezdem do kláštera tajně brát. Knížete si však vzít musí. Ten má již z předchozího manželství dceru Isabellu.

Po svatbě začne Nella žít v panství Nichelsberg po boku knížete. Jejich manželství je však od začátku komplikované. Ona si ho vzít nechtěla, miluje jiného a navíc má z kláštera nejeden šrám na duši. On si ji vzít chtěl, ale nečekal, že se mu po svatbě budou vracet jeho vlastní démoni z minulosti.

Jak vše nakonec dopadne? Najdou ti dva k sobě cestu? Dokážou si vůbec někdy říct, co je ve skrytu duše trápí? Jak dopadne boj o Nelly srdce, který začnou sehrávat další dva muži?

Do Nikolase jsem se doslova zamilovala. Jeho postava mě neskutečně bavila. Stejně tak Nella, která se za žádných okolností nevzdávala a šla si tvrdě za svým i přes nepřízeň osudu. Moc mě bavily i dalši postavy- Dorian, Terezka, Klárka, Isabella a další a další. Až mě udivuje, jak parádně šlo autorce všechny rozehrát na tak málo stránkách. Klobouk dolů.

Celý příběh je vyprávěn pravnučkou Sárou, která objeví deníkové zápisy své prababičky. Těšit se také můžete na bonusovou kapitolu navíc.

Moc bych si přála, aby autorka měla v plánu druhý díl, protože má na něj slušně našlápnuto! Těším se na další díla!

Oblíbené slovo v knize: šokantní
Jinak musím říct, že jména postav i míst byla TOP. Kniha mě cca ve 3/4 rozbrečela. Emoce byly protkané každou kapitolou.

20.11.2022 5 z 5

Poslední let Poslední let Julie Clark

Tahle knížka byla vážně jízda! Od začátku do konce. Autorka si naprosto parádně pohrála s háčky, díky kterým čtenář jen tak nemůže odejít od rozečtené stránky.

V příběhu se setkáváme se ženami Claire a Evou. Kapitoly z jejich pohledu se střídají. Navíc se v knížce prolíná více časových rovin.

Clair a Eva se náhodně setkají na letišti, kde si po domluvě nakonec vymění letenky a rozhodnou se každá odletět na cílové místo té druhé. Kromě letenek si prohodí i oblečení a osobní věci. Clair se tak po příletu dostává do domu své spolupachatelky. Kapitoly Evy jsou od této chvíle datované před odletem, aby se čtenář postupně dozvěděl, proč se Eva rozhodla vyměnit si s cizí ženou identitu.

Clair je manželkou slavného politika, pocházejícího z vlivné rodiny. Ten má svou temnou minulost, která ho neustále pronásleduje. Clair je v jejich vztahu obětí, která touží po jediném - utéct a už se nikdy nevrátit, což díky vlivu manžela není tak jednoduché.

Povede se Clair začít jinde? Uteče Eva před svým stínem? Potkají se ty dvě ještě někdy?

Julie Clark napsala velice povedenou knihu, do které jsem se okamžitě zamilovala. Dějová linka Clair mě bavila o poznání víc. Také jsem se s ní dokázala lépe sžít.

Rozhovor s autorkou na konci byl naprosto skvělý! Je tam i celý odstavec o tom, jaké má psací rituály. ️

Parádní motivační věty z knížky:
️ Někdy to, že sen zemře, může člověka osvobodit.
️ Když budeš ve střehu, řešení se vždycky najde. Ale musíš mít dost kuráže, aby sis ho všimla.

18.11.2022 5 z 5

Ano, pane řediteli Ano, pane řediteli Lucie Srňánková

Není tajemstvím, že jsem milovníkem milostných a erotických románů. Poslední dobou jsem se jich ale doslova přečetla. Hodně z nich už pro mě mělo předvídatelné zápletky, které mě nechávaly chladnou. Knihy se mi líbily, ale neměly ten správný drive.

Do Ano, pane řediteli jsem se začetla hned od první stránky. Příběh je zasazen do českého prostředí z čehož jsem nadšená. Už mě dost unavovalo zasazování hrdinů někam, kde nežiju. Takže tady se mi líbila autentičnost.

Hlavní hrdinové jsou Míša a Adam. Kapitoly se různě střídají, takže nejsme jen u jednoho z nich. Míša je energická a vždy upřímná asistentka Adamova bratra Tomáše. Adam je ředitelem celé firmy, kterou převzal po otci. Taky je zatraceně sexy, jen kdyby všechny neustále neprudil. V příběhu se později dozvídáme za jakých okolností a proč firmu převzal.

Po celou dobu příběh krásně plyne a čtenář zažívá menší a větší zvraty, které ho vždy na konci kapitoly nutí číst dál. Jedno se autorce musí nechat, umí čtenáře parádně napínat a to i v případě erotického románu. :)

Cesta Adama a Míši mě naprosto pohltila. Celou dobu jsem je měla před očima a prožívala vše s nimi. Oba rostli spolu s postupujícím příběhem. Také bych ráda zmínila ostatní postavy, které mě chytly za srdce úplně stejnou měrou.

Chtěla bych autorce moc poděkovat za to, že dokázala do českého prostředí vtisknout kvalitní erotický román, který má zajímavou zápletku a zároveň se v něm nejedná o žádné klišé. Její erotické scény jsou uvěřitelné a zatraceně žhavé. Hlášky, které nám celou dobu předhazuje jsou naprosto vtipné a trefné a já si jich v knize oblíbila asi milión.

Zamilovala jsem si autorčin styl a doufám, že brzo vydá další erotický poklad! ️

11.11.2022 5 z 5

První První Kiera Cass

Sérii Selekce jsem si naprosto zamilovala. Bylo mi jasné, že třetí díl bude o nalezení pravé nevěsty pro prince Maxona. V paláci zůstaly pouhé 4 dívky a to- Elise, Celesta, Kriss a Amerika.

Celý děj se odehrává převážně v paláci, kde je Amerika nejednou zkoušená králem, který dává jasně najevo, že ji jako budoucí princeznu v rodině nechce. Do poslední chvíle neni jasné, která z dívek vyhraje.

Amerika si nachází mimo palác nové přátele a to Augusta a Georgiu. Také se musí vyrovnat se ztrátami, které ji v příběhu čekají.

Vyhraje dávná láska Aspen, která je nasazená jako její hlavní strážce každičký den u jejích dveří? Nebo si ji vybere princ Maxon, okouzlující a zamilovaný? Jenže je tu ještě další z dívek, která má u něj velkou šanci.

Příběh selekce se čte jedním dechem. Autorka umí krásně popsat emoce. Ameriku jako hlavní hrdinku nejde nemilovat. Těším se na další díly, které si teprve musím pořídit. :)

28.10.2022 5 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

Tento román byl naprostá jízda. V ději se prolínaly dvě časové linky. Současná a minulá. Navíc byla jedna z nich psaná v druhé osobě. Neměla jsem se čtením sebemenší problém. Naopak to bylo příjemné zpestření.

Abbie se probouzí a neví, co se s ní děje. Netuší, kde je. Posléze je jí vysvětleno, že tragicky zahynula. Její muž- vizionář Tim ji však oživil v podobě robota, kterému nahrál její vzpomínky a část minulosti. Dozvídá se, že s ním vychovává autistického syna Dannyho. Stává se jeho dokonalou manželkou.

Abbie na vše přistoupí. Začne bydlet v jeho domě, učit se pracovat se synem, který potřebuje speciální přístup. Po čase si ale začne všímat, že na jejich životě něco nesedí. Je opravdu Tim ten, za koho ho považuje? Může mu věřit? Jak vlastně skutečná Abbie zemřela?

Celý příběh jsem si maximálně užila a byla napnutá od začátku do konce. K Abbie robotovi jsem si vytvořila vztah, jaký bych nečekala. Závěr příběhu bych neodhadla ani ve snu. Celou dobu nás autor směřoval k nečekanému konci knihy. Příběh jsem obrečela a ode dneška je pro mě J.P. Delaney PAN autor, kterého si řadím mezi své oblíbené. O to víc, že ohledně Dannyho psal podle své vlastní zkušenosti se svým synem. Klobouk dolů.

25.10.2022 5 z 5

Dokonalé propojení Dokonalé propojení Jana Jánská

Dokonalé propojení je psychothriller, od kterého jsem měla velká očekávání. Theillery poslední dobou vyhledávám čím dál častěji. Navíc z rukou české autorky? Lákavé!

Na rovinu smekám před nápadem. Nikdy jsem nečetla nic podobně propleteného. Příběh vás od začátku zaháčkuje a nepustí. V každé kapitole se dozvídáte nové a nové skutečnosti, které vás postupně posouvají dál.

V knize je několik náhledových postav. Každá kapitola je nadepsaná danou postavou. Čtenář se nikdy neztrácí a netápe, u koho zrovna je.

Příběh začíná prvním nesmělým polibkem od spolubydlící Anny. Odhodlá se ve spánku políbit svou tajnou lásku Markétu. Ta je ovšem mrtvá! Naběhne vám mráz po zádech a vy se snažíte stránku po stránce přijít na to, kdo takový hrozný čin udělal. Všechno má v příběhu své místo, každá postava je důležitá, vše je zkrátka dokonale propojené.

Knížku jsem si maximálně užila. Nemůžu se dočkat na další, které autorka vydá.

14.10.2022 5 z 5

Hodina psodava Hodina psodava Veronika Matysová

Příběh Hodina psodava mě naprosto uchvátil od první stránky. Jeho děj se odehrává na pomezí říší Yyinol, Nefrin, Rynan, Arhen, Zohorn, Zarvéd a N’mor. Ty jsou vykreslené hned z druhé strany krásné obálky, která na první pohled upoutá pozornost.

Hlavní hrdinka se jmenuje Runa a je Rynanka. Jako malá je od své rodiny unesena do Arhenu. Netuší, co ji tam čeká.

Ráda bych zmínila, že Rynané a Arheni se od sebe značně vzhledově liší. V celé knize se setkáváme s novými pojmy, které autorka postupně odhaluje a vysvětluje. Každý z nich má v příběhu svůj význam a je něčím zajímavý. Například psodav. Kdo to vlastně je? :)

Celý příběh je vyprávěný v různých časových rovinách, které se prolínají. Čtenář ovšem vždy ví, kde se nachází, případně mu to v zápětí dojde. Já mám tento styl vyprávění ráda. Je mnohem zábavnější a napínavější.

Příběh Runy jsem přečetla jedním dechem. Žádná z kapitol mi nedovolila jít s klidnou hlavou spát. U knížky jsem se smála, plakala, ale především jsem se snažila neztrácet naději a spolu s hrdinkou se postavit smrti, ztrátě, lásce, přátelství, zradě a dalšímu.

Knížku můžu s klidným srdcem doporučit. Jsem šťastná, že ji mám ve své knihovně a že jsem se mohla účastnit jejího křtu.

12.10.2022 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Po delší době jsem se rozhodla opět vrátit k romantickým útěkům. Byla jsem zvědavá, jak svou nejnovější knížku autorka pojala. Musím říct, že i přesto, že se opět opakoval děj odehrávající se v prostředí kuchyně, tak byl zajímavý a zábavný.

V příběhu se setkáváme s hlavní hrdinkou Hannah, která se vydává do Irska na kurz vaření, jelikož ji štve, že je jedna z mála, kdo to vůbec neumí. Nemůže tak kuchařsky poctít své přátele, ani kolegy v práci.

V Dublinu se setkává se slavným Conorem, o kterém neví, že je slavný. Něco si s ním začne hned první den, aniž by tušila, že jeho máma vede ony přestižní kurzy vaření. Je na Conora naštvaná a nechce s ním už nic mít.

Po celou dobu se setkáváme s postupy na nejrůznější recepty a s krásným Irskem. Příběh je promyšlený. Obohacený o přirozené zdroje potravy. Včetně chovu zvířat.

Knížku jsem si užila. Hlas byl příjemný. Vřele ji doporučuji. Jedná se o oddechové čtení, které není nijak náročné.

12.10.2022 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

V druhém díle královské série se vydáváme do zámku, kde se půvabná America snaží přijít na to, co vlastně chce. Je to princ Maxon? Nebo její bývalá láska Aspen, který se na zámek dostal jako její osobní strážce?

Knížku jsem zhltla na jeden nádech. Neskutečně mě baví napětí mezi Maxonem, Aspenem a Americou, ale také mezi Amerikou, královskou rodinou a dalšíma dívkama z elity.

Co bych dílu vytkla jsou některé přehnaně surové scény. Chápu, že to pomyslně k tédle době patří, ale detaily bych si klidně ušetřila. Je to něco, co jsem v tomhle druhu příběhu nečekala.

Jinak jsem dostala přesně to, co jsem čekala. Lásku, nenávist, přátelství, zradu, atd…Celou dobu jsem se bavila a hltala stránku po stránce. Těším se na další díl. Jsem ráda, že jsem si ho koupila dopředu, jinak by mi to nedalo spát.

Dostane se America do užšího výběru prince Maxona? Zvládne království další útoky rebelů? Dočkáme se všichni naděje, nebo v nás umře navždy?

Těším se na další díl.

28.09.2022 5 z 5

Pošli svíci po řece Pošli svíci po řece Vlaďka Sacká

Předně musím říct, že má kniha překrásnou obálku. Sympatický je i počet stran.

Příběh je zasazený do prostředí Vietnamu, kam na dovolenou odjíždí hlavní hrdinka Aneta. Ubytuje se u své kamarádky Marty. Ta jí svým způsobem nahrazuje mámu, protože její děství nikdy nebylo idylické.
Ve Vietnamu se v době, kdy musí Marta odjet do České republiky pečovat o svou mámu, seznámí s tajemným Petrem. Dohoda mezi nimi je jasná. Ani jeden nehledá vztah, zároveň však chtějí zůstat jako kamarádi.
Aneta díky němu pozná nejrůznější místa, kam se spolu s ní vydává i čtenář. Zároveň se tím ale dostával blíž a blíž k nebezpečí, které je s Petrem spojené.
Najde ve Vietnamu Alena zasloužený klid? Jak to dopadne s jejím vztahem s Petrem? Vyslyší Martina slova a bude se držet dál?

Za mě se jedná o knížku, která dokonale vykreslila prostředí, vztahy mezi lidmi a donutila mě přemýšlet. Moravské konverzaci nešlo odolat. Dost jsem se nasmála. :) Celou dobu jsem měla pocit, že je Aneta má kamarádka a já můžu zažívat dobrodružství s ní. :) Propojení příběhu s názvem knížky víc než oceňuji. Těším se na další dílo od autorky. :)

25.09.2022

Optimistický realismus Optimistický realismus Martin Kukla

Knížka Optimistický realismus mě velice mile překvapila. Básně jsem nečetla od doby, co je vydal můj dědeček, který byl úžasný básník. Nyní se mi do rukou dostala tato půjčená sbírka básniček a já musím říct, že jsem z ní nadšená.

Snažila jsem se pro vás vybrat za mě tři top básně. Nebylo to jednoduché, ale povedlo se.

Jsou to: GOTHIC, KRÁLOVNA NUDA, ŘÍŠE ZAPOMNĚNÍ

Moc autorovi fandím a doufám, že stále píše nové.

14.09.2022 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Knížka mě neskutečně zaujala. Má úžasný spád, zvraty, postavy s životním příběhem, který chce člověk číst. Co číst-hltat.

Hlavní hrdinkou je Erika Fosterová, klíčová vyšetřovatelka vražd. Je přivolána k případu úmrtí dívky, která byla nalezena zamrzlá v ledu. Situace je komplikovaná, protože se jedná o dívku z velice vlivné a bohaté rodiny. Celý případ je od začátku přehnaně medializovaný.

Erika se musí prát s vlastní minulostí, nechápavým šéfem a snobskou rodinou, která jí nedá nic zadarmo. Sama se zaplete do případu víc, než je nutné a nasadí v něm svůj život.

Poslech jsem si maximálně užila. Ke konci už nešla kniha odložit. Autor nás napínal do poslední kapitoly. Vraha jsem nepoznala. Ani ve snu by mě nenapadlo, jak kniha skončí. Veliké plus za prolog a epilog.

V neposlední řadě musím vzdát hold Martinu Stránskému, jehož hlas je v audiu naprosto dokonalý. Dokáže se vcítit jak do žen, tak mužů. Klobouk dolů.

Knížka má za mě plný počet bodů. Těším se na další od autora. Teď už mě čeká další zábava a to hledání audia k poslechu.

14.09.2022 5 z 5

Dům roztříštěných snů Dům roztříštěných snů Irena Moravcová

Recenze:
Když jsem knížku poprvé uviděla, řekla jsem si wow. Krásná obálka, obrázky uvnitř, maličké vydání.

Obsah mě mile překvapil. Na to, že měla knížka tolik stran se četla jedním dechem. Bichle nečtu běžně. Příběh se odehrává v Čr. Figuruje v něm rodina Krásových, která má kopu dětí. Jejich dcera Doramo- ano, opravdu se takto jmenovala je hlavní hrdinkou. Pracuje u svého otce v advokátní kanceláři. Jako jedna z mála žen je velice vzdělaná a umí spoustu jazyků. Když se seznámí s okouzlujícím Oswaldem, který je doktor, dají se po čase dohromady. Obě jejich rodiny jsou velice úspěsné a jejich lásce přejí.

Během jejich randění se ovšem začnou dít zvláštní věci. Doramo- jako velice citlivá žena vycítí, že v Oswaldově rodině není něco v pořádku. Jeden bratr mu zemřel za války a druhý se zbláznil, jeho tetička se k ní chová tak, jako by ji nemohla vystát. Navíc Doramo při jedné z návštěv u ní zjistí, že týrá své služky. To už by tou dobou mělo být dávno vymíceno.

Doramo, její sestry a matka maji navíc nadpřirozenou schopnost, díky které je celý příběh mnohem víc napínavý a zábavný.

Přijde Doramo na to, co stojí za úmrtím Oswaldova bratra? Proč se jeho další bratr zbláznil? Najde sama lásku, po které touží? Co stojí za prapodivných chováním a tyranií tetičky Taubrové?

Moc se mi líbily vysvětlivky na konci knihy. Příběh je velice zajímavý. Jen se musím přiznat, že jsem od konce čekala trošku něco jiného. Každopádně jsem se při čtení bavila a užila si ho. :)

07.09.2022 4 z 5

Patricie Patricie Veronika Matysová

Ráda bych se s vámi podělila o recenzi na příběh vyprávějící velice závažné témata. Jedná se o závislost na alkoholu u mladistvých.

Hlavní hrdinka se jmenuje Patricie. Její život je plný nečekaných zvratů a utrpení. Od malička si prošla nejedním těžkým obdobím. Na začátku knihy se dostává do nemocnice kvůli nehodě, při které utrpí otřes mozku. Její život se najednou smrskává do nemocničního pokoje. Její stav se vůbec nelepší.

V nemocnici se dostane do rukou sympatické primářky Niny, která pozná, že je Patricie zavislá na alkoholu. Také přijde na to, že byla opilá i během osudné nehody.

Postupně se jí snaží pomoci a řešit její problémy s alkoholismem. Bude to však mnohem složitější, než si myslí.

Kniha je plná nečekaných zvratů a odhalení. Patricii, Ninu, i další postavy z knihy jsem si velice oblíbila již od první stránky. Na konci knihy jsem neudržela slzy. Příběh byl po celou dobu neskutečně dojemný.

Dokáže Nina Patricii nakonec pomoci? Dokáže se Nina otevřít a svěrit s vlastním tajemstvím?

Myslím si, že je kniha vhodná jak pro dospívající, tak pro dospělé. Každý si z ní vezme to své.

Autorky knihy naprosto zbožuji. Touto knihou jsem přečetla všechny, které kdy vyšly. Na konci září se neskutečně těším na její 8 knihu- Hodina Psodava. ️

27.08.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Kde bych začala. Knížka se mi četla jedním dechem. Miluji příběhy lidí, co dokázali přežít ve stížených podmínkách. Jsou neskutečně inspirativní a zajímavé.

Kniha vypráví o rodině, kde otec je bývalý voják, alkoholik a násilník. Také o matce, která si to dlouho nechá líbit a jejich pěti dětech. V příběhu figuruje především jejich nejmladší dcera Kya. Rodina žije v bažině v polorozpadlé chatrči bez elektřiny a tekoucí vody.

V knize se prolínají dvě dějové linky. Jedna řeší Kyu a její přežívání v bažině, kde skončí úplně sama jako malá holčička. Druhý vyšetřuje vraždu místního playboye Chase.

Nejvíce jsem si zamilovala Kyu a Teata. Prostředí bažiny a jejích zvířecích obyvatel pro mě bylo fascinující.

Do poslední chvíle jsem byla napnutá, jak to celé dopadne.

21.08.2022 5 z 5

Letní kraťasy Letní kraťasy Šárka Hieková

Knížka plná novel se mi četla jedním dechem. Každý příběh měl svou vlastní zápletku a pointu. Všechny jsem si skvěle užila. Na léto ideální čtení. Nechyběla láska, záhada, zrada i rozřešení. Každá z autorek pojala novelu po svém. Každá má svůj vlastní osobitý styl. Kniha navíc pomáhá tam, kde je potřeba.

Těším se na další díla od autorek.

02.08.2022 5 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Od začátku knihy jsem měla pocit, že jsme v příběhu o Popelce. :) Sophie Beckettová je takzvaný bastard. Dcera hraběte a služebné. Její matka bohužel zemře a hrabě se znovu ožení. Nová paní má již 2 dcery. Poté, co hrabě zemře se ze Sophie stane otrok. Dělá všechnu těžkou práci, co jen jde. V závěti je vše napsané jasně. Hraběnka dostane velké jmění, pokud Sophii nechá u sebe do dovršení 20 let.

Sophie se jako popelka vydává na maškarní bál k Bridgertonovým, kde se zamiluje do Benedicta. O půlnoci ovšem musí být pryč. Poté se dlouhé měsíce neuvidí. Co je svede opět dohromady? Pozná Benedikt tajemnou neznámou?

Kniha se četla jedním dechem. Sice bylo těžší se prokousat začátkem, protože se mi nelíbilo, že je to začátek Popelky jako přes kopírák, ale potom se příběh parádně rozjel a já se nechala unášet na stránkách plných vášně a něhy. Konec byl velice dramatický a napínavý. Co bych autorce vyčetla je popis odpanění. To je něco, co mi přijde nevhodné k tomuto stylu knihy.

Budu se těšit na další díly někdy příště. :)

23.07.2022

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Je to jedna z knížek, které budu muset chvíli rozdýchávat. :) Shari je jedna z mých nejoblíbenějších autorek. Snažím se teď číst převážně české autory, ale pro ni mám zkrátka slabost. :)

Nepříliš šťastná rodina je kniha o rodině Mertnových. V ní jsou brutalně zavražděni rodiče Fred a Sheila Mertnovovi. Ti jsou neskutečně bohatí. Jejich smrt tedy znamená nechutně velké dědictví pro jejich děti, kteří se tím pádem stávají hlavními podezřelými. V rodině jsou ale další podezřelí. Co chůva a uklízečka v jednom, která rodiče našla? Co sestra Freda? V rodině je navíc známo, že nejsou všichni ve 100% psychické kondici.

Celou dobu čtení jsem nedýchala a nadávala, jak někdo může psát tak napínavě. Do teď jsem měla jako nejlepší knihu od Shari Manželé odvedle. Každopádně Nepříliš šťastná rodina je pro mě osobně lepší. Až na formu, ve které je psaná. Ta pro mě ze začátku byla hůř stravitelná. Postupně jsem si ovšem zvykla. Knížku vřele doporučuju. Vraha jsem správně neodhadla. .

16.07.2022 5 z 5