Dům roztříštěných snů

První republika, dvacátá léta. Vše je nové a plné příslibů. Doramo Krásová má silné rodinné zázemí a dobrou práci, navíc i jisté zděděné nadpřirozené schopnosti – zdá se, že nemůže být spokojenější. Jenže nic není tak snadné, protože minulost je někdy jako závaží. Na povrch vyplouvají ohavná tajemství a skryté zlo, proti němuž je třeba bojovat. Zvládne to Doramo s pomocí svých sester a švagra, bývalého legionáře? **** Příběh započatý záhadným pádem průzkumného letadla Hansa–Brandenburg B.I se neustále zauzluje a zaplétá......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458802/big_dum-roztristenych-snu-X7X-458802.jpg 4.524

Kniha Dům roztříštěných snů

Míša1980

(+ SPOILER) Dávám pět hvězdiček, protože jsem knihu přečetla jedním dechem (poté, co se mi podařilo překonat začátek), byla báječně čtivě napsaná a ukazovala krásné detaily prvorepublikového života (např. hraní na piano v kině).
Jelikož normálně čtu trošku jiný druh fantastiky, tak jsem měla problém prvních pár desítek stránek překonat tu nehoráznou snobárnu, do které mě kniha uvádí, ale čtivost textu a ukázky každodennosti udržely mou pozornost.
Pak jsem pořád měla dojem, že mám čekat románek Doramo - Oswald, ale dlouhou dobu mi jen bylo říkáno, tohle je románek (ale žádné reálné demonstrace citů jsem mezi hrdiny nepostřehla), přesně do chvíle, kdy jsem měla pochopit, že Oswald je ten (téměř) záporný hrdina. A naopak při představení nového hrdiny, kterého bych Doramo přála, se už plně soustřeďujeme pouze na detektivku a romantika mizí. Takže jako čtenář jsem půlku knihy četla (a čekala) romantický příběh a druhou půlku knihy detektivku, ke které byl romantický vztah pouze uvozením, aby bylo detektivku v druhé půlce na čem postavit. Sakra, tak to by asi Doramo v té druhé půlce mohla tu romantiku dohrát s někým jiným, zejména, když sympaťáků se tam najednou slušně vyrojilo.
Jinak co bylo na knize úžasné, je autorčina schopnost budovat napětí - občas jsem měla chuť křičet "tak už mi to řekni!", vážně úžasné!
Pointa byla sice slabší a vedla k ní neuvěřitelně složitá cesta, ale nemám s ní problém :)
A pak je tu samozřejmě určitá "holčičí užvaněnost", kterou je ovšem nutno čekat, když hlavními postavami jsou ženy, sestry.
I přes všechny tyhle výhrady se mi kniha moc líbila, oceňuji autorčiny znalosti prvorepublikového života a neuvěřitelná čtivost vynahrazuje všechno, co jsem vytkla.

Viola333

Dům roztříštěných snů byl skvělý, přečetla jsem knihu jedním dechem a nemohla jsem se od ní odtrhnout.
Líbil se mi právě ten pomalejší začátek, který uváděl do atmosféry tehdejší doby. Reálie z té doby mně přišly uvěřitelné a autentické. Postavy byly velmi živé a věrohodné, bez problémů jsem se s nimi mohla ztotožnit. Děj nabíral postupně na obrátkách a udržoval mě v napětí. Jenom boj s hrůzným běsem na konci knihy se až tak úplně nezdál uvěřitelný, když proti stáli např. že stříbrnou jehlicí...
Jinak za mě perfektní čtení! Ráda bych si přečetla i nějaké další volně navazující pokračování s některými postavami.

Kaila146
31.12.2021

Rozjezd byl sice fakt strašně pomalý, ale ten zbytek to vykompenzoval. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout.

cori
03.10.2021

Jedná se o méně akční prvorepublikovou verzi seriálu Charmed, kdy sestry Krásovy bojují proti nepříteli z jiného světa. Dobové reálie má autorka zvládnuté (pražské ulice, programy kin, módní salóny, role legionářů v životě republiky, atd.). Příběh se rozjížděl celkem pomalu, ale pak nabral grády. Škoda, že nebylo víc akce. Těším se na pokračování třeba s nejmladší Haničkou.

Malarkey
18.09.2021

V prvních chvílích na mě kniha působila jako taková lepší červená knihovna z prostředí První republiky s letmými fantasy prvky. Zdání ale klame a rychle jsem si uvědomil, že takhle mě autorka akorát uvádí do onoho světa První republiky a musí to udělat tak, jak to znám snad jen z černobílých filmů, včetně samotné nápadité kulantní a galantní češtiny té doby.

Rychle na to se totiž rozjel úžasně zábavný a napínavý příběh, ze kterého jsem nemohl odtrhnout oči. Postavy jsou neuvěřitelně živé. Zvykl jsem si na ně tak rychle, až mi na konci příběhu bylo líto, že se s nimi musím rozloučit. Navíc autorka si zjevně velice důkladně nastudovala Prahu z tohoto období a tak tu popisuje místa, která dnes už neexistují, což je další obrovské plus této knihy. Já osobně jsem se například dozvěděl plno zajímavých věcí.

Dům roztříštěných snů je skvělý kousek. Potvrzuje vysokou formu nakladatelství Straky na vrbě, které poslední dobou vydává jednu pecku za druhou. Zde opět s nádhernou obálkou a překrásnými obrázky v knize. Tedy celkově vzato vydařená staromilní záležitost z prostředí prvorepublikové Prahy, kterých není nikdy dost. A těch dobrých už vůbec ne.

Vílačajomíla
09.09.2021

Perfektní! Knihu jsem si nesmírně užila a přečetla ji jedním dechem. Líbilo se mi, že do poslední chvíle jsem netušila jak to všechno celé dopadne. Postavy jsem si zamilovala natolik, že se teď stanou na nějakou dobu mými imaginárními přáteli.

Valenis
05.09.2021

Autorka perfektně vykreslila atmosféru první republiky a já si čtení moc užila. Líbila se mi rodina Krásových - všichni na mě působili velice věrohodně.

zvěřinec
26.08.2021

U knihy mne hned zaujala obálka, název i upoutávka. Autorka si vybrala neotřelou zápletku a v kombinaci s první republikou vyzněl příběh velmi netradičně. Postavy byly..až na výjimky..sympatické, klidně bych s nimi ještě nějaký čas strávila. Celkově výborné čtení.