Patricie

Když drobnou rusovlasou dívenku srazí auto a je převezena do nemocnice, všechno nejprve vypadá jako běžná nehoda. Dívka se však stále neuzdravuje a mladá lékařka Nina pojme podezření, že všechno zdaleka není tak, jak by mělo být. Postupně odhalí šokující skutečnost – zanedbávané, odstrkované dospívající dítě zcela propadlo démonu alkoholu, který krade a rafinovaně skrývá i na nemocničním oddělení. Patricie však je zároveň nesmírně citlivá dívka se spisovatelským nadáním a Nina se pouští do nelehkého boje za záchranu mladého života. Vezme si dívku k sobě a drama, v němž se v Patricii sváří touha po překonání závislosti, nedůvěra k dospělým a klíčící důvěra k mateřské mladé lékařce, začíná......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/134457/patricie-134457.jpg 3.859
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Knižní klub

Kniha Patricie

maderi9628

Nejlepsi knizka, co me bavila. Jen druha kapitola... Tam jsme se zamotala a nejak jsem to zezacatku nemohla pochopit, jinak super knizka

Vendula39

Krásný příběh o Patricii. Jakmile jsem knihu vzala do rukou, nemohla jsem ji odložit, protože jsem nevěděla co zase Paťa vyvede. Rozhodně doporučuji přečíst.

Zuzaniee
05.12.2018

Kniha se mi libila.Uz i proto,ze je napsana z pohledu vsech postav.

pejty
04.03.2018

Původně jsem tuto knihu začal číst pouze proto, že to byla nejmenší knížka, kterou jsem objevil v knihovně a myslel jsem si, že jí během pár večerů přečtu celou. To jsem ještě netušil, že mě ta kniha vezme a už nepustí.

Autorka si vybrala velmi aktuální téma, které podala velmi čtivou formou. Musím říct, že styl kterým byla kniha napsaná mě neskutečně zaujal a já jen nevěřícně zíral na to jak jsem otáčel jednu stránku za druhou, abych už věděl jak to dopadne.

Kéž by více lidí, které postihl démon alkohol, dopadlo tak, jako hlavní hrdinka této knihy.

Jelen51
15.01.2018

Další výběr do výzvy. Téma závislost,ať už alkohol nebo drogy, mě baví, tohle je zpracované velmi mírně, asi pro mladší čtenáře. Dala bych i tři hvězdy, ale jednu musím ztrhnout za neustálé oslovování hlavní postavy Patriko. Fuj bleee a ještě jednou fuj!! Tohle fakt mi rve uši.

livana
29.12.2017

moc pěkně napsaná kniha. Ano, o tom alkoholu toho bylo až moc, ale přečetla jsem a příběh ve mně zanechal silný dojem

Kačkaknihomol
04.03.2017

První polovina knihy mně bavila a do děje jsem úplně "vcucla". Závislost na alkoholu je vážná věc a navíc u mladistvých. Pak je tu druhá polovina, kdy se Paty stěhuje k Nině. Upřímně mně neustále vracení závislosti na alkoholu nebavil a konec jsem přečetla jen ze zvědavosti. Kniha byla pro mně ale čtivá a já ji přečetla za dva dny.

dark.ma93
06.09.2016

Tématika dobrá, ale styl psaní? Chtěla jsem si něco přečíst o alkoholismu u tak mladých dívek, ale odradilo mne, jak naivním stylem je to psané. Přijde mi to jako červená knihovna, děj předvídatelný a přeslazený. Čteno na přeskáčky a musela jsem se i nutit do toho.