Pouštní včela

Adam Navrátil, narozený v Americe českým rodičům, přijíždí do Prahy hledat své kořeny. V Praze potká osudovou, ale nešťastnou lásku, která ho přiměje podívat se pravdě do očí – všechny jeho vztahy končí katastroficky. Po zradě nejlepšího kamaráda se Adam vrací do USA, kde propadá depresi a posléze i alkoholu. V tom okamžiku ho zastihne kontroverzní výzva z Bílého domu, určená všem potenciálním sebevrahům… Walter Green, který při útoku na newyorská Dvojčata z 11. září přišel o všechno, nyní připravuje pomstu. Jako šéf zpravodajských služeb USA k tomu má moc i prostředky… Osudy dvou tak rozdílných postav svede dohromady tajná operace CIA s názvem Pouštní včela. Washington. Tel Aviv. Praha. A fiktivní blízkovýchodní Kadírije. Tam všude vás román zavede. Pouštní včela je román o lásce, o pomstě, o zrazeném přátelství i o tom, jaké to je, klesnout až na dno a zpochybnit smysl vlastního života. Když včela bodne, zemře… Zvítězí v Adamovi vůle žít?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/337115/poustni-vcela-rvE-337115.jpg 3.932
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Brána

Kniha Pouštní včela

KnihomolkaYulča
17.10.2018

Kde začneme. Asik na začátku, že ????? . Samotna kniha má ne moc povedenou obálku, ví to i paní spisovatelka,která bojovala za jinou ale bohužel ji jiný návrhy zamítli a což je ohromná škoda. Protože obalka odpovida pouze části knihy a ne přímo tomu co se v ní odehrává. Kniha je z pohled, televizních novin (reporteru), lidí z bílého domu v USA a hlavního hrdiny Adama který se narodil v USA českým rodičům. Děj se odehrává po atentátu na dvojčata 11.9. A tohle téma odstartovalo následný sled události. Adam se jednoho dne rozhodl, že chce poznat sve kořeny, tak jednoho dne odjíždí do Česka, ale postupem času se tam dostává na úplně dno. Bílý dům oznamil jednoho dne dost šokující výzvu, kdy privolaval obyvatele na misi ve které půjde o jejich smrt. Míse Pouštní Včela. Adam nevahal a napsal jim. A tim prave odstartovalo vše. Ale neni to jen o nějaké válce, je to hlavně o mezilidských vztazích a především zklamání v lásce a nalezení lásky, kdy už si člověk myslí že už nic nemá cenu. Také se tam řeší i homosexualita a moc hezký . Adam si píše celý zivot deníky a právě při odpočinku si je pročítá a vzpomíná , a vysvětluje to vše proč se dostal na úplné dno. Víc radeji psat nebudu už takmi přijde, že to je samy spoiler. V knize se pořád něco děje, konec no cca nějakých 50 stran, možná o něco víc, mě dostal ale nejvíc. Ale o tom si budete muset přečíst sami. Je to výborná kniha. A myslím si že obálka dost odrazuje, ale samotný příběh je propracovaný a kniha se čte sama.

Adell-ka
07.04.2018

Zajímavý čtivý příběh, chvílemi až moc love story, jinak moc příjemné čtení.

alnahu
28.02.2018

"Operace :Pouštní včela úspěšně dokončena"- tak zněla závěrečná zpráva tajné služby. Já jsem také velmi ráda ,že jsem úspěšně knihu dočetla. Příběh Adama Navrátila -zajímavé téma ale nějak jsem se nedokázala vtáhnout do děje.

lenka44
06.02.2018

Myslím si, že knihu si přečtou rády především ženy. Já osobně jsem z knihy nadšena. Je velmi čtivá. Už dlouho jsem nečetla knihu, kterou bych nerada odkládala. Pokud by to bylo pro mne časově možné, přečetla bych knihu jedním dechem. Bohužel jsem musela knihu třikrát odložit, ale moc jsem se těšila, až budu pokračovat. Vřele doporučuji a těším se na další dílo od Veroniky.

veronika0382
23.11.2017

Pouštní včela je opravdu velice propracovaný příběh, který vás nechá nahlédnout do tajné operace CIA, do zákulisí tajných výcviků vojáků a politiky Bílého domu. Ale zase toho není mnoho, takže příběh plyne svižně a není zdlouhavý. Skvělé, skvělé a doporučuji!

pejty
19.10.2017

Příběh této knihy měl obrovský potenciál, který bohužel nebyl plně využit. Autorka sice dokázala podle mě velmi realisticky a zajímavě popsat situaci člověka, který chce skončit se svým životem, ale nedokázala to potom prodat. Zdálo se mi jakoby autorka se bála zajít až do krajností a většinu důležitých momentů, které mohla rozvést a udělat tak z knihy opravdový zážitek, popsala jen pár větami a tak se v knize vlastně po celou dobu neodehrálo nic extra zvláštního a zajímavého a potenciál příběhu se postupně vytrácel. Škoda.

OrthoSan
04.10.2017

Půjdeš-li podle obalu knihy po příběhu plného popisů akce a zuřivých bojů amerických hochů snažících se připravit afghánskou půdu pro další parkoviště k McDonaldu, patrně tě překvapí, že o tom to apriori není. Můžeš se pak ze svých mindráků vybrečet na internetu, skutečností však zůstane, že máš příležitost si přečíst solidně stavěný český thriller z atraktivního prostředí novinařiny, světové politiky ale i právě armády. Dále tě čeká exkurz do života uvěřitelných postav, prostě... prostě nejde o válečné drama, ačkoliv se ho to dotýká. Veronika Matysová podala solidní výkon a doufám, že o ní brzy ještě uslyšíme. Takže bzzz, pilné včely, hurá do knihkupectví.

Teron
17.09.2017

Nejdřív mě to hodně, zaujalo, pak mi to hrozně lezlo na nervy, pak to příjemně překvapilo a nakonec cítím slušně rozčarování.
Hrozně se mi líbí hlavní motiv a trochu si říkám, jestli by k něčemu podobného typu měl vůbec "koule" zahraniční autor, protože mi přijde krásně politicky nekorektní a špionsky velmi odvážný a realistický.

Včela je v mých očích částečně špionážní thriller, částečně osobní příběh, částečně pro mě hrozně stupidní vztahovka (pravda moje vnímání vztahů je dosti racionální, pragmatické a cynické), chvíli velmi zdařilý přechodový rituál a nakonec mi vyznívá silně do ztracena stručností závěru a absencí jakéhokoli silnějšího "yess" momentu zadostiučinění.
Tahle vrstevnatost zaujme určitě hodně lidí, problémem je kolísavá funkčnost v jednotlivých ohledech (hlavně tom politickém), přílišná "hladkost" cca dvou třetin knihy, tedy absence výraznějších překážek a všechno jde nějak příliš jednoduše.

Čistě formálně jsem narazil na několik míst, kde se brutálně opakují slova, například "sprcha" třikrát na třech řádcích, což mě praštilo do očí. Několikrát jsem měl i pocit, že popis událostí je příliš důkladný v samozřejmých detailech, které stačí zmínit jednou nebo vůbec.

Přes všechny výhrady si hlavně kvůli Verčině erudici, nasazení a zkušenostem říkám, že při dalších výpravách tímhle směrem můžeme mít i u nás thrilleristku zahraničního formátu. Takže Včelu beru trochu jako průzkumný krok.