MonisPop MonisPop komentáře u knih

Šunkový nářez Šunkový nářez Charles Bukowski

Je to strašné, ale i úžasné, jak jednoduchým vyprávěním téměř o ničem, dokáže tolik zaujmout.

22.08.2014 4 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Líbí se mi Čapkova fantazie.

15.11.2013 5 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Úžasný příběh. Možná místy trochu zbytečně zdlouhavý, ale mnoho stejně dobrých nebo lepších knih neznám. Dodatky jsem však nedokázala číst, stejně jako základní informace na začátku prvního dílu,

26.05.2013 5 z 5

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Četla jsem po dlouhé době, i přestože jsem si myslela, že knihu znám z dětství velmi dobře, byla jsem překvapená, kolik věcí jsem si pamatovala zkresleně. Kniha se mi líbila hlavně jako dítěti.

26.12.2014 5 z 5

Všechny řitě světa i ta má Všechny řitě světa i ta má Charles Bukowski

Po přečtení této knihy jsem měla rozporuplné pocity. Nevěděla jsem jestli jsem blázen, že tohle vůbec čtu (a mám to u maturity), ale poté, jsem přečetla Šunkový nářez a zjistila, že se mi styl psaní tohoto autora opravdu líbí.

22.08.2014 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nejdříve jsme přemýšlela, že bych knize dala pouze 4 hvězdičky, protože mě nenadchlo zpracování z pohledu smrti, která navíc neustále předbíhala, přerušovala děj a prozrazovala budoucnost. Nicméně příběhu se nic vytknout nedá. Je krásný a námět se mi moc líbí. Už se moc těším až se podívám na film.

03.04.2014 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Tato kniha přinesla mnoho zvratů a vše dopadlo, jak jsem si přála. V samém závěru knihy je text sice velmi zmatený, ale to je asi způsobeno myšlenkami hlavní hrdinky. Je mi líto, že se autorka trochu vice nerozepsala o konci, tak doufám, že se toho dočkám alespoň ve filmu. Kniha je skvělá a nejde ji prostě nechat ležet už kvůli zjištění, jak to všechno dopadne.

25.03.2014 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Nijak mě nelákala kniha, kde se hromadně a hlavně krutě zabíjí. Nechápala jsem, jak něco tak drsného se někomu může líbit, protože mnoho lidí v mém okolí velmi kladně hodnotilo film. Rozhodla jsem se přečíst nejdříve knihu a od první minuty jsem se nemohla dočkat až se dozvím, jak to dopadne. Kniha je napsaná přesně tím stylem, který prostě nemohu odložit a zjistila jsem, že se nejedná o žádné kruté popisování smrti. Nemá žádné nudné a zdlouhavé úseky. Hrozně se mi líbí jména hlavních hrdinů a asi naivně doufám, že v posledním díle vše dopadne tak, jak si představuji.
Další pro mě zajímavou věcí je, že se vše odehrává v budoucnosti, kdy mají všechny možné vynálezy, ale přesto stále používají luky atd. Líbí se mi ten kontrast propojení starého a nového.
První díl rozhodně doporučuji a už se nemohu dočkat až dočtu další díly.

22.03.2014 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Pokračování se mi líbilo stejně jako první díl. Kniha je velmi napínavá a má všechno, co by správná detektivka měla mít. Rozhodně doporučuji přečtení celé trilogie.

Žádnou knihu ze Švédska jsem nečetla a přimělo mě to i k tomu, abych si o této zemi něco zjistila.

19.03.2014 5 z 5

Líbí se mi dopsané poznámky od Harryho a Rona, ale mohlo by jich být více. Jinak nejlepší dodatek k HP jsou stejně Bajky Barda Beedlyho.

12.01.2014 3 z 5

Vraždy podle abecedy Vraždy podle abecedy Agatha Christie

E. Poirota nemám ráda, jako filmovou postavu, protože je mi nesympatický, ale v knize byl vynikající. Jinak myslím, že není třeba nic dodávat.

20.11.2013 5 z 5

Memento Memento Radek John

Kniha se i líbí a přijde mi, že je stejně dobrá jako třeba My děti ze stanice ZOO nebo Jmenuji se Alice. Je to má povinná četba k maturitě a myslím, že v dnešní době se to hodí.

12.11.2013 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Bezvadná kniha, která si myslím je jen pro starší a ne pro děti. Na knize mně ani tak nezajímá příběh, ale líbí se mi, jak se malý princ zamýšlí nad naprosto jednoduchými věcmi a donutilo mně to o nich také přemýšlet. Nejraději mám setkání s králem, protože se mi líbí jeho slova, že autorita závisí na rozumu. Této knize nelze nic vytknout a vřele ji doporučuji.

08.07.2013 5 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Nakonec knihu musím hodnotit kladně, protože se mi moc líbí téma, ale přečíst mi ji trvalo snad věčnost.

26.05.2013 4 z 5

Dokonalé. Nemohla jsem přestat číst a film je též úžasný.

26.05.2013 5 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Úžasné - poezii nečtu, protože mě tolik nebaví, ale Shakespeare je v tomhle skvělý a opravdu věděl, co dělá. S chutí jsem četla každý další řádek a už jsem si vypůjčila i další jeho knihy.

08.07.2014 5 z 5

Podivný případ dr. Jekylla a pana Hyda Podivný případ dr. Jekylla a pana Hyda Robert Louis Stevenson

Tento příběh je prostě legenda! Myslím, že ho není třeba doporučovat.

18.05.2014 5 z 5

Všechny řitě světa i ta má Všechny řitě světa i ta má Charles Bukowski

Občas jsem nemohla uvařit vlastním očím, že tohle opravdu někdo napsal a že nám to opravdu dali na seznam povinné četby. :D Ale jiné povídky se mi docela zalíbily a bylo mi líto, že jsem se nedozvěděla, jak to dopadlo dál a co se stalo s postavami.

18.04.2014 4 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Druhý díl je velmi podobný dílu prvnímu, i přesto ale dokáže zaujmout a překvapit. Nejdůležitější asi pro mě bylo, jak dopadne Peeta. Tahle postava mi neuvěřitelně přirostla k srdci. Celá trilogie je prostě skvělá, ale nejvíce se mi stejně líbil díl první a až poté díl druhý.

25.03.2014 5 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Knihu jsem četla kvůli maturitě a líbila se mi. Občas byla až příliš zmatená, ale to byl asi účel. Prvních pár stran jsem měla problém uvědomit si, kdo je kdo. Nakonec se mi zdály dvě postavy jménem Petr Ivanovič celkem vtipné.

20.03.2014 4 z 5