Šunkový nářez

Bukowski nechává čtenáři nahlédnout do nitra člověka, který si je vědom toho, že není zcela duševně zdráv, že má násilnické sklony, a proto hledá místo, kde by se mohl skrýt. Jako červená nit se textem táhne odpor k otci, který přispívá k celkovému pocitu odcizení.

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/1780/sunkovy-narez-AHM-1780.jpg 4.4581

Henry Chinaski (4.)

Ham on Rye (1982)

Vydáno:, Pragma

Kniha Šunkový nářez

Syndrom

O stupeň a víc lepší než prvně čtené Ženy. Evidentně měl víc času na psaní a vyrost. Mnohem detailnější a vedené, než prostý popis. I se stylizací - takhle vzniká pravý spisovatel: Když si nemůžeš vybrat. Život jako boj a to totálně osobní.

"Po celá ta léta jsem měl potřebu a touhu žít, ale neměl k tomu schopnosti." To by se dalo tesat.

A navíc vtipný jak zmrd. Smál sem se celej víkend. Oceňuju kvalitní verzi ve který to tady vydali. Surové na zažloutlém papíru, skoro jak čerstvě z psacího stroje.

kirsten6214

Potkávat člověka libujícího si na dně života nechcete, moct se dívat mu do hlavy ano. Díky, ty prase Bukowski!

bookemma

"Lidi vnímaj nespravedlnost jenom tehdy, když se přihodí zrovna jim."

Jako vždy, geniální Bukowski, tentokráte snad ještě geniálnější díky vývoji, který příběh měl.

Nikusha

Pan Bukowski byl mou závěrečnou maturitní prací. Jsem ráda, že jsem si ho vybrala, protože má svůj styl a s ničím se nepáral. Ráda na to vzpomínám a určitě se k této knize jednou vrátím.

Shindo
30.11.2018

Nie je to typický Buk. Teda typický v tom zmysle, že by Jelito bolo súbor krátkych drsných poviedok a hemžilo sa sexom, chlastom a kurvami. Bolo tam síce aj to, no román bol o dosť hĺbavejší. Autorovi detstvo rozhodne nezávidím, bolo ale pekne vidno, ako jeho zážitky postupne ovplyvňovali jeho myslenie.
Prekvapila kapitola o nacizme.
Inak sa kniha čítala v podstate sama, ubehlo to rýchlo.

Sygi
25.11.2018

Nejlepší román od Bukowského, na který můžete narazit. Od začátku jsem se náramně bavil a až v polovině knihy si uvědomil, že tam celou dobu vlastně nefiguroval chlast, v jiných knihách s Charlesem tak spjatý společník. Skvělým požitkem bylo sledovat teprve jeho propracování se k němu celým dospíváním, všelijak nelehkým. Za mě asi Bukowského nejsobnější próza.

Lujza031
13.11.2018

Knížku jsem četla na střední, půjčila mi ji spolužačka budoucí studentka literatury a knihovnictví :-). Byla pro mě trochu šokující ,ale zároveň strašně vtipná a celkově dobře napsaná.

druzickaster
14.10.2018

Druhý Bukowski, ale na prvním místě. Je to naturalistické, brutální, vulgární a sexistické, ale je to parádní. Člověk si zavzpomíná na své těžké začátky a všichni poďobaní puboši to mají asi celkem podobné :) Určitě to neblya poslední kniha tohoto autora. a můži jen doporučit.