Mišutamyš Mišutamyš komentáře u knih

Lži Lži T. M. Logan

Děj měl spád, příběh byl dostatečně napínavý, aby vás to nutilo číst dál. Konec byl mírně úsměvný, ale dejme tomu, už jsem četla i horší.

24.01.2020 4 z 5

Rakvář Rakvář Sharon J. Bolton

Tohle bylo zase něco nového. A naprosto skvělého. Bolton je prostě famózní. Kniha byla pojata opět úplně jinak a vlastně se mi to dost líbilo. Téma čarodějnictví, kolem kterého se všechno točí, je velmi neotřelé a vytváří krásně temnou atmosféru. Některé pasáže nahánějí husí kůži, Rakvář na mě opravdu udělal dojem. Paní Bolton, opět smekám a hlavně pište dál!

06.01.2020 5 z 5

Poslední vdova Poslední vdova Karin Slaughter

Karin už napsala i lepší příběh ze série, ale knížka mě bavila. Sára a Will mě budou bavit vždycky. Jsem ráda, že jedeme dál. :-)

02.01.2020 4 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Knížka zatím asi i nejlepší ze série.... nebýt toho konce. Ten jsem tedy nečekala a úplně mi zkazil dojem ze skvělého počtení. Prostě studená sprcha na konec a podle mě to nebylo nutné. Pozor, možný spoiler - všichni se v týmu tak báječně doplňovali, že je mi tohle hodně líto...

30.12.2019 5 z 5

Malé temné lži Malé temné lži Sharon J. Bolton

Ze všech knížek, které Bolton napsala, je tahle nejemotivnější. Vzhledem k tématu je to četba těžká jako mokrá deka, MÍSTY až depresivní, nedoporučuji číst, když nejste psychicky úplně v kondici. Ale je skvělá, zajímavě napsaná a díky konci, při kterém se tají dech, ji považuji za autorčinu nejlepší.

30.12.2019 5 z 5

Už teď jsi mrtvá Už teď jsi mrtvá Sharon J. Bolton

Tuhle knížku jsem si s nadšením koupila hned, když vyšla. A byla mým prvním - a doufám, že jediným - zklamáním od této autorky. Nebudu se dlouze rozepisovat, podle mě to snad ani nepsala Bolton. Nebetyčná nuda, do čtení jsem se musela přemlouvat.

30.12.2019 2 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Šifra pro mne není novinkou, mám ji ve své knihovně už poměrně dlouho a pravidelně se k ní vracím. Ale dříve jsem viděla film a přečtení knižní verze tedy byla nutnost. A vůbec nezklamala, naopak. V knihách bývá oproti filmu leccos navíc, což je super. Knížce chybí jediné - fantastická Zimmerova hudba, která speciálně v závěru staví všechny chlupy do pozoru. A kdykoliv po této knížce sahám, prostě ji v duchu slyším. ;-) Za mě pro Brownovu Šifru 99%

15.12.2019

Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Stuart Turton

Skvělé počtení, které mě maximálně bavilo. Zajímavá zápletka, jedinečná atmosféra a opakující se události pokaždé z pohledu jiné osoby. Škoda jen, že postupem času se už v ději ztrácíte, osob je hodně a pak už místy namaháte paměť, kdo co prožil, viděl a zjistil... Od třičtvrtě knihy už jsem listovala a pročítala již přečtené pro osvěžení paměti. Zápletka zkrátka opravdu zapletená. Konec pro mne nečekaný. Jediné, co mě skutečně mrzí (a pro mne proto o hvězdičku méně), že autor nám upřel setkání se "skutečným" Aidenem. Celkově ale naprosto jedinečná kniha.

20.10.2019 4 z 5

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Hodně mě mrzí, že touto knihou série končí. Mnohokrát mne napadalo, co by řekl Stieg Larsson... David Lagercrantz se pokračování původní trilogie zhostil se ctí a i když se mi jeho dvě předchozí pokračování Milénia líbily, tak tomuto jsem neměla téměř co vytknout. Postavy si uchovaly svůj charakter, děj měl spád, příběh byl napínavý a opět skvěle vystavěný. Jediné, co mi chybělo, bylo více prostoru pro Lisbeth.

25.09.2019 4 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Napínavý příběh, od kterého se těžko odchází. Ani chvilku jsem se nenudila a zhltla ji snad nadvakrát.

23.09.2019 4 z 5

Ztichlý dům Ztichlý dům Jenny Blackhurst

Povedená knížka. I když je děj dost předvídatelný, ničemu to nevadí. Příběh má spád, hlavní postavy jsou dobře vykreslené a sympatické. I autorčina další kniha (Podivná holka) byla fajn, s radostí si přečtu i případné další.

23.09.2019 5 z 5

Gangréna Gangréna Rolf Börjlind

Z pětice je pro mne Gangréna příběhově nejslabší, nicméně kniha je čtivá, děj odsýpá a staří známí jsou pořád stejně skvělí. S radostí si přečtu i případné další pokračování.

23.09.2019 4 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

I přes tu spoustu stran naprosto skvělé!

20.09.2019 4 z 5

Ráj mrtvých dětí Ráj mrtvých dětí Roxann Hill

Tedy tohle nebylo dobré. Kdybych měla hodnocení shrnout do jednoho slova, pak by to bylo slovo POVRCHNÍ. Celé. Nepropracované - děj i postavy. Zajímavý námět, ale kniha ve výsledku úplně o ničem. Pro mě zklamání, na další knihu od této autorky to bohužel nevidím.

27.05.2019 1 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Dost dobré. Od půlky dál ještě lepší. Styl psaní mi hodně připomínal Jefferyho Deavera, zřejmě se autor inspiroval. Jsem zvědavá na Pátou oběť (pokračování Čtvrté opice), zde mi do pěti hvězdiček přece jen něco scházelo, ale knížku jsem si hodně užila.

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Nebylo to špatné. Takový americký akčňák. Děj docela odsýpá, hrdinka je příjemná, není nouze o překvapení, čtivě napsáno. Já si knížku užila.

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Knížka rozhodně nezklamala, Bryndza už u mě patří k osvědčeným autorům, ráda sáhnu po každém dalším dílu.

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Slibovala jsem si od téhle knížky víc. Byla čtivě napsaná, ale chybělo tam něco, co by mě nutilo číst dál a knihu neodkládat. Takže jsem od začátku čekala na tu slibovanou bombu, na tu pecku, která tam přece musí být... Není. Hlavní postava mi nebyla ani nijak zvlášť sympatická.

03.01.2019 3 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Tato kniha je oproti autorovým ostatním psána jinak a pro mě byla asi nejlepší. Možná proto, že tenhle magor mě vyděsil ze všech nejvíc. Klobouk dolů, hned na začátku znáte vraha, přesto knížku nemůžete odložit a potřebujete vědět, co bude dál.

01.07.2018 5 z 5

Temné říční proudy Temné říční proudy Sharon J. Bolton

Za mě opět 100%. Sharon J. Bolton mě zatím ještě nikdy nezklamala. Jen bych si přála trochu víc Joesburyho, ale to snad dle slibu autorky také bude...

01.07.2018 5 z 5