Mišutamyš Online Mišutamyš komentáře u knih

Zmrazené zlato Zmrazené zlato Rolf Börjlind

(SPOILER) Za mě prostě opět výborně. Celou tuhle partu lidí naprosto zbožňuju a tenhle díl se zase moc povedl. Příběh byl hodně poutavý, nedalo se utrhnout.
Snad i Abbas by mohl najít štěstí, což mě moc potěšilo a doufám, že v další knize nevyzní do prázdna.
Pro fanoušky - podle prvních dvou knih byl natočen i seriál - Vražedná konstelace a s radostí můžu říct, že hodně dobře. Postavy hodně odpovídají mým představám, odlišnosti oproti knihám jsou jen drobné.

16.08.2021 5 z 5

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Čtivost je největší předností této knížky. Příběh sám o sobě by byl celkem fajn, ale všechny postavy, ať už dospělých, nebo teenagerů, jsou vykresleny tak dětsky naivně, že jejich chování je naprosto nevěrohodné. Dospěláci se chovají jako tupci bez autority, a puberťáci jen paří, ožírají se a fetujou, žádné povinnosti, vlastně skoro žádný dohled dospělých, prostě těžko příběhu věřit... Taky mi vadila svatouškovská povaha hlavní hrdinky a naivita jejích kamarádek...
Ačkoliv chápu, na jakou cílovou skupinu tento počin míří, tak oproti tomu nechápu to obrovské nadšení, které vyvolal.

03.08.2021 2 z 5

Náhradní princ Náhradní princ Lenka Lanczová

K některým Lenčiným knížkám se čas od času ráda vracím a Náhradní princ je jednou z nich. Ačkoli ji znám vlastně skoro nazpaměť, je tak vtipná a čtivá, že mi to vůbec nevadí.
A za těch 27 let, co Lenčiny knížky čtu (ačkoli v dřívějších letech jich vycházelo mnohem více), mne jen málokterá zklamala.

25.07.2021 5 z 5

Letní sázka Letní sázka Emily Henry

Hezké, milé, příjemné. Chvílemi by mi nevadilo o pár stránek míň, ale jinak vcelku fajn příběh, který (alespoň ve mně) nevyvolal žádné větší emoce.
Chybělo mi nějaké překvapení, zvrat, něco, co s vámi pohne, zacloumá, vžene vám slzy do očí a udělá knedlík v krku z dojetí.
Obě hlavní postavy byly sympatické, ale na husí kůži to nebylo. Ode mne 75%

24.07.2021 4 z 5

Milovaný nevlastní bratr Milovaný nevlastní bratr Penelope Ward

Pro mne od autorky první přečtená knížka, ovšem rozhodně ne poslední.
Taková letní pohodovka, slupnutá za jeden den. Nemohla jsem se utrhnout, příběh mě moc bavil a dal mi vše, v co jsem doufala. Od srdce jsem se zasmála, ukáply slzy a nechyběl knedlík v krku z dojetí.
Ke kritice by se taky něco málo našlo, ale mám z knížky tak hezký pocit, že kritizovat nechci. Ode mne 95%

24.07.2021 5 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Pro mě už jsou knížky Angely Marsonsové zárukou toho, že po přečtení nikdy nejsem zklamaná. Tedy jednou jsem vlastně byla, to tehdy, když jako naprostou podpásovku nechala umřít Keva... Ale budiž jí odpuštěno, tahle dáma psát umí a drží si velmi vysoký standard.
Příběh se mi líbil, i dvě dějové linky, které dle hodnocení ostatních, mohly na někoho působit rušivě. Já problém neměla, mě se knížka velmi líbila a hodně se mi líbí i postava Austina Penna, který je velký sympaťák.
A jooo, už potřebuju další díl.... :-)

17.06.2021 5 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

(SPOILER) Za mě tak 70%. Líbil se mi nápad, ale v knize je dost slabých míst, někdy nelogických a několikrát i celkem úsměvných. Jde spíš o thriller, než o horor, přimíchání zdánlivého nadpřirozena se mi do příběhu nehodilo.
Kromě Carly mi postavy celkem lezly na nervy. Todd byl asi úplnej kretén, Chris vlastně nedělal nic, Anna všechno znala a všude byla dvakrát, Hailey ač hlásící se na medicínu, tak neprůbojná a nevýrazná až do chvíle v chatce (kde se naopak celkem působivě poprala o život) a Flint ochotný poslechnout kohokoliv ať chce cokoliv.
A možná jsem divná, ale to, co Carla nakonec udělá, se mi sakra líbí a hurá, konečně to někdo z klaďasů v nějaké knížce udělal. :-)

16.03.2021 3 z 5

Štvanice Štvanice Lucy Foley

75% Nebyla jsem zklamaná, ale ani jsem si nadšením nesedla na zadek. Původně jsem čekala něco trochu jiného, ale knížka byla čtivá. Z "hostů" mi nikdo k srdci nepřirostl, postavy Heather a Douga pro mne byly mnohem zajímavější. V průběhu vám dojde kdo a co s kým, takže žádné wow překvapení se konat nebude.

14.02.2021 3 z 5

Mlčící žena Mlčící žena Karin Slaughter

Ač jsem ještě nedočetla, už si dovolím hodnotit. Pro mě je Karin naprostá špička. Jako jedna z mála autorů drží kvalitu svých knih na stejné úrovni. Mlčící žena je snad ještě i o něco výš... Vlastně jsem si při čtení téhle knížky nesedla na zadek jen proto, že jsem už na něm seděla.
Líbí se mi prolínání minulosti a současnosti, příběh dostal zase úplně jiný rozměr a ač bych možná nevěřila, bylo to oživení jako hrom.
Prostě nelze jinak, než dát plný počet hvězdiček a doufat v brzké pokračování.

31.12.2020 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Bryndzova druhá série se rozjíždí hodně slibně. Jak poznávám Kate a Tristana, oba se mi líbí stále víc. Příběh se četl moc dobře, nechybělo napětí a knihu jsem nerada odkládala.

31.12.2020 4 z 5

Defy: Nebezpečná láska Defy: Nebezpečná láska L. J. Shen

Tak jsem se dočkala! To mě pán Bůh zase jednou vyslyšel a Defy mi v knihovně chybět nebude :-D A ač by si i tento příběh zasloužil stejný počet stran, jako ostatní ze série, jsem spokojená, že mám v knihovně všechny.

13.10.2020 4 z 5

Bane: Prokletá láska Bane: Prokletá láska L. J. Shen

Opět skvělé, z této řady u mě na třetím místě. Zase další originální a naprosto úžasný příběh, který jsem zase zhltla za dvě odpoledne. Tahle autorka prostě umí psát, to se zkrátka neutrhnete. :-)

07.10.2020 4 z 5

Travič Travič Sharon J. Bolton

Prostě Bolton, takže skvělé, ale série s Lacey Flint se mi líbí víc. Florence mi v něčem úplně nesedí a zatím jsem nepřišla na to, co mi na ní vadí. Možná to, že je oproti Lacey tak jiná. Na druhou stranu atmosféra knížky je skvělá - téma čarodějnictví vyvolává pocit určité záhadnosti, to jinde asi nenajdete.

02.06.2020 4 z 5

Defy: Nebezpečná láska Defy: Nebezpečná láska L. J. Shen

Hezký, dokonce moc hezký. Hezčí než Ruckus, ale Vicious stále vede. Uměla bych si představit plnohodnotnou knihu, přece jen v sérii v knihovně chybí ;-)

30.05.2020 4 z 5

Scandalous: Šokující láska Scandalous: Šokující láska L. J. Shen

Páni! Po přečtení Viciouse, jsem věděla, že jen tak něco se mu nevyrovná. Nasadil zkrátka laťku hodně vysoko. Jenže Scandalous s příběhem Trenta a Edie naprosto vyrovnal. Ti dva mi absolutně sedli, úplně pominu všechno to nepravděpodobné, je to knížka (!!!) a já si ji okamžitě zamilovala.
Tak jako Vicious a Emilie jsou jednoznačně oheň, Trent a Edie jsou jasný oceán.

30.05.2020 5 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Tolik mrtvol, zvratů a překvapení v knížce jsem snad ještě "nezažila". Trilogii jsem četla pěkně celou postupně a dobře za to. Barker to vymyslel vážně mistrně, klobouk dolů. Přesto mi zůstalo několik nezodpovězených otázek. Doufám ale, že trilogie trilogií zůstane, všemi těmi zvraty a novými odhaleními jsem už doslova přehlcená.

09.05.2020 4 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Čtvrtou opici čtu nyní potřetí, protože vychází závěrečný díl série a chci mít přímou návaznost. Knížka má spád, čte se skvěle, vyšetřování odsýpá, postavy jsou bezvadně vykreslené a sympatické. Příběh je taky OK. Ale asi jsem jedna z mála, koho nijak zvlášť nebavila deníková část. Události v deníku jsou pro mě přitažené za vlasy. Rodinka jak z béčkového hororu, prostě tohle jsem nezbaštila. Za deník o hvězdičku míň.

03.05.2020 4 z 5

Ruckus: Šílená láska Ruckus: Šílená láska L. J. Shen

Zase super čtení. Tahle autorka mě vážně baví, rozhodně ji zařazuji mezi oblíbené. Ruckus se zase povedl, i když do Viciouse mu maličko chybí - bavil mě přece jen trochu víc. Vicious za mě 90%, Ruckus 85%, prostě pořád hodně dobrý. Autorka staví laťku hodně vysoko.

14.04.2020 4 z 5

Vicious: Divoká láska Vicious: Divoká láska L. J. Shen

Za mě v daném žánru jedna z nejlepších. Od autorky moje první a další mám na cestě. Takhle dáma to umí. Hajzlík se zázrakem nezmění v zamilovaného moulu a i tak je konec happy. :-) Knížka mi sedla, je psána velmi čtivě, děj odsýpá, prostě musíte číst dál a dál a na konci je vám líto, že už to skončilo. Skvělé čtení.

08.04.2020 5 z 5

55 55 James Delargy

Nějak nevím... Knížka mě bavila víc na začátku, než ke konci. Nebyla úplně špatná, četla jsem mnohem horší, ale nemělo to šťávu.

14.02.2020 3 z 5