Mišutamyš Mišutamyš komentáře u knih

Pokud se ještě setkáme Pokud se ještě setkáme L. J. Shen

Tohle bylo hrozné, vůbec mě to nebavilo. Do půlky jsem se přímo nutila číst, druhá půlka byla trochu lepší, ale i tak pro mě jako by to psal někdo úplně jiný. Po sérii Hříšníci a Hříšníci druhá generace sešup jako hrom. Uvidíme, co autorka nabídne dál, další knížku si nejspíš dobře rozmyslím.

16.02.2023 2 z 5

Drahá Avo Drahá Avo Ilsa Madden-Mills

Jedním dechem! Na jeden zátah. Za jeden den. Knížka je úžasná. Žádný povrchní teenage tuctový román, který se mezi ostatními ztratí. Tahle knížka je nabitá takovými emocemi, že ji budete po dočtení potřebovat zpracovat. Ale s jinou si ji nespletete.
Kéž by autorka zpracovala i příběh Danea!

22.01.2023 5 z 5

Výkřiky v temnotě Výkřiky v temnotě Darcy Coates

Ačkoli horor není můj úplně nej žánr, tak Darcy mě hodně baví. Sérii Černá zima si vážně užívám. Líbí se mi, že ačkoliv je zde jen málo postav, tak vůbec není nuda. Pořád se něco děje. Nenudí se hrdinové, ani čtenář. Za mě velmi dobře.

05.01.2023 4 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Miluju celou tuhle sérii, všechno jsou to úžasně příjemné oddechovky. Pokaždé na mně přímo dýchne atmosféra prostředí, ve kterém se děj odehrává. Autorka umí skvěle popisovat a proto se mi její knihy přímo odehrávají před očima. Díky tomu jsem při čtení Hradu ve Skotsku měla chuť uvařit čaj, zatopit v krbu a zavrtat se do pletené šály.

04.01.2023 4 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Knížka se i díky krátkým kapitolám četla moc dobře a s ubíhajícím příběhem mě víc a víc bavila. Žádná postava sice není úplně sympatická, ale to ničemu nevadí. Rozuzlení bylo celkem překvapení, uhodnout nejde ještě ani ke konci. Zajímavé, napínavé, čtivé. Mě se líbilo.

27.10.2022 4 z 5

Skandální titulky Skandální titulky L. J. Shen

První knížka od L. J. která mě vlastně ani moc nebavila. Děj je tak předvídatelný, až je to trapný. Stejně tak už mě nebaví to, jak si opět oba hlavní hrdinové lžou do kapsy, že vůbec, ale vůbec, nejsou celí pryč jeden z druhýho a záměrně se odhánějí, aby vzápětí s obrovským překvapením zjistili, že se vlastně milujou. Prostě nic novýho, pořád tatáž šablona, která na mě už tak nějak nefunguje.
Zároveň mi obě hlavní postavy přišly tak nějak plošší, bez hloubky, oproti hrdinům z předchozích knih.

27.10.2022 2 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Musím říct, že Andrew mě neuvěřitelně baví.
Píše neskutečně čtivě a i když jsou v jeho knížkách okamžiky, kdy si říkáte, že tohle už je vážně trochu moc, tak já mu to za sympatického Thea odpouštím.
Theo je vážně trochu jiný hrdina, než jsou typičtí detektivové a takového všetečku jen tak nenajdete. Ale hrozně mu fandím, přirostl mi k srdci.
A taky se mi moc líbí Hračkářova obálka.

29.08.2022 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Začátek sice byl trošku rozvláčný a té biologie tam bylo až zbytečně moc, ale potom jsem se začetla a knížka mě chytla. Postupně všech těch vědeckých věcí ubyde, zůstane jen to, co vědět potřebujete, abyste byli v obraze. Zato přibude akce. A to takové, jakou byste od vědce - biologa nečekali.
Byly chvíle, kdy jsem si říkala, že to je už trochu přitažený za vlasy a nikomu prostě nic tak dokonale nevychází, ale za to, jaký je Theo sympaťák, jsem to autorovi ráda odpustila.
Jen tak dál, jdu na Hračkáře :-)

25.08.2022 4 z 5

Milosrdný samaritán Milosrdný samaritán Rolf Börjlind

Když shrnu mé dojmy z toho dílu, tak jsem částečně zklamaná a částečně otrávená.
Zápletka se Sarou a Agnetou by sama o sobě byla zajímavá, druhá část příběhu týkající se vakcín a Covidu celkově mě ovšem nebavila ani trochu. Chápu sice, že Covid ovlivnil celý svět, ale právě proto o tom číst rozhodně nechci. A už vůbec ne v sérii, která je jednou z mých nejoblíbenějších. Takže budu doufat, že v dalším pokračování nás tohle už nečeká.

21.08.2022 2 z 5

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

(SPOILER) Překvapuje mě vlažné hodnocení.
Mě knížka naopak nadchla, vůbec jsem ji nemohla odložit. Děj má spád, zápletka je neotřelá a zajímavá. Pátrání po ztracené ponorce je tak napínavé, že se mi děj přímo odehrával před očima.
Hned jsem si objednala druhý díl a Dívka pod hladinou mi stále nejde z hlavy.
Moc dobré. Pro mě to byl zážitek a další knížka, ke které se budu ráda vracet.

18.07.2022 5 z 5

Rozzlobený bůh Rozzlobený bůh L. J. Shen

Knížku jsem si opravdu užila, měla spád, líbil se mi příběh.
Autorka umí skvěle popsat erotické dusno mezi postavami a to mě neskutečně baví, takže mi ani nijak nevadí, že jsou její knížky v podstatě podle jedné šablony.

29.06.2022 4 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Dala bych plný počet i kdyby bylo možno dát hvězdiček třeba deset.
Neskutečně obdivuji autorku, která s každou další knížkou dokazuje, že prostě umí. Na tolika stránkách neztratit nit, náboj a spád...to tedy klobouk dolů.
Opět skvělý příběh, po kterém mám duo Robin - Strike ještě o trochu raději, i když v poslední knížce jsem si myslela, že to snad už ani nejde.
Příběh je zase z trochu jiného soudku, než všechny předchozí, téma astrologie mě neskutečně fascinovalo, jen nerada jsem knihu odkládala.
Boží, potřebuju další!

05.06.2022 5 z 5

Zlomený rytíř Zlomený rytíř L. J. Shen

(SPOILER) Já jsem vlastně dost zklamaná. Na mě to prostě bylo všechno trochu přehnané. Jakože kluk, co si pěstuje image totálního děvkaře, ale potají se "šetří" pro tu jedinou? Úspěšný sportovec, co chlastá jako duha a polyká prášky po hrstech a nikdo až skoro do konce jakoby si nevšiml? To jsem nezbaštila. Příběh mě místy skoro až nebavil, o stovku stránek míň by mi bývalo nevadilo. Roseina nemoc a její osud byl dojemný, u něj slza ukápla. Dixie mi trochu vadila, to celé kolem ní bylo lehce přitažené za vlasy.
Ale těším se na Vaughnův příběh a doufám, že bude trochu veselejší, protože vtipných a veselých částí tady bylo poskrovnu, přitom ty autorka umí famózně.

02.05.2022 3 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Poprvé jsem si tuto knížku půjčila od mé mamky, když jsem chodila na střední školu a hned tenkrát mě hrozně vzala. Dnes je mi čtyřicet, mám svůj vlastní výtisk ve své knihovně a mám to s ní stále stejně. Moje srdcovka a zároveň něco, co se bojím číst znovu, pokaždé totiž doufám, že dopadne aspoň maličko jinak. Ale možná právě proto, jak dopadne, ji tak miluji. Tohle je příběh, na který se nezapomíná a s jiným si ho nespletete.

15.04.2022 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Po všech těch thrillerech, ve kterých si přímo libuji, občas sáhnu po něčem trochu klidnějším. Klevisovou mám ráda, její knížky se čtou dobře, umí napsat postavy, které si snadno představíte, mají své kladné a záporné stránky, jsou prostě lidské a nikdo z nich není dokonalý. Tedy ani dvojice detektivů.
Z příběhu knihy Drak spí na mě úplně dýchla atmosféra té zapadlé, na konci světa stojící vesničky. Parádní počtení, moc mě to bavilo.

22.02.2022 4 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Knížka se četla pěkně, pořád se něco dělo a na nějakou nudu nebyl v ději čas. Darcy píše poutavě, umí skvěle popisovat osoby, místa i události. Horší už je to s dialogy, ty byly místy fakt uhozený.

31.01.2022 3 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Robert psát umí, to potvrzuje s každou další knížkou. Některé sice měly lepší příběh, ale i Propast smrti se mi líbila. Kate a Tristan jsou dobrá dvojka, moc mě baví jejich spolupráce a debaty o tom, jak co mohlo být... A na padoucha bych si bývala vsadila velmi brzy - a neprohrála bych. Těším se na další díly.

16.01.2022 4 z 5

Falešná svědkyně Falešná svědkyně Karin Slaughter

(SPOILER) Trochu rozvláčný začátek vyvažuje naprosto famózní závěr. Běžně u knížek Karin Slaughterové slzy neroním, u téhle jsem si však pobrečela. Callie, Harleigh a Walter si mě naprosto získali, z jejich příběhu mi běží mráz po zádech. Pověstnou třešničkou na dortu je doktor Jerry a vlastně také Linda, kteří v tomhle příběhu ukazují, že svět není jen zlý a že dobří lidé existují.

16.01.2022 5 z 5

Poslední důkaz Poslední důkaz Jeffery Deaver

Začátek na mě byl takový rozvláčný a docela dlouho jsem se nemohla začíst. I během celé knihy byly chvíle, kdy mě knížka moc nebavila, což jsem u předchozích dílů s Colterem neměla. Nicméně nakonec dočteno, za mě tak 75%

09.01.2022 3 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm L. J. Shen

Za mě plný počet. V knížce jsem našla přesně tu skvělou kombinaci lásky, humoru a napětí, potřebnou pro to, abych ji nechtěla odložit. Grace a Westa si prostě nemůžete nezamilovat, dokonale nedokonalí hrdinové. Autorka mě opět nezklamala - její knížky jsou jako droga, s každou novou přečtenou vím, že budu potřebovat další dávku.

13.12.2021 5 z 5