misssicccka misssicccka komentáře u knih

Malé pikantní vraždy Malé pikantní vraždy Jussi Adler-Olsen

A mně se to libilo. Dost kratke na to, aby se clovek zasmal, bal a nestacil se divit ;)

31.12.2023 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Za me je to uplne jina Alena Mornstajnova. Uplne jina a uplne jinak skvela.
Je to hodne silnej narez.
Trosku mi mozna vadi tema shodne s Houbarkou, Nedelnim odpolednem, ale protoze je to uplne jinak napsane, tak to beru jako nahodu.
Znam svet rodiny, kdy to proste nejde pochopit a ani odpustit. Lze jen zit dal, prezit a zapomenout. Ten vzdaleny sen s lesem tak dobre znam.

27.05.2023 5 z 5

Ráchelina kniha Ráchelina kniha Sissel Værøyvik

Ja jsem na rozpacich. Na jednu stranu vidim plus, ze je tam novy zemepisny uhel - Slovensko, Norsko, Svedsko.
Kniha je napsana ctive, presto obsahuje ponekud nudne pasaze. A takova hlucha mista. A pak je to takovy eintopf spolecenskych problemu. Napr. Vysvetleni vztahu matky a otce bylo uz takove krecovite. Je to plne smrti a bolesti, nalezu a ztrat.
Ale tri hvezdicky za splneny sen v padesati jsou asi super hodnoceni.

25.05.2023 3 z 5

Lekce chemie Lekce chemie Bonnie Garmus

Dobry napad, hlavne 6:30 ;), ale nenaplnene ocekavani.
Nebyl to tresk a ani vzajemna chemie. Je to podle mne moc prekombinovane, nerealne.

20.05.2023 3 z 5

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Fuj...tolik nestesti a smutku a tolik zenske zbabelosti

07.05.2023 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Silne, zajimave tema.
Nadchlo mne prolinani myslenek ve dne, v noci, minulost, soucasnost.
A ten fakt, jak clovek lpi na lasce. Dokud toto je, da se asi prezit vse.
Akorat par kapitol z "hotelu" me neuveritelne stvalo, ale asi proto, ze me zacala stvat sama vypravecka tou snahou to snaset.

23.04.2023 4 z 5

Jan Masaryk – pravdivý příběh Jan Masaryk – pravdivý příběh Pavel Kosatík

Dozvedela jsem se strasne moc noveho.
Trosku hure jsem se obcas orientovala v datech. Autori trosku predbihaji, tuknou a zase se vrati. Asi to jinak nejde, ale me to vadilo a rusilo.

22.04.2023 5 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

Silny a drsny pribeh.
Smutny to osud jedme velmi chytre zeny.
Otrasa mnou vztek.
Je to dost podobne Alias Grace.

22.04.2023 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Pribeh silne zeny z drsneho prostredi. Neni to to nejlepsi od HMK, ale je to dobre cteni.

20.04.2023 4 z 5

Velké trápení Velké trápení Helena Šmahelová

Cetla jsem ted po 35 letech (asi) znova a ted mi, az doslo, jak je ta knizka stara. Tim nerikam, ze je spatna, je porad dobra, jen me dcery uz ji asi "neuctou". Skoda.

18.04.2023 5 z 5

Jako vzdy skvele.
A audiokniha bezvadna a vytecna.

15.04.2023 5 z 5

Soumrak dne Soumrak dne Kazuo Ishiguro

Byl to zapas. Zapas s formou. Forma vs. Ja 10:0 ;)
Zpocatku to bylo fajn, zacetla jsem se a asi byla chyba, ze to casove neslo na jeden zatah a pak uz to neslo. Bylo utrtenim to docist. Oddany sluha pysny na svou dustojnost, kterou ovsem nemel, stejne jako poztracel i duvtip a krhticke mysleni. Tento styl psani mi nesedi, neznam film a budu rada, pokud bude lepsi nez kniha.

14.04.2023 2 z 5

Jdu s hlavou vztyčenou Jdu s hlavou vztyčenou Daniel Anýž

Pokora a ucta a obdiv.
Vic neni treba rikat.
Hruzna cast nasich dejin.

13.04.2023 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Ta strohost vet mi zpocatku vadila, ale pak mi prisla genialni.
Zadny happy end. Jeden vskutku bezutesny zivot. Ale tak to je pribeh pro mne realnejsi.

11.04.2023 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Takove jednoduche cteni, dovolenkove. Asi jsem podle recenzi ocekavala trosku vice.
Prislo mi to takove moc jednoduche, najednou vsichni vi, rikaji, krome jedne postavy jsou vsichni kladasove, kteri vse prijmou. Mn nevim ;)

10.04.2023 3 z 5

Rozbité světy Rozbité světy Markéta Prášková

To bylo tak skvele. Nedalo se od toho odtrhnout a to by uplne stacilo pouze to bez zapletky s dedictvim a hry na detektivy.
Rozhodne lepsi nez Balada o snech. Tesim se na dalsi autorciny pociny.

09.04.2023 5 z 5

Lady Susan Lady Susan Jane Austen

Vypocitave matky zily i v 18. stoleti ;)
Dopisová forma je skvela a jen ukazuje, jak byla Jane Austen genialní.
Ja jeji dila miluju. Miluju i jeji humor.

07.04.2023 5 z 5

Balada o snech Balada o snech Markéta Prášková

Poslechnuto jako audiokniha. O to lepsi hodnoceni ode mne kniha asi ma, nez kdybych ji cetla sama.
Napad skvely. Popis a charaktery 50. let perfektni, ale to dal... ta soucasnost? Jak ja vedu zvlastni a nudny zivot, ze nepotkavam zadne vyderace a intrikare.

07.04.2023 3 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Jak me toto mohlo tajt dlouho mijet? ;)
Nadhera, jednim slovem. Ta cistota, ta laska k zivotu, ten nezny humor. Musim koupit dcerkam.

06.04.2023 5 z 5

Císařská vyhlídka Císařská vyhlídka Hana Marie Körnerová (p)

Po dvou dilech plnych nahod byl tento zaverecny opet realny. Tedy realnejsi.

05.04.2023 3 z 5