misssicccka misssicccka komentáře u knih

Výlet do divočiny Výlet do divočiny Nicholas Oldland

Super.
Muzeme cist porad.

Slon Slon Petr Horáček

Jedna hvezda dolu, ze tam neni jmeno chlapecka ;)
Nazor trilete dcery.
Jinak super.

19.10.2022 4 z 5

Ti otravní králíci Ti otravní králíci Ciara Flood

Pro male deti, tak trilete, uplne super na kazdovecerni cteni.

Nečekané přátelství Nečekané přátelství Julian Gough

Nadhera.
Nadherne ilustrace. Skvely text.
Nadchlo me, jak se z kratkeho pribehu da udelat plnohodnotna kniha a ne leporelo.
Prectete na 1 zatah.

Velikananánský krokodýl Velikananánský krokodýl Roald Dahl

Jednoduche, vesele a dost drsne ;)

19.10.2022 3 z 5

Červené klubíčko Červené klubíčko Irena Hejdová

Holky byly nadsene, ale ja zazila zklamani.
Super ilustrace, super napad. Ale...
Ten dej se fakt nepovedl,pardon.
Deti así take bavily jen ukoly nez zapletka.
Skoda.

19.10.2022 2 z 5

Ema a ružová veľryba Ema a ružová veľryba Mária Lazárová

Nadhera, nadhera a nadhera.
Nase holky byly nadsene a ja jako predcitac take. Moc dobre se to cetlo. A ilustrace jsou krasne a neotrele.

Nerozluční přátelé Nerozluční přátelé Emilia Dziubak

Pro mala ditka pred spanim uplne super. Meli jsme pujceno a vratime se k ni.

Obejmi mě, prosím Obejmi mě, prosím Przemysław Wechterowicz

Krasna a pozítivni knizka.

Čuně, seber to! Čuně, seber to! Michaela Krýslová

Cetli jsme s nasí sestiletou Pepi a nadsena ona i my rodice. Vtipne, poucne, skvele napsane. Tesime se na dalsi.

27.09.2022 5 z 5

Botička Botička Aneta Žabková

Super cteni. Krasny vtipny pribeh. Takovi normalni rodibe.

23.09.2022 4 z 5

Město spí Město spí Zdeněk Svěrák

Take jsme objevili nahodou a deti miluji. Text i ilustrace, ktere znaji z Flasky a z Banánu.

23.09.2022 4 z 5

Kanálníčci: Strašidla z podzemí Kanálníčci: Strašidla z podzemí Michaela Fišarová

Super knizka pro deti.
A ma to i vychovny presah - ponocovang bordel, cuceni do tabletu.
Je to napinave a ilustrace jsou luxusní

30.08.2022 4 z 5

K otevřenému nebi K otevřenému nebi Antonio G. Iturbe

Pro mne neuveritelne tezka kniha. Cetla jsem to tri mesice (nebyla nalada - unor 2022 az kveten 2022, takze emoce na pochodu).
Jak uz tu nekdo psal: dalo se z toho vytriskat daleko vice, ocekavani nenaplneno.
Autor nasadil Osvetimskou knihovnici vysokou latku a tu ani pomoci Exuperyho neprekonal.
Nicmene zajimave to je. A zaver je super.

17.05.2022 3 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Toto ma 83%?
Proc?
Ctive to je, ale je lehke. Neuveritelne precenena hodnoceni uz na obalce knihy.
Na jednu ulici az moc, ne? Vsichni se znaji, vsichni pracuji na stejnem miste, vsichni spi s jednou zenskou, ale nikdo nic nevi.
a jeste to snad bude mit pokracovani.
No ja se zlakat nedam.
Je to ctivo pro dovolenkove ctenare. Pro ostatni ztrata casu.

02.03.2022 2 z 5

Emma Emma Jane Austen

Rozhodne se to nevyrovna jinym kniham JA.
Kdyby tam nebylo tolik omacky, tak by mohla byt polovicni. Pred dvema stoletimi to bylo asi skvele, vtipne, mozna i kontroverzni. Ale nadcasove cteni to neni.
Co mi utkvi v hlave urcite, je ten nudny zivot venkovske smetanky - caje, karty, klepy, strkani nosanku k sousedum, hodnotime majetkove pomery, sami nemusime nic, nevytahneme paty z obce. Neni to silene. Macha by umrel nudou ;)
Emma? Rozmazleny, lenivy, sebevedomy spratek. Zadna hrdinka to tedy neni a o emancipaci nemuze byt vazne rec.

24.02.2022 3 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Je to proste klasicke dovolenkove ctivo. Pro ty, kteri maji radi narocnejsi literaturu, je to tzv. Cteni na rymu :), na muj vkus az lehke cteni.
hlavni linie je zasmodrchany romanek plny divnych nahod. Necekejte zadnou velkou psychologii postav.
Co je super je, ze ta Kodan a Dansko neni jen v nazvu knihy, ale dost se tam dozvite.
Take je to kniha o jidle a kave, takze pozor: drazdi hodne chutove poharky.

08.02.2022 3 z 5

Alias Grace Alias Grace Margaret Atwood

Naprosta nadhera.
Je to jako prohlizet si obri obraz a cist si v nem.
Skvela prace.
A nejvetsi blazen ze vsech tam je doktor a doktor, ale jsou vleceni tihou systemu.

05.02.2022 5 z 5

Himmlerova kuchařka Himmlerova kuchařka Franz-Olivier Giesbert

Vlastne nevim, jak to mam popsat.
Zacalo to dobre, takova pekna zivotni cesta jedne stare kucharky. Je to ctive, ma to spad. Ona je takova drsnacka. Takze sve drsne zazitky vam prolina se soucasnym ostrovtipem a nadhledem stopetilete drsnacky posedle sexem tak, ze zmeni i orientaci. Aby toho nebylo malo, tak je to vyslouzila vrazedkyne, ktera vzdy unikne trestu.
Ale...neni to uz moc bizar? Nebo jen absurdni? Ja nevim, nebyl tam ten Himmler vlastne navic?
Kazdopadne to, ze jsem to cetla s mesicni pauzou, dokazuje, ze me to nejak nesebralo.
Asi si nekdy reknu: jo, to byla takova ta hovadina o te zvrhle babce, co se nachomejtla ke kazdemu vudci a kdo ji s..l, toho zabila ;)
Ale ocenuju recepty a seznam literatury. To je na cele knizce asi jedine kvalitni. Navic vas potesi, ze misto dalsich stranek uz je konec. Super zaver ;)
Ale cist se to fakt da ;), jsou tam skvele myslenky o zivote, ty si u mne vyslouzily tu treti hvezdu.

31.01.2022 3 z 5

Je to takova ta kniha, co byste zhltli za jeden vecer, ale cim jste starsi, tim vice si ji setrite, aby vam nebylo lito, ze uz nemate co cist.
Drsne osudy se prolinaji se skvelym anglickym humorem.
Ja nadsena jsem.

27.01.2022 4 z 5