misssicccka misssicccka komentáře u knih

Císařská vyhlídka Císařská vyhlídka Hana Marie Körnerová (p)

Po dvou dilech plnych nahod byl tento zaverecny opet realny. Tedy realnejsi.

05.04.2023 3 z 5

Dlouhá cesta Dlouhá cesta Hana Marie Körnerová (p)

Moc nahod na tak malo postav.

04.04.2023 2 z 5

Druhý břeh Druhý břeh Hana Marie Körnerová (p)

Vadi mi tam nektere "omilani" dokola.
Jinak je to stale takove odpocinkove cteni. Zatim ma serie spise klesajici tendenci, bohuzel.

03.04.2023 3 z 5

Pudlenka aneb Měl jsem psa a kočku Pudlenka aneb Měl jsem psa a kočku Karel Čapek

Obrovske zklamaní.
Jednak jsem zila v tom, ze je to knizka pro deti. Dobre, moje chyba.
Je tam jeho osobity styl, ale nektere nazory na chov psu mne tedy nadzvedavaly a trosku zmenily nazor na tohoto muze. Je to mozna tim, ze je to sto let a tehdy dle me v soucasnosti jiz pouhe predsudky byly asi brany jeste jako moudra tehdejsi inteligence. No nevim ;)
Z cele knihy je nejlepsí doslov Olgy.

02.04.2023 2 z 5

Přísahám a slibuji Přísahám a slibuji Ota Dub

Rozpaky.
Jak mam rada serial, tak kniha me nenadchla. Prilis dlouhe vety valici se jak rozbourena reka. Malo dialogu, o to vice hodne lyrickych monologu. Misty to bylo utrpeni, ktere koncilo upadnutim do spanku.
Vlastne se divim, ze se z toho vyloupl docela pekny serial.

02.04.2023 2 z 5

Třetí přístav Třetí přístav Hana Marie Körnerová (p)

Nebyt toho epilogu, tak mi vadilo, jak se to zacina nejak omilat dokola. A epilog to zvrhl k nejake latinskoamericke telenovele jakoze: uz by to stacilo, ale ctenari chteji, tak koho nechame zit ;)

29.03.2023 3 z 5

Matky Matky Pavol Rankov

Proste Pavol Rankov, nikdy me jeste nezklamal. Matky jsem si deset let setrila a udelala jsem dobre. Mezitim jsem se stala take matkou a tim ta kniha ma pro mndm urcite vetsi vyznam, nez by mela tehdy.
Nemam co vytknout. Snad jen tu silenou Lucii ;)

27.03.2023 5 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Za me zatim uplne nejlepsi Hanišová.
Kniha s tajemsvim a prekvapenim v podobe dobreho konce.
Je to presne tak: kazdy to videl uplne jinak.

25.03.2023 5 z 5

Ořechy na cukroví Ořechy na cukroví Michaela Kalivodová

Mozna bych dala ctyri hvezdicky, ale ta skoda papiru v tistene verzi je fakt odrazujici.
Jinak prosty zivot obycejne zeny, slzy stesti a bolesti. Hodne lidi tam objevi nejakeho toho znameho seniora ;), nic naplat, vsichni takovi budeme ;)

21.03.2023 3 z 5

Dům pod náměstím Dům pod náměstím Markéta Hejkalová

Je to jak hokejove utkani - tri tretiny, prvni dost utahana, ale dum ma navrch, v dalsi maji navrch postavy, ta je nejctivejsi a obsahuje historicky nejzajimavejsi cast. Pak je posledni tretina, jiz soucasnost, nastava zmatek a miseni postav. Moc nahod, vsichni jsou vlastne pribuzni, nebo neci znami, lec o tom ani nevi.
Je to takove podobne stylu pani Mornstajnove, bohuzel zrychlene a je toho tam zbytecne moc.
Ale i tak se mi to líbilo, asi proto, ze k Brambora Cíty mam zvlastni vztah.

20.03.2023 3 z 5

Stehy Stehy Sára Zeithammerová

Napad dobry. Akorat nekdy chvili zmatek, kdo to vypravi. Hlavne zpocatku. Kapitola o Silvestru v Parizi velke utrpeni.
Je to takove krizene - Trestikova se Soukupovou (?)
Pozitivni je, ze je to ctive a je to kratke. Cteni na jeden delsi vecer.
Davam tri hvezdicky za dobry prvni pokus a budu si prat, at to autorce pise lepe.

17.03.2023 3 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Je to bohuzel uz standardni Petra Soukupová. Uz to neni sokujici a skvele, uz to neprinasi radost z toho, ze nejen moje rodina je "nenormalni". Uz je to jen porad stejne. Nevidim moc rozdil od predchozi knihy. A protoze jsem se na knihu tesila, nemam vazne radost, ze tohle pisu. Snad me autorka zase nekdy prekvapí

16.03.2023 2 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Poslouchala jsem jako audioknihu, casto jsem usnula, ale ne proto, ze by byla kniha spatna, nebo nezazivna. Je skvela. Nemam vytek. Asi se k ni vratim ;)

15.03.2023 5 z 5

Je těžké být lvem Je těžké být lvem Uri Orlev (p)

Za sebe davam plny pocet, skvely napad, vtipna, svezi oddychovka.
Ovsem ja bych ale netvrdila, ze je to pro ctenare od osmi let. To by musela byt to tema zpracovano jeste jinak. Ale starsi uz to daji a odnesou si z toho to, co maji ;)

13.03.2023 5 z 5

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

Oddechove cteni plne vztahovych linek. Cte se to samo, idealni na volny vikend. Byt to vypada jako cervena knihovna, je to i zajimava sonda do lekarskeho prostredi minuleho stoleti, do ktereho jsem se narodila.

13.03.2023 4 z 5

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

Nezklamala, stejne jako prvni dil, svizne cteni tak akorat na vikend ;)

13.03.2023 4 z 5

Teribear - Tajemství modré krabice Teribear - Tajemství modré krabice Alena Mornštajnová

Krasna knizka.

17.11.2022 5 z 5

Husa Líza a vánoční hvězda Husa Líza a vánoční hvězda Petr Horáček

Krasna knizka. Mala nadsena.

05.11.2022 5 z 5

Mám v posteli mrože Mám v posteli mrože Ciara Flood

Dcera nadsena

05.11.2022 5 z 5

Jeho královská maličkost: Děsivě pravdivý příběh Jeho královská maličkost: Děsivě pravdivý příběh Sally Lloyd-Jones

Kdyz vase dite chytne zachvat, ze by chtelo byt jedinacek, sahnete po teto knize ;)

05.11.2022 4 z 5