Velké trápení

Koupit

Příběh třináctiletého citlivého děvčátka, které je přinuceno vedle svých prostých starostí a školních problémů bojovat s nečekanými nesnázemi danými rozchodem rodičů.

https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63846/velke-trapeni-63846.jpg 4.3281
Literatura česká, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Kniha Velké trápení

mataaskorice
05.11.2020

Krásná knížka. Sice je poznamenána dobou, která od jejího vzniku uplynula, ale to jí vůbec neubírá na atraktivitě. Dokonce bych možná řekla, že téma neúplné rodiny nebo rodiny sice úplné, ale takové, kde děti mají pocit, že jim ze strany rodičů není věnováno dost pozornosti a pochopení, je dnes mnohem aktuálnější a častější než v časech Jany Tománkové. Líbí se mi práce s dětskými myšlenkami, styl uvažování a konání dětí, jejich bezprostřednost a upřímnost a kontrast k taktikám dospělých. Knížka je navíc čtivá, zvlášť přitažlivou se stává ve chvíli, kdy Jana přijde do dětského domova. Prostředí, děti, vychovatelky i dobrosrdečná kuchařka jsou vylíčeny tak, že má čtenář pocit, že je sám součástí domova. Parta dětí navíc zažívá nejedno dobrodružství. Jsem ráda, že jsem na tuhle knížku narazila.

AyaEssa
16.09.2020

Cetla jsem jako devce, ted po letech jsem se k ni nahodou vratila. Dluzno priznat, ze je napsana stylem, ktery neurazi ani dospeleho - byt ten ji chape podstatne jinak.. Dobra pripominka, abychom si uvedomili, jak moc nase ciny ovlivnuji zivoty druhych, zvlaste pak deti.

georginaa
06.07.2020

Velké trápení jsem četla v době puberty. Pro děti je velký problém snést rozchod rodičů a jejich hádky. S odstupem času to člověk v dospělosti skousne lépe, než v dětství. Vidí jakékoliv problémy jinýma očima. Pro děti je to však velké trauma, myslí si, že se jim rozpadá celý svět.

Monika1717
22.06.2020

Velké trápení jsem četla jako náctiletá a pamatuji se, že jsem nad ní plakala. Potom jsem neustále sledovala rodiče, protože jsem se bála, že jejich občasné dohadování také povede k rozvodu / rodiče jsou spolu už 56 let /. Je to krásná kniha, měli by si ji přečíst hlavně rodiče, protože právě oni často mohou za bolavé dušičky svých dětí.

evelýny
04.05.2020

Jak smutné, když se naše trápení stanou velkými, protože je způsobili ti nejbližší.
O to smutnější, když je působí ti, kteří by měli spíše chránit.
Četla jsem před více než čtyřiceti pěti lety, přesto si pamatuji emoce, které ve mně příběh Jany vyvolal. Možná to bylo tím, že i já měla v té době velké trápení.
Jana se tak na chvíli stala mojí nejlepší kamarádkou.

P.S: Historie se, bohužel, mnohdy opakuje. A to je to nejsmutnější.

Katka2382
02.05.2020

Toto je jedna z mých nejmilejších dětských knížek. Dodnes ji mám v knihovně a ráda se k ní vracím.

PanTydlitát
05.04.2020

Od knihy jsem čekala nějaké hloupé holčičiny - ale to jsem se pekelně zmýlila. NAPROSTO BEZVADNÁ KNIHA!!! Jana je sebevědomá dívka, jejíž rodiče se mi hrozně zprotivili. K dětem se chovali hrozně, hlavně k Janě. To ale neznamená, ze kniha byla ošklivá - naopak! Jana si mě hned získala. Krásné.

Dimas
31.07.2019

Především velká nostalgie mého dávného dětství, která se mi dobře četla.