Velké trápení

kniha od:


Koupit

Přiběh třináctiletého citlivého děvčátka, které je přinuceno vedle svých prostých starostí a školních problémů bojovat s nečekanými nesnázemi danými rozchodem rodičů.

https://www.databazeknih.cz/images_books/63_/63846/velke-trapeni-63846.jpg 4.3245
Žánr:
Literatura česká, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (42)

Kniha Velké trápení

Přidat komentář
MOu598
28. června

Knížka pro dospívající je z jiné doby. Dnes jsou děti víc samostatné a asi také zhýčkané.
Hezký příběh o přátelství. Čte se jedním dechem. Snad i dnes někdo takovou knížku vytáhne z knihovny.

6948
09. června

Kniha je urcena dospivajici mladezi, ale i dospeli si ji prectou jednim dechem, a prave ti by si meli uvedomit, jak jejich soukrome vichrice nici rodinne ovzdusi jejich deti.Je smutne, ze hrdinka teto knihy nasla u cizich lidi a stejne postizenych deti vice pochopeni a lasky nez u svych rodicu. Zdanlive se v detskem domove vylecila a take jeji rodice se usmirili, rada bych prijala tentó konec jako definitivni, ale pochybuji o tom.

Znedla
06. dubna

Jana je malá slečna. Žije s maminou a tatínkem a mladší sestrou Míšou celkem spokojeně až do doby, kdy se rodiče rozvedou a maminka se sestrou se přestěhují z Prahy do Kralovic k tetě a Jana zůstává v Praze s otcem. Vzhledem k tomu že Jana se ocitá v naprosto, pro ní, nepochopitelné situaci se kterou se nemůže vyrovnat začne "zlobit" a tak jí otec nechá umístit do dětského domova.....

Naprosto úžasná kniha. Přečteno jedním dechem. Hned poté jsem si pustila i černobílý film natočený na motivy této knihy. Bohužel film ani zdaleka nedosahuje takové kvality jako kniha.

lapagerie
29. března

Velké trápení jsem vlastně nikdy nečetla jako dítě, náhodou jsem se ke knize dostala až teď. A musím říct, že se mi četla opravdu dobře. Leccos se dá vidět očima mámy, ale i dítěte, kterým jsem byla. A vůbec mi hlava nebere, jak se rodiče mohli ke své dceři (vlastně oběma) takto zachovat.

AndreaP.
28. února

Tuto knihu jsem jako dítě četla mnohokrát a ač jsem už dávno dospělá, dodneška si jí pamatuju, tak moc ve mě zanechala stopu.

Verča16
03.12.2018

I když je kniha starší tak je úžasná. Její děj je smutný ale konec je šťastný a krásný jak v pohádce nejvíce se mi líbilo jak byla v tom domově příběhy jaké se tam odehrály byly senzační❤bylo mi líto Jana byla statečná a vytrvalá! Jak běžela za maminkou bylo neuvěřitelné!❤ Kniha si zaslouží 5*❤

SSTknihy
19.07.2018

Tak tohle moc pohodové čtení nebylo. Ale takový už je život, a kdo někdy prožil něco podobného, dokáže určitě ocenit, jak věrohodně byl příběh napsán.

Ran
05.07.2018

Po celou dobu, co jsem četla knížku, mě štvalo jak se Janiny rodiče chovali. Při rozvodu vůbec nebrali ohled na děti.


Štítky

pro dívky

Autor a jeho další knihy

Helena Šmahelová
česká, 1910 - 1997

všechny knihy autora

Kniha Velké trápení je:

v Právě čtených1x
v Přečtených427x
v Čtenářské výzvě21x
v Doporučených25x
v Knihotéce138x
v Chystám se číst38x
v Chci si koupit1x
v dalších seznamech4x