Dobrá mysl

Dívenka Dora se načas dostane na zámek, který má zvláštní jméno Dobrá mysl. Bydlí v něm s tatínkem, který tu opravuje staré malby. Zámek je ponurý, skoro strašidelný. Daleko víc dívku láká okolní svět a noví kamarádi.

Ilustrovala Dagmar Berková.
Edice Jiskřičky.
První vydání.

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26256/dobra-mysl-26256.jpg 484
Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

SSTknihy

Milý příběh malé Dory a jejího tatínka, kterým se podaří najít jak nového kamaráda, tak novou maminku. Vše v kulisách strašidelného zámku, kde společně bydlí. Čtení spíš pro menší čtenáře.

Znedla

Pamatuji se, že knihu dostala sestra za nějaký úspěch v pionýru :-). Celá léta ležela v knihovně a nikdy jsem k ní nenašla cestu. Až teď po letech jsem se k ní konečně dostala a byla jsem mile překvapena. Příběh malé Dory je opravdu milý a myslím, že by se mi v dětství moc líbil, také bych chtěla zažít stejná dobrodružství a ještě k tomu na zámku:-). Teď už jsem bohužel některé věci viděla dospěláckýma očima - tatínek nechá Doru s Timem samotné v zámku a pak ta svatba o které nikdo nevěděl.... I tak má kniha své kouzlo časů minulých...

crazyslunicko

Přečetla jsem ji, prokousala jsem se příběhem. Jedná se spíše o četbu pro děti, ale nějak mi unikla pořádná akce až na záchranu čápa.

Nartaya
04.08.2017

Kniha splnila má očekávání - díky ní jsem se na pár hodin vrátila do dětství a z něj plynoucího dobrodružství. Také jsem se ptala sebe samé, zda by takové čtení bavilo dnešní dívky.

SimonBorn
24.03.2017

Bylo tam kouzelné naznačení vztahu jejího tatínka s paní učitelkou, Šmahelová mu věnovala přesně tolik místa, kolik mu věnuje dětská hlava. To jen rodiče čekají detaily, a ono nic :-)

edith79
11.01.2017

Milá knížka o dívence Doře, která se s tatínkem přistěhuje do tajemného zámku, aby zjistila, že ne všechno je tak jak vypadá. Moc hezká vzpomínka na dětství.

chobo
05.10.2015

Četla jsem ji jako malá, několikrát. Dodnes na ní vzpomínám. Když jdu na podzim po polní cestě za vesnicí, často si vzpomenu na atmosféru té knížky.

Miru
05.11.2012

Knížka z dětství, jejíž příběh se mi vybavuje už jen matně, ale příjemný pocit z ní získaný přetrvává :-)