Stopy mých otců

Druhý díl historické trilogie o osudech autorčiných předků, kteří z otce na syna dědili mlynářské povolání. Patent o zrušení nevolnictví umožnil Janu Šmahelovi a jeho synovi Josefovi odejít ze starého možděnického mlýna na Českomoravské vysočině do blízkého Stružence. Tam se odvíjejí další příběhy rodu. Na pozadí autentických dobových událostí 1781-1848 přibližuje autorka problémy lidí a jejich překonání. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/14795/stopy-mych-otcu-14795.jpg 4.838

Osudy předků (2.)

Romány, Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno:, Československý spisovatel

Kniha Stopy mých otců

Len2očka

Nádherná kniha,tak jako první díl mě bavila,těšila jsem se na společnost rodiny Šmahelů,jejich osud mě zajímá,dojímá a celou trilogii mám řazenou mezi TOP knížky.

27.02.2017

Helena Šmahelová na osudech svých předků ukázala na život v okolí a přímo v Chrudimi a dala tak tomuto městu nádherný dar, který bohužel Chrudim nevyužila!

1casper
19.10.2016

Druhý díl se četl stejně dobře jako první díl. Střídají se zde generace Šmahelů, přirozeně, tak jak to v životě chodí....

Líbí se mi, že je zde připomenuta i všeobecná historie, jako počátky Nosticova divadla, Purkyně, vynález lodního šroubu.
Moc hezké čtení, doporučuji. Těším se na třetí díl.

Ivaksa
28.03.2016

Tento druhý díl se mi líbil více než první. I zde se střídaly generace členů mlynářské rodiny, rodili se a umírali, prožívali přízně i nepřízně počasí i změn politických a náboženských.
Znovu se nekonaly žádné přehnané scény a dramata, životy běžely přirozeně, dokumentární formou. Avšak dobově mi byla kniha blíže, tak jak postupovala civilizace směrem k dnešku.

pipetion
19.08.2014

Nepatetické vyprávění ... věrné zachycení několika lidských osudů jedné mlynářské rodiny ... myšlenkové změny přinesené francouzskou revolucí ... postupná proměna partnerského soužití ... Nedoceněná knížka.

Lidka
22.10.2012

Opravdu je škoda, že tato kronika je opomíjená. Na pozadí rodiny Šmahelů se dozvíme spousty velmi zajímavých politických, kulturních, hospodářských událostí té doby. Moc ráda čtu, pokud je to z pohledu obyčejných lidí, jako to je právě tady, jejich život byl nelehký a přesto byl prodchnutý láskou a to jak partnerskou a vůbec k rodině tak i vlasteneckou láskou k stále těžce zkoušené vlasti.

aša
28.06.2012

Půjčila jsem si celou trilogii v knihovně a pak usilovně sháněla.Krásná rodinná kronika.Škoda,že je tak málo známá.

mlynáři ságy rodina

Helena Šmahelová