MiskaMa MiskaMa komentáře u knih

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

Do poslední stránky netušíte, jak to vlastně bylo a jak to dopadne. Autorka popsala prostředí ostrova tak, že si připadáte, že jste tam ztroskotali taky.

Knížka mě vtáhla do děje a vyplivla na konci a já litovala jen jedné věci, že jsem ji přečetla tak rychle. 5*

17.02.2023 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Nádherně napsaný a pro mě velmi emotivní a silný příběh. Při čtení mě až mrazilo, co všechno si Zuzana musela prožít. Líbilo se mi jak rozdělení knížky do tří částí na dětství, dospívání a dospělost, tak mi sednul i styl psaní autorky. Příběh ve mě bude ještě hodně dlouho doznívat.

02.03.2022 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Skvělá detektivka, která se mi navíc hodila do letošní čtenářské výzvy. Příběh se četl svižně, dokonce i můj tip na vraha byl správný. Rozhodně to nebyla poslední knížka, kterou jsem od autora četla.

26.02.2023 5 z 5

Slib Slib Sharon J. Bolton

Jedna z nejlepších knih, které jsem letos přečetla. Autorka perfektně popsala charaktery postav a díky nepředvídatelnému ději udržuje čtenáře v napětí až do konce.

28.07.2023 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Není pomocnice jako pomocnice... Millie Vám totiž pomůže úplně se vším. A to doslova.

Čtení je napínavé a hlavně taky návykové. Takže čtete a čtete a ostatní činnosti odkládáte na někdy jindy.

Už se těším na další knížky od autorky a přidávám si ji na seznam mých oblíbených. 5*

03.11.2023 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Začala jsem číst a četla a četla. Silný příběh Liny a její rodiny mě tak vtáhl do děje, že jsem knihu přečetla za jeden den.

Knížka je plná bolesti, utrpení a hrůz, ale taky plná soucitu, naděje a lásky. Konec jsem probrečela.

19.07.2021 5 z 5

Hluboký sníh Hluboký sníh Brian Freeman

Příběh byl čtivý a napínavý, ačkoliv dějová linka desetiletého ztraceného kluka byla hrozně smutná. Zmizení Jeremiaha způsobilo rozruch, jestli v tom má prsty někdo z místních obyvatel, někdo cizí nebo bájná postava Ursulina, jejíž pověst se po staletí traduje po okolí. Rozuzlení zápletky bylo určitě překvapením a dává čtenářům možnost přemýšlet, jak by všechno dopadlo, kdyby ...

Doufám, že se dočkáme překladu prequelu Ursulina, který autor ke knížce Hluboký sníh vydal. 5*

23.01.2024 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Knížka je čtivá a celkem napínavá, jako všechny autorčiny knížky. Příběhy Shari Lapeny mám ráda, protože umí parádně popsat postavy, situace a prostředí.

Trochu mě zklamal překombinovaný závěr.

07.10.2021 4 z 5

Jeho a její Jeho a její Alice Feeney

Skvělý thriller, napínavý od začátku až do konce. Líbilo se mi střídání vypravěčů: ONA, ON a vyprávění anonymní osoby. Už jsem si myslela, jak jsem uhodla vraha a ono bylo ve finále všechno úplně jinak. 5*

29.09.2023 5 z 5

Autorky styl psaní mi sedl, nemohla jsem přestat číst... Byla jsem zvědavá, jak nakonec Linda zvládne návrat domů, jak se bude vyvíjet její vztah s dcerou Aničkou. Úplně od začátku mi nebyl sympatický Lindin manžel a ani kamarádka Hanka.

Pro mě to bylo čtení, kdy se mnou cloumaly emoce. A i po nějaké době co jsem knížku přečetla, si sem tam na příběh vzpomenu.

23.04.2023 5 z 5

Chata v horách Chata v horách Ruth Ware (p)

Tohle se povedlo! Thriller ideální na dlouhé zimní večery. Autorka parádně vykreslila atmosféru hor, prostředí chaty i charakteristiku postav, při čtení jsem si připadala, jako bych tam byla s nimi. Ze všech postav mi byla nejvíce sympatická Erin a Danny.

Místy mi přišlo, že jsem už podobný příběh četla a vybavila se mi Štvanice od Lucy Foley a taky Nevítaný host od Shari Lapeny.

05.02.2023 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Děj rychle odsýpal, knížka se mi četla dobře, zápletka byla taky zajímavá. Hlavní postavy byly všechny nějakým způsobem divné, ale určitě v reálném životě docela uvěřitelné.

20.09.2022 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Oddychovka na jedno odpoledne. Knížka byla parádní, jako každá od Shari Lapeny. Už jsem ale od autorky četla knížky, které bych hodnotila o něco lépe, než tuhle. Ze začátku napínavé, druhá půlka už se trochu vlekla. Konec mi přišel otevřený, hlavně poslední stránka je k zamyšlení, jak to teda vlastně dopadlo?

27.12.2021 4 z 5

Rozlučka na ostrově Rozlučka na ostrově Lucy Clarke

Na každou novou knížku mojí oblíbené autorky se vždycky moc těším. Jak je tomu u všech autorčiných knih, tak i v Rozlučce na ostrově hraje hlavní roli moře a mezilidské vztahy.
Na téhle rozlučce se svobodou bych ale být nechtěla ani za nic...
Rozjezd byl pomalejší, musela jsem se zorientovat v šesti hlavních postavách a hlavně v tom, jaké mezi sebou mají vztahy. Od začátku mi byla sympatická Fen a Robyn, v průběhu čtení pak i Eleanor. Bella byla na facku.
Každá z "kamarádek" má svoje tajemství a svoji dějovou linku. U dvou hlavních postav jsem se trefila, jak to dopadne. Jinak zbytek byl překvapení.

Na další knížku Lucy Clarke se budu zase těšit, ale prozatím moje nejoblíbenější jsou Stíny nad zálivem, Modrá a Trosečníci.

18.11.2023 5 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Po přečtení Chaty v horách, která mě zaujala, jsem sáhla po trochu starší knížce od autorky. Dobře propracovaný příběh, vykreslené prostředí Skleněného domu a trochu zvláštní osazenstvo rozlučky se svobodou... Knížka mě vtáhla do děje hnedka od začátku. Podezřelých bylo hned několik, můj tip byl nakonec správný. 5*

09.04.2023 5 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Dobře se četla a byla zajímavá. Originální zápletka, nečekané zvraty. Claire byla svým způsobem šílená, divná, zlá a sarkastická, líbilo se mi ale, jak se chovala k malé Mie. Konec byl uspěchaný, vtěsnaný do pár stránek a poslední kapitola byla až moc velký happy end, ale za mě dobrý.

15.01.2023 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Čtivé, napínavé, temné. Po přečtení všech knížek od B. A. Paris, je tohle za mě nejlepší knížka od autorky.

16.08.2022 5 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

Další knížka od mé oblíbené autorky! Příběh jsem přečetla jedním dechem. Rodinné drama, které vypráví jedno z dvojčat Fern, je prokládáno zápisky z deníku její sestry Rose. Bylo překvapivé, když se příběh rozkrýval, zjišťovat, kdo je vlastně ta hodná sestra.

Autorka zvolila zajímavé téma a opět parádně vykreslila psychologii postav. Knížka je podle mě stejně povedená jako autorčina předchozí.

27.03.2022 5 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Ke knížce jsem se znovu dostala díky čtenářské výzvě a četla ji večer dětem.

Nádherná knížka, která mě vrátila do dětských let a připomněla mi prázdniny u babičky a dědy.

05.01.2022 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Mě se líbila. I když se v knížce vyskytovala spousta postav, tak se to dalo, protože osudy žen byly vzájemně úzce propletené. Zajímalo by mě, jak některé příběhy dopadly.

Edit. Film se mi líbil taky.

29.12.2021 4 z 5